Kung Fu Zacatky

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Kung Fu Zacatky

Příspěvekod Hurricane » pon 12. lis, 2007 9:40

Ahoj...Jsem z Prahy a premyslim na Kung fu...Videl sem par dokumentu o tomto bojovem umeni.Pripada mi velice ucine ale nadruhou stranu mi prijde ze je tam hodne duchovniho cviceni enbo jak to nazvat...Chtel bych se zeptat jake jsou predpoklady pro to aby nekdo mohl zacit?Je to vyuzitelne i na Realny souboj?JE to fyzicky narocne?
Hurricane
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod scout » pon 12. lis, 2007 13:19

chlape zlatej a proc se tam nejdes podivat a vyzkouset....mrkni se na www.lghk.org ..sifu macka , skolu ivana rzounka a nebo v praze pusobi par cinskych mistru a ty mas na internetu.... :wink: :wink: to vis ze to bude narocny pokud se tomu chces venovat poctive.....a ne to jenom solichat....a k ty filozofiia a duchovnosti ...ta k tomu neodmyslitelne patri....a uvidis ze jestli se do toho zazeres...jeste si budes sam schanet knizky aj. :wink: :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Hurricane » pon 12. lis, 2007 13:43

Koukal sem na tu webovku a zajdu do toho prazskeho klubu.Vypadam to velice dobre a co sem videl videa je to fakt zajimave.
Hurricane
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod scout » pon 12. lis, 2007 13:50

ta prace rukou v zakladnich drilech je fakt nadherna co... :wink: :wink: ...to vis sifu macek te nebude ucit wushu sestavy..ale skutecne bojovat...opatruj se ..musim jit pracovat..zdar... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod khooca » pon 12. lis, 2007 14:10

scout píše:a k ty filozofiia a duchovnosti ...ta k tomu neodmyslitelne patri....


Pls. co si pod tím mám představit?
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Andre518 » úte 13. lis, 2007 19:38

Prosim te jestli ti muzu poradit, k Mackovi se nehlas koukni se radsi na www.tigercrane.cz a tam si najdi tu prazskou skolu protoze macek neni sifu a marek co uci v tyhle skole tak macka ucil, a macek by te akorat znicil.ver mi a koukni se tam
Andre518
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » úte 13. lis, 2007 20:20

Andre518: a na tohle si přišel jak? Jesi je to tvůj výplod tak tě chci dostat do rukou! :evil:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » úte 13. lis, 2007 20:54

Andre518 píše:Prosim te jestli ti muzu poradit, k Mackovi se nehlas koukni se radsi na www.tigercrane.cz a tam si najdi tu prazskou skolu protoze macek neni sifu a marek co uci v tyhle skole tak macka ucil, a macek by te akorat znicil.ver mi a koukni se tam


Andre518: nepovidej :lol: neznas jeste nejakej dalsi vtip?

Harumoto: klid
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod aleskocian » úte 13. lis, 2007 23:03

Andre518 píše:Prosim te jestli ti muzu poradit, k Mackovi se nehlas koukni se radsi na www.tigercrane.cz a tam si najdi tu prazskou skolu protoze macek neni sifu a marek co uci v tyhle skole tak macka ucil, a macek by te akorat znicil.ver mi a koukni se tam



Mily Andre.
O tom, kdo je a kdo neni sifu, nemas pravo rict ani ň. PM ma legitimni linii, skolu a spoustu zaku. Kdyz ho nekdo jako sifu respektuje, neni co dodat.
Pro tvou informaci Marek Bravnik, ktereho zde zminujes, nikdy Pavla neucil.
Pokud jsi nas student, pozaduji zde tvou omluvu Pavlovi. Neni nasi filozofii se vyjadrovat lzive a urazlive o komkoli!
Pokud jsi nas student, pozaduji zde i osobni omluvu Markovi, jehoz jmeno jsi zde zneuzil!

Ales Kocian
Ceska asociace Y. C. Wong Kung Fu
aleskocian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Shrek » stř 14. lis, 2007 6:56

:-)
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Hurricane » stř 14. lis, 2007 6:57

Eh?Tak tedka nevim....Asi pudu tam co jste mi doporucovaly...Jen asi se vam to bude zdat blbe ale sifu je co?:)
Hurricane
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod MarekBravnik » stř 14. lis, 2007 7:40

Andre518 píše:Prosim te jestli ti muzu poradit, k Mackovi se nehlas koukni se radsi na www.tigercrane.cz a tam si najdi tu prazskou skolu protoze macek neni sifu a marek co uci v tyhle skole tak macka ucil, a macek by te akorat znicil.ver mi a koukni se tam


Ahoj všem,
myslím, že by bylo dobře, kdybych to trochu uvedl na pravou míru.
Děkuji Alešovi, že mě upozornil na tuhle akcičku Andreho, protože tohle fórum příliš nesleduji.
Každopádně aby bylo jasno, a Andremu v první řadě, s Pavlem jsme se poprvé potkali u R. Hladíka a procvičili se tam až do společného konce. Když se potom Aleš Kocián s Pavlem Mackem vrátili ze San Francisca a přivezli kung fu Y.C.Wong sifu, začali učit oni mě.
Takže Andre, neučil jsem já Pavla, ale Pavel mě.
Tímto se PM omlouvám za celý tenhle nesmysl, který tu Andre vyprodukoval. Sorry Pavle :)


Andre 518, napiš mi, prosím, mail na bravnik@seznam.cz :!:
MarekBravnik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Ynseminator » stř 14. lis, 2007 8:42

Neprijde Vam to ze tady delate hroznej problem z neceho co je vlastne jen hloupost? :roll:
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod pavela » stř 14. lis, 2007 9:07

Andre=Hladík? :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pm » stř 14. lis, 2007 11:36

caj Alesi, ahoj Maro, diky za reakce - no problem samozrejme, nebudeme si delat hlavu z nejakyho tydytka, ze jo (Andre, my jsme totiz s klukama si hing dai, gf bratri vis?)

jinak Hurricane, osobne doporucuji navstivit

www.tigercrane.cz
www.wing-chun.cz
mantiskungfu.webz.cz
www.xingyiquan.wz.cz
www.wushucentrum.cz
www.kungfucentrum.cz
www.mujweb.cz/www/casw
www.baguazhang.cz/index.php?stranka=kurzy-zhaifeng
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 14. lis, 2007 14:15

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10 ... bosti.html

pro informaci by mohl pomoci tenhle dokument co natočila česká televize.který myslím se povedl. je tam představena vetšina škol o kterých je zde řeč a kluci tam zlehounka nastinují o čem kung fu je a jsou tam i trochu vidět jejich školy a co se tam cvičí.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Marty » stř 14. lis, 2007 20:38

jeikob píše:http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10123419768-bojova-umeni-aneb-jednota-osobnosti/207562230700005-26.10.2007-17:35-o-pokore-a-samolibosti.html

pro informaci by mohl pomoci tenhle dokument co natočila česká televize.který myslím se povedl. je tam představena vetšina škol o kterých je zde řeč a kluci tam zlehounka nastinují o čem kung fu je a jsou tam i trochu vidět jejich školy a co se tam cvičí.


Sorry, ale podle mě se ten dokument nepoved a o samotném kung-fu je tam toho opravdu pramálo (zda-li vůbec něco). Moje jediná rada zní: osobní návštěva.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » stř 14. lis, 2007 20:38

jeikob píše:http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10123419768-bojova-umeni-aneb-jednota-osobnosti/207562230700005-26.10.2007-17:35-o-pokore-a-samolibosti.html

pro informaci by mohl pomoci tenhle dokument co natočila česká televize.který myslím se povedl. je tam představena vetšina škol o kterých je zde řeč a kluci tam zlehounka nastinují o čem kung fu je a jsou tam i trochu vidět jejich školy a co se tam cvičí.


Sorry, ale podle mě se ten dokument nepoved a o samotném kung-fu je tam toho opravdu pramálo (zda-li vůbec něco). Moje jediná rada zní: osobní návštěva.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » stř 14. lis, 2007 20:46

No to by to musel být nejmín hodinový formát,případně vybrat jenom jednu školu.Ale jde spíš o to ,že začatečník ty lidi uvidí a zjistí že nekoušou a velmi matně uvidí co to kung fu škola je u nás.v televizi byly horší pořady o bojovém umnění. taky ten cyklus není přímo o tom popsat jednotlivá odvětví,ale spíš představit lidi co se jim věnují a proč.což se myslím povedlo,alespon v tomhle díle
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Pavle, Aleši a Máro

Příspěvekod otec » sob 22. pro, 2007 3:51

Ahoj Pavle, mám velikou radost, že jsi také doporučil Zhai Fenga. Taky mám dost velkou radost z toho, co jsem si přečetl od Aleše a Marka na adresu Pavla a naopak. Takže se chlapi mějte krásně, ať Vám to v roce 2008 dobře fachčí!!! .......... nedáme někdy kachnu? :-)
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků