Hung Kyun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Smysl tréninku sestav

Příspěvekod wushupetr » sob 26. kvě, 2012 12:28

pm píše:nejnovější článek z naší brněnské pobočky (ne, slečna na foto u nás necvičí :-) )

http://www.hungkyun.com/2012/smysl-treninku-sestav/

Obrázek


hezkej clanek. jen bych si dovolil rict, ze sem za patnact let cviceni sportovniho wushu nezazil, ze by nekdo ze sportovniho wushu tvrdil, ze je to bojovy umeni, ale asi ma autor jiny zkusenosti a doufam, ze tech zkusenosti uz moc nebude a kazdej bude vedet, co cvici a jak se tomu ma opravdu rikat. myslim ze nazev sportovni wushu neni zavadejici a je postacujici k tomu, aby lidi z tradicnich stylu nebyli nastvany :)
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod pm » sob 26. kvě, 2012 12:31

caj Petre, myslim ze Libor narazel na to, ze vyraz wushu znamena v cinstine doslova "bojove umeni", jinak souhlas!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Smysl tréninku sestav

Příspěvekod vomu » úte 29. kvě, 2012 22:09

pm píše:nejnovější článek z naší brněnské pobočky (ne, slečna na foto u nás necvičí :-) )

http://www.hungkyun.com/2012/smysl-treninku-sestav/

Obrázek


To, ze se ve sportovnim wushu soutezi v sestavach prece jeste automaticky neznamena, ze je to jediny vystup z treninku. Je to ta cast, ktera je jako jedina videt lidmi ''z venku''. Wushu znamena bojove umeni, ale co znamena bojove umeni? Myslim si, ze to dalece presahuje definici typu ‚umet se bít‘. Co například: Rozvoj me osobní fyz. kondice? Co když někdo vidi smysl cviceni wushu ve zlepseni zdravi? Zkratka, když se někdo zameri jen na ‚boj‘ a ostatní aspekty zavrhne - trenuje wushu, ale když cvici sestavy a upina pozornost spise k rozvoji sebe sama a svých dovednosti, vznika to ‚něco‘ co nemá pravo oznacovat se etiketou wushu?
vomu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. kvě, 2012 23:00

Příspěvekod pm » stř 30. kvě, 2012 8:31

o dalsich prinosech cviceni bojovych umeni samozrejme nikdo nepochybuje (zdravi, sila, kondice, osobni rozvoj, zabava), zaplatpambu za ne. stejne tak ucta a respekt k atletickym vykonum cvicencu sportovniho wushu, pro me osobne je sportovni wushu jednim z mnoha clenu velke a ruznorode rodiny cinskeho wushu - od babicek k parku az treba po naslapane zabijaky.

zdravi a sportovni wushu je kapitola sama pro sebe - v tomto pripade bych nechal prostor povolanejsim, at sami reknou, jak je to se sportovnim wushu a zdravim.

bojove umeni znamena... "bojove umeni". predstav se, ze by se treba breakdance, gymnastika, akrobaticky rokenrol nebo joga onalepkovaly jako "bojove umeni" - tez by treba oponovali slovy "ale to co mi delame prece o hodne presahuje definici umet se bit, co zdravi, osobni rozvoj atd."

zkus prosim clanek precist jeste jednou, uvidis jak je to cele mysleno.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod boli » stř 30. kvě, 2012 10:07

pm píše: pro me osobne je sportovni wushu jednim z mnoha clenu velke a ruznorode rodiny cinskeho wushu - od babicek k parku az treba po naslapane zabijaky.



bojove umeni znamena... "bojove umeni". predstav se, ze by se treba breakdance, gymnastika, akrobaticky rokenrol nebo joga onalepkovaly jako "bojove umeni" - tez by treba oponovali slovy "ale to co mi delame prece o hodne presahuje definici umet se bit, co zdravi, osobni rozvoj atd."

.


Osobne si myslim , ze presne o tom to je, ale to este neznamena znevazovanie sportoveho wushu. Prirodzene , ako kazdy vrcholovy sport, tak aj tu dopad na zdravie je rozny. Ti ktori robia napr. Taiji na takejto urovni , tak bohuzial naozaj mavaju postupne problemy halvne s kolenami a malymi klbmi . Bojove umenia su hlavne vsestrannym rozvijanim ossobnosti , kde sa pocita aj praca s partnerom. Inak mozno to bola iba moja skusenost , ale prave v sportovom wushu mnohokrat principy jednotlivych stylov idu do uzadia , aby sa viac prejavila esteticka stranka.
boli
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 29. dub, 2011 23:00

Příspěvekod pm » stř 30. kvě, 2012 12:42

boli: diky za komentar, vidim to podobne
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » úte 10. črc, 2012 8:49

11. letní Hung Kyun Camp!

dojmy účastníků a fotky!

http://www.hungkyun.com/2012/11-letni-h ... luky-2012/

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 10. črc, 2012 16:09

Asi super akcička...Ludvu jsem tuhle potkal, vypadá hodně ve formě :)

Marně hledám Kubu, on nebyl ???? 8O
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kain » úte 10. črc, 2012 17:47

Já Ludvu taky potkal, na kempu v kolečku :). Zajímavý zážitek, ještě tři dny mi přeskakovala čelist :)

Kubus nebyl, problémy s rukou, pokud to řeknu mírně...
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 10. črc, 2012 18:41

njn....Ludva není žádný vořezávátko :wink:

Mírně ????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » úte 10. črc, 2012 20:15

ty brdo, Ludva ma six-pack co uz jsem dlouho nevidel, a predtim ani jednou! byla s nim legrace, jsem moc rad ze prijel, namornik

Kubus - zraneni, zraneni, ale to ti povi sam ha ha :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 10. črc, 2012 20:21

No, když se směješ, Pájo, tak to bude určitě stát za to..... :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kubus » stř 11. črc, 2012 16:17

No nějak sem nezlád situaci s tuplákem, udělal si takovej malej škrábanec na prstě a nakonec z toho bylo 5 stehů :D Takže sem byl asi na tejden a půl uplně mimo provoz :D Sem nemoh ani běhat, pač mě v tom prstu při jakýkoliv námaze začal hrozně mlátit tep a docela to bolelo, vlastně sem nemoh ani natáhnout ruku, pač sem tam měl něco s tepnou nebo co a když sem začal netahovat ruku, tak se to začlo natahovat celý a zas to neskutečně bolelo, atd :D Takže kvuli blbýmu prstu total mimo provoz.

Takže sem bohužel musel vynechat kemp a to sem se docela těšil :(
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Příspěvekod Kain » stř 11. črc, 2012 16:28

Malej škrábanec XD
Člověče, vždyť sis podřezal tepnu!
A neboj, my tě taky oplakali. A vzpominali a přemýšleli, proč se před sprchama netvoří fronta XD
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 11. črc, 2012 18:57

Kubo Kubo...Ty seš ale Kuba...... :lol: :lol:

No tak hlavně, že jsi ok.......stavím se za váma na trenálu, jedete teď přes prázdniny ????

Mimochodem....pánové....díky stravě(dietě) a všemu okolo ( i cvičení ) mám 90 Kg 10 dkg......během 3 měsíců...... :wink: 8) Ze 107-mi Kg docela dobrý, ne ?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » stř 11. črc, 2012 19:03

dobry! hlavne jestli se cejtis lip!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 11. črc, 2012 19:11

Rozhodně ano. Včera jsem byl na CT ( doktorka ho potřebuje, řeší, kdy mi vyndaj ten drén mezi cystou a žaludkem ), takže jsem si pak náležitě "užil"....ta látka mi prostě nedělá dobře.

Ale jinak prostě ano.....cvičím, naordinoval jsem si "program"......není mi furt blbě, ještě bych potřeboval větší zápřah, ale to se, zatím, bojím. Takže nespěchám, jedu pomaloučku, polehoučku. Stravu mám tak nějak pořešenou, sice žádnej výkřik, ale nežiju, abych jedl, jím, abych žil.....víš jak, když se chce, tak to prostě jde :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kubus » čtv 12. črc, 2012 9:20

Jendis píše:stavím se za váma na trenálu, jedete teď přes prázdniny ????


Jedem i přez prázdniny, akorát se nás tam sejde vždycky jen pár. Jen na mě tam teda ted moc nenarazíš, já sem skoro celý prázdniny někde pryč :)
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Příspěvekod Mik » pát 13. črc, 2012 14:58

Ahoj Jendo, jasně že jedem i přes prázdniny. Jak Hung kyun, tak i silovej trénink. Přijď se za náma podívat. Moc rád tě uvidím. Dej mi ale prosím předem vědět kdy, abych tam byl.
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 13. črc, 2012 15:27

No jasně !
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků