Turneber

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Turneber

Příspěvekod Anonymní » úte 04. kvě, 2004 21:01

z nyx.cz:

tak jsem byla na vikendovem seminari s Turnebrem. Zajimave informace jsou: 1. Cina. Pristi rok se da s nima jet na mesic do Ciny, z toho 10 dni cviceni s taoistama v nejakych horach (wotang?), zbytek programu volnej, klastery nebo jak kdo chce. 50 000.

2. Olympiada. Na olympiade v Pekingu 2008 bude wu-shu vcetne tajci jako sportovni disciplina, soutezit bude asi prvnich 16 holek z mistrovstvi sveta 2007, muzi tajci na olympiade necvici, ti maji drsnejsi styly. Turneber nedava zadnou nadeji ze by se tam dostala nejaka bila zena, podle toho jak uz letos mistrovstvi vypadalo (tj. on to interpretuje tak, ze i kdyz evropanky zacvici lepe, rozhodci dali prednost asiatkam).

3. Tvari se, ze se nejvic-jak-to-jde snazi drzit nazoru svych cinskych ucitelu (jezdi kazdy rok do Ciny) a ze nechape "jakousi skupinu v brne", ktera styl jang "vylepsila podle svych ceskych napadu". To jako mluvi o tom Kurfurstovi?

Celkove: celkem milej pan, chtela bych mit v jeho letech jeho zdravi a zdatnost, ale zrejme je taky soucasti hry "nase tajci je nejlepsi, cizi tajci je horsi", ktera se hrava i v tomto klubu. Ze bych mela pocit, ze mi muze rict jak z toho tajci dostat ten vnitrni mir, tak to ne ;-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Trautnberk

Příspěvekod pavela » stř 05. kvě, 2004 1:30

8O No Trautnberkova žákyně se tam asi fakt nedostane(na olympiádu) oni totiž Zorku Jandovou znají akorát na tom našem posraném čském dvorečku.A pro porotu není polehčující okolnost,že je někdo někde televizní hvězda...Pokud nás bude reprezentovat Trautnberkova škola,tak leda jako klaunská vložka...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushi » stř 05. kvě, 2004 7:00

ono, to, či bude wushu na OH 2008 ešte nie je úplne isté, neviem, odkiaľ p.Turneber berie tú istotu, rozhodné slovo padne až v auguste po OH v Aténach. Je možné, že sa wushu dá na OH len jediný raz, teda keď bude v Číne a to mi verte, že si víťazstvá číňania nenechajú ujsť, takže šance pre "laowai" budú fakt mizerné. Nevidel som Turnebera cvičiť, no to, čo prezentoval v knižke asi pred 7-8 rokmi sa dá okopírovať z ktorejkoľvek english knihy bežne dostupnej v CHN a preložiť to nie je problém. Chcel by som ho vidieť naživo, možno je ozaj dobrý...a možno aj nie.... :wink: :D
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

taiji v Brne

Příspěvekod sun » stř 05. kvě, 2004 7:27

Asi určitě mluví o škole Z.Kurfursta. A vzhledem k tomu, že jsem tam taky dlouho cvičil, může s klidem konstatovat, že v tomto má opravdu pan Turneber pravdu. Yang se tam opravdu vylepšoval hlavně podle Australských, Francouských a samozřejmě i českých nápadů, které samozřejmě v té době byly ty nejlepší na světě, za které stojí se i pobít. Ovšem dnes už víme, že to byla jen epizoda, odbočka na naší cestě k taijiquan a dnes Zdenek a spol. cvičí se žákem Yang Ma Lee, což je dcera zesnuleho mistra Yang Sau Chunga a my ve ZLíně cvičíme s mistrem Vincentem Chu, jehož otec cvičil rovněž u mistra Yang Sau Chunga. Takže se nyní snažíme ty nevhodné nápady vymazat z mysli a konečně to cvičit pořádně. A za to všechno může nejen naše intenzivní cvičení a také a dost PAVELA, tedy ten co má žaludek na to všechny diletanty zdrbat a tím jim dát šanci poznat úžasné čínské bojové umění. Díky mu za to.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

dotaz

Příspěvekod Anonymní » stř 05. kvě, 2004 8:46

Obdivuji Zoru Jandovou. V časopise jsem se dočetla , že je studentkou pana Turnebra. Mohl by mi někdo dát prosím nějaké informace o této legendě českého taiči ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod wushi » stř 05. kvě, 2004 9:38

osobne Z.Jandovú nepoznám, no z článkov som mal ten dojem, že sa pôvodne taiji učila u shifu Zhai Hua, čo je na tom pravdy?
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod marvin » stř 05. kvě, 2004 9:53

:D :D :D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:19, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » stř 05. kvě, 2004 10:10

marvin - ja ju tiež obdivujem, no nie pre taiji :lol: :lol: :lol:
vážne - je pekné od p.Jandovej, že sa snaží osobným pričinením urobiť niečo pre rozšírenie wushu, patrí jej za to vďaka... :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod marvin » stř 05. kvě, 2004 10:13

aleee mne to je jedno, len sa mi zda srandovne obdivovat zorku jandovu ... tot vsjo ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » stř 05. kvě, 2004 12:07

srandovných vecí je na tomto svete toooooooooľko, že sa môžeš uchcať k smrti...vážne - tej Zorke za to patrí naozaj vďaka, povedz mi o niekom, kto by dobrovoľne bez úplaty robil reklamu BU, teda v oblasti prominentov myslím...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

 

Příspěvekod Jendis » stř 05. kvě, 2004 21:11

That¶ right...... :wink: :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Turneber

Příspěvekod Anonymní » čtv 06. kvě, 2004 9:04

Zhan Sanfeng píše:z nyx.cz:

tak jsem byla na vikendovem seminari s Turnebrem. Zajimave informace jsou: 1. Cina. Pristi rok se da s nima jet na mesic do Ciny, z toho 10 dni cviceni s taoistama v nejakych horach (wotang?), zbytek programu volnej, klastery nebo jak kdo chce. 50 000.

2. Olympiada. Na olympiade v Pekingu 2008 bude wu-shu vcetne tajci jako sportovni disciplina, soutezit bude asi prvnich 16 holek z mistrovstvi sveta 2007, muzi tajci na olympiade necvici, ti maji drsnejsi styly. Turneber nedava zadnou nadeji ze by se tam dostala nejaka bila zena, podle toho jak uz letos mistrovstvi vypadalo (tj. on to interpretuje tak, ze i kdyz evropanky zacvici lepe, rozhodci dali prednost asiatkam).

3. Tvari se, ze se nejvic-jak-to-jde snazi drzit nazoru svych cinskych ucitelu (jezdi kazdy rok do Ciny) a ze nechape "jakousi skupinu v brne", ktera styl jang "vylepsila podle svych ceskych napadu". To jako mluvi o tom Kurfurstovi?

Celkove: celkem milej pan, chtela bych mit v jeho letech jeho zdravi a zdatnost, ale zrejme je taky soucasti hry "nase tajci je nejlepsi, cizi tajci je horsi", ktera se hrava i v tomto klubu. Ze bych mela pocit, ze mi muze rict jak z toho tajci dostat ten vnitrni mir, tak to ne ;-)


Zdar a silu,
JEZISMARJA, JE-ZIS-MAR-JA ... Proboha, jak muze Turneber mluvit o CEMKOLIV co je spojene s cinskym kung fu??? Turneber je VES ktera odhadla vhodne dobu a nechal se zaregistrovat jako pobocka IWUF v CR... Je to hanba ceskeho  WUSHU ...POCHOPITELNE ZE NIKDO OD NEJ NEMA SANCI ...ON 
PROSTE NEPOCITA S TIM ZE U NAS CVICI BORCI U QINA A ZHAI HUA SHIFU...Jako bonbonek se pan Turneber spojil ve sve neschopnosti s ceskym svazem full contactu a ceska scena wu shu je vyrizena... diky jeho naproste neznalosti cehokoliv z cinskeho wushu kung fu a naproste ignorance skutecnych odborniku na uzemi CR se cinske bojove umeni bude neustale potacet na urovni kam ho pasovala ceska legenda ROMAN HLADIK...Vedet tohle v 1990 kdy mi nabizel misto instruktora rozbil bych mu hubu... 
Je to hanba ze ho vubec ceska komunita cinskych bojovych umeni dokaze tolerovat beze slov...
YiWan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » čtv 06. kvě, 2004 9:27

YiWan - na klavesnici hned pod pismenkami mas taku dlhsiu klavesu - ked to stisknes spravy to medzeru .... "taktojetobez" a "takto je to s" :) vela stastia ... :D :D :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » čtv 06. kvě, 2004 13:18

kua, fakt ma to začína srať, každý sprepáčením debil si robí školu wushu a poriada cestu do Číny a reprezentuje krajinu, atď., naozaj toho začínam mať plné zuby...asi zorganizujem Ligu na likvidáciu wushu/kungfu podvodníkov... :evil:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod pavela » pát 07. kvě, 2004 2:53

wushi píše:kua, fakt ma to začína srať, každý sprepáčením debil si robí školu wushu a poriada cestu do Číny a reprezentuje krajinu, atď., naozaj toho začínam mať plné zuby...asi zorganizujem Ligu na likvidáciu wushu/kungfu podvodníkov... :evil:

A kdybys viděl tučástku,kterou z kapes daňových poplatníků Turnebr dostává jako státní dotaci, protočily by se ti panenky :roll:

Marvin:Yiwan to neumí s čínskou klávesnicí,neboť teď dlí zde v Pekingu, takže za to nemůže...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushi » pát 07. kvě, 2004 7:12

nechcem sa nejako miešať do wushu scény v ČR, no podľa toho čo som počul, teda Turneber je zástupca ČR v IWUF, ale to isté je vraj i shifu Zhai Hua, podľa pravidiel IWUF by z každej krajiny mal byť len jeden zástupca. Ak o tom niekto viete niečo bližšie, uveďte ma na správnu mieru, lebo toto mi nejako nejde do hlavy.
Apropó, štátne dotácie - to by som chcel, aby mi štát prispieval na cesty do Číny, to by bolo fakt super, robím čo ma baví a ešte mi za to štát platí, ty brďo.... 8O
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Re: Turneber

Příspěvekod Anonymní » pát 07. kvě, 2004 8:01

neprihlaseny YiWan píše:
Zhan Sanfeng píše:z nyx.cz:

tak jsem byla na vikendovem seminari s Turnebrem. Zajimave informace jsou: 1. Cina. Pristi rok se da s nima jet na mesic do Ciny, z toho 10 dni cviceni s taoistama v nejakych horach (wotang?), zbytek programu volnej, klastery nebo jak kdo chce. 50 000.

2. Olympiada. Na olympiade v Pekingu 2008 bude wu-shu vcetne tajci jako sportovni disciplina, soutezit bude asi prvnich 16 holek z mistrovstvi sveta 2007, muzi tajci na olympiade necvici, ti maji drsnejsi styly. Turneber nedava zadnou nadeji ze by se tam dostala nejaka bila zena, podle toho jak uz letos mistrovstvi vypadalo (tj. on to interpretuje tak, ze i kdyz evropanky zacvici lepe, rozhodci dali prednost asiatkam).

3. Tvari se, ze se nejvic-jak-to-jde snazi drzit nazoru svych cinskych ucitelu (jezdi kazdy rok do Ciny) a ze nechape "jakousi skupinu v brne", ktera styl jang "vylepsila podle svych ceskych napadu". To jako mluvi o tom Kurfurstovi?

Celkove: celkem milej pan, chtela bych mit v jeho letech jeho zdravi a zdatnost, ale zrejme je taky soucasti hry "nase tajci je nejlepsi, cizi tajci je horsi", ktera se hrava i v tomto klubu. Ze bych mela pocit, ze mi muze rict jak z toho tajci dostat ten vnitrni mir, tak to ne ;-)


Zdar a silu,
JEZISMARJA, JE-ZIS-MAR-JA ... Proboha, jak muze Turneber mluvit o CEMKOLIV co je spojene s cinskym kung fu??? Turneber je VES ktera odhadla vhodne dobu a nechal se zaregistrovat jako pobocka IWUF v CR... Je to hanba ceskeho  WUSHU ...POCHOPITELNE ZE NIKDO OD NEJ NEMA SANCI ...ON 
PROSTE NEPOCITA S TIM ZE U NAS CVICI BORCI U QINA A ZHAI HUA SHIFU...Jako bonbonek se pan Turneber spojil ve sve neschopnosti s ceskym svazem full contactu a ceska scena wu shu je vyrizena... diky jeho naproste neznalosti cehokoliv z cinskeho wushu kung fu a naproste ignorance skutecnych odborniku na uzemi CR se cinske bojove umeni bude neustale potacet na urovni kam ho pasovala ceska legenda ROMAN HLADIK...Vedet tohle v 1990 kdy mi nabizel misto instruktora rozbil bych mu hubu... 
Je to hanba ze ho vubec ceska komunita cinskych bojovych umeni dokaze tolerovat beze slov...
YiWan


4 YiWan. Jako důkaz Tvého tvrzení doporučuji všem , aby zhlédli Funébrovo video.
Jednu spojitost s Čínou vidím : oblečky na cvičení má parádní
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

wushi

Příspěvekod pavela » pát 07. kvě, 2004 9:50

Jednoduchý,Zhaihua nené v IWUF ani náhodou,zabedněný Čínský úředníci totiž nepochopili, ®e si asociaci jao Trautmnbrk může založit každý a v přesvědčení, že je to jediná česká státní organizace mu to přiklepli.Není od věci,že mu v tom hlavně pomohla skvělá holka Fang Liyun jejíž taťka Fang Songshen byl místopředseda IWUF,Tunebrk jí vlez až do řiti a když ho dostala až na wušu headquarters do Pekingu a přiklepli mu so,tak jí poslal rovnou do PRDELE, kokot zasranej,málokdy mě něco tak nasere ale trautnmbrk by zasloužil rozkopat koule.Fang je skvělá holka a podrazil jí těžce!!!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushi » pát 07. kvě, 2004 10:20

pochopil som....kule by si zaslúžili rozkopať viacerí, viď moju skúsenosť s W..... :evil:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Funebr

Příspěvekod Anonymní » sob 08. kvě, 2004 19:58

Jak bylo jiz zmineno, pan Funebr vydal instruktazni video par let zpatky.
Kazdopadne doporucuji! Po te budete rozumet, proc mu rikam pan Funebr.
Celou tu dobu co jsem se vydrzel na to koukat jsem se obaval, ze to nedocvici a zhrouti se. S takovym BU se nevybojujete ani z papiroveho pytliku. A ty reci, ze to dela pouze pro zdravi jsou pouze pro ty co nevedi jak to pouzit. Jo a abych nezapomel, o co je horsi, o to vic chce za lekce.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků