Nácviky úderů

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Nácviky úderů

Příspěvekod Franz » sob 13. zář, 2008 11:20

čau hoši, dlouho sem nic nezaložil a tak mě napadla dlouhodobá myšlenka na zalžení témata ve kterém hrají velkou roli slabiny lidského těla...
Jako mi tu kdysi někdo řekl, že "při souboji budeš mít tolik adrenalinu, že tě to prostě ani nenapadne mlátit do slabin "
Nevěřím tomu, dá se to nacvičit, čas a trénink, jak na Makiwaře tak i na obyčejném člověku při tréninku... a tak bych se chtěl zeptat, znám několik slabin, Krk, hrudní kost, solar, třísla, klíční kost, rozkrok...

Nechci aby ste si mysleli, že mě to zajíma abych mohl každýho mlátit, mě to zajíma z hlediska, že když si na mě bude dovolovat, což sem nedávno zažil jeden muž vyší než já a širší než já, v tomto případě, kam jinam ho mlátit než do slabin že?

Děkuji za odpovědi
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod defendu » sob 13. zář, 2008 12:15

Poslal jsem ti SZ :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: Nácviky úderů

Příspěvekod pm » sob 13. zář, 2008 12:49

Franz píše:http://www.kftu.wz.cz/


8O 8O 8O
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » sob 13. zář, 2008 12:54

:lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Nácviky úderů

Příspěvekod NOKT » sob 13. zář, 2008 13:58

pm píše:
Franz píše:http://www.kftu.wz.cz/


8O 8O 8O


Koukám, že máme podobné reakce :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod player » sob 13. zář, 2008 19:09

A na co ze se chces vlastne teda zeptat?Nejak nevidim tu otazku...
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Fukki » úte 16. zář, 2008 22:41

8O
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod tekki » pát 19. zář, 2008 6:33

To Franz : Ak si na teba dovoluje clovek vacsi a sirsi nez Ty sam a boj je neodvratitelny, treba spravit nasledovne... Direkty do tvare, najlepsie do zubov alebo brady, retazaky na tvar, resp krk. Tvrdy spodny kop na koleno resp rozkrok. koleno na plexus solaris. Alebo man geng sao plus pie yarn ,) cize laktom do chyteneho krku...
na ulici niet cti ani slavy...tam je boj o hole prezitie. A nikdy sa nikdo nepytal AKO ale KTO vyhral suboj.
A o tom to je cele...
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod luen » pát 19. zář, 2008 8:34

tekki píše:To Franz : Ak si na teba dovoluje clovek vacsi a sirsi nez Ty sam a boj je neodvratitelny, treba spravit nasledovne... Direkty do tvare, najlepsie do zubov alebo brady, retazaky na tvar, resp krk. Tvrdy spodny kop na koleno resp rozkrok. koleno na plexus solaris. Alebo man geng sao plus pie yarn ,) cize laktom do chyteneho krku...
na ulici niet cti ani slavy...tam je boj o hole prezitie. A nikdy sa nikdo nepytal AKO ale KTO vyhral suboj.
A o tom to je cele...


Aaa jeee ... kolik jsi toho na ulici odbouchal cece? Hele a jak uspesne lecis tu stafylokokovou nakazu, kdyz radis bouchat do zubu. Kop do kolene vetsiho a silnejsiho jej rozhodne nezastavi, jen te takovej kop vyvede z rovnovahy. A na policii a u soudu, se te prave na to AKO budou ptat. Takze doporucuji nez nekomu zacnes radit, aby sis v tom sam pro sebe udelal nejdrive jasno a neudilel tyto "moudrosti" !!!

PS: ten loket o kterem pises se jmenuje pai jarn (paj dža[r]n) :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod tekki » pát 19. zář, 2008 9:09

TO luen : no najprv k ohananiu sa policiou... po boji je kazdy general, ze ,) Este sa mi nestalo, aby sa poulicna bitka riesila na policii. Raz vlastne hej - a policia dala za pravdu kamaratovi, bo bol v pramom ohrozeni zivota a tam je dovolene vsetko. Prosim ta zabudni na povolene a zakazane techniky...to je pre rado by Sifu, ktory sa obostieraju tajomnom starej Ciny a "ciernymi zakazanymi technikami". Samo ze "obrana musi byt primerana utoku"

ten kop do kolena - je to stop kick /cinsky to neviem :oops: / mam to odskusane. Ako bojovnik WT/WCh/VT etc. vies, ze v nasom style ide o zlomky sekundy. teda vyvedenie utociaceho supera touto technikou na 1 sek z robnovahy resp. prerusenie jeho utocnej sekvencie ma pre nas velky vyznam... :)

Este k tym nazvosloviam - mam silny dojem, ze ide o podstatu a nie o formu... cize ako to robis a nie ako to nazves. Je mozne ze moje nazvy navychadzaju z mandarinstiny, no aspon som sa tvojmu nazvu priblizil :D ako aj ty si sa priblizil tomu mojmu...
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

 

Příspěvekod luen » pát 19. zář, 2008 9:27

tekki píše:TO luen : no najprv k ohananiu sa policiou... po boji je kazdy general, ze ,) Este sa mi nestalo, aby sa poulicna bitka riesila na policii. Raz vlastne hej - a policia dala za pravdu kamaratovi, bo bol v pramom ohrozeni zivota a tam je dovolene vsetko. Prosim ta zabudni na povolene a zakazane techniky...to je pre rado by Sifu, ktory sa obostieraju tajomnom starej Ciny a "ciernymi zakazanymi technikami". Samo ze "obrana musi byt primerana utoku"



To ze se ti to nestalo znamena jen to, ze ses na ulici jeste nepral, jen vyrazenej zub a mas ublizeni na zdravi s trvalejma nasledkama :wink: Ja se policii neohanim ona se tim bude ohanet sama je to jeji uloha ve spolecnosti :wink: Jinak povolene nebo zakazane techniky v kung fu resp. na wing chun neexistuji a jestli ti timhle nekdo krmi hlavu, tak utikej o dum dal a Cina s tim nesouvisi uz vubec :!: A je jedno jestli to pak pred zakonem obhajis a nebo ne, ale rozhodne se potkas s policii, pokud neuteces ... on staci hloupej kamerovej system

tekki píše: ten kop do kolena - je to stop kick /cinsky to neviem Na rozpacích / mam to odskusane. Ako bojovnik WT/WCh/VT etc. vies, ze v nasom style ide o zlomky sekundy. teda vyvedenie utociaceho supera touto technikou na 1 sek z robnovahy resp. prerusenie jeho utocnej sekvencie ma pre nas velky vyznam...


Asi myslis jeet gerk, ze? Nanosekundy ani milisekundy ani zlomky sekundy s tim nemaji nic spolecneho, ale s tim kopem zastavis jen lamku a to jeste musi mit o 2/3 nizsi vahu nez ty. Me tim jeste nikdo z rovnovahy nevyvedl ani nezastavil, ale za to se tim temer kazdej z rovnovahy vyvedl sam a jedine co tim prerusis je moznost normalne fungovat v boji dal :wink: Ale rad si to od tebe necham ukazat :wink: Tvrdim to prave proto ze wing chun radu let ucim a cvicim jej 18 roku :wink:

tekki píše:Este k tym nazvosloviam - mam silny dojem, ze ide o podstatu a nie o formu... cize ako to robis a nie ako to nazves. Je mozne ze moje nazvy navychadzaju z mandarinstiny, no aspon som sa tvojmu nazvu priblizil Velmi šťastný ako aj ty si sa priblizil tomu mojmu...


Nazev neni forma, ale proste nazev a kdyz nevis ani jak se to jmenuje, tak je to pro me jen dukazem toho, ze to bude klub nejakeho Bedy Travnicka kde cvicis! Protoze kazdej, kdo neco cvici, vi jak se jmenuje v jeho stylu, to co cvici a nevymysli si sve nazvy :wink: Z mandarinem to uz nesouvisi vubec, protoze ve wing chun se uziva Kantonstina a to by mel kazdej kdo cvici jihocinske styly take vedet :wink:

Jen tak na okraj ja jsem se te ptal na tve rvacky na ulici a ne na tveho kamose! Ja mam take kamarady (jako kazdej), mam i starsiho brachu, ale nikdy jsem toto k argumentaci nepouzil ... nemam ve zvyku se schovavat za jine :wink:

Mimochodem neodpovedel jsi mi temer na jedinou otazku ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod tekki » pát 19. zář, 2008 10:21

TO luen : No dobre ideme dalej... 1.) O.K. kamosa vynecham, aj ja som sa bil (vyrastat v BA neni lahke) a pouzil som spominany stop kick, chalan ato zastavilo dal ruku na stredne pasmo a druhou vystrelil direkt. ja som dal bil sao a potom lin wan kuen. Nakoniec som mu pristupil chodidlo zacal rychle kombinacie na hlavu, on sa snazil ustupit /vid to chodidlo/ a spadol. tam som siel rychlo po nom a v 1 milisekunde/nanosekunde :) som mu roztiahol nohy rukami a kopol do genitalii. Potom som odkracal prec. Boli svedkovia, no nikomu ani len na um nezislo volat policiu...

P.S. Uloha policie v spolocnosti - prosim ta, mozno v CR ale nie u nas

2.) Forma nie ako kuen (predstav si viem co to je) ale ako nazov, pomenovanie, oznacenie javu... Cize jak T.Akvinsky - neni dolezita forma ale obsah = radsej ucinnu techniku s neoriginalnym nazvom nez neucinnu s 400 rokov starym nazvom...

3.) ??? Az som na nejaku otazku zabudol odpovedat, upozorni ma. A len tak medzi nami, netrenoval si u EWTO???
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod hellas » pát 19. zář, 2008 10:41

hezký..mě se teda ještě nikdy nestalo,že bych si po akci pamatoval jak to šlo technicky po sobě i s názvama a že se dají spočítat na prstech :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » pát 19. zář, 2008 10:48

hellas píše:hezký..mě se teda ještě nikdy nestalo,že bych si po akci pamatoval jak to šlo technicky po sobě i s názvama a že se dají spočítat na prstech :lol:


Já jsem bohužel vždy zapamatoval jen to co mi nevyšlo, je to tak. :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pát 19. zář, 2008 11:00

Toman píše:Já jsem bohužel vždy zapamatoval jen to co mi nevyšlo, je to tak. :lol:


Takže víš i kolikrát jsi měl kamsi přijít ale nepřišel jo :lol: :lol:
Tvoje pamět musí být tohodle úplně přeplněná Tome:)

Dobře dobře, vím že ženáči maj těžkej život :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod tekki » pát 19. zář, 2008 11:17

Ani ja nezijem jak Bruce Lee, tiez sa snazim konfliktom vyhybat. Tie techniky si pamatam preto, bo kazdy konflikt je stresujuci a jak Franz hovoril, vtedy mame adrenalinu na rozdavanie...
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod Toman » pát 19. zář, 2008 11:30

RUNAR píše:Takže víš i kolikrát jsi měl kamsi přijít ale nepřišel jo :lol: :lol:


Hej sorry, měl jsem nějakou práci a myslel jsem že dorazím později bohužel jsem se vrátil až v jedenáct. Tak se dodatečně omlouvám :oops: :oops: :oops:

PS: Kurňa za chvíli budeš mít víc postů než já a to sem tu už nějakých 5 let :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pát 19. zář, 2008 11:38

Toman:
V pohodě dyť se známe že jo 8)

Postování tady mi celkem prospívá :)
Teď i tréninkově, základní motivace BU/BS nedostat přes držku, teď myslím vol.3 a Ukropa, celkem funguje 8)
Dneska si dám o dvě kola na běhacím pásu více.
A přitvrdím i na těžkým pytli.

P.S: Toman & Panda:Určitě přijďte na vol.3 s Fernandem na nějaký BJJ sparringy na zemi, myslím že by to obohatilo setkání o další rozměr. Vezmu si gi abyste tam měli nějakýho dřeváka na ego boosting.
Navíc je to u vás v gymu. 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » pát 19. zář, 2008 11:49

Toman píše:
hellas píše:hezký..mě se teda ještě nikdy nestalo,že bych si po akci pamatoval jak to šlo technicky po sobě i s názvama a že se dají spočítat na prstech :lol:


Já jsem bohužel vždy zapamatoval jen to co mi nevyšlo, je to tak. :lol:

Tak tohle musím potvrdit, je to sice zvláštní,ale je to tak :lol: I když taky znám pár lidí co byly schopni dát ,,detailní popis" bitky, škoda jen, že většinou to byli lidé jen s plnou pusou řečí a výmysly 8) Tím teď nemyslím dotyčného z diskuze,aby to nevzal osobně :D
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 19. zář, 2008 14:00

Bitky si +- naštěstí pamatuju a zároveň jsou to i mí nejkrásnější vzpomínky.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron