Wing Chun Kuen Phai

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Wing Chun Kuen Phai

Příspěvekod Dmitry » čtv 01. led, 2009 14:46

Všichni jsou zváni cvičit tradiční bojové umění Wing Chun Kuen Phai
(Vietnamská linie Wing Chun Kung Fu)

Učební osnovy:
* Zen
* Kloubová gymnastika
* Silové cvičení
* Technika
* Lepicí ruce
* Khi Cong (Chi Kung)

O ©kole dá se to pročíst na stránce http://www.wingchunkuen.cz/school/

Když máte nějaké otázky - neváhejte si zeptat tady nebo emailem na adresu dmitry.pasenko@gmail.com
Naposledy upravil Dmitry dne stř 18. úno, 2009 15:26, celkově upraveno 3
Dmitry Pasenko
Wing Chun Kuen Phai
http://www.wingchunkuen.cz
dmitry.pasenko@gmail.com
linie : Nguyen Te Kong (Yuen Chai Wan) -> Nguyen Zui Hai (Ho Hai Long) -> Huynh Ngoc An -> Astašev Igor Vladimirovič
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

 

Re: Wing Chun Kuen Phai

Příspěvekod luen » čtv 01. led, 2009 18:43

Dmitry píše:Všichni jsou zváni cvičit tradiční bojové umění Wing Chun Kuen Phai
(Vietnamská linie Wing Chun Kung Fu)

Učební osnovy:
* Zen
* Kloubová gymnastika
* Silove cvičení
* Technika
* Lepkaví ruce
* Khi Cong (Chi Kung)

O ©kole dá se to pročíst na stránce http://wingchun.blog.cz

Když máte nějaké otázky - neváhejte si zeptat tady nebo emailem na adresu dmitry.pasenko@gmail.com



aaa nase vzdalena pribuzna linie, jak vam to slape? ale bude to trosku smrncnute s fu hok ... pokud se nepletu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dmitry » pát 02. led, 2009 0:22

aaa nase vzdalena pribuzna linie


Ano, správně, Yuen Chai Wan (Nguyen Te Cong) byl starším bratrem Yuen Kay-Shana (Nguyen Qi Shan). Já bych řekl, není moc vzdálena :).
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Jamamba » pát 02. led, 2009 2:11

Preju, hodne zdaru a stesti do roku 2009.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod luen » pát 02. led, 2009 2:15

Dmitry píše:
aaa nase vzdalena pribuzna linie


Ano, správně, Yuen Chai Wan (Nguyen Te Cong) byl starším bratrem Yuen Kay-Shana (Nguyen Qi Shan). Já bych řekl, není moc vzdálena :).


Z pohledu wing chun historie zase ne tak vzdalena ... pravda, ale preci jen wing chun uz od te doby usel velky kus cesty :wink: Jinak jsem ti posilal soukromou zpravu, tak na ni jukni ...

4Luo Ke i tobe :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod lubbione » pon 05. led, 2009 9:50

ja som bola na jednom treningu Wing Chun, ale viac sa mi pacia ine styly, len tento jeden by som vediet nechcela. zaujima ma, ci sa Wing Chun uci niekedy aj so zbranou. Bruce Lee sa vedel ohanat sablami a vedel Wing Chun - staci na to len tento styl alebo sa treba ucit viac?
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod luen » pon 05. led, 2009 17:04

lubbione píše:ja som bola na jednom treningu Wing Chun, ale viac sa mi pacia ine styly, len tento jeden by som vediet nechcela. zaujima ma, ci sa Wing Chun uci niekedy aj so zbranou. Bruce Lee sa vedel ohanat sablami a vedel Wing Chun - staci na to len tento styl alebo sa treba ucit viac?


Ve wing chun jsou vsechny zbrane jako v kazdem jiznim siu lum, ale otazka proc se nekde uci jen dve :wink: Jinak B.L. a savle??? no nevim :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod tekki » pon 05. led, 2009 21:28

No tak co ja sa ucim tak mame len dve zbrane WT - luk dim boon kwun a bart cham dao... Ucia sa aj ine??? Bo som o tom nikdy nepocul...
No v ramci escrimy aj kratke palice, noze a retaze - ale to je uz filipinske BU
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod dawei » pon 05. led, 2009 21:53

Ve WCH kuen pai se používá také více zbraní, např.rovný meč, tyč.
Tento styl se učím krátce,maximálně mi vyhovuje :wink:
Zkusil jsem i jiné styly, ale tento mě nejvíce oslovil :)
dawei
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 05. led, 2009 0:00
Bydliště: beroun

Příspěvekod Jamamba » úte 06. led, 2009 0:36

Problem je v tom, ze to co je v evrope zname je vetsinou wing chun z Hong Kongu. Cinske linie wing chun disponuji rozhodne vetsim arsenalam zbrani.

Napr. linie Mai Gei Wong disponuje dvojkoncovou tyci (mnisska hul).
Pred dvema mesici jsem videl Chan Wah Sun WCH savli.
Samozrejme se muzeme dohadovat, co je original a co ne, ale proste to je original pro tu linii WCH.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

 

Příspěvekod Toman » úte 06. led, 2009 9:34

luen píše: Jinak B.L. a savle??? no nevim :wink:


Hele proč ne o Silvestru sem taky viděl spoustu lidí, do kterých bych to nikdy neřekl, ohánět se šavlemi. :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dmitry » úte 06. led, 2009 11:39

V ©kole Wing Chun Kuen Phai je práce se zbrani - dřevěný tyč, železný tyč, noži-motýlky, přímý meč.
To můžete uvidět když kouknete na program
Ale všechno to učí se na mistrovský stupni, protože člověk musí byt dobře do toho připraveny, dobře umět posunovat se, cítit centr svoji váhy a centr váhy protivníka. Myslím že brzo brát se za meč když ještě ne umíš držet postoj.
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 06. led, 2009 13:58

ukropcany píše:
Toman píše:Hele proč ne o Silvestru sem taky viděl spoustu lidí, do kterých bych to nikdy neřekl, ohánět se šavlemi. :D
A techniku "kosa z nosa" si už tiež videl v praxi? :lol:


Jo taaak, no to je jina :lol: proste nekomu vyskoci jidlo z xichtu a je z toho savlovej tanec :lol: To je nechutny, ja zrovna svacim ... 8)

Dmitry píše:Ale všechno to učí se na mistrovský stupni, protože člověk musí byt dobře do toho připraveny, dobře umět posunovat se, cítit centr svoji váhy a centr váhy protivníka. Myslím že brzo brát se za meč když ještě ne umíš držet postoj.


Ja osobne na zadne "mistrovstvi" moc neverim ... totiz nevim, co to vlastne znamena. Zvladnout zaklady? Umet se pohybovat, mit smysl pro rovnovahu, stabilitu, cit pro distanc, nacasovani ... to vse jsou dle meho pohledu pouhe zaklady ... zaklady na ktere se velka spousta lidi ani nesahne a to dik svemu pristupu k veci a nebo nemetodickemu pristupu zdejsich ucitelu (bohuzel ac je CR malej stat, tak je tady spoustu "ucitelu" v kategorii мошенник), to casem poznas sam.
Jinak ja nejsem zastancem toho, aby se clovek ucil se zbranema az od nejake pomyslne urovne ... jednak z tycema a posilovacima verzema zbrani se da vyborne rozsirovat obzor, zvedaji se tim motoricke schopnosti cloveka jeho prostor na vnimani boje se tim rapidne zvetsuje ... a konec koncu je spousty systemu boje, kde uci nejdrive se zbranema a slape jim to dobre ... tyhle pravidla jsou casto nestastnou brzdou lidi ve svete bojovych umeni a vytvari se tim mytus o jakemsi mistrovstvi, ktery vlastne niky nikdo nevidel ...

Ale jak rikam jen muj nazor :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod dawei » úte 06. led, 2009 15:36

myslím,že je fain,když se učí dle tradice a nic se neubírá ani nepřidavá a jestli ten systém funguje a každý cvičí pravidelně,tak je fuk kdy začne se cvičením zbraní,stejně se k tomu dopracuje.Záleží ,co kdo od toho čeká
dawei
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 05. led, 2009 0:00
Bydliště: beroun

Příspěvekod jeikob » úte 06. led, 2009 16:30

no já doma cvičím s tyčí a motýlíma mečema. velmi mi to pomahá v mé rehabilitaci. a co se týká hung kyun ,které až se ještě víc rozhýbu chci dělat pořádně,kde cvičím zatím jen opravdu ty nejzákladnější základy.tak jsem o tom mluvil s pavlem mackem. a ten mi to schválil.stejně nepočítám že s tím někdy budu bojovat. mám v rukou držet malé činky.nebo meče ty mne baví víc. a co se týká cvičení s tyčí to mi pomohlo hodně.o hodně procent se mi zlepšili rozsahy a síla v rukou
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pm » úte 06. led, 2009 16:34

zbrane a WCH: mel jsme v Cine moznost poznat rady WCH rodin - v Chan Yiumin WCH, kteremu se venuje dobry kamarad meho sifu - maji bohaty zbranovy arsenal jihocinskych gf stylu - od dvoojkoncove a jednokoncove tyce pres savli, mec, dva noze, trojzubec, halapartnu... viz clanek od Ivana Rzounka sifu:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... cle&sid=46

original/neoriginal, jak psal Jamamba (ktereho timto zdravim do Fatsaanu :-) )

jinak co se tyce cviceni se zbranemi a "pokrocilosti", souhlasim s luenem; btw. drive byl na cviceni se zbranemi kladen samozrejme mnohem vetsi duraz nez na cviceni beze zbrane
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » úte 06. led, 2009 16:39

dawei píše:myslím,že je fain,když se učí dle tradice a nic se neubírá ani nepřidavá a jestli ten systém funguje a každý cvičí pravidelně,tak je fuk kdy začne se cvičením zbraní,stejně se k tomu dopracuje.Záleží ,co kdo od toho čeká


To je jasne o tom neni pochyb ... ja nepolemizuji s tradici ve smyslu metodiky, jen mi nekdy prijde, ze se spousta lidi jaksi na tzv. tradici vymlouva ... nevim jak mas zmapovanou zdejsi resp. evropskou scenu wing chun, ale ve vetsine skol se tvrdi, ze se zbranema se musi cvicit az v nejakem mistrovskem modu a pod.

Co se tyka tradice, tak cinani o tom asi vedi nejlepe a nic takoveho neznaji ... cvici se zbranema od sameho zacatku, protoze je treba prave tema zbranema posilit a pripravit cloveka na "radeni" s ni ... takze jejich tradici nerozumim, resp. ano oni to neumi a proto se museji vymlouvat :wink:

Ale to je jiny pribeh ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 06. led, 2009 16:55

tak když si človek vezme dejiny číny tak do poloviny 2o.století to asi byla pro mnoho lidí nutnost umět se ohánět něčím. co takhle vím z těch filmů.zejména co jsou z období republiky,třeba z těch menších měst. tak mám pocit že střelná zbran nebyla moc rozšířená,krom armády .že i policie tak nebyla příliš vyzbrojená.ale třeba se pletu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Marty » úte 06. led, 2009 17:36

Učňovské, žákovské, mistrovské.... a jiné stupně - k čemu, proč? Dodnes mi to nikdo rozumně nedokázal vysvětlit. A když se do toho pustil, tak se točil kolem tradice (která byla stará několika měsíců a v tom lepším případě max. několik let), motivace studentů (motivace je umět bojovat, ne být "opáskován"-což rozhodně není záruka umu) nebo kolem lepšího přehledu učitele o vývojovém nebo technickém stupni svých žáků (to o nich nemá moc velký přehled, když si je musí značkovat jako dobytek), apod. Tzv. stupňování nevede k tomu někoho něco "skutečně" naučit, ale dát mu jen jakýsi kariérní řád v poměrně uzavřeném "skautském" oddíle a z toho hezky "rejžovat". Všechny tyto a jim podobné argumenty mě opět vedou k tomu, že je to pořád jen otázka businessu. Navíc NENÍ nikdo kompetentní určit, kdo je mistrem a kdo není! Jsou jenom dobří fighteři, učitelé, metodici atd. a občas se v jedné osobě sejde najednou více takových charakteristik, navíc z různých stran posuzovaných různě. No, a pak je ten zbytek...slušně řečeno...ti, co se o něco pokouší. Takže, abych to shrnul. Když tě učitel pustí ke zbraním, (nebo čemukoliv jinému), až tzv. "dojdeš" do té mistrovské hodnosti (I., II. nebo III. podvazkového řádu), pak tím myslí, že se nejprve musíš stát "trvalým a pravidelným platebním příkazcem".
Tadydádydá
To je konec, přátelé.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » úte 06. led, 2009 18:47

tak spíš jde o to že se ty stupně zprofanovaly. měli by být jaksi označení že člověk někam pokročil ,že zvládl část nějaké osnovy ,dosáhl nějaké urovně a u těch nejvyších že něco dokázal navíc. když jsem jako dítě dělal karate tak to byla i určitá motivace. a nevím jak ted .tak bílej a žlutej jsem dostal po roce. to bylo právě spíš motivační abych jsme jako děti měli ten barevnej. ale na zelenej jsem už musel cvičit dva roky!!! vše je o lidech
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků