Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » úte 13. dub, 2010 21:53

Sennin píše:Opakuji znova: na hrubej pytel, hrubá záplata :wink: A xenofobní asi jsem (a nestydím se za to)... vůči některým národům. A kdo není, že :wink: Krom některých pomatenců/pravdoláskovců jsem nepotkal člověka, kterej by neměl vůči některým národům či národnostem předsudky.
P.S. - Jinak to, že mám polské příjmení neznamená, že jsem nějakej polskej pšonek, rozumíme pane? Jsem Jihočech.


8) pohoda, hlavne, ze vis kam patris, jen jestli si to mysli i ti jihocesi :wink:
nackove to maji tezke - dik genetice, ktera uz davno prokazala, ze vsichni lide na planete maji stejnou mitochondrialni dna (ktera se dedi po matce) a ke vsemu je cernoskeho puvodu :lol: pak tyto hry na "cechackovstvi" a podobne veci, postradaji racionalni rozmer. nicmene hrat si ve stredu evropy (ktera byla v historiii valcovana vsema narodama) na nejake cechackovani, je asi mimo misu a davno prekonane videni sveta :twisted:

mimochodem zakon to asi vidi jinak - ja jen, ze se rad zapojujes (min. jednou jsem to zaregistroval) do diskuzi o "realne" sebeobrane ve vztahu k zakonu...

jinak ja nemam problem s polskym, madarskym, slovenskym, ceskym a jinym prijmenim. sam jsem mix nekolika euronarodu, takze ja tyhle veci prave moc neresim.

PS: take mi to nedalo a precetl jsem si tu diskuzi a musim podotknout, ze tam nikdo za nase skoly nic nepsal ... vase paranoidni nazory, nejsou na miste. 0 je nic, nema zadnou hodnotu a nikomu v zaludku nelezi :wink:
zase az ti nekdy zavolam, ze se u tebe stavim, protoze to prehanis. tak zavolej arturovi at mi cinkne a vyzehli ti to. zase si mu muzes pobrecet do telefonu, ze jsem ti volal a ze chci prijit a ze nevis co mas delat - hrdino :wink: v tomhle te nechapu, mas to zapotrebi? nejsem nici vlezdoprdelka a nikdy jsem se nechoval jako prizdisrac, nevolal kamosum, at za me zehli, co jsem si nadrobil :wink: :wink: :wink: pokud ti sifu (ivan) tak lezi v zaludku, tak mu prosim neposilej pranicka k novemu roku a pod ... protoze tohle je marku prave ono analni horolezectvi :!: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Sennin » úte 13. dub, 2010 22:14

:arrow:
Naposledy upravil Sennin dne stř 11. čer, 2014 23:20, celkově upraveno 1
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 14. dub, 2010 0:12

Sennin píše:Ježíš, ty jsi fakt mimo :lol: :lol: :lol: Jsem málem teď spadnul ze židle, jak mě tvůj trapnej a ujetej výlev (navíc plnej nesmyslů!!!) rozesmál. Hoď se do klidu, ju :wink: ?
Hehehe, prej Arthur ať ti zavolá, že prej nevím co mám dělat :lol: :lol: :lol: a prej přáníčka Ivanovi k novému roku :lol: :lol: :lol: Fakt dobrý vtípky na dobrou noc :D


tak ted se te zidle chytni.

no nedelej ted ramena. artur mi volal a zehlil to za tebe. on sem nechodi, a ja mu to nevolal, takze jinej zpusob jak se to dovedel neprichazi v uvahu :wink: ze to nepriznas chapu, take bych se citil trapne. kdyz se snazis mit masku chlapa a ve finale se chovas jak babovka. u nas ve skole si take prisel o sve muzstvi po prekroceni prahu.

nicmene to je tvuj boj a s tim se musis vyporadat sam. ja bych jen rad, aby sis zacal hledet sebe a na nas se vybodni. posledne jsme se spolu na necem dohodli. ja tu dohodu nezapomenu a je jen na tobe, jestli si zachovas tvar. myslim, ze ve tvem pripade nejsem narocnej a nechci nic, co bys sam nesliboval, nebo uz si ani na tohle nepamatujes? ja ti to mohu zive pripomenout marku :arrow: nevzpominam si, ze bych mazal nahravky nasich rozhovoru, ale i to uz jsem ti rikal :wink: mimochodem i o tech pranickach se tam spolu bavime...

nemusim ti tedy znova pripominat, jak hrdinske prispevky jsi mel v nasi posledni zdejsi prestrelce a jak jsi pak utaple plkal u nas ve skole? jak jsi byl na zdejsim serveru plnej argumentu a face to face jsi se sklopenejma ocima mumlala neco o tom, ze vlastne o tematu moc nevis a ze jsi cerpal jen z dostupnych a asi z pochybnych zdroju - mimochodem v tomto vlaknu uz nekdo neco podobneho take napsal - nebudete kamaradi? nemusim ti snad pripominat, ze ses tady kasal, ze prijdes a zasparujem a jak jsi pak byl chromej a nemohl jsi. nemusim se tedy opakovat a pripominat ti nas posledni telefonni rozhovor... hochu ty nemas problem s pameti, ty mas problem s tim nebejt krivej jak paragraf. proto jsem si te nahral a proto jsem ti to i sdelil, ale koukam zadna zmena, co?

jak uz jsem napsal, tohle nemas zapotrebi :idea:
Naposledy upravil luen dne stř 14. dub, 2010 0:46, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Sennin » stř 14. dub, 2010 0:38

:arrow:
Naposledy upravil Sennin dne stř 11. čer, 2014 23:21, celkově upraveno 2
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 14. dub, 2010 0:50

Sennin píše: :lol: Co na to říct? Asi nic, nesmysl vedle nesmyslu. A rozebírat tvoje kecy - další nesmysl, ty stejně budeš mlít svoje.
Mě jsi ty i Ivan i vaše organizace naprosto u... víš, kde asi :wink: Tady jsi se opět začal do mě srát ty. Ale jelikož jsi mi už dlouho vážně "někde", tak si tu klidně piš bláboly. Mě jsou pro smích a to myslím naprosto upřímně.
Problém s pamětí nemám, nehulím trávu :wink: a už nemám problém ani s tím, jak si všechno překrucuješ podle sebe - je to holt tvoje nátura.
Hraj si na svým písečku, já si budu hrát na svým, ju?

P.S. Zapoměl jsi vytáhnout historku z roku cca 1991, jak jsem Ivana na kolenou prosil o knížky s BL :lol: ...na tohle jsi vážně zapoměl, to mě fakt mrzí.


jake blaboly? chces tu nahravku donest? muzeme ji pustit treba na vasem treninku na osvezeni pameti. jinak opak je pravdou, zacal jsi ty, na stouralistovo blogu... cili problem s pameti evidentne mas, ale je to ztrata ucelova :wink:

pripomenu: bolela te noha na mou vyzvu, pojd mi ukazat v cem je nase gung fu tradicne zkostnatele a ukaz jak je tvuj sytem lepsi a v cem ... sedel si dal jak pecka a hladil si koleno, vazne ti to klido prinesu :wink: mimochodem byl to ten moment, jak to u nas ve skole utichlo a kluci ocekavali nejakou akci ... lec marne, tak se se smichem pokracovalo dal v trenalu.

a nemej strach nahravky mam nesestrihane, takze o prekrucovani nemuze byt rec, leda tak maximalne o vykrucovani :wink

...sam si napsal, ze na hrubej pytel, hruba zaplata :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Sennin » stř 14. dub, 2010 1:05

:arrow:
Naposledy upravil Sennin dne stř 11. čer, 2014 23:22, celkově upraveno 1
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 14. dub, 2010 1:22

Sennin píše:Šťouralistův blog je šťouralistův blog a bojovaumeni.cz jsou bojovaumeni.cz - jestli neumíš rozeznat ten rozdíl, hmmm, tvůj problém. Pokud se ti nelíbí, co jsem napsal jako čtenář na jeho blogu - že se hned do něho pustíte....??? - NO VŽDYŤ JE TO JENOM JEHO OSOBNÍ BLOG O WING CHUN a jak tam i zde uvedl, je to jeho pohled a vstup jen na vlastní nebezpečí. Buď nad věcí, ne?
Nahrávky si pouštěj třeba před spaním nebo já nevím co, já poslouchám rock!
Pochop, že mě ani za mák nezajímáš, nezajímá mě Ivan - žádný přáníčko k letošnímu novýmu roku jsem mu nepsal, dělejte si co chcete a nechejte druhým říct jejich názor - viz Milanův blog.

Opakuji, JÁ SE TADY DO TEBE NESERU - mě jsi fakt ukradenej!


ja jen reaguji na tvou poznamku, ze ja si zacal, bez ohledau na to kde, zacal jsi to o5 ty :wink: ja se do nej nepoustim, nenapsal jsem tam a ani nikdo od nas, jedinou radku. s wing cheun ten blog nema nic spolecneho, takze to neresime. 0 (nuly) nas netankujou. nejde o to, co napsal on, ale co jsi napsal ty a o tom se s tebou bavim. tomu rozumis a nebo si tak libujes v roli hlupce?
jinak jsem nenapsal, ze to pranicko bylo k letosnimu roku :wink: nazory si rikej, ale pocitej s tim, ze pomluva neni nazor a ze to nekdo muze chtit po autorovi vysvetlit, chapes? neni to tezke pochopit, nebo ano?
vis marku, kdybych mel jen ja napsat na nejake stranky zkusenost s lidma jako jsi ty a tobe podobni, tak bych byl take grafoman. ale ja si to zjednodusil na nahrana fakta a to nikdo okecat nemuze ... maximalne se z toho muze neuspesne vykrucovat a po silackejch prispevcich napsat zadost o to, abychom si kazdej radeji hledeli sveho. ja ti to navrhnul uz davno, ale ty to s nepravidelnou rocni periodou porusujes. takze jak mam zase verit tomu, ze do roka neprijdes o pamet a nerozjedes jinde na netu podobne hnojarny?
mam se ti postarat pred seminarem s tvym sifu (mimochodem jak to, ze je tvuj trener sifu, neni to tak dlouho, co jsi mel zde na serveru s timto slovem velkej problem :lol: ) o reklamu a zverejnit to? treba bych mohl zalozit blog senin a povesit to tam 8) nebyl by to jen muj stvavej nazor a snaha nekoho pomluvit a poskodit, ale zverejnil bych jen fakta. no neboj mohu ti garantovat, ze pokud me nekdy donutis to zverejnit, tak budes prvni, kdo to dostane :wink: holky maji prednost :twisted:

PS: mimochodem porad tam to pomlouvani je ... dobrou noc :arrow: a nech si zdat o dzit kjun do (mensi foneticka uprava by neuskodila, protoze se to vyslovuje trochu jinak ... preci jen neni to anglickej vyraz, ale kantonskej). take se nerika bruk liii
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod stouralista » stř 14. dub, 2010 16:13

Na závěr ještě jedna souhrná reakce na vše napsané zde, zde:
http://www.wingchun.jex.cz/menu/forum , mailem i jinak. Souhrně reaguji proto, že nemám vůli vysvětlovat, omlouvat se(?!) ani odpovídat každému, kdo si myslí, že se snad musím obhajovat. Každý nemá názor, a ne každý kdo ho má, ho poví. Někdo to poví jen mezi svými...

Co jsem napsal, jsou moje poznatky a nelituji toho, že jsem je "zveřejnil". Myslím, že jsem to napsal poměrně kultivovaně. Reakce v převážné většině nenapadají pravdivost sdělení, nýbrž mne. Jsem prý špatný a proto i to, co napíšu je špatné. Tuto logiku nikomu vyvracet nepotřebuji. Čekal jsem, že zvláště zde se najde dostatek těch, co mi to neodpustí. Klidně si myslete co chcete. Já přece po nikom z vás nežádám ani úctu ani uznání. Pokud budu chtít něco zase napsat, no tak to napíšu bez ohledu na to, co si zde "rada starších" myslí
:D :D

P.S. Pokud jde o toto:
http://www.wingchun.jex.cz/menu/wing-ch ... irat-skolu

Rád k tomu přidám vyjádření jmenovaných. I.Rzounek odmítá, Brunner podobně.
Udělám li chybu, dokážu to přiznat. Pokud někdo najde faktickou chybu v mnou zveřejňěných článcích, rád to opravím i jinak vylepším. Na kecy o tom, že to jsou všechno sračky nereaguji.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » stř 14. dub, 2010 22:15

Neodpovedel jsi na polozene otazky :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 15. dub, 2010 7:59

..mna inak zaujala na tom fore toho naivku jedna vec, ze akoze MGW je zmes kicboxingu a juda a ze to je akoze shit..chcel by som vsetkym hipikom,snilkom a debilkom s jedovatymi slintami odkazat,ze v reale, vo full konfrontacii pokial nedojde k okamzitemu k.o. supera to bude vzdy vyzerat ako nepekna zmeska kickboxingu s judom a s "hokejovym drzanim" za bundu a tankovackou do huby,kolenovackou atd...


..rad po veceroch analyzujem rozne intruktaze z roznych BU-BS ktorych si taham mraky,analyzujem clanky z www.e-budo.com a coraz dalej nachadzam ze realne zalozene stare styly napr. okinawske karate, jujutsu,filipino obsahovali podobne udery,kopy,este aj to posrane o-soto-gari aka o-soto-gake bolo plus minus vsade rovnake,rozdielny bol nastup,vychylenie a offbalance uderom laktom,alebo bicepsom z klincoveho uchopu,prsty do oci, a podrazenie o-sotom na zem atd...pozrel som si kopec randori,kumite, okinawske randori atd a je to relativne o tom istom..zacina sa kopmi,prechadza sa do vzdialenosti ruk,kolien a laktou a bum hod alebo strh,podkopnutie na zem a dorazenie slapakom,uderom atd


..nikdy som ale nevidel ani v modelovej situacii na video prezentaciach pod tlakom ked sa rozbehnu gross motor pohyby a adrenalin vypne jemnu motoriku ,tie trapne HK WCH zombie pohyby, tie zalostne az na plac pokusy o blokovanie uderu tan-bong atd,prechody cez lap-sao a bong-sao,to smudlanie zadnou nohou a ubohe retiazkovanie pastickami tahane z laktov s minim. dopadovej energie..

..do hajzlu ludia sa preberte,ja viem ze youtube nie je najlepsi zdroj info,ale ked ste uz v realnej rvacke neboli,tak si pozrite tie zabery na youtube z priemyselnych kamier,gheto rvacky,poulicne assaulty atd...uvidite tam silove bombenie z tela do kriza tahane z noh a bokov,uvidite tam klincove drzania za limec a rukav a bombenie druheho do huby a hlavickovanie,uvidite tam strhnutia za bundu alebo prevlecenia cez hlavu a udery a soccer kicky do hlavy,uvidite tam dirty wrestling,kravaty,stiahnutia za nohu-take vidlacke singleleg takedowny,skarede podkopnutia-podrazenia nohysupera a bum strh na na zem a tankovacka alebo skakacka po hlave atd

..ale co tam nevidim je zombie krok, smudlikanie pastickamia a podobne perverzity, ktorymi je hlavne WCH kungfu zamorene...zujimave je ze v okinawskych alebo japan styloch tieto sracky nejak nevidno..aj ked tam sa najdu tiez zaujimave sracky aka atemi jutsu master vs. MMA obcas
:twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » čtv 15. dub, 2010 9:11

marcelo: jak se rika, post bez klicek obezlicek, "jak Ti zobak narost, ha ha

bu jsou o kopani, bouchani, zapaseni a paceni (tak, da, syut, na), WCH nevyjimaje, problem je, ze lidi a) zamenujou cvik (kde se izoluji urcite skills) za real pouziti b) cekaji ze to bude vypadat "hezky", "filmove", "jako sestava" etc., viz co mi napsal jeden typek jako komentar k nasemu saan da na YouTube

whats the point in learning form if your not going to use it in sparring or at least attempt to use the form. I saw nothing but jabs and front snap kicks and some head locks, and a few takedowns


"nothing but jabs and front snap kicks and some head locks, and a few takedowns" - hell, co vic sakra? (typek v komentari jaksi opominul nase sikekicky, stomping kopy, haky, roundhouse capaky, zvedaky, dlane, hlavicky, lokty... )

jinak k tematu (resp. kam se to zvrhlo) se nebudu se vyjadrovat, je to hnus velebnosti - nemyslim tim ani puvodni clanek, ale ty komentare okolo = zavist, invektivy, lzi, demonstrace komplexu menecennosti par excellance, urazena jesitnost, nazi kecy etc. etc. - tady nejde vubec o WCH, to je preci jasny
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » čtv 15. dub, 2010 10:18

marcelo píše:..mna inak zaujala na tom fore toho naivku jedna vec, ze akoze MGW je zmes kicboxingu a juda a ze to je akoze shit..chcel by som vsetkym hipikom,snilkom a debilkom s jedovatymi slintami odkazat,ze v reale, vo full konfrontacii pokial nedojde k okamzitemu k.o. supera to bude vzdy vyzerat ako nepekna zmeska kickboxingu s judom a s "hokejovym drzanim" za bundu a tankovackou do huby,kolenovackou atd...


..ale co tam nevidim je zombie krok, smudlikanie pastickamia a podobne perverzity, ktorymi je hlavne WCH kungfu zamorene...zujimave je ze v okinawskych alebo japan styloch tieto sracky nejaak nevidno..aj ked tam sa najdu tiez zaujimave sracky aka atemi jutsu master vs. MMA obcas
:twisted:


Ahoj Marku, mimo vse, co uz tady padlo je jeste problem v jedne veci. Vice jak 30 roku jedna organizace (ewto) a desitky odpadlejch organizaci zaku leung tinga a kernspechta, prezentuji na verejnosti to jak ma wing cheun vypadat. Nikoho nenapadne, ze to ma pramalo s wing cheun spolecne, ze je to naopak vse z dilny zminenejch panu. Na vsech jejich zacich se to podepsalo je to bohuzel i po letech videt.
Konecne to ze tomu radeji dlouha leta nerikaji gung fu, ale jakesi double wt, je trefne.
Ale tohle jsme spolu uz probrali, ty sam vis sve od kluku ze slovenska atd...

4pm:

Ten kdo od zminene organizace odejde, se vetsinou nepusti do toho dobrodruzstvi, odletet do ciny a nezacne se studiem u pramene. Nikdy tedy nezacne cvicit wing cheun jako takovej. Jen stale dokola vyhledavaji onen leung tinguv a kernspechtuv skill. Vetsinou s minimalnima zmenama v programech jako je latsau, chisau, zkusebni programy a podobnych srackach, ktere ve wing cheunu nemaji misto a jsou z dilny kernspechta. Kluci si to zacnou sudlat mezi sebou. V lepsim pripade namontovavaji na tento zombie matros jine veci, ale bohuzel vetsinou to montuji opet zombie zpusobem.
K memu udivu se vetsinou ani moc nemeni markeTingova strategie, pristup k veci a je celkem problem od sebe vlastne odlisit jednotlive vetve.
Ja osobne a to i na netu, sleduji jen ty wing cheun skoly a rodiny, ktere nemaji s ewto nic spolecneho a nejlepe ani s yip manovo pusobenim v h.k. Stejne ti zajimavejsi lidi z h.k. cerpali nebo cerpaji od lidi z kontinentalni ciny a uz davno vedi (na rozdil od jejich zaku v evrope), ze to neni o tom vyvazet wing cheun do ciny, ale presne naopak, ze ho uz zase importuji z ciny do h.k. A jak jsou z toho wing cheun masteri v h.k. happy - sam jsi na par akcich byl a vis jak se to vzdy promeni v seminar masteru z kontinentalni ciny.

4all:

To uzavreni hranic wing cheunaky na dlouha leta izolovalo a wing cheun v h.k. zacal geometrickou radou degenerovat. Vubec tady nejde o mai gei wong. V cine je obrovska skala zajimavejch rodin (pribuznejch a nebo uplne jinejch s odlisnou historii). Je treba se o vec zajimat. Je treba prekonat hristatko zminene organizace, vymanit se z jejich pasticek a zacit videt dal, nez je tenhle priposranej dvorecek :wink:
Naposledy upravil luen dne čtv 15. dub, 2010 10:34, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 15. dub, 2010 10:30

z tech co jsem mel moznost videt ja - MGW WCH, Yip Manovi zaci z pevninsky Ciny, "magori" z Gu lou WCH a Chan Yiumin WCH, Siulam WCH, Ba fa lin WCH, Sam Nang WCH... trosku silnejsi kafe nez Leung Ting, jeho univerzitni programy pro brejlaty susinky jako je on a evropske herbalife pokusy z dilny Kernieho. jako vsude - kdyz delaji totez, neni to totez
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod DaveStone » čtv 15. dub, 2010 14:24

stouralista píše:Tak už jsi našel po tom víc jak půl roce něco echt pro Tebe? Znám tyhle starosti. On každý velký si-fu Ti poví, že jsi doteď učil nesmylsly a on musí celé Tvé WCH předělat a že kdybys nikdy necvičil měl by s tím méně práce. Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!


Také by mě zajímalo co dotyčný našel. Ale zřejmě už se to nedovíme, bo to vypadá, že redcore už na tohle fórum nechodí. Soudě podle počtu jeho příspěvků.

Je škoda, že tahle stouralistova otázka způsobila takový "boj" a nepochopení. Já si taky prošel pár škol WT / VT apod. a tak nějak tuším na co naráží. Ale někteří lidé to pochopili asi trochu jinak a už to jelo...

Taky jsem to zažil. Na trénink Lok Yiu Wing chun přišel borec co cvičil jiný WCH (WT) a trenér hned, že to bude těžké ho ty pohyby odnaučit, že oni se to učili jinak a nejlěpší prý je pracovat s lidma co nedělali nikdy žádné bojové umění. Později jsem se dověděl, že sifu mého trenéra zakazuje svým žákům také věnovat se příliš jiným sportům s BU nesouvisejících, aby do těla nedostali "špatné návyky pohybů". Jako např. hrát rekreačně basket apod. To už mi přišlo příliš.

No a co se týká financí, bylo to podobné. Postupem času se nenápadně snižoval počet tréninkových hodin a zvyšovala se cena jedné hodiny přičemž nám bylo vštěpováno do hlavy, že wing chun narozdíl např. od thajského boxu je hodně o samostudiu a že musíme hodně doma cvičit formy, techniky úderů s krokama i bez - šlo o takové techniky, které tu někdo označil přívlaskem "pohyby postiženého Hurvínka". Tož asi tak.
Takhle jsem to pochopil já - to co psal stouralista - a docela to odpovídá mým zkušenostem.

Co se týká byznysu tak jsem prošel školy (nejen WCH ale i japonská BU a jiné), kde se platilo hodně a trenér měl solidní "přilepšení k platu", pak taky školy, kde se z příspěvků platily jenom náklady na provoz + trenér měl možná tak stovku zisk za jeden trénink což nepovažuju za žádný velký byznys. Nejradši vzpomínám právě na ty druhé školy, ty mi daly nejvíc.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Gino » čtv 15. dub, 2010 23:33

marcelo... *palec nahoru*
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod will » pát 16. dub, 2010 10:15

DaveStone píše:
stouralista píše:Tak už jsi našel po tom víc jak půl roce něco echt pro Tebe? Znám tyhle starosti. On každý velký si-fu Ti poví, že jsi doteď učil nesmylsly a on musí celé Tvé WCH předělat a že kdybys nikdy necvičil měl by s tím méně práce. Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!


Také by mě zajímalo co dotyčný našel. Ale zřejmě už se to nedovíme, bo to vypadá, že redcore už na tohle fórum nechodí. Soudě podle počtu jeho příspěvků.

Je škoda, že tahle stouralistova otázka způsobila takový "boj" a nepochopení. Já si taky prošel pár škol WT / VT apod. a tak nějak tuším na co naráží. Ale někteří lidé to pochopili asi trochu jinak a už to jelo...

Taky jsem to zažil. Na trénink Lok Yiu Wing chun přišel borec co cvičil jiný WCH (WT) a trenér hned, že to bude těžké ho ty pohyby odnaučit, že oni se to učili jinak a nejlěpší prý je pracovat s lidma co nedělali nikdy žádné bojové umění. Později jsem se dověděl, že sifu mého trenéra zakazuje svým žákům také věnovat se příliš jiným sportům s BU nesouvisejících, aby do těla nedostali "špatné návyky pohybů". Jako např. hrát rekreačně basket apod. To už mi přišlo příliš.

No a co se týká financí, bylo to podobné. Postupem času se nenápadně snižoval počet tréninkových hodin a zvyšovala se cena jedné hodiny přičemž nám bylo vštěpováno do hlavy, že wing chun narozdíl např. od thajského boxu je hodně o samostudiu a že musíme hodně doma cvičit formy, techniky úderů s krokama i bez - šlo o takové techniky, které tu někdo označil přívlaskem "pohyby postiženého Hurvínka". Tož asi tak.
Takhle jsem to pochopil já - to co psal stouralista - a docela to odpovídá mým zkušenostem.

Co se týká byznysu tak jsem prošel školy (nejen WCH ale i japonská BU a jiné), kde se platilo hodně a trenér měl solidní "přilepšení k platu", pak taky školy, kde se z příspěvků platily jenom náklady na provoz + trenér měl možná tak stovku zisk za jeden trénink což nepovažuju za žádný velký byznys. Nejradši vzpomínám právě na ty druhé školy, ty mi daly nejvíc.


Podle mě je problém v tom, že popularita WCH, začala vzrůstat až po roce 1989. Protože třeba v japonských bu tento problém není, a to i přes různost stylů. Je to dáno dobou, za totáče se cvičilo kvůli sportu nebo kvůli samotnému cvičení, ale hlavně tady nebyla tržní ekonomika, všichni na tom byli prakticky stejně, nikdo v tom nehledal cestu jak se uživit. V karate je běžné, že dost lidí cvičí v japonsku a jezdí třeba dělat dany do japonska, ale s problémy jako ve WCH se nesetkávám. Je to z důvodu, že již tyto BU mají v ČR dlouhou tradici, hodně vyškolených instuktorů, pevně dané zkušební řády, atd., Dále je to také tím, že spousta japonských mistrů žije v evropě. Co se týče financí, tak další problém je to, že WCH není také sport, takže se podle mě dají těžko získat peníze od státu na chod oddílu výuku instruktorů, atd. Tzn., že se z WCH stává obchodní produkt a jak je známo jsou dobří obchodníci a špatní obchodníci, není na tom čemu se divit. Já se nestavím na ničí stranu, ale v jednom hodnotím ten šťouralistův blog, kladně, a to v informovanosti, jak se říká padni komu padni nebo, ať špatné maso odpadne. Co se týká nácviků technik před zrcadlem, do vzduchu, atd., do určité míry je třeba techniky i takto nacvičovat, znají to i japonská bu, kde se civčí kihony,kata, atd., ale nic nesmí přehánět a podle mě by to mělo být tak 50 na 50. Protože jestliže je WCH bojové umění, tak potřebuje soupeře, jestliže nemáš soupeře, tak již se nedná o bojové umění, ale o sport nebo gymnastiku. To potom nemusím někomu platit za výuku, ale koupím si výukové DVD a můžu civčit sám a vyjde mě to podstatně levněji. Souhlasím s DaveStonem, že přávě v oddílech, kde se vybírají minimální poplatky se kolikrát nejvíc naučíš, jedná se většinou o oddíly v menších městech, mám stejnou zkušenost. Ale to je právě z důvodů co jsem napsal shora, podpora státu, města, atd. A hlavně, v těch menších městech by na to ani ty lidi prostě neměli finance. Jinak mám také zkušenost se soukromým klubem, kam chodím cca 3 roky sice hodně nepravidelně, ale chodím a do současné doby jsem nezaplatil ani korunu, a to, i když jsem sám peníze nabízel, ale byl jsem odmítnut :D . Jinak nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit a za soukromky také už vůbec ne, ale za peníze musí být také odvedená kvalitní práce, což ovšem kolikrát hodně pokulhává.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 16. dub, 2010 22:33

will píše:Podle mě je problém v tom, že popularita WCH, začala vzrůstat až po roce 1989. Protože třeba v japonských bu tento problém není, a to i přes různost stylů. Je to dáno dobou, za totáče se cvičilo kvůli sportu nebo kvůli samotnému cvičení, ale hlavně tady nebyla tržní ekonomika, všichni na tom byli prakticky stejně, nikdo v tom nehledal cestu jak se uživit.


Expanze wt zcala v CR uz davno pred revoluci a to v Marianskych Laznich. Nicmene ten problem neni v CR, problem je prave v one nemecke organizaci (ewto), ktera si vychovava managery a ne trenery.

will píše: V karate je běžné, že dost lidí cvičí v japonsku a jezdí třeba dělat dany do japonska, ale s problémy jako ve WCH se nesetkávám. Je to z důvodu, že již tyto BU mají v ČR dlouhou tradici, hodně vyškolených instuktorů, pevně dané zkušební řády, atd.,


Tak ja s karate "zacinal" v roce 1986 a nemuzu potvrdit, co jsi napsal. Naopak prvni rozklad po revoluci zacal prave v rozpadajicim se svazu karate. Hazeni klacku pod nohy lidem, kteri si mimo nas stat nasli nekoho nezavisleho na nasem svazu atd ...

will píše: Dále je to také tím, že spousta japonských mistrů žije v evropě.


Spousty cinanu take zije v evrope ...

will píše:Co se týče financí, tak další problém je to, že WCH není také sport, takže se podle mě dají těžko získat peníze od státu na chod oddílu výuku instruktorů, atd. Tzn., že se z WCH stává obchodní produkt a jak je známo jsou dobří obchodníci a špatní obchodníci, není na tom čemu se divit.


S timto souhlasim a protoze se neporadaji zadne souteze (krome par ojedinelejch vykriku do tmy), ztraceji skoly a zaci v nich kontakt s konfrontaci, coz je nenuti na zadne urovni premyslet o tom, co sami trenuji.

will píše:Já se nestavím na ničí stranu, ale v jednom hodnotím ten šťouralistův blog, kladně, a to v informovanosti, jak se říká padni komu padni nebo, ať špatné maso odpadne.


No nevim, padni komu padni rikal sam zkorumpovanej Zeman, vecna kritika je jedna vec ale o tom uz si pisu se stouralistou ... konecne to forum je smazane, takze to asi i autor sam prehodnotil ...

will píše:Co se týká nácviků technik před zrcadlem, do vzduchu, atd., do určité míry je třeba techniky i takto nacvičovat, znají to i japonská bu, kde se civčí kihony,kata, atd., ale nic nesmí přehánět a podle mě by to mělo být tak 50 na 50. Protože jestliže je WCH bojové umění, tak potřebuje soupeře, jestliže nemáš soupeře, tak již se nedná o bojové umění, ale o sport nebo gymnastiku. To potom nemusím někomu platit za výuku, ale koupím si výukové DVD a můžu civčit sám a vyjde mě to podstatně levněji.


Tak to neni zadna novina a myslis, ze ja se u sifu naucil, co umim, pred zrcadlem? Ze tyto veci kritizuji, a pri tom je tak sam trenuji - zamysli se nad tim. Neni to tak dlouho, kdy jsem byl na tomto serveru kamenovan za to, ze jsem si dovolil napsat, ze se musi ve wing cheun posilovat, ze chi sau neni nastroj, kterej z cloveka udela bijce, ze clovek musi sparovat... Nejak rychle se zapomina na to, ze pred par lety tady bylo 1000 hadek o tyto dnes uz trivialni a prekonane nazory a marketingove chytaky na lidi.

will píše:Souhlasím s DaveStonem, že přávě v oddílech, kde se vybírají minimální poplatky se kolikrát nejvíc naučíš, jedná se většinou o oddíly v menších městech, mám stejnou zkušenost. Ale to je právě z důvodů co jsem napsal shora, podpora státu, města, atd. A hlavně, v těch menších městech by na to ani ty lidi prostě neměli finance. Jinak mám také zkušenost se soukromým klubem, kam chodím cca 3 roky sice hodně nepravidelně, ale chodím a do současné doby jsem nezaplatil ani korunu, a to, i když jsem sám peníze nabízel, ale byl jsem odmítnut :D . Jinak nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit a za soukromky také už vůbec ne, ale za peníze musí být také odvedená kvalitní práce, což ovšem kolikrát hodně pokulhává.


Njn bez ohledu na libivost neceho zadara. Nic neni zadara a vetsinou je to podvod. Ono i to, co se jevi jako zadarmo nekdo plati, ze to nejsi ty, kdo to plati uz je vec druha. Kdo hleda primarne podle toho, kolik se kde plati a neni se schopen orientovat v kvalite produktu, tak si stejne nabehne, protoze je truhlik, kterej nepozna hovno od zlate hroudy. Jen proto, ze mi nekdo nabizi hovno zadara si ho nevyberu jako dobrou investici :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod stouralista » ned 18. dub, 2010 7:26

Myslím, že vše je více o tom, zda někdo rozumět chce.

Christoph Gefeke von Schadow zde sice mohl někoho něčemu naučit už před rokem 1989, ale expanzi WT v tom ještě nevidím.
Po roce 1989 přilšy jiné podmínky a byl tu i hlad po nových BU. Kde vycházelo tolik časopisů jako u nás v devadesátých letech? (Warrior, Budo, Sensei, Budo Journal, Mladý Bojovník) Tady teprve po r. 89 byly podmínky pro "expanzi"

To forum je smazane, protože si to někdo pletl se stokou, krom osobních útoků nic věcného. Autor sam nic neprehodnotil, rád opravím chybu, kritiku přijmu..

Také nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit, ale za peníze musí být také odvedená úměrně kvalitní práce. Tady však nejsou objektivní standarty pro hodnocení. WCH nemá svazy, které by oddíly zastřešovaly a garantovaly úroveň služeb.
Rád uvádím příklad s cizími jazyky. Kdo z těch, kdo nějaký umí se jej naučil ve škole?! Já jsem se naučil vše (min. 90%) mimo školu do té doby jsem měl za to, že nemám talent na cizí jazyky.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » ned 18. dub, 2010 10:29

stouralista píše:Myslím, že vše je více o tom, zda někdo rozumět chce.


Nebo, je-li toho schopen. Zatim, co nekdo spise hada a diskutuje nad tim, co jinej napise nebo zverejni, tak jinej ma sve vlastni zkusenosti a to kontinualne od roku 90 az k dnesnimu dni ...

stouralista píše:Christoph Gefeke von Schadow zde sice mohl někoho něčemu naučit už před rokem 1989, ale expanzi WT v tom ještě nevidím.
Po roce 1989 přilšy jiné podmínky a byl tu i hlad po nových BU. Kde vycházelo tolik časopisů jako u nás v devadesátých letech? (Warrior, Budo, Sensei, Budo Journal, Mladý Bojovník) Tady teprve po r. 89 byly podmínky pro "expanzi"


Jak uz jsem napsal, to neni problem CR, je to tak s nemeckejma organizacema po cele evrope, resp. v celem svete, cili problem asi bude vazne jinde ... Opravdu to chce videt dal, nez za nase piskoviste.
V SRN vychazelo vice casaku, nejspise i v GB atd ... i kdyz souvislost mezi tim, co se tady resi a rozmachem trhu s casakama po revoluci, mi unika. Konecne jedna vec je pokus o seriozni casak a druha vec je jej udrzet stabilne na trhu. Radoby podnikavcu, vekslaku a podobnych vykuku u nas snad za komaru bylo malo?

stouralista píše:To forum je smazane, protože si to někdo pletl se stokou, krom osobních útoků nic věcného. Autor sam nic neprehodnotil, rád opravím chybu, kritiku přijmu..


No tak snad se shodneme na tom, ze u fora kde se jen hnoji asi duvod k zamysleni je, ne? Forum se da treba moderovat a nemusi se tam vubec veset prispevky jako:

Ty jsi hovado cobolsky
Ne ty jsi hovado a kokot
...

Tohle je myslim duvod k zamysleni a prehodnoceni.

stouralista píše:Také nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit, ale za peníze musí být také odvedená úměrně kvalitní práce. Tady však nejsou objektivní standarty pro hodnocení. WCH nemá svazy, které by oddíly zastřešovaly a garantovaly úroveň služeb.
Rád uvádím příklad s cizími jazyky. Kdo z těch, kdo nějaký umí se jej naučil ve škole?! Já jsem se naučil vše (min. 90%) mimo školu do té doby jsem měl za to, že nemám talent na cizí jazyky.


S tou kvalitou souhlasim i kdyz jak jsem uvedl on nikdo nema standardy, byt je ma nekdo uvedene ve zkusebnim radu atd... nicmene to je stejne naivni. Co objektivne zhodnoti kvality lidi a jejich trenera jsou prave souteze o kterych uz jsem psal - tam se to tezko okeca.
Priklad s jazykama je - no rozumim mu, ale to je zase otazka toho, jak kdo chape skolu a proces vzdelavani a jak jsou nastavene treninky ve skolach bu. Chodit po ulicich s tim, ze se v nich naucim bojovat je asi blbej pristup - to se rovnou muzes nechat zavrit a ucit se v kriminalu, ne? Nedilnou skladbou treninku musi byt sparingy a prosparingove drilly atd ... proste poradnej kontakt.

Konecne je to jedno, proste nekdo hleda cestu jak z toho balastu ven a jinej se v tom rad rochna a pak mu nezbejva nez brecet, fnukat a kydat. Chapu, je to snazsi nez zvednou linej zadek a neco si najit :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků