Dopis p. Krufiřtovi

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Dopis p. Krufiřtovi

Příspěvekod Anonymní » ned 30. bře, 2003 15:31

Pane Kurfiřte, <BR> <BR>nedávno se mi v knihkupectví dostala do ruky kniha, pod jejímž titulem jste jako autor zapsán vy. Jde o Tai Ji Quan - Tradiční styl Yang. <BR> <BR>Větší část této knihy je však pouhým překladem textu, jehož autorem je jeden z žáků mistra Yang Cheng-Fu, Fu Zhongwen, a to bez sebemenších úprav. Navíc ve Vaší knize nelze nalézt žádnou poznámku či odkaz, že jde pouze o překlad a kniha tak budí dojem, že uvedená analýza tradiční formy rodiny Yang byla provedena Vámi a nikoliv Fu Zhongwenem. <BR> <BR>V mých očích vypadá Vaše kniha jako sprostá krádež díla jiného autora, který si, na rozdíl od Vás, dal tu práci, že se snažil přiblížit určitý druh vnitřní práce s formou ostatním praktikům. <BR> <BR>Zarážející je, že Vy sám jste adeptem bojových umění již tolik let, a přesto z Vašeho chování vyplývá, že jste nic nepochopil. Ztratil jste tedy velmi mnoho času a je třeba se zamyslet nad tím, jestli byste nechtěl raději hrát fotbal a nebo věnovat se činostem, které nevyžadují, aby se člověk vyvíjel nejen fyzicky, ale i v ostatních aspektech své osobnosti. <BR> <BR>Kromě toho, je Vaše kniha jasným porušením autorských práv a musím vás upozornit, že jsem o Vašem jednání informoval i nakladatelství North Atlantic Books. <BR> <BR>Hanba padá nejen na Vás, ale i Vaše učitele. Proste za odpuštění je i Vaše žáky. <BR> <BR>Je mi líto, že jsem musel napsat takovýto dopis, ale věřím, že to pro Vás bude dostatečným impulsem, abyste se nad sebou trochu zamyslel. <BR> <BR>Jiri Hedvabny
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Dopis p. Krufiřtovi

Příspěvekod Anonymní » pon 31. bře, 2003 14:35

koukni se na cokoliv, co p. Zdenek Kurfurst napsal - autorska prava nejsou bita asi jen v pripade ty knizky taiji, ze jo?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Dopis p. Krufiřtovi

Příspěvekod pavela » pát 11. dub, 2003 20:16

:-o Aniž bych chtěl cokoliv řešit, velmi by mě zajímalo, kde získalo autorská práva nakladatelství North Atlantic Books. Od Fu Zhongwena asi těžko. A Fu Zhongwen kde? Od Yang Chenfu? Lidi, na autorský práva kašlou hlavně amerikáni, věřte mi, že nakladatelství North Atlantic Books nedalo potomkům Fu Zhongwena ani halíř. Zdar Pavela
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Dopis p. Krufiřtovi

Příspěvekod Anonymní » sob 12. dub, 2003 22:11

Milí příznivci bojových umění, kupujete si knížky s touto tématikou proto, abyste mohli vést dlouhosáhlé nicneřešící diskuse, jestli byly nebo nebyly porušeny autorská práva, nebo proto, abyste se dověděli něco nového co vás posune na vaší cestě dál?Myslím, že jste více teoretici než praktici.Přeji hodně diskusí na "vaší cestě".
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Dopis p. Krufiřtovi

Příspěvekod katana » ned 13. dub, 2003 12:34

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 12.04. 2003 v 23:11, Anonymní napsal(a): <BR>Milí příznivci bojových umění, kupujete si knížky s touto tématikou proto, abyste mohli vést dlouhosáhlé nicneřešící diskuse, jestli byly nebo nebyly porušeny autorská práva, nebo proto, abyste se dověděli něco nového co vás posune na vaší cestě dál?Myslím, že jste více teoretici než praktici.Přeji hodně diskusí na "vaší cestě". <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR>Co je tohle za debilní demagogii, kdybychom se všichni jako ty drželi argumentu "účel světí prostředky" a "buďte rádi, že jste rádi", celá naše společnost by skončila v naprosté anarchii:-o :-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Dopis p. Krufiřtovi

Příspěvekod Anonymní » ned 13. dub, 2003 21:53

Ty jsi ale vůbec nedával pozor co jsem napsal.Hodně štěstí
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Dopis p. Krufiřtovi

Příspěvekod Anonymní » stř 16. dub, 2003 21:20

hmhm
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků