72 umeni shaolinu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

72 umeni shaolinu

Příspěvekod HungGarDisciple » sob 04. črc, 2009 23:17

Citali ste knihu Treningove metody 72 umeni shaolinu? Myslite ze sa podla tej knihy da ucinne cvicit? A nehrozia ziadne zranenia ak budem cvicit opatrne a presne tak ako to tam je napisane?
HungGarDisciple
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod madmax » ned 05. črc, 2009 13:43

Neznam tu knizku, ale pochybuju, ze je to tam popsane "presne". Sam stejne nepoznas, jestli neco delas spatne nebo dobre, kazdy zacatecnik potrebuje ucitele.
Uz to tu bylo milionkrat. Z knihy se nenaucis nic, leda si spatnym cvicenim znicis treba kolena.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod HungGarDisciple » ned 05. črc, 2009 22:41

asi mas pravdu ale je tam napriklad jednoduche cvicenie na otuzovanie predlakti udieranim do stromov... a myslim si ze na tom sa neda nieco nepochopit alebo dalej udieranie do hrubej vrstvy papierov.... ja len chcem vediet ci su tam tie metody napisane tak ako sa to da cvicit alebo si to niekto kto sa v tom nevyzna cele vymyslel
HungGarDisciple
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pm » pon 06. črc, 2009 8:22

72 umeni Shaolinu jsem cetl, dokonce nekolik ruznych edici (2 anglicke a 3 cinske). zajimave, ale:

- cviceni, postupy, vysledky jsou popsany velmi strucne a vetsinou s velkou nadsazkou (jadro pravdive, obalene vypravenkami, plus spousta totalnich nesmyslu)

- podobnej jako vetsina ostatnich gungfu manualu je to jen orientacni prehled pro ty co se o tom chteji jen neco dozvedet, anebo uz to umi

- pokud se clovek rozhodne pracovat na nektere z dovednosti, je to zavazek minimalne na nekolik mesicu, spise let - cvicit to min. 2 x denne, pokazde min. 1/2 hodiny. mas na to cas, trpelivost a koule?

- naprosta vetsina cviku vyzaduje specialni byliny, at uz na externi mazani ci interni uzivani - mas je?

- i tak jednoduche cviceni jako otloukani predlokti o strom ma x dulazitych aspektu, ktere z knih nevyctes. da saam sing opravuju svojim zakum i po letech. kniha tezko dohledne na to, jestli to delas spravne a dle instrukci.

- zdravi mas jen jedno, cviky a metody podobne tem z knih Te ma naucit Tvuj ucitel. proc se nezeptas jeho? asi by mel radost. jinak v Cechach tesne po revoluci koloval Polakuv preklad nekolika kapitol z teto knihy. naslo se dost pitomcu, kteri podle toho cvicili, a nevratne si znicili zdravi
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 07. črc, 2009 19:27

ten si ještě pamatuju. pučoval mi ho kamarád. tak takovej cvok jsem nebyl,že bych podle toho něco zkoušel.ale dovedu si představit plno lidí.
já měl výborný šaolin nosil jsem babičce uhlí ze sklepa .a snažil jsem se natahopvat ruce jak gordon liu v těch komnatách:)
to mně napadlo co třeba ruzný cvičení ,který jsou zároven třeba domácí práce. teda zásady jak ty práce dělat,aby to bylo zároven cvičení
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod fireballl » úte 07. črc, 2009 20:52

Ja som mlátil hlavou do steny podla tej knihy ;)
Aspoň mám teraz výhovorku, že mám papier na hlavu ;)
Ale v detstve som horšie veci robil - púšťal som sa na hlavu s preliezky do pieskovišťa ;) - vtedy som o žiadnom qi gongu nevedel ;)

Pat
fireballl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod HungGarDisciple » úte 07. črc, 2009 23:06

presne to s tym pustanim sa s preliezky hlavou do piesku som robil aj ja ked som bol maly :D . Takze podla tej knihy asi cvicit nemam ze? Pretoze my v skole cvicime hlavne zostavy, tak som chcel nejake taketo cvicenia, ale ked si s nimi mozem ublizit tak radsej ostanem len pri tych zostavach (zatial). Diky za odpovede
HungGarDisciple
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. dub, 2009 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků