Bojovy?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » pát 21. srp, 2009 14:39

:D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod wushupetr » pát 21. srp, 2009 14:53

pm píše::D


?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » pát 21. srp, 2009 15:54

ale nic, jen si rikam, od toho je kua Tvuj ucitel, aby Ti pomohl z frustrace, vsechno vysvetlil, ukazal, naucil, ne banda zarytych nepratel sportovniho wushu nekde na foru. osobne si myslim ze se v tom pekne placas, a porad sama voda, proste spatnej pristup a uhel pohledu. nechci si hrat na Konfucia, ale nekdy je otazka dulezitejsi nez odpoved.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 21. srp, 2009 18:44

Hele promin ale na tohle ti neodpovim jinak nez JDI NEKAM. Normalne jsem se zeptal. Ja ani Piguu ani Baji necvicim a ty seststavy neumim. Jen jsem je nahodou na YT objevil a vzpomnel jsem si ze tyhle sestavy ZH ucila a taky mi to prislo divny jak se tam o tom pise. ZH jsem uz asi rok nevidel a nevim proc bych to sem nemoh napsat kdyz me to zajima. Az se budu ucit Piguu a po deseti letech cviceni polozim tuhle otazku pak se v tom teprve budu placat.
Chapu Pajo ze to neni tak dulezity jako to tvy video co si sem dal ty jak je tam ta kocicka prevlikla za ninju. Kdyz necemu nerozumim zeptam se (vsimni se ze slusne) tak bud mluv k veci nebo si ty ksichtiky jak jsem rek strc nekam
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » pát 21. srp, 2009 18:54

ha ha ha :lol: ...jak to je s tou potrefenou husou? ja jen ze citim frustraci sportovniho wushu (nebo se mi to zda)? jinak sorry, Pajo mi rika akorat maminka, a ma na to copyright - s tou jsem kravy pasl, s Tebou ne.

ale mas pravdu, k veci, prijmi mou omluvu!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 21. srp, 2009 19:10

pm píše:ha ha ha :lol: ...jak to je s tou potrefenou husou? ja jen ze citim frustraci sportovniho wushu (nebo se mi to zda)? jinak sorry, Pajo mi rika akorat maminka, a ma na to copyright - s tou jsem kravy pasl, s Tebou ne.

ale mas pravdu, k veci, prijmi mou omluvu!


Sorry ja kravy nepasl nikdy. Jestli ty jo tak to mi je lito, prëj to je drina.

Hele abych ti to vysvetlil:
Chtel jsem se bavit o opravdickym Wushu, ale dobra. Sportovni Wushu (Taolu samozrejme) ma hlavni tri rozdeleni a to Chang Quan, Nan Quan a Tai Ji, k tomu samozrejme zbrane. Takze takovy ty uskakany sestavicky, ktery se vam tak nelibi patri sem. Nemuze se tedy stat, ze by clovek cvicici treba Piguu nebo Hung Gar sel do tehle tri disciplin. Od toho je takzvana disciplina tradicni (omlauvam se vim, ze to slovo tady nikdo nema rad). Tam by meli jit ti, co cvici opravdovou, ne nejakou na soutez vymyslenou slataninu, ale opravdu regulerni sestavu toho nejakyho stylu. Jenze se stava i to, ze si nekdo doma vymysli treba Fanzi a prezentuje to jako regulerni sestavu a pritom tam ma veci (treba skoky Moderniho Wushu) a prezentuje to jako originalni sestavu, kterou se naucil od staaaaaaaaaryho mistra a bla bla. Ja v discipline tradicni sestavy nikdy nesoutezil. Moji silnejsi strankou je ChQ. A to je duvod proc se ptam tak jak se ptam. Ze driv treba pred dve ste lety, kdy zadny Sportovni Wushu neexistovalo, nikdo nemusel resit co je tohle a tohle za sestavu. Dneska tomu ale tak neni.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » pát 21. srp, 2009 20:10

nepasl? ja bych neopovrhoval praci v zemedelstvi, hodi se to, poznas pak bejka od vola :lol:

ok, vyse uvedene chapu, ale porad mi neni jasne, jak zni otazka, o to jde; v "souteznich" zalezitostech Ti neporadim, anzto souteze v sestavach, at uz "modernich" nebo "tradicnich" jsou mi uplne ukradeny

psal jsi preci:

Jde mi o to, ze pro me, co cvicim sportovni Wushu a rad bych cvicil i neco opravdu bojovyho je dulezity aby to opravdu bylo bojovy.


a ja opet rikam, ze problem je uplne nekde jinde, a to v ulitavani si na sestave, zabijacky nebo baletacky, to je celkem jedno.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 22. srp, 2009 9:49

Pardon
Naposledy upravil wushupetr dne sob 22. srp, 2009 16:21, celkově upraveno 1
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 22. srp, 2009 9:53

No s tim zemedelstvim to neni tak uplna prvda. Zrovna ted me probudilo asi milion projizdejicich starodavnych traktoru.
Hura uz se to zacina rysovat.
To je prave to, ja jsem presne stejnyho nazoru jako ty kdyz jsi psal, ze to ze kdyz clovek umi sestavu neznamena, ze umi bojovat. Vis, me jde spis o takovej ten vnitrni pocit toho, ze kdybych presel z moderniho na tradicni (nemyslim v soutezich, ale jen tak cviceni pro sebe) tak pro takovej vnitrni pocit, ze to se soutezema nema nic spolecnyho. Kdyz bych se chtel ucit treba Hung Gar, ze to je opravdovej Hung Gar. A ne Hung Gar co si vymyslel nejakej sportovec a tak to je treba s tim videem toho orla. Chapes me uz nejak? Jde proste od celkovy odllouceni od ty souteze co do puvodu ne stylu ale sestavy i kdyz vim ze jenom sestava te bojovat nenauci. To jsem vedel este nez si to napsal.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron