Bojovy?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Bojovy?

Příspěvekod wushupetr » sob 01. srp, 2009 10:55

Co myslite? je to na tech videich bojova sestava nebo je ta sestava nejak soutezne zmodernizovana? Slysel jsem ze je prej stara ale delana jako soutezni ale nevim no...

http://www.youtube.com/watch?v=Z8pr3w1w ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=LUfIzZGKqxk

Jde o priblizne stejny sestavy stejnyho stylu
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Frank » sob 01. srp, 2009 16:26

Těžko říct, ale asi to bojový nebude...neviděl jsem jedinej náznak nějakýho boje:)
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » sob 01. srp, 2009 18:00

K tomu druhému videu: jasně, to znám - to děláme jako rozcvičku. Do hlavy se tedy dokáže kopnout málokdo.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Bojovy?

Příspěvekod luen » sob 01. srp, 2009 20:04

wushupetr píše:Co myslite? je to na tech videich bojova sestava nebo je ta sestava nejak soutezne zmodernizovana? Slysel jsem ze je prej stara ale delana jako soutezni ale nevim no...

http://www.youtube.com/watch?v=Z8pr3w1w ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=LUfIzZGKqxk

Jde o priblizne stejny sestavy stejnyho stylu


Ja tam tedy vidim strikerske techniky i wrestlerske, ale otazka je jestli to tam vidi i cvicenci ... To uz ti nereknu :wink: Nicmene mozna jsem "postizeny" snahou videt i to, co neni :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » sob 01. srp, 2009 21:09

pigua, severocinsky styl, jasne ze "bojove", ovsem styl "bojovym" stylem nedela sestava, ze.

btw. kdysi jsem se ucil jednu sestavu z pigua, je to takove severocinske CLF. zaci mistra Gang Dakhoie, ktery ucil pigua a daisheng, kralovali v 70. a 80. letech ve fullkontaktnich turnajich v Hongkongu, Malajsii, Singapuru a Thajsku; ale jak rikam, neni to tim, jestli cvicili "bojove" sestavy nebo ne.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 14. srp, 2009 13:24

Diky za odpovedi. No a co myslite o tomhle Baji?

http://www.youtube.com/watch?v=lZqdb5fy ... re=related

Stejnou sestavu ucil nekoho Zhai Feng a ten uci jedine bojovy veci, ale casto o tyhle sestave ctu ze to neni opravdovy Baji ale jen soutezni forma. Tak nevim
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod PC » pát 14. srp, 2009 14:07



nemate nekdo ten song doprovazejici klip v mp3, pripadne cele album?
diky

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Kanec » pát 14. srp, 2009 14:34

Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jamamba » sob 15. srp, 2009 6:13

Ahoj,

tak jsem se konecne dostal k tomu videt ty videa, nevim jak to, ale ted je v Cine YouTube blokovany.
Co se tyce tech prvnich videi, tak opravdu je tam par podobnejch prvku z Choi Lei Faat, jak psal Pavel, ale dle meho CLF pohledu jim , ani na jednom z tech videi moc nesedi sila. Takze si myslim, ze tyhle panove to cvicej proste jen jako sestavu.

Druhy video, me prekvapilo, nikdy se mi Baji Quan nelibil, ale tohle je zajimavy, rozhodne nacvick sily z tela libovej, jak to pak vyuzije v kombinaci, je uz vec druha, ale jako nacvik na silu je to fakt zajimavy. Vsechno Baji, co jsem do ty doby videl live mi prislo, jako jan takovej gumovej styl :lol:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod wushupetr » ned 16. srp, 2009 13:10

Mozna jsem jen spatne polozil otazku. Me ani tak nejde o to jakym zpusobem cvici ty lidi na videiich. Jestli silou nebo bez sili nebo jestli si to cvici jen jako takouvou sestavu. Spis mi jde o puvod tech sestav. Ne tech stylu,m ale primo o tyhle sestavy protoze jsem je nasel nahodou a nahodou to jsou presne stejny sestavy ktery cvici lidi od ZH a ZF. Jde mi o to, ze pro me, co cvicim sportovni Wushu a rad bych cvicil i neco opravdu bojovyho je dulezity aby to opravdu bylo bojovy. ne jako treba tahle sestava:

http://www.youtube.com/watch?v=YtxbRnS3 ... re=related
takovych orlu si muzu vymyslet deset za den, tak chci jen zjistit jestli ty dve sestavy nejsou stejny jako ten orel od Yang Yu Honga. Na YT na ty sestavy Baji a Pigua psali vecy jako ze to je moderna a na stejnou sestavu nejakyho wudanskyho mnicha psali ze je to krasne bojovy a tak.tak jsem zmatenej.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod pm » ned 16. srp, 2009 13:54

wushupetr: opakuju se, ale styl "bojovym" stylem nedela sestava. prece si nemyslis, ze kdyz budes cvicit "bojovou" sestav, ze se budes umet prat. co rychlost? sila? aplikacni drily? sparringove drily? volny boj? posilovani a otloukani? o tom to je. sportovni wushu = sestava na predvadeni a soutez, a nic z toho vyse vyjmenovaneho, a to je ten kamen urazu, proste je to neco jineho, pro jine ucely.

takze muzes cvicit treba "moderni" 24 Yang (plus drily, plus - viz vyse) a bude to chodit, anebo treba tu "nejbojovejsi" sestavu a bude to porad jen gymnastika. ucebnici anglictiny se nedomluvis.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 16. srp, 2009 14:27

no pokud se v té sestavě kope.kryje,uhýbá,škrtí,páčí,kouše:) škrábe. tak je svým způsobem bojová:))) ale jak píše pavel
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Fukki » ned 16. srp, 2009 17:11

pm píše:pigua, severocinsky styl, jasne ze "bojove", ovsem styl "bojovym" stylem nedela sestava, ze.

btw. kdysi jsem se ucil jednu sestavu z pigua, je to takove severocinske CLF. zaci mistra Gang Dakhoie, ktery ucil pigua a daisheng, kralovali v 70. a 80. letech ve fullkontaktnich turnajich v Hongkongu, Malajsii, Singapuru a Thajsku; ale jak rikam, neni to tim, jestli cvicili "bojove" sestavy nebo ne.


Zdar a sílu. Jestli se nepletu, tak piqua = pegkwa? V překladu něco jako "sekající ruka", tak potom se to učím taky. Čus.
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod pm » ned 16. srp, 2009 20:02

presne tak, tvuj sigung je mj. zakem vyse zmineneho Gang Dakhoie, pek gwa mu seka zatracene dobre, i kdyz mu uz je skoro 80 let :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Fukki » ned 16. srp, 2009 21:40

pm píše:presne tak, tvuj sigung je mj. zakem vyse zmineneho Gang Dakhoie, pek gwa mu seka zatracene dobre, i kdyz mu uz je skoro 80 let :-)

Díky za upřesnění. Zmátl mne ten přepis, a taky ty sestavy na výše zmíněných videích jsou jiné, než co znám. Zdar!
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pon 17. srp, 2009 10:25

Co je to za blábol "bojová a nebojová sestava"? Sestava je sestava a boj je boj. Záleží na tom proč a kdo to cvičí. Kdo se chce rvát, najde všechno co potřebuje v jakékoliv sestavě. Kdo chce dělat gymnastiku a vytahovat se otočkama, najde taktéž. kdo se chce v důchodu udržovat ve zdraví, najde ve stejné estavě totéž. Sestava je univerzální kniha a záleží na tom, kdo a proč a jak jí čte.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pon 17. srp, 2009 10:30

Frank píše:Těžko říct, ale asi to bojový nebude...neviděl jsem jedinej náznak nějakýho boje:)
Zvláštní, já tam naopak vidím tolik boje, že to až neni hezký.Nácvik tvrdosti dlaní, rychlosti,síly, pružnosti a ta hromada aplikací, údery kryty, páky, porazy, přehozy. Je v téhle jedné malé sestavě celé judo, box,thaibox, jiu jitsu atd. Nechybí tam nic. Takže, vono se to chce taky trochu dívat... :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pon 17. srp, 2009 10:38

wushupetr píše:Mozna jsem jen spatne polozil otazku. Me ani tak nejde o to jakym zpusobem cvici ty lidi na videiich. Jestli silou nebo bez sili nebo jestli si to cvici jen jako takouvou sestavu. Spis mi jde o puvod tech sestav. Ne tech stylu,m ale primo o tyhle sestavy protoze jsem je nasel nahodou a nahodou to jsou presne stejny sestavy ktery cvici lidi od ZH a ZF. Jde mi o to, ze pro me, co cvicim sportovni Wushu a rad bych cvicil i neco opravdu bojovyho je dulezity aby to opravdu bylo bojovy. ne jako treba tahle sestava:

http://www.youtube.com/watch?v=YtxbRnS3 ... re=related
takovych orlu si muzu vymyslet deset za den, tak chci jen zjistit jestli ty dve sestavy nejsou stejny jako ten orel od Yang Yu Honga. Na YT na ty sestavy Baji a Pigua psali vecy jako ze to je moderna a na stejnou sestavu nejakyho wudanskyho mnicha psali ze je to krasne bojovy a tak.tak jsem zmatenej.
jestli můžu teda poučovat, tak tvoje základní chyba je, že takovych orlu si muzu vymyslet deset za den .Správně bys měl místo vymýšlení deseti orlů vzít jenom jednoho orla, rozložit ho na elementy a promyslet k čemu to všechno je. Sestava je kniha, učebnice a když se na ní podíváš jak leží zavřená na stole, je ti to nahovno.(akorát řekneš spolu s nezasvěcenými "žádný boj tam nevidím") Chce to v ní číst a pochopit obsah. A hlavně to promyslet s dobrým mistrem a vyzkoušet v praxi. Aby pak praxe nebyla diametrálně odlišná od teorie... :D (to říkám proto, že jsem viděl několik samouků jak si vysvětlovali "aplikace" sestav takovým krkolomným a nesmyslným způsobem, že by mě to v životě nenapadlo) :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » pon 17. srp, 2009 15:09

Pro pm:
Ne ja jsem te pochopil uz pred tim cos psal. Chapu ze umet treba sto sestav neznamena umet bojovat. To jsem vedel uz davno. Me jen zajimal puvod tech sestav. Jestli to nekdo treba necvici a tak. Protoze me ponekud matlo to co se na YT o tom psalo. Jinak v tomhle mam stejnej nazor jako ty.

Pro Pavelu:
Pro tebe plati to co jsem napsal pro pm. Ale bojova nebojova sestava?to se nezlob ale nesouhlasim. Vim ze se to probiralo uz hodnekrat ale stojim si za tim ze existuje sportovni a bojove Wushu a sestava v opravdovem Wushu slouzi pro rozvijeni fyzicky sili a pro vylepseni bojovy stranky. soutezni ne. Ta je opravdu jen vymyslena k predvedeni sestavy.
K ty sestave orla: cvici ji Yang Yu Hong z Sanghaje. Cvici sportovni Wushu disciplinu Chang Quan. Kdyz se na ten jeho Chang Quan z roku myslim 2005 nebo 2006 kouknes zjistis ze toho orla si vymyslel z toho Chang Quanu akorat v sestave nepouziva dlane ale orli drapy. A me proste jen zajimalo jestli treba primo tahle ta Pigua neni podobne vymyslena.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 21. srp, 2009 13:00

Snad uz s tim nejsem otravnej, ale nasel jsem video s mym oblibenym bojovnikem An Jian Qiu cvicici Baji. Soutezil v sestavach i v Sanda. Jestli mate chut a cas si procist tu diskuzi pod tim videem, muzete mi rict, co si o tom myslite?dik
http://www.youtube.com/watch?v=geaWb37Z ... annel_page
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků