clanek o Hap ga

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » čtv 08. říj, 2009 16:23

vo tom zadna, od ty doby cvicis poradny gf (tit sin kyun) ... (a co sem Ti ukazal jak se vlastne to chi sau dela) ha ha :D

uzivej Honziku, regeneruj
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod luen » čtv 08. říj, 2009 16:38

pm píše:vo tom zadna, od ty doby cvicis poradny gf (tit sin kyun) ... (a co sem Ti ukazal jak se vlastne to chi sau dela) ha ha :D

uzivej Honziku, regeneruj


:lol: Jo taaak, ty myslis ty lepive ruce a retizkove udery? No tak to je naprosta spica :lol: :wink: Jinak tsk si uz nepamatuji a cvicim jen nejake pasaze :wink: a jak jde tobe lepeni? (uz mas vterinove lepidlo) :lol: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 08. říj, 2009 19:39

ha ha, retizkove udery

tsk, dame dohromady, to vis, atomovka. ja jsem taky uz vetsinu drilu cos mi ukazoval zapomnel, ale dulezitej je koncept, a z toho jsem vyuzil v clinch vzdalenosti a infightingu dost a dost, dikes
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » pát 26. úno, 2010 13:41

David mi poslal dalsi clanek, az bude uverejneny postnu ho sem, je fakt vybornej - zakladni techniky, metodika nacviku, koncepty, pouziti...

jinak pokud vse dobre vyjde, David Rogers sifu prijede na jare na vylet do Prahy, tak udelame v moji skole nejaky seminar - prace nohou, prace tela, singl drily, drily ve dvojici, posilovacky/otloukacky etc.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » pát 23. črc, 2010 8:36

webovky jedne z top Hap ga/taijiquan skol v USA, zak Davida China sifu; mj. se pravidelne ucastni sanda, Muay Thai a MMA zapasu

http://whitelionkungfu.wordpress.com
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: clanek o Hap ga

Příspěvekod marcelo » ned 05. pro, 2010 11:36

pm píše:vybornej clanek o Hap ga gungfu od jednoho mojeho kamarada

http://www.insidekung-fu.com/content/view/133/36/



..clanok velmi dobre,ked si zoberieme ze to napisal clovek z Kungfu komunity ktora je notoricka znama "total" bullshits..

..o tych pakach o ktorych hovori ten HapGa sifu,nieco podobne som cital v jednom clanku od Oyata sensei kt reprezentuje povodnu liniu Ryukyu Kempo,kde tvrdi ze paky boli v minulosti "snap" zlomeniny,nie ako Aikido pakove drzania a preto vraj vacsina kansetsu waza nefunguje,ze je zly pristup a nazeranie na ne..ja sam to neviem potvrdit,kedze zopar pak ktore viem su z BJJ a tie su prave na principe "tapout",cize sportove a "drzacie"... Shinya Aoki v jenom zapase urobil Wakigatame armbar v stoji principom "snap" a myslim ze vsetky bojove paky boli myslene tymto sposobom,trhnut a urvat klb z jeho puzdra :D

Dalej ma zaujalo ,ze spomina swingove udery, "flinch" reakcie,double tackles atd. ktore su geneticky podmienene a o tom istom hovoria aj RBSD systemy..

Ja uz davnejsie tvrdim,ze v TBU je kopec super matrosu,len metodika vyuky a drilovania a hlavne kopec zmrdov hipikov sensei-sifu to dokurwilo jak sa len dalo a ludia sa kukaju na TBU z despektom,za co si ale TBU mozu sami..

Po dalsie te Hapga,CLF ma dlhe postoje ala Boxing,prirodzene rozklada vahu na oba nohy na rozdiel od vacsiny WCH,ktory sa plandaju na zadnej nohe a hybu sa jak zombici..vies mi povedat,preco doslo k takym rozdielom v pribuznych juhocinskych styloch? ..preco maju CLF,Hapga rozne druhy uderov a WCH max. ten retazak,nejake udery predlaktim,laket atd..myslim tym hlavne HK verziu WCHunu...

cuzzzz
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: clanek o Hap ga

Příspěvekod pm » pon 06. pro, 2010 10:13

marcelo píše:..clanok velmi dobre,ked si zoberieme ze to napisal clovek z Kungfu komunity ktora je notoricka znama "total" bullshits...


nejen ona marcelo, nejen ona. kdyz se podivam na marketingove clanecky Gracie BJJ z pocatku devadesatych let, SCARS, Systemu, Krav Magu a 1000+1 moderni superzabijacke RBSD/combat/commando systemy ("napiseme clanek, udelame DVD, kurzy, certifikace, oficilani zastoupeni, hura to rychle prodat") etc., je to to same. neber jako vzorek TCBU naprostou vetsinu skol co cvici u nas ci u vas. v Cine to neni nutne o nic lepsi, super gf skol je tam samozrejme spousta a mnohem vic nez kde jinde, ale stejne tak i sracek. je to o konkretnich skolach a lidech, tech dobrych je jako vsude jen par.

marcelo píše:..o tych pakach o ktorych hovori ten HapGa sifu,nieco podobne som cital v jednom clanku od Oyata sensei kt reprezentuje povodnu liniu Ryukyu Kempo,kde tvrdi ze paky boli v minulosti "snap" zlomeniny,nie ako Aikido pakove drzania a preto vraj vacsina kansetsu waza nefunguje,ze je zly pristup a nazeranie na ne..ja sam to neviem potvrdit


nemuzu rict za vsechny TCBU, ale v Hung Kyun rozhodne - 4 zakladni kategorie technik (z) uchopu a drzeni jsou:

- fan gan ("trhani slach")
- cho gwat ("vykloubeni a lamani")
- bai hei ("zapeceteni dechu" - skrceni, udery na ohryzek, vyrazeni dechu... )
- dim yut ("utoky na vitalni body" - oci, ohryzek, genitalie)

vse rychle, dynamicky, cas na odplacani neni. to je pouziti, nacvik je samo jina vec, x zpusobu


marcelo píše:kedze zopar pak ktore viem su z BJJ a tie su prave na principe "tapout",cize sportove a "drzacie"...


proto je dneska v BJJ opet trend "od sportovniho k poulicnimu", kazdopadne jde predevsim o zpusob nacviku a to vse okolo, ne samotnou techniku.


marcelo píše:Shinya Aoki v jenom zapase urobil Wakigatame armbar v stoji principom "snap" a myslim ze vsetky bojove paky boli myslene tymto sposobom,trhnut a urvat klb z jeho puzdra :D


yes sir, viz vyse

marcelo píše:Dalej ma zaujalo ,ze spomina swingove udery, "flinch" reakcie,double tackles atd. ktore su geneticky podmienene a o tom istom hovoria aj RBSD systemy..

Ja uz davnejsie tvrdim,ze v TBU je kopec super matrosu,len metodika vyuky a drilovania a hlavne kopec zmrdov hipikov sensei-sifu to dokurwilo jak sa len dalo a ludia sa kukaju na TBU z despektom,za co si ale TBU mozu sami..


presne tak, obzvlaste dnesni RBSD systemy (viz napr. Grover, Franco, Wagner, Morrison) neprinesly technicky naprosto nic noveho, jakoliv se vuci nim snazi negativne vymezit - vezmu-li napr. nasi zakladni sestavu, ukazu ti tam uplne vsechno co dneska v RBSD leti - kladiva, dlane, lokty ("bloky" i udery), kolena... to co je "nove" (samozrejme neni, ale pro radu TBU skol ano) je system nacviku - osobne rad vyse sledovane pany sleduju, protoze vzdycky prijdou s nejakym ajimavych, street smart figlem nebo drilem. rada tzv. "TBU" skonci u te sestavy, well, takhle se ve fightingovych skillech moc nezlepsi. na druhou stranu by spooouste lidi sestava prospela, bo by prestali stat a hejbat se jak telesne postizeni, o jinych bonusech nemluve.

proto vyuzivame v ramci vyuky metodiku, pomucky etc. "tradicni" i "moderni", tj. TBU, bojovych sportu i RBSD systemu.

marcelo píše:Po dalsie te Hapga,CLF ma dlhe postoje ala Boxing,prirodzene rozklada vahu na oba nohy na rozdiel od vacsiny WCH,ktory sa plandaju na zadnej nohe a hybu sa jak zombici..vies mi povedat,preco doslo k takym rozdielom v pribuznych juhocinskych styloch? ..preco maju CLF,Hapga rozne druhy uderov a WCH max. ten retazak,nejake udery predlaktim,laket atd..myslim tym hlavne HK verziu WCHunu...


na jihu se mluvi o dvou skatulkach stylu

- dlouhe mosty (= techniky dlouheho dosahu), dlouhe postoje CLF, Hap Ga, tibetsky baak hok, lama paai, pulka dnesniho Hung Kyun, Jau Ga...

- kratke mosty, uzke postoje - WCH, jizni kudlanka, fukginsky baak hok, baak mei, lung ying, stary Hung kyun

jako kazde skatulky josu samozrejme orientacni - i v CLF a Hap Ga mas infighting, clinch, zapaseni; i ve WCH jsou techniky dlouheho dosahu. spravne si napsal hongkongsky WCH (Yip Man, potazmo Leung Ting - anebo to co je v Evrope vetsinou za WCH povazovano) - na svych cestach po Cine jsem mel diky kamaradovi Ivanovi Rzounkovi sifu poznat mraky ruznych WCH stylu a mistru, a s prkenym postojem a "retezakama" to ma hodne malo spolecneho - backfist z otocky nebo capak nejsou v rade WCH linii raritou. vic Ti napisou mistni WCH hosi, ja jsem jen WCH priznivec a fanda

bez ohledu na co se clovek specializuje, je imho potreba mit oboji

zdravim na Slovensko!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

David Rogers a Micheal Parrella o haapga technikach

Příspěvekod kachna » čtv 03. bře, 2011 16:35

kachna
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » čtv 03. bře, 2011 17:05

super serie!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron