dobra skola na slovensku

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod leden » pát 10. čer, 2011 11:38

*********
leden
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. úno, 2011 0:00

 

Příspěvekod nick1234 » pát 10. čer, 2011 12:34

??
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » pát 10. čer, 2011 16:39

Tau píše:Podľa informácií ktoré mám však môžem skonštatovať iba jedno - ak niekde bol osobný čí iný problém, bol v každom prípade na na obidvoch stranách. Tak ako ho poznám ja môžem povedať len to že je to celkom normálny chalan, so skutočným vzťahom k bojovému umeniu.
A k jeho majstrovstvu ... Tak mi teraz z odstupom času pripadá hodne zábavný argument že jeho majster Prochotský sa všetko naučil z knižiek či DVD. Jednak viem, že chodil hodne po seminároch s majstrami a venoval tomu dosť úsilia a času ale hlavne tu nesedí jedna vec. Nakoľko si myslím že po x rokoch kung fu už viem posúdiť dobré a špatné kung fu, tak ja len toľko že ak toto je fakt "naučené z knižiek a DVD", tak potom klobúk dole priatelia 8O Potom to neukazuje na nič iné, ako na to, že ide skutočne o výnimočný talent ktorému stačí minimum vedenia na to aby to dokázal dotiahnuť na nejakú rozumnú úroveň. A presne takéto typy sa potom stávajú majstrami. To sú tí, ktorí vedia techniku a pohyb prirodzene pochopiť a vnútorne precítiť. Áno, netvrdím že je zrovna ortodoxným nasledovníkom nejakej konkrétnej línie - je tam základ myslím od Yip mana, nejaké konkrétne špecialitky prebraté od Cheunga atď. Ale myslím si že to nie je až tak podstatné. Myslím že väčšina na tomto fóre aj tak zastáva názor že bojové umenie je predovšetkým o boji a kontakte. A myslím že toto tu určite nechýba. Za svoje chi sao ani formy sa rozhodne nemusí hanbiť. Ono, už na tom ako sa človek postaví, pohybuje a zvláda techniky pomaly či v rýchlosti vidno, či to má ducha a myšlienku alebo je to len prázdne máchanie rukami.



Se Svetem to bylo jinak v tomto ohledu jsi spatne informovanej ... S mym sifu Ivanem to je blbost uplna, oni se s Jurem nikdy nepotkali ... tezko mohli mit konflikt. To uz se zase nafoukla povestna bublina meho konfliktu, kterej nekdo ponechal a zasadil na jine misto a k jinym lidem - jako s tim polskym Janosikem :lol:
... ja byl celou dobu u toho a bylo to vazne jinak ... nicmene dnes uz to vse, vzal cas :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 10. čer, 2011 17:39

Jendo,možná by bylo dobře,kdybys to uvedl na pravou míru,co a jak. Ať ta bublina splaskne.....však víš,jak se různé události "tichou poštou" nafouknou,přeplácaj a nakonec je z toho něco úplně jiného.

Ale je to na Tobě :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Tau » pát 10. čer, 2011 21:03

[/quote]
Se Svetem to bylo jinak v tomto ohledu jsi spatne informovanej ... S mym sifu Ivanem to je blbost uplna, oni se s Jurem nikdy nepotkali ... tezko mohli mit konflikt. To uz se zase nafoukla povestna bublina meho konfliktu, kterej nekdo ponechal a zasadil na jine misto a k jinym lidem - jako s tim polskym Janosikem :lol:
... ja byl celou dobu u toho a bylo to vazne jinak ... nicmene dnes uz to vse, vzal cas :wink:[/quote]

Inak, pár vecí mi porozprával sám od seba keď sme sa bavili na tému úrovne WCH atď . ale nejako som ho netlačil do podrobností. Určite teda nemám kompletné info. Občas prehodil niečo že sa Sveťom v minulosti trošku navyvádzali ale považuje to už za minulosť. Realita dnes je taká že jeho majster sa na to vykašľal. On maká na sebe ďalej, postavil si telocvičňu ktorá je pomerne slušne vybavená ...
Teraz si ale spomínam ešte na 1 vec. Keď sme sa bavili na tému úrovne WCH, myslím že sa o Tebe dosť pochvalne vyjadroval - spomínal Ťa ako príklad človeka ktorého WCH je na veľmi dobrej úrovni pričom zároveň nechýba osobnosť a povaha pravého bojovníka. O Ivanovi sa nejak pochvalne nevyjadroval z čoho som usúdil že dáky konfikt tam bol, resp tuším mal byť. Myslím že nejaký súboj sa mal odohrať avšak nakoniec sa neuskutočnil ...

OK, nechcem vyťahovať nejaké staré záležitosti, ale keď už si sa ozval, považoval som za vhodné ešte informácie trošku doplniť.
Tau
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 17. srp, 2010 23:00

Příspěvekod majorjing » sob 11. čer, 2011 18:07

ja o jurovy toho vela neviem...poznam ho len z youtube videii na nich sa podla mna tiez nema za co hanbit...aj ked vzdy sa da byt omnoho lepsi...no ma urcite naj skolu co tyka vybavenia v ba...
ale sveto ma pochybnu povest... jeho skolenia a tak...hlavne ma desi ze ma niekdo thor steinar pitbull farmu...mozno to nic neznamena...ale jeden kamarat ktory pracoval s nim v jeho sbs sluzbe mi vravel ako mal parkrat noz na krku...a sveta zhodnotil ako prepnutého...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků