MS Wushu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod jeikob » pát 30. říj, 2009 15:19

tak kdysi jsem viděl na you tube dokument o wushu a ti dva kluci také dělali obojí. proč ne. tak jistě pokud někdo chce být velmistr světa:)v jedné disciplíně ring nebo sestavy tak asi by se měl věnovat jen tomu. ale jinak mi přijde že se obě disciplíny můžou doplnovat imho akrobacie rozvíjí obratnost,postřeh, rovnováhu a učí překonávat strach .bejt náctiletej tak tohle spojení by mi bavilo sanda plus sestavy s frajeřinkama:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod PC » pát 30. říj, 2009 15:34

jeikob píše:bejt náctiletej tak tohle spojení by mi bavilo sanda plus sestavy s frajeřinkama:)

myslis jako teda gong fu, takle by to totiz melo vypadat v kazde skole cinskych bu, ze to tak neni a fura laiku si to "musi spojovat" je vec dalsi (plus si uvedomit ta jmena, kdo za to muze), ale zda se ze se blyska na lepsi casy, aspon u nas v kotline :wink:
v tuto chvili jsme v situaci, kdy prijde chlapik ukaze paradni napr. nan quan a pak mu clovek rekne zautoc na me, on predvede neco mezi postizenym a chromym, pak mu reknes, ale dyk si mi ted ukazal aspon pet fajn provedenych utoku v ty sestave, tak to na me pouzi a odpoved: "my to takle necvicime". :cry:
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 15:52

PC píše:
jeikob píše:bejt náctiletej tak tohle spojení by mi bavilo sanda plus sestavy s frajeřinkama:)

myslis jako teda gong fu, takle by to totiz melo vypadat v kazde skole cinskych bu, ze to tak neni a fura laiku si to "musi spojovat" je vec dalsi (plus si uvedomit ta jmena, kdo za to muze), ale zda se ze se blyska na lepsi casy, aspon u nas v kotline :wink:
v tuto chvili jsme v situaci, kdy prijde chlapik ukaze paradni napr. nan quan a pak mu clovek rekne zautoc na me, on predvede neco mezi postizenym a chromym, pak mu reknes, ale dyk si mi ted ukazal aspon pet fajn provedenych utoku v ty sestave, tak to na me pouzi a odpoved: "my to takle necvicime". :cry:

Ahoj jaky jmena treba?
Taky je treba si uvedomit jakej napriklad Nan Quan za tebou prijde. Pokud se nekdo uci Sportovni Nan Quan, je pochopitelny, ze ten o boji nic nevi, ale kdyz prijde nekdo, kdo se uci ve skole, co hlasa jak je bojova a nic neumi, pak je to pruvih.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 30. říj, 2009 16:01

no třeba v tom velmi známem dokumentu o shaolinu od national geographic jsou ty přidružený školy a tam cvičej jak sestavy ,secvičený souboje, tak sandu ,rukavice ,bouchání do lap. .
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 16:09

jeikob píše:no třeba v tom velmi známem dokumentu o shaolinu od national geographic jsou ty přidružený školy a tam cvičej jak sestavy ,secvičený souboje, tak sandu ,rukavice ,bouchání do lap. .

Jde o to ze jsem hledal nekoho, kdo se prezentuje v Sanda a Sportovnim Wushu. To je ten na videu. Tak znela otazka, tedy Sanda a sportovni sestavy. Jinak podle me v kazdy skole, ktera se prezentuje jako bojova a uci opravdovy Wushu by se mel jet jak zapas tak sestavy, takovejch sandaku jsem nasel plno.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pát 30. říj, 2009 17:24

wushupetr píše:
jeikob píše:no třeba v tom velmi známem dokumentu o shaolinu od national geographic jsou ty přidružený školy a tam cvičej jak sestavy ,secvičený souboje, tak sandu ,rukavice ,bouchání do lap. .

Jde o to ze jsem hledal nekoho, kdo se prezentuje v Sanda a Sportovnim Wushu. To je ten na videu. Tak znela otazka, tedy Sanda a sportovni sestavy. Jinak podle me v kazdy skole, ktera se prezentuje jako bojova a uci opravdovy Wushu by se mel jet jak zapas tak sestavy, takovejch sandaku jsem nasel plno.


Podle me se sestavy cvicit nemusi, resp. je jeden a tisic zpusobu, cim je lze nahradit, ovsem volnej sparing nahradit nelze. Muj nazor, ma zkusenost ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 17:40

luen píše:
wushupetr píše:
jeikob píše:no třeba v tom velmi známem dokumentu o shaolinu od national geographic jsou ty přidružený školy a tam cvičej jak sestavy ,secvičený souboje, tak sandu ,rukavice ,bouchání do lap. .

Jde o to ze jsem hledal nekoho, kdo se prezentuje v Sanda a Sportovnim Wushu. To je ten na videu. Tak znela otazka, tedy Sanda a sportovni sestavy. Jinak podle me v kazdy skole, ktera se prezentuje jako bojova a uci opravdovy Wushu by se mel jet jak zapas tak sestavy, takovejch sandaku jsem nasel plno.


Podle me se sestavy cvicit nemusi, resp. je jeden a tisic zpusobu, cim je lze nahradit, ovsem volnej sparing nahradit nelze. Muj nazor, ma zkusenost ...

No, abych pravdu rekl, od doby co jsem zacal i s necim bojovym, na sestavy (nesoutezni) tak nejak kaslu. A kdyz uz, tak spis jen tak zvolna bez postoju a tak jen abych ji nezapomnel, kdyz uz jsem se ji ucil.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 17:57

pro Luena:
Ty teda ve svy skole ty Wing Chunacky sestavy neucis? Jestli jo, tak z jakyho duvodu?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pát 30. říj, 2009 17:59

wushupetr píše:pro Luena:
Ty teda ve svy skole ty Wing Chunacky sestavy neucis? Jestli jo, tak z jakyho duvodu?


Neucim je tak, jaka je tva predstava o formach jinak wing cheunacky ve skole nemam :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 18:02

luen píše:
wushupetr píše:pro Luena:
Ty teda ve svy skole ty Wing Chunacky sestavy neucis? Jestli jo, tak z jakyho duvodu?


Neucim je tak, jaka je tva predstava o formach jinak wing cheunacky ve skole nemam :lol: :wink:

Ma predstava?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pát 30. říj, 2009 18:13

wushupetr píše:
luen píše:
wushupetr píše:pro Luena:
Ty teda ve svy skole ty Wing Chunacky sestavy neucis? Jestli jo, tak z jakyho duvodu?


Neucim je tak, jaka je tva predstava o formach jinak wing cheunacky ve skole nemam :lol: :wink:

Ma predstava?


No ano, uz jsme tu parkrat na toto tema debatili ... bojove formy, show formy, tradicni formy, netradicni formy ... cili skupinu hopsani v pyzamech bych vynechal a bavil bych se o formach ...

Co je treba na tomhle tradicni a nebo bojoveho:

http://www.youtube.com/user/cfwckt#p/a/u/1/Ln-MvjdABiw

:?: :?: :?:

A je tahle ta tradicnejsi nebo ta prvni:

http://www.youtube.com/watch?v=9NW1_Bmbmkg

Ktera je narocnejsi, ktera je bojovejsi a ktera je jeste nevim co, resp. netusim dalsi kategorie ... :twisted:

Jinak jsi prehlednul muj vtipek, ale je patek vecer, tak to beru :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 18:28

luen píše:
wushupetr píše:
luen píše:
wushupetr píše:pro Luena:
Ty teda ve svy skole ty Wing Chunacky sestavy neucis? Jestli jo, tak z jakyho duvodu?


Neucim je tak, jaka je tva predstava o formach jinak wing cheunacky ve skole nemam :lol: :wink:

Ma predstava?


No ano, uz jsme tu parkrat na toto tema debatili ... bojove formy, show formy, tradicni formy, netradicni formy ... cili skupinu hopsani v pyzamech bych vynechal a bavil bych se o formach ...

Co je treba na tomhle tradicni a nebo bojoveho:

http://www.youtube.com/user/cfwckt#p/a/u/1/Ln-MvjdABiw

:?: :?: :?:

A je tahle ta tradicnejsi nebo ta prvni:

http://www.youtube.com/watch?v=UtsEvZs2So8

Ktera je narocnejsi, ktera je bojovejsi a ktera je jeste nevim co, resp. netusim dalsi kategorie ... :twisted:


Ale Luene, ja ted nemluvim o rozdilech mezi bojovym Wushu a Sportovnim Wushu. Snad sme si uz vysvetlili tyhle rozdily a chapeme se. Muzu to znovu napsat, jestli chces treba do SZ, ale snad neni treba. Trenuju od desiti let a trenuju to co trenuju, ale nepatrim mezi ty, co to spojuji s opravdovym Wushu (jedine jak to spojuju s opravdovym Wushu je to, ze si Sportovni Wushu vzalo nejaky pohyby). Myslim, ze by te tohle melo tesit, ze jsem ten z druhy strany, ale stejne se to nesnazim nazyvat BU jako plno jinech sestavaru a tak to to hlasam kde muzu.

Tak se ptam jen z jakyho duvodu ucis sestavy ve svy skole, kdyz rikas, ze se nemusi cvicit.
Jak jsem psal, zacal jsem (asi rok zpet) cvicit i opravdovy Wushu. Zadny tanecky blabla jak pises. Nespojuju to ani ted. Vidim rozdily. Sparing a tak delam rok, takze je to pro me novy. Sestavy cvicim porad, myslim ty na soutez, ale jinak boucham a sparuju. Dobry. Tvoji skolu beru jako dobryj flek k nauceni se bojovat, tak se jen ptam proc to ucis, kdyz rikas, ze se cviceit nemusi. Toje cely
:wink:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 18:30

Jo neprehlednul. Byl to fajn vtip s tema Wing Chunackama :D starej ale dobrej
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 18:35

k tem odkazum. hele ja ti nevim, neznam Wing Chun. nikdy jsem to necvicil, ty sestavy neznam. Ale znovu: slovem tradicni, stary, bojovy, opradovy, nevim co este se mysli to, ze to se soutezema nema nic spolecnyho a tak to beru ja. Slovem moderni, soutezni, sportovni se mysli Sport. Nemysli se tim to, ze kdyz se o nejaky sestave rekne tradicni, tak se mysli, ze je stara milion let (i kdyz nejaky sestavy jsou stary). Ne. Ber to jako slang a ne jako presne popisujici nazev. Stejne tak moderni: nemysli se tim, ze to je nejakej novejsi lepsi nastupce toho staryho, je to jen a jen nazev sportu.

Jinak, kdybych to mel rozdelit a jako ze je dobry to rozdelovat opravdovy vs. Sportovni Wushu at lidi vi, tak stojim za tim, ze tohle cos sem dal je z opravdickyho nesportovniho tedy bojovyho Wushu. I kdyz umet jen tu sestavu neznamena umet Wing Chun.
Naposledy upravil wushupetr dne pát 30. říj, 2009 18:38, celkově upraveno 1
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pát 30. říj, 2009 18:36

wushupetr píše:Ale Luene, ja ted nemluvim o rozdilech mezi bojovym Wushu a Sportovnim Wushu. Snad sme si uz vysvetlili tyhle rozdily a chapeme se. Muzu to znovu napsat, jestli chces treba do SZ, ale snad neni treba. Trenuju od desiti let a trenuju to co trenuju, ale nepatrim mezi ty, co to spojuji s opravdovym Wushu (jedine jak to spojuju s opravdovym Wushu je to, ze si Sportovni Wushu vzalo nejaky pohyby). Myslim, ze by te tohle melo tesit, ze jsem ten z druhy strany, ale stejne se to nesnazim nazyvat BU jako plno jinech sestavaru a tak to to hlasam kde muzu.

Tak se ptam jen z jakyho duvodu ucis sestavy ve svy skole, kdyz rikas, ze se nemusi cvicit.
Jak jsem psal, zacal jsem (asi rok zpet) cvicit i opravdovy Wushu. Zadny tanecky blabla jak pises. Nespojuju to ani ted. Vidim rozdily. Sparing a tak delam rok, takze je to pro me novy. Sestavy cvicim porad, myslim ty na soutez, ale jinak boucham a sparuju. Dobry. Tvoji skolu beru jako dobryj flek k nauceni se bojovat, tak se jen ptam proc to ucis, kdyz rikas, ze se cviceit nemusi. Toje cely
:wink:


Tezko muzu ucit neco, co si nepamatuji :lol: , ale ok v sestave je jakoby zakodovan nas styl, neco jako DNA stylu. I kdyz sama DNA z nas lidi nedela. Je to proste stinovani. Neucim sestavy jako basnicku s tim, ze nekdo za par roku pochopi o co v nich jde. Nejdrive se snazim, aby clovek chapal napady, umel je prakticky ... a pak prijde na radu neco jako je sestava. Forma je v zakladu cviceni na sucho a ma vliv na nase bojove schopnosti, presne jako pro namornika plavani na sucho ... hezke, ale zivot nezachrani :wink:

U formy nejde hodnotit, jak ji kdo zacvici, ale da se hodnotit, jake zna napady, jak je schopen je prakticky aplikovat ... proto je soutezeni ve formach v naprostem rozporu s BU.

PS: napr. nektere nase sestavy jsou modernejsi nez v souteznim wushu. Kdybych mel brat sestavy vazne podle toho jak jsou stare, musel bych se z toho zvencnout, protoze podivam-li se z5 o takovejch 5-6 generaci, tak zadna forma z tech co cvicime s nejvetsi pravdepodobnosti neexistovala ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 18:41

luen píše:
wushupetr píše:Ale Luene, ja ted nemluvim o rozdilech mezi bojovym Wushu a Sportovnim Wushu. Snad sme si uz vysvetlili tyhle rozdily a chapeme se. Muzu to znovu napsat, jestli chces treba do SZ, ale snad neni treba. Trenuju od desiti let a trenuju to co trenuju, ale nepatrim mezi ty, co to spojuji s opravdovym Wushu (jedine jak to spojuju s opravdovym Wushu je to, ze si Sportovni Wushu vzalo nejaky pohyby). Myslim, ze by te tohle melo tesit, ze jsem ten z druhy strany, ale stejne se to nesnazim nazyvat BU jako plno jinech sestavaru a tak to to hlasam kde muzu.

Tak se ptam jen z jakyho duvodu ucis sestavy ve svy skole, kdyz rikas, ze se nemusi cvicit.
Jak jsem psal, zacal jsem (asi rok zpet) cvicit i opravdovy Wushu. Zadny tanecky blabla jak pises. Nespojuju to ani ted. Vidim rozdily. Sparing a tak delam rok, takze je to pro me novy. Sestavy cvicim porad, myslim ty na soutez, ale jinak boucham a sparuju. Dobry. Tvoji skolu beru jako dobryj flek k nauceni se bojovat, tak se jen ptam proc to ucis, kdyz rikas, ze se cviceit nemusi. Toje cely
:wink:


Tezko muzu ucit neco, co si nepamatuji :lol: , ale ok v sestave je jakoby zakodovan nas styl, neco jako DNA stylu. I kdyz sama DNA z nas lidi nedela. Je to proste stinovani. Neucim sestavy jako basnicku s tim, ze nekdo za par roku pochopi o co v nich jde. Nejdrive se snazim, aby clovek chapal napady, umel je prakticky ... a pak prijde na radu neco jako je sestava. Forma je v zakladu cviceni na sucho a ma vliv na nase bojove schopnosti, presne jako pro namornika plavani na sucho ... hezke, ale zivot nezachrani :wink:

U formy nejde hodnotit, jak ji kdo zacvici, ale da se hodnotit, jake zna napady, jak je schopen je prakticky aplikovat ... proto je soutezeni ve formach v naprostem rozporu s BU.


Ale Luene presne tak jak to pises to i ja tak beru. Proto jsem nepochopil to o my predstave. Proto soutezeni ve formach neni BU. A opakuju, ze kdo rika, ze jo, je hlupak.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » pát 30. říj, 2009 18:55

sestavy/sparring, stary/novy, tradicni/moderni a jedeeeeeem (u postotisicitristapadestayosmy, ale nevaaaa)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 18:57

pm píše:sestavy/sparring, stary/novy, tradicni/moderni a jedeeeeeem (u postotisicitristapadestayosmy, ale nevaaaa)

Nuti te nekdo reagovat?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 19:02

pro pm: navic jsem o tom ted nezacal.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » pát 30. říj, 2009 19:11

- ty kdo v tom maji jasno, to neresi: muj prispevek byl pro kamarada Honzika, ve smyslu - tezko vysvetlit nekomu jak chutna pomeranc, kasli na toooo Honzoooo (jeden nas spolecny cinsky znamy se nam lamanou cestinou snazil vysvetlit, ze v Cine se rika neco jako hrat kravam na kytaru; prislovi jsem dohledal, zni to doslova neco jako "hrat volum na citeru", asi neco jako nase "hazet stenu na hrach", marnit cas atp.)

- je legrace sledovat tvoje prispevky dnes a pred par mesici lety - pomerne solidne nazorovy shift, ale doufejme k lepsimu, coz se ceni (i kdyz jak to ctu, stale sama voda, sama voda... )

- zase reagujes (jako na kazdy muj prispevek) jako hysterka, nechapu Tvoji osobni valku, ale jsou to Tvoje problemy a Tvoje valka :D

all the best
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron