Tang Lang - Kung Fu Brno

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Tang Lang - Kung Fu Brno

Příspěvekod otilrak » úte 09. bře, 2010 20:39

Ahoj, máte někdo s touto školou zkušenosti? Chci tam začít chodit, ale pár názorů od zkušenějších určitě nebude na škodu. S kung fu nemám žádné zkušenosti a proto prosím o shovívavost. :oops:
otilrak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. bře, 2010 0:00

 

Tang Lang

Příspěvekod tonglong » úte 09. bře, 2010 21:36

Co ti mam rict? Pred pul rokem to byla skola "Ying Jaw" to zn. orli spar.
Posud sam.
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Jamamba » stř 10. bře, 2010 1:00

Ahoj,

pokud mohu doporucit, tak Pavel Macek sifu otevrel v Brne skolu, takze rohodne doporucuju, pokud chces zacit se serioznim gung fu. Rozhodne kontaktuj jeho. Rozhodne doporucuji vic nez vyse uvedenou skolu Tong Long. Ale zalezi, co od toho cviceni ocekavas.

Petra Kremla znam osobne taky, ale nevim, co se stalo, kazdopadne behem par mesicu zmenil komplet ucitele, ani zminka o tom, co a kde cvicil predtim, coz je minimalne divny a ne moc slusny chovani, ale jak rikam nevim, co se stalo?! Treba to nejak vysvetli :wink:

Hodne stesti at uz zvolis cokoliv.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod yingjowpai » stř 10. bře, 2010 2:44

Zdravím Lukáši,

taky doporučím zájemci Pavla Macka :), věnuje se kung fu na 100% a když otevřel školu v Brně ať se mu daří. U mě žádné drama, trochu jsem se nepohodl se svým učitelem a odešel jsem jinam, to se stává i v lepších rodinách. Až budu dodělávat stránky, určitě tam nějaké zmínky o tom co jsem cvičil bude, i když po pravdě řečeno, asi to zajímává vás v Praze,ale studenty v Brně moc ne, po letech učení jsem zjistil, že u koho jsem se učil nebo jaký styl cvičím skoro nikoho nezajímá, takže v tom jsem skeptickej a v podstatě jestli se to jmenovalo orlí spár (99% lidí se stejně vůbec za ty roky ke stylu nedostalo a byly to pořád základy severního kung fu, který učím dodnes) nebo dneska tang lang případně něco jinýho, je to jen název a učím stále stejné kung fu. Další fakt je, bez ohledu na učitele, že jsem tímto vyřešil možná netradičně :) i problém více učitelů a více stylů, co jsem cvičil,zejména orlí spár a kudlanku.
Vzhledem i k tomu, že postupně stárnu :) a moji studenti také, považuji do budoucna za lepší volbu styl kudlanky. Orlí spár je hodně atletický náročný styl spíše pro mladší, navíc kudlanka je pro naprostou většinu studentů srozumitelnější a do jisté míry praktičtější. Do určité míry se mně v Polsku spojil způsob výuky obou mých učitelů do jednoho + něco, co jsem v severním kung fu zatím nikde neviděl a to metodika výuky tradičního kontaktního boje a zápasu. Poláci i Finové tohle mají jako základ tréninku a je to poznat. Formy max. tak 30% tréninku. Navíc finanční náročnost výuky v Anglii a v Polsku je taky někde jinde. Zanedlouho pojedou i někteří moji studenti na mezinárodní seminář kudlanky do Polska, což bylo dřív nemyslitelné atd.atd. Myslím, že jsem naznačil víc než dost. Trénink kung fu se mi i z části negativně projevil v soukromém životě a dnes i po poměrně krátké době mohu říct, že tahle změna ať se může někomu líbit nebo ne byla nutná a pro mne prospěšná. Možná moje kung fu nebude tak skvělé, ale to klidně oželím z důvodu důležitějších věcí..



Petr Kreml
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod otilrak » stř 10. bře, 2010 7:46

Díky za odpovědi. Ta škola Pavla Macka mě zaujala, ale bohužel by mi nevycházelo dojíždění časově. Měl bych to skoro přes celé brno. Bylo mi v Brně doporučeno i několik jiných škol, ale bohužel jsou pro mě všechny časově nedostupné kvůli dojíždění. Na školu pana Kremla jsem narazil až potom a proto se ptám. Zajdu tam a uvidím. Když mi nebude vyhovovat, tak zkusím něco jiného. Ale jsem zvědavý a zajímají mě i názory jiných. :lol:
otilrak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. bře, 2010 0:00

Příspěvekod yingjowpai » stř 10. bře, 2010 7:59

Jen ještě pro doplnění, v Polsku se cvičilo vždy jiné kung fu než u nás, to je docela známo. A hlavně tam cvičil z větší částí jiný typ lidí podobný boxerům apod. i když dnes taky většina spíš dělá nějaký x- box nebo mma. Ne náhodou tam má školu v Krakově GM Chan z Choi Lei Fat, který tady byl několikrát ukazován. Všechny školy ve Finsku původně patřili pod jeho linii, teď tam učí Sifu Milczarek, že by odešli někam, kde to nefunguje? Od GM Chana? Jeden z nejlepších a nejstarších studentů Shifu Milczareka se stal později mistr Evropy v MMA nebo tak něco, žije ve Švýcarsku.U nás jsem zatím neviděl na exhibici kung fu kromě cvičení forem a případně nějakých aplikací něco podobného, jako na konci tohoto videa, přátelsky se poprali, je tam i krev, je to totiž bojové umění, já sám po druhé návštěvě Polska dával žebra dohromady víc jak 2 měsíce, Lukasz a Piotr, dělaj u svého Shifu kudlanku možná víc jak 20let. Údajně nějakej polskej Shifu jak my bylo řečeno, kterej to dělá tak dlouho jak já a učí se asi to moderní wu shu v Číně, nenechte se vysmát, v Shandongu kde vznikla, je kudlanka sakramentsky živá a sakra funguje.

Kung fu zdar


http://www.youtube.com/user/tanglangmen ... NZywgwxN2U
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » stř 10. bře, 2010 8:41

Ahoj Petre,

O.K.

Ja to nemyslel, jako dukaz skills, ale jako slusnost. O.K. hlavne, ze jsi stastnej. Jinak ja moc v Praze nejsem ted uz jsem zas druhej mesic v Cine a budu jeste min. 3.

Kazdopadne diky za obsahlou odpoved, Lukas
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod pm » stř 10. bře, 2010 9:31

otilrak: lidi jezdi kvuli cviceni pres pulku republiky nebo pulku sveta, s timhle pristupem se prihlas kamkoliv, hlavne at to mas za barakem.

jinak LGHK v Brne: zatim "zkusebni" provoz, naostro az od zari, pokud vse dobre pujde, na nejaky nabor novacku to dlouho nebude, ac vetsina lidi uz cvicila dva, tri i vice let, zaciname od nuly, od zakladu.

yingjowpai: caj Petre, nam v Praze je to uplne suma fuk, Tvym zakum mozna take, jak k tomu pristupujes a jak to prezentujes ty je na Tobe. mou dak/wu de, nebo? nikdo asi nebude resit, ze jsi sel o dum dal (vec celkem bezna, kazdy hleda to co mu nejvice sedne), spis styl a bleskovou rychlost, jak probehlo premalovani vyvesniho stitu, a podivne zaclona nad tim, ze pred pul rokem bylo vsechno uplne jinak. just my 2 cents, at se dari, hledas uz dost dlouho, preju Ti at je tohle to prave orechove, co Ti sedne!

gungfu v Polsku: jsem v Polsku kazdy mesic (shodou okolnosti v Krakowe), pomer dobreho/spatneho gungfu je tam naprosto stejny jako vsude jinde, aneb naprosta vetsina stoji za pendrek. Chan sifu je mozna borec (v Polsku je jednou za rok?), jeho polsky zastupce, ehm ehm... gungfu politika v Polsku je to posledni co lidi asi zajima. CLF zaci se v Polsku neuci od Chan sifu, mozna jednou rocne, Tvoji zaci nebudou 2x tydne cvicit u Tvojeho sifu, ale u Tebe.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod fakt » stř 10. bře, 2010 10:01

Zdravím yingjowpai

Milčarka delší dobu sleduju a moc se mi líbí. Z blízkého regionu asi nejlepší volba. To ostatní záleží na tobě a tvých možnostech. K tomu ti přeju hodně štěstí.
Fakt

... a pro klid ostatním udělej vývěsní štít čitelnější, ať tě mají na čem vychytávat.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod otilrak » stř 10. bře, 2010 10:11

pm píše:otilrak: lidi jezdi kvuli cviceni pres pulku republiky nebo pulku sveta, s timhle pristupem se prihlas kamkoliv, hlavne at to mas za barakem.


Tuhle připomínku jsem přesně čekal. Já bych klidně jezdil i přes celou republiku a je jedno jak dlouho. Jde o to, že mi to nejde moc časově skloubit se školou. Proto se snažím najít radši něco blíž. Až budu pracovat, tak si na to ten čas speciálně udělám, ale teď mi to nejde. Mám špatně rozložené hodiny...
otilrak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. bře, 2010 0:00

 

Příspěvekod SeaRanger » stř 10. bře, 2010 10:24

otilrak píše:
pm píše:otilrak: lidi jezdi kvuli cviceni pres pulku republiky nebo pulku sveta, s timhle pristupem se prihlas kamkoliv, hlavne at to mas za barakem.


Tuhle připomínku jsem přesně čekal. Já bych klidně jezdil i přes celou republiku a je jedno jak dlouho. Jde o to, že mi to nejde moc časově skloubit se školou. Proto se snažím najít radši něco blíž. Až budu pracovat, tak si na to ten čas speciálně udělám, ale teď mi to nejde. Mám špatně rozložené hodiny...


Muzu te ubezpecit ze az dostudujes a zacnes pracovat tak ze ti zadny cas nepribyde, spise budes citit ze ho mas jeste mene a tak to odlozis na "az zmenim zamestnani" a tak to pujde treba cely tvuj zivot.
Casu je porad stejne mnozstvi, je jen na tobe jak s nim nalozis.
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod otilrak » stř 10. bře, 2010 10:41

Muzu te ubezpecit ze az dostudujes a zacnes pracovat tak ze ti zadny cas nepribyde, spise budes citit ze ho mas jeste mene a tak to odlozis na "az zmenim zamestnani" a tak to pujde treba cely tvuj zivot.
Casu je porad stejne mnozstvi, je jen na tobe jak s nim nalozis.


S tím moc nesouhlasím. Než jsem šel na vysokou, tak jsem rok pracoval, všechno si platil a času jsem měl určitě víc než teď. Nejsem nezkušený studentík a myslím si, že s časem nakládat umím. Jen mi to tenhle semestr nevyšlo. To se někdy stane. Ale o tom tohle vlákno nebylo...
otilrak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. bře, 2010 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 10. bře, 2010 10:44

ať je to,jak chce,platí staré známé :" kdo chce,hledá způsob,kdo ne,hledá důvod".
Osobně jsem rád za jeden trénink tejdně,jinak cvičím doma + objíždím semináře.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » stř 10. bře, 2010 10:57

Zdravím otilrak

Vykašli se na tyhle moudra a začni cvičit. Ono na začátku poznat co ti sedí je těžký. Takže je nejvyšší čas začít zkoušet.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: Tang Lang - Kung Fu Brno

Příspěvekod luen » stř 10. bře, 2010 11:02

otilrak píše:Ahoj, máte někdo s touto školou zkušenosti? Chci tam začít chodit, ale pár názorů od zkušenějších určitě nebude na škodu. S kung fu nemám žádné zkušenosti a proto prosím o shovívavost. :oops:


Zajdi a uvidis. Neptej se ostatnich na to, jake holky se ti maji libit a jake ti maji vyhovovat - v tom si jednoho dne musis udelat jasno sam :wink:
Ja ti doporucuji zkusit toho vic, protoze tezko poznas u prvni holky jestli je to to prave a orechove, kdyz nemas s cim srovnavat :!:
Doufam, ze je ti muj primer s holkama je srozumitelny :?: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod otilrak » stř 10. bře, 2010 11:29

Přirovnání dobrý. Líp to snad ani nejde vyjádřit. Co nejdřív začnu cvičit. :P
otilrak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. bře, 2010 0:00

Příspěvekod yingjowpai » stř 10. bře, 2010 13:48

pm: no ono určité problémečky se táhly co si týče Anglie od začátku, mám pocit že jsem chtěl už skončit jednou hned nějak po roce nebo 2 letech, nakonec jsem vydržel dost dlouho, loni na jaře jsem byl v Anglii, pak jsem připravil nový webový stránky a měl dokonce už koupenou letenku na září, pak ale asi přišla ta poslední kapka a v podstatě ze dne na den jsem se rozhodl skončit, odjel jsem na první návštěvu do Polska a bylo jasno, někdy to tak funguje, letenku jsem nechal propadnout a protože můj učitel chtěl hned bleskově všechno z webu pryč, tak jsem bleskově zareagoval, akce vyvolává rychlou reakci a vždy jsou na to 2 strany. Jinak souhlas s tím , co jsi napsal, že moji žáci se učí ode mně a od nikoho jinýho a moje rozhodnutí této náhlé změny proběhlo i za souhlasu mých starších žáků, kteří o všem dopředu věděli. Navíc po měsíci cvičení dle Poláků mi zmizeli chronické zdravotní problémy s kyčlí, které se táhly v podstatě několik let, také zajímavý fakt.. na druhou stranu orlí spár super styl, být o dost mladší a mít možnost v Anglii aspoň rok cvičit v kuse..ale rozhodně bych tento styl už neučil v české kotlině, na to bych neměl nervy :) tím považuji diskuzi za uzavřenou
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » stř 10. bře, 2010 16:11

yingjowpai: myslel jsem to jinak, ale never mind
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jian » ned 14. bře, 2010 21:42

pm: a ve ktere dny/hodiny momentalne probiha ten "zkusebni provoz"?? Prisel bych se podivat, nemam to zase az tak moc daleko. Ale na webu to nemuzu najit...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod pm » pon 15. bře, 2010 12:44

Jian, jasne, proc ne, ale radeji az v zari, ju, jak rikam, "zkusebni provoz". jinak pravdepodobne budu v Brne tento vikend, muzes se prijit podivat na seminar
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron