ustupovanie

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

ustupovanie

Příspěvekod nick1234 » pon 15. lis, 2010 13:08

Ahojte, kung fu robim uz 3ti rok a posledny rok bojujem z tymto problemom: Keď sa učíme techniky, som vcelku šikovný, aj zostavy mi idú, no pri aplikácii techník v suboji (sparing) stale ustupujem a prechadzam len do krytia. nikdy predtym som s tym problem nemal, iba v poslednej dobe som dajako "zneznel" :lol: akoby mi chybala "agresivita". Mali ste niekedy podobny problem? alebo co s tym?
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod nick1234 » pon 15. lis, 2010 13:43

Tych sparingov uz mam za sebou dost, a aj dost tvrdych. No nic, budem nadalej pilne cvicit a snad to casom zasa zmizne. (Samotny problem treba z tela vybit, to mi vela ludi povedalo :lol: , mna skôr zaujalo ze ako uplny zaciatocnik som ho nemal a objavil sa az po 2ch rokoch cvicenia :| ) bohvie, uvidime co nam zivot prinesie :)
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod nick1234 » pon 15. lis, 2010 13:51

preto píšem úplný začiatočník- nedovolil by som si o sebe povedať že kung-fu viem :lol: :lol: a som zo stupavy. Momentálne som dosť chorý ale keď sa dám do hromady tak sa po nejakej poobzriem 8)
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Dalt » pon 15. lis, 2010 17:00

tohle by mel primarne resit trener - ja sam jsem mel ze zacatku problem pracovat zadni rukou - bal jsem se ze kdyz vyjedu, tak chytnu kontr a ustelu si...no a trener me z toho vylecil :) (drilovacky na vzdalenost a casovani)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Clarke » pon 15. lis, 2010 17:51

ukropcany píše:... rýchlo ma od toho odnaučili oni sami metódou "jaj, Ty už nechceš ísť... no ale pôjdeš... bim... bim..."

Hehe, když jsem začal s MT, trenér mne to odnaučil úplně stejným způsobem. Mohl jsem se klidně otočit zády, nebo se choulit na bobku namáčknutej na zdi, ale o to víc jsem potom dostal. Jeden pak rychle pochopí, že pasivitou si nakládačku neušetří. :) Po X letech cvičení bojových umění tohle považuji asi za nejcenější poznatek.
I když občas mi to taky nesedne a jenom se snažím nějak proutíkat čas, než nám pískne timer.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod fakt » pon 15. lis, 2010 21:16

Clarke píše: Jeden pak rychle pochopí, že pasivitou si nakládačku neušetří. :)


Vlastní aktivita je nejlepší obrana. Ale na tohle je nutná dobrá fýza. Tohle je taky o tom mít naběháno. Člověk pak udrží aktivitu během kola delší a delší dobu. Jde to postupně. S fýzou pak souvisí i regenerace před dalším kolem, abys do něj zase vstoupil aktivně a nemusel čekat na plíce, který pak stejně nedoběhnou.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 15. lis, 2010 22:51

fakt: "a nemusel čekat na plíce, který pak stejně nedoběhnou." - To jsi vyjádřil moc hezky :lol:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » úte 16. lis, 2010 11:32

pridam dalsi typ - drily kdy jsi zadama v rohu nebo u zdi - nezbyva bez si povolit do strany nebo tlacit
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod tifik » stř 17. lis, 2010 13:27

ukropcany píše:Dobrá kondícia je nutný, nie dostatočný predpoklad úspechu... ja osobne každému radím, aby aspoň raz v živote skúsil investovať do tréningu naozaj veľa času a vyskúšal si čistú pozíciu lovca. Žiadne utekanie, žiadne vyčkávanie, čistá polovačka. Od začiatku do konca ísť na KO... človeku to hodne zmení pohľad na veci...


Tesat do kamene.-) Vzhledem k tomu, že právě teď řeším všechny ty "začátečnické" (jasně, nejenom začátečnické, aby se toho zase někdo nechyt) problémy, přicházejí mi tyhle rady velmi vhod. Původní představa, že se sparingy se bude začínat pomaloučku a třeba po roce pilování technik naplno, dávno padla :wink:
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků