Zhai Jun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Zhai Jun

Příspěvekod Steveo » sob 08. led, 2011 22:49

Rad bych se dovedel neco o skole Zhai Jun. Neco o autenticnosti stylu bagua a tajci, jestli se jedna o original nebo je to nejaka nova nebo nefunkcni nebo exhibicni verze. dekuji
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

 

Příspěvekod bojovaumeni.cz » ned 09. led, 2011 11:06

třeba kvůli dotazu registrovat jiný nick?!
redakce bojovaumeni.cz
bojovaumeni.cz
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 11:25

No a vadi to v necem konkretnim pane agente?porusil sem zakon?mam tu asi tri jmena. u toho prvniho jsem davno zapomnel heslo u toho druhyho to nejak nefunguje asi sem po...l heslo. jinak samozrejme priznani ze to patri me (wushupetr)... nemam jakejkoliv problem s tim to rict :wink: to k tomu.STACI?
Jinak me to zajima z duvodu, ze sme se o tom s klukama bavili a ja rikam original, jini rikaj ne. hledam skolu neceho klidnejsiho kvuli zadum. rad bych si ty zada napravil nejakym cvicenim uz sem par veci zkusil, ale bud sem se zranil a nemoh se to zhorsilo nebo to nikam nevedlo. diky
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod d4n01 » ned 09. led, 2011 12:10

Myslím si , že je lepší si první zajít k doktorovi ať ti určí diagnózu a pak chvíli hledat nějakého dobrého fyzioterapeuta. (Tak jsem to udělal i já.) Pak si dát záda do pořádku a něco začít cvičit naplno co tě baví a ne kvůli zádum dělat nějaké kompromisy. To až jako poslední možnost , když nebude zbytí. Já nevím co s těma zádama máš, ale jakmile už máš to držení těla jednou porušené, třeba pánev - vybočená, předsunutá, a nebo páteř špatně zakřivenou , tak už ztrácí ty funkce které má mít - tlumení nárazů, pružnost, atd. A když s tím takto budeš něco naplno cvičit , tak je jasné , že tě to bolet bude.
Prostě je podle mě lepší přímo se zaměřit na ten problém a snažit se ho vyřešit u nějakých odborníků, než něco cvičit a myslet si , že se to tím časem spraví.
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 12:34

No je to tak, ze sem byl i u doktora a tak. dostal sem leky bla bla, vzhledem k tomu, ze sem maser, mam i pristup k masazim a radam od fyzioterapeutu. no a po tom vsem sem chtel zkusit i nejaky to origos vychodni cviceni. no a pac na jogu moc nejsem a delam cinskej sport, rikal sem si tak zkusim k tomu a v dobe nejvetsich bolesti se venovat vecem jako je taiji xingy nebo bagua nebo cokoliv, co neni krkolomny jako shaolin nebo spis sportovni wushu. proste se hejbat i v dobe bolesti, kdyz nemuzu skakat. tudis nehledam skolu, kde bych se ucil sebeobranu nebo tak, i kdyz ani tomu bych se nebranil, ale nehledam to. mozna jsem to spatne napsal. o vyleceni tu nejde (samozrejme ze jde, ale nbe v ramci cviceni), ale jde mi o to abych se hejbal a drzel se wushu v dobe kdyz me ty zada bolej a nezalehnul jak marod. no a z toho plyne ten muj dotaz na tu skolu, pac furt nekde ctu, ze tohle je autenticky a tohle ne, to je ze skol a tak me zajima nazor nejakejch lidi, co znaj co ZJ uci, pac ja tu pani videl mozna tak trikrat v zivote. jiste je to jedno co se cvici, hlavne ze se hejbem, ale jen tak ze zvedavosti
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod luen » ned 09. led, 2011 13:10

Vzdyt uz se tady rodina zhai resila nekolikrat a parkarat i na tvuj popud, poraaaad dokola...

Jakej to ma vyznam?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 13:12

no ja se neptam na Zhai Huu o ty vim dost. nezajima me jako rodina. zajima me jeji uceni(Zhai Jun) a o tom nevim nic. ani nevim kde se o ni neco resilo. hele nenutim te k odpovedi prece :wink:
vyznam to ma takovej, kterej je napsanej vejs.
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 13:15

neresim ji jako clena rodiny a vztahy mezi jejim otcem, sestraou , bratrem. Zajima me jeji bagua.
nekoho zajima tohle nekoho rozdil mezi wch wt taky poraaaaaaad dokola. proto je to verejny forum ne?
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod luen » ned 09. led, 2011 13:21

Steveo píše:no ja se neptam na Zhai Huu o ty vim dost. nezajima me jako rodina. zajima me jeji uceni(Zhai Jun) a o tom nevim nic. ani nevim kde se o ni neco resilo. hele nenutim te k odpovedi prece :wink:
vyznam to ma takovej, kterej je napsanej vejs.


Uz se tu tak trochu bulvarnim zpusobem pretrasala vlastne cela jejich rodina. podle me to nepovede k nicemu jinemu nez zase k tomu, k cemu to vedlo po kazde. Navic kdo tady bere koho vazne? Jakej ma vubec smysl nazor nekoho, kdo neni povazovan za nazorovou autoritu?

Podle me to bude dalsi neobjektivni diskuze. Napise sem Vladik, napise sem par nove vzniklejch anonymnich nicku a co s tim? Lidi, kteri sem prispivaji pravidelne se uz k temto a jinym vecem 100x vyjadrili, tak proc po 101?

Rozumej, podle me ti na tvou otazku odpovi jen tvuj rozum a to az na zaklade vlastni zkusenosti ... tim padem je cela tahle diskuze o nicem.

PS: Navic mi tohle flame tema pri zalozeni novehu nicka a aniz bys to dal vedet, ze jsi to ty ... prijde jako debilni pokus o vyvolani flamu schovanej za anonymitou... A vidim obrovksy rozdil mezi tim, pretrasat styl a konkretni osobu - v souvislosti s tim, co jsem napsal vyse.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 13:33

no ja sem se tam uz byl kouknout a zatrenovat. ale reknu ti, tyhle rady jako Jdi se kouknout uvidis sam mi prijdou na nic. vis proc? pac z jednoho treninku poznas jen to, jestli te to bavi nebo ne (coz je taky dulezity), ale o skole o stylu o mistrovi o vyuce (hlavne to) se dovis az za nejakej cas, kdy pak zjistis, ze to sou vyhozeny prachy (a treba taky ne a zjistis, ze je to dobry). tudis jestli se tu najde nekdo se zkusenostma a rekne chodil sem tam pet let a odbry, citim vysledky. ma to vahu vic nez nekdo kdo rekne slysel sem, ze to tam stoji za prd. a podle toho soudim. neberu to jako konecnou radu, co tu ctu. beru to jen jako jednu z mnoha veci, ktery mi prispejou do celkovyho dojmu. jasny ze sem tam byl. fajn zenska. jestli je takova furt, tak nejvic fajn z cely rodiny (podle me), ale kdyz nekdo neco napise proc si to neprecist. jinak by cely tohle forum bylo k nicemu a to si nemyslim. taky uz tu znam par lidi, ktery vubec nectu a znam par lidi, ktary kdyz ctu tak tomu verim vic.
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

 

Příspěvekod pm » ned 09. led, 2011 13:35

luen píše:Navic mi tohle flame tema pri zalozeni novehu nicka a aniz bys to dal vedet, ze jsi to ty ... prijde jako debilni pokus o vyvolani flamu schovanej za anonymitou...


kdepak Honziku, wushupetr znicehonic zapomnel password ke svojemu nicku, nahodicka no :-D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 13:39

No jasne cekal sem ze to napises. je to zbytecny to resit ale dobra.
Hele s Zhai Jun nemam sebemensi problem. jak sem psal je mi asi nejsympatictejsi z cely rodiny. takze rozhodne to neni pokus o flame tema, ale pokus si zjistit neco o uceni dany skoly za ucelem cvicit neco teloneniciciho, coz uz nejakou dobu (skoro 2 roky) hledam. novy jmeno vzniklo na rychlo pac se mi nevim proc nepodarilo prihlasit na muj ucet, tak sem si zalozil jinej. s priznanim sem nemel problem hold nejde myslet na vsechno kdyz se x let za svuj text nepodepisuju, pac kazdej vi o koho jde, tak najednou to cloveku nedojde, ze pise pod novym jmenem. nechces snad abych napsal verejnou omluvu. :D
Naposledy upravil Steveo dne ned 09. led, 2011 13:41, celkově upraveno 1
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 13:40

kde pisu ze sem ho zapomnel?
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod salamovic » ned 09. led, 2011 13:47

u toho prvniho jsem davno zapomnel heslo u toho druhyho to nejak nefunguje asi sem po...l heslo. jinak samozrejme priznani ze to patri me (wushupetr)... nemam jakejkoliv problem s tim to rict
salamovic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00
Bydliště: SVIT

Příspěvekod pm » ned 09. led, 2011 13:50

sorry to je tak trapny ze na to neni ani co rict :lol: nic, no comment, uzivej "Steveo"
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » ned 09. led, 2011 13:56

Steveo píše:no ja sem se tam uz byl kouknout a zatrenovat. ale reknu ti, tyhle rady jako Jdi se kouknout uvidis sam mi prijdou na nic. vis proc? pac z jednoho treninku poznas jen to, jestli te to bavi nebo ne (coz je taky dulezity), ale o skole o stylu o mistrovi o vyuce (hlavne to) se dovis az za nejakej cas, kdy pak zjistis, ze to sou vyhozeny prachy (a treba taky ne a zjistis, ze je to dobry). tudis jestli se tu najde nekdo se zkusenostma a rekne chodil sem tam pet let a odbry, citim vysledky. ma to vahu vic nez nekdo kdo rekne slysel sem, ze to tam stoji za prd. a podle toho soudim. neberu to jako konecnou radu, co tu ctu. beru to jen jako jednu z mnoha veci, ktery mi prispejou do celkovyho dojmu. jasny ze sem tam byl. fajn zenska. jestli je takova furt, tak nejvic fajn z cely rodiny (podle me), ale kdyz nekdo neco napise proc si to neprecist. jinak by cely tohle forum bylo k nicemu a to si nemyslim. taky uz tu znam par lidi, ktery vubec nectu a znam par lidi, ktary kdyz ctu tak tomu verim vic.


Ja tomu rozumim, ale prave proto mi to tema prijde blby. Tak sem nekdo napise negativni zkusenost, nekdo pozitivni a kam te to posune ve tvem usudku? No, nikam, protoze ty nejspis nemas schopnost samostatneho usudku. Chapej, nejde o prvni trenal ve vztahu k tomu, poznat, ze tenhle sifu je na prachy. To skutecne poznas az po urcite dobe, ale ta doba se nevztahuje na diskuzi. Muzes se tam pobavit s lidma, muzes poznat jestli dotycnej neco umi, jestli sverence neco naucil, atd... Odhadnout cloveka, vyzaduje vic, nez par hlasu na serveru bu.cz.

Ja uz tu mam take druheho nicka. Delal jsem tenkrat v Rusku a nemel jsem chut to resit. Nicmene, neni problem napsat, ahoj lidi, to jsem ja a bla, bla, bla. Urcite nejsi jedinej, komu se to prihodilo, ale tyhle okolnosti vzdy vzbuzuji podezreni a nemuzes se tomu divit.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 13:57

salamovic píše:
u toho prvniho jsem davno zapomnel heslo u toho druhyho to nejak nefunguje asi sem po...l heslo. jinak samozrejme priznani ze to patri me (wushupetr)... nemam jakejkoliv problem s tim to rict


ano u toho prvniho to bylo PatrVotava u toho sem uz zapomnel heslo daaavno. u toho druhyho wushupetr sem ho nezapomnel to vim furt jen mi to proste z nejakyho duvodu neslo.


pm: trhni si. nemam potrebu se ti obhajovat pane dokonaly :wink: bav se na tema hunggar nebo jestli mas neco k tematu a nebo pokracuj v ignoru o kterym uz nejakou dobu mluvis a nedodrzujes to. abych nezapomnel. nebylo to nejak urazlivy pro tvoji skolu nebo tak. ja jen jestli si zase neco neberu do huby? :wink:
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod pm » ned 09. led, 2011 14:04

hunggar me nastesti vubec nezajima :-) mizim z tematu, bavte se dobre
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 14:06

luen píše:
Steveo píše:no ja sem se tam uz byl kouknout a zatrenovat. ale reknu ti, tyhle rady jako Jdi se kouknout uvidis sam mi prijdou na nic. vis proc? pac z jednoho treninku poznas jen to, jestli te to bavi nebo ne (coz je taky dulezity), ale o skole o stylu o mistrovi o vyuce (hlavne to) se dovis az za nejakej cas, kdy pak zjistis, ze to sou vyhozeny prachy (a treba taky ne a zjistis, ze je to dobry). tudis jestli se tu najde nekdo se zkusenostma a rekne chodil sem tam pet let a odbry, citim vysledky. ma to vahu vic nez nekdo kdo rekne slysel sem, ze to tam stoji za prd. a podle toho soudim. neberu to jako konecnou radu, co tu ctu. beru to jen jako jednu z mnoha veci, ktery mi prispejou do celkovyho dojmu. jasny ze sem tam byl. fajn zenska. jestli je takova furt, tak nejvic fajn z cely rodiny (podle me), ale kdyz nekdo neco napise proc si to neprecist. jinak by cely tohle forum bylo k nicemu a to si nemyslim. taky uz tu znam par lidi, ktery vubec nectu a znam par lidi, ktary kdyz ctu tak tomu verim vic.


Ja tomu rozumim, ale prave proto mi to tema prijde blby. Tak sem nekdo napise negativni zkusenost, nekdo pozitivni a kam te to posune ve tvem usudku? No, nikam, protoze ty nejspis nemas schopnost samostatneho usudku. Chapej, nejde o prvni trenal ve vztahu k tomu, poznat, ze tenhle sifu je na prachy. To skutecne poznas az po urcite dobe, ale ta doba se nevztahuje na diskuzi. Muzes se tam pobavit s lidma, muzes poznat jestli dotycnej neco umi, jestli sverence neco naucil, atd... Odhadnout cloveka, vyzaduje vic, nez par hlasu na serveru bu.cz.

Ja uz tu mam take druheho nicka. Delal jsem tenkrat v Rusku a nemel jsem chut to resit. Nicmene, neni problem napsat, ahoj lidi, to jsem ja a bla, bla, bla. Urcite nejsi jedinej, komu se to prihodilo, ale tyhle okolnosti vzdy vzbuzuji podezreni a nemuzes se tomu divit.


no diky aspon nekdo

Hele rikam proste sem to psal nekdy nevim kolem desaty jedenacty uz sme byl unavenej. tak sem narychlo udlal novej nahodou i kdyz pisou ze to poslou do 24 hodin mi to prislo celkem hned a sup moh sem napsat a uz mi nedoslo ze je to pod novim a nepodepsal sem to. sorry. jinak mi funguje i tamten u kteryho sem NEZAPOMNEL (pm) heslo jen to nejak blblo.

K ty skole:
jasny proto sem si tam i s par lidma pokecala tak. dokonce me tam jeden znal. ale proc se neoptat tady starejch znamejch radcu, ktery maj na vsechno odpoved. rikam necekam na to co se tu napise a podle toho budu jdnat. i sem tu prosel njaky diskuze a o ZJ sem tu jen nasel neco co se tykalo jdny sestavy, co uci a jinak vsechno jen ty sracky okolo vztahu v rodine. jestli sem hledal spatne a vis o necem, co sem prehlid, budu rad.
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Příspěvekod Steveo » ned 09. led, 2011 14:06

pm píše:hunggar me nastesti vubec nezajima :-) mizim z tematu, bavte se dobre

aspon nebudes rejpat
Steveo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08. led, 2011 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků