He Jinghan a baguaquan

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

He Jinghan a baguaquan

Příspěvekod Miro » sob 26. úno, 2011 13:40

Keďže Fakt chcel info o HJH-ovi, zakladám nový thread, aby to nebolo v threade o taijiquan...

Neviem, čo konkrétne chceš o ňom vedieť. Ako človek je to príjemný a distingvovaný pán, má 56 rokov, ktorý do slova a do písmena žije svojím umením... Pôvodne profesionálny vojak, odišiel z armády a venuje sa bague a pár ďalším koníčkom (hraje na saxofón). Ako o človeku môžem o ňom povedať napríklad to, že keď raz učil na seminári v Anglicku, dozvedel sa, že matka jedného z jeho žiakov má ísť na operáciu mozgu a keďže tá operácia bola finančne náročná, venoval jej značnú sumu peňazí (viac než bol jeho profit zo seminára), aby si to mohla dovoliť...

Patrí do 5. generácie baguy a je držiteľom línie Yin Fu štýlu baguaquan. Konkrétna línia je:

1. Dong Haichuan - zakladateľ baguy, pôvodne zrejme trénoval nejakú odnož šaolinského kungfu, vypracoval sa na borca, ktorý patril vo svojom čase medzi absolútnu špičku bojovníkov v Číne. Vraví sa o ňom, že patril do anti-čchingského hnutia (ktoré malo za cieľ zvrhnúť mandžuskú dynastiu Čching a opätovne nastoliť čínsku dynastiu Ming), ale pracoval v paláci čchingského princa Su (nie je isté, či bol skutočne eunuch, alebo to iba predstieral) ako bodyguard, učiteľ bojových umení, vyberač daní... Až na pár výnimiek učil iba žiakov, ktorí už boli sami osebe majstrami v iných štýloch a upravoval im ich štýly podľa princípov baguy, resp. učil ich svoju baguu prispôsobenú ich pôvodnému štýlu, takže z toho vzniklo veľa odlišných štýlov baguy.

2. Yin Fu - jeho prvý žiak, ktorý s ním strávil najviac rokov (minimálne o 5-10 rokov viac ako ostatní žiaci). Taktiež patril medzi absolútnu špičku bojovníkov v Číne (i keď zlé jazyky hovoria, že väčšinou fungoval ako "politik" a zo všetkého sa "vykecal"), bol osobný strážca cisárovnej Dowager (napríklad riadil "útek" cisárovnej Dowager z paláca počas vojny ôsmich spojeneckých armád voči Číne počas ópiových vojen), veliteľ palácových stráží atď.

3. Gong Baotian - od útleho veku cvičil baguu, lebo jeho starší brat (ktorý však čoskoro umrel na mor) patril medzi žiakov Yin Fu-a a tak k nemu dotiahol aj svojho mladšieho brata. Gong Baotian bol údajne jeden z piatich najlepších žiakov Yin Fua, taktiež bol cisárskym bodyguardom (nositeľ žltej vesty 4. stupňa s právom nosiť šabľu aj v prítomnosti cisára), expert na qinggong 轻功 (ľahké telo) - hovorí sa o ňom, že vo svojom dome nemal žiadne schody na prvé poschodie (keď sa potreboval dostať hore, jednoducho vyskočil resp. vybehol po stene nahor) a mnoho ďalších historiek...

4. Gong Baozhai - s Gong Baotian-om boli bratanci (teda patrili do jednej generácie, viď Bao v mene), ale Baozhai bol o nejakých 30-40 rokov mladší. Narodil sa ako veľmi chorľavé dieťa, a aby vôbec detstvo prežil, jeho rodičia ho zverili Baotian-ovi na výchovu a liečenie. Takže od útleho veku vyrastal v jeho dome a žil u neho viac než 20 rokov a cvičil baguu. Keďže medzitým už cisárstvo zaniklo a bola nastolená Čínska republika, pracoval ako novinár a v 1949 odišiel s Kuomingtanom na Taiwan, kde žil veľmi biednym životom ako opravár bicyklov (neučil baguu za peniaze, mal málo žiakov a väčšinou sa stránil sveta bojových umení, napriek tomu bol uznávaný ako jeden z top majstrov na Taiwane). Vraví sa o ňom, že keď ešte pracoval ako novinár v Šanghaji, jednému z jeho zamestnancov ukradli výplaty pre celú redakciu novín. Takže sa osobne vybral za Du Yueshen-om požiadať ho o vrátenie peňazí. Du Yueshen bol hlavou Green Circle Gang-u, hlavou čínskych triád/mafie a kontroloval čínsky obchod s ópiom, prostitúciu, gambling, bol podporovateľom Chiang Kaishek-a (Čankajška), zúrivý antikomunista - Du dal v roku 1927 zmasakrovať 5,000 komunistov v Šanghaji... A Du bol taktiež expert na bojové umenia... Takže Gong Baotian sedel v čakárni dlhé hodiny (lebo bol "nobody") a keď ho to už prestalo baviť, tak v prstoch zlomil malú čajovú šálku. Hneď sa začal sekretárke a bodyguardom ospravedlňovať, že aký je nešikovný a samozrejme, tí to hneď referovali ďalej... Takže Du Yueshen ho prijal a keď mu Gong Baozhai povedal, že sa stratili výplaty, Du mu povedal, aby nemal problémy, že peniaze ho budú čakať doma. A keď Gong Baozhai došiel domov, peniaze tam už boli.

5. He Jinghan - najprednejší a najdôvernejší žiak Gong Baozhai-a. Strávil so svojím učiteľom viac než 20 rokov a patril do jeho rodiny tak ako nikto iný z jeho žiakov. Napr. pri pohrebe Gong Baozhai-a sa zúčastnili smútočného obradu mnohí študenti a grandštudenti (včítane mňa), ale iba He Jinghan a Michael Guen boli pozvaní k niektorým častiam rodinnej ceremónie. Tak ako Gong Baozhai, aj He Jinghan vyznáva zásadu "lie low" (drž sa nízko, nesnaž sa byť veľkým, be nobody). Ale rozsah jeho vedomostí ohľadne baguy je neskutočný - navštívil som desiatky učiteľov baguy a doteraz som nepoznal učiteľa, ktorý by vedel čo len polovicu...

[Poznámka: To nepreháňam ani v najmenšom, aj napriek tomu, že som jeho žiak a teoreticky ma preto môže ktokoľvek obviniť z predpojatosti - tvrdím, že si dokážem obhájiť faktami, že drvivá väčšina bagua učiteľov nemá tento systém (lebo každý štýl čínskych bojových umení je koherentný systém so špecifickými pravidlami, ktoré sú logické, systematické a tvoria jednotný celok – a pokiaľ ho človek pozná, vie si z neho odvodiť mnoho ďalších vecí). Dokonca sa domnievam, že jeho bagua línia je možno jediný preživší relatívne kompletný systém baguy na svete. Iba relatívne kompletný, pretože aj v tomto systéme je pár vecí definitívne stratených, ktoré už nie je možné spätne rekonštruovať (nevedel si na ne spomenúť už Gong Baozhai).
Ale aj tak to prosím berte s rezervou - aby bolo jasné, prečo to píšem, a pokiaľ by ma niekto chcel vyprovokovať k dôkazom, musel by som hovoriť o špecifikácii systému He Jinghanovej línie baguaquan, teda čo konkrétne je v tomto systéme odlišné od iných štýlov baguy - pretože z týchto odlišností vyplýva to predchádzajúce tvrdenie o výnimočnosti tejto línie baguaquan. Ale to je na veľmi dlhé lakte, o tom by sa dala napísať celá kniha, bohužiaľ na to tu nie je dosť priestoru.
To samozrejme neznamená, že by iní učitelia či majstri baguy neboli tak dobrí ako He Jinghan, naozaj poznám pár vynikajúcich majstrov, ale nik z nich mi nebol schopný vysvetliť tak do detailov podstatu či princíp celého systému (a spätne na základe toho, že trochu rozumiem tomu systému, si viem odvodiť, prečo ostatní cvičia tak či onak, včítane faktu, že ich systém pravdepodobne nie je až tak kompletný, lebo ak by bol, tak by to museli cvičiť inak, lebo to vyplýva zo systému) – na druhej strane je však pravda, že s nikým z nich som nestrávil toľko času ako s He Jinghanom (a nikto z učiteľov nezavesí svojim žiakom kompletný systém po dvoch či piatich rokoch štúdia, to sa proste nedá, pretože študent na to ešte nemá).]

V každom prípade je He Jinghan expert na baguu par excellance a štúdium s ním môžem iba doporučiť. Ako tu už bolo zmienené, v apríli bude učiť seminár baguaquan v Čechách.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod fakt » sob 26. úno, 2011 17:56

Děkuju za poctivou odpověď
Dopředu píšu, že Bagua nedělám a bude se ptát jako laik. Shlédl jsem několik videí s tvým učitelem. Viděl jsem několik různých cvičení a chci se zeptat:
- jak cvičíte striking?
- pokud ne, jde spíše o zápasnický styl?
fakt
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » ned 27. úno, 2011 13:08

Miro, Dong Hai Chuan byl zcela nepochybně eunuch a byl oddaný Manům. To jen na doplnění. žádný 反清复明, tohle vím od potomka rodiny Aisin Gioro-Jin Lian, víš že moje manželka pochází z rodu Xiang Huang Qi镶黄旗 , takže,i když je tu dávno jenom vzpomínka a v Číně vládne jiná císařská dynastie, udržujeme stále kontaktyse šlechticema, který by dneska bydleli v zakázanym městě :lol: PS: podle historických výzkumů se naučil chození do kruhu někde v Jiu Hua Shan v Anhui. Pakua jako snad jedinej styl nemá žádnou historickou vazbu se Šaolinem.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod igi » úte 01. bře, 2011 22:21

fakt píše:Děkuju za poctivou odpověď
Dopředu píšu, že Bagua nedělám a bude se ptát jako laik. Shlédl jsem několik videí s tvým učitelem. Viděl jsem několik různých cvičení a chci se zeptat:
- jak cvičíte striking?
- pokud ne, jde spíše o zápasnický styl?
fakt


Pokusim sa ti odpovedat - mozno ma Miro doplni a upresni. Zvolna reprodukujem nase diskusie a cvicenie s HJH. Nejde o zapasnicky styl. Styl bol trenovany ochrankou a tam by bolo pomerne nebezpecne ist na zem, kedze sa ocakavalo ze moze ist o utok v style viaceri proti jednemu. Na zem sa boj cielene nepresuva. Cielom je rychla zmena a presun medzi utocnikmi a ich rychla pacifikacia/likvidacia. V tomto bode to moze byt nebezpecne aj pre toho, kto tento styl praktikuje (pokial nema dostatocny trening) a to preto ze spravidla narusas osobnu zonu supera, dostavas sa k nemu uplne "na dotyk".
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 02. bře, 2011 10:23

Zatímco jinde se při boji osobní zóna soupeře nenarušuje??? Co je to za nesmysl?????

8O 8O

Mně asi fakt jebne........ :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pec » stř 02. bře, 2011 12:23

Jendis píše:Zatímco jinde se při boji osobní zóna soupeře nenarušuje??? Co je to za nesmysl?????

8O 8O

Mně asi fakt jebne........ :?


Řekl bych, že formulace té myšlenky narušení osobní zóny byla nešťastně nedovysvětlená :)
Počkám si, jestli to Igi rozvede...
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod igi » stř 02. bře, 2011 14:40

Dik Pec.. asi naozaj nestastne formulovane, preto sa pokusim to vysvetlit. Na vulgarizmy nemienim do buducna odpovedat, najprv si over kde som sa hybal a ako dlho, aby ti doslo ze sice nie som super borec, ale viem zhruba o com pisem. Aj ked pripustam ze v BGQ (baguaquan) som relativne v zaciatkoch.
Osobna zona? Su rozne zony. Ale pomenovanie nie je dolezite. Ide o to ze idete okamzite k superovi, uplne na telo, v podstate sa na neho nalepite. Ak by som to porovnal napriklad s karate, tak ta zona(vzdialenost), kde sa standardne pri boji hybes je vacsia, udieras a kopes z urcitej vzdialenosti, rovnako aj napr.v boxe. V judo si blizsie, ale hlavne pri subojoch na zemi..a tam sa dostat nechceme. Cize chceme byt intimne blizko (lepsie?), a tak mat supera pod kontrolou a zaroven neist na zem. To jest natlacit sa na pol milimetra a menej a rychlo zlikvidovat. zaver: v BGQ sa snazis pokial je to mozne okamzite na supera "nalepit" a atakovat zranitelne miesta - hrdlo, oci a tak podobne.
A to je asi tak vsetko...
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod igi » stř 02. bře, 2011 14:49

Ak by som do toho motal dalsie veci, ako dolezita je pri tom pevna struktura tela, prepojenie sliach, skrutenie (twisting), pevne slachy prstov, perfektny timing a pod..to je hadam jasne a je to vysledkom pripravy a treningu (ako vsetko) a zaroven je to tazke na diskusiu po maily.. navyse necitim sa dost kompetentny.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod Gino » stř 02. bře, 2011 15:13

Jendis píše:Zatímco jinde se při boji osobní zóna soupeře nenarušuje??? Co je to za nesmysl?????

8O 8O

Mně asi fakt jebne........ :?

Nešvar celého fora tady. Všichni komentujou všechno. Čti a pokud tě to zajímá, pouč se. Pokud nezajímá, nerejpej do toho, jakou formulaci kdo a jak zvolil. Klidně mi teď napiš, že máš právo napsat co chceš kam chceš, já to vím..... (koneckonců právě proto to pak na inetu vypadá tak, jak to vypadá).
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » stř 02. bře, 2011 15:51

4 Gino - reagovat můžu jen žlutým kolečkem. Protože si nedokážu vybrat,tak si dosaď takový,který se Ti líbí......



4 igi - o osobních zónách jsem tu toho napsal docela dost. A protože vím,že to "navalování",které jsi doplnil,je třeba i v šermu(a vůbec všude),proto jsem se ptal. Kluci v MT jdou taky hodně na tělo(viz třeba klinče).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Gino » stř 02. bře, 2011 15:57

Jendis... podle mě bys měl reagovat tímto - :oops:
A nelezme tu už klukům do diskuze, moc to tu o šermu ani MT asi není, Miro založil tohle vlákno s jasným účelem (napsal to na prvních řádcích).
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod igi » stř 02. bře, 2011 16:18

4jendis- ano, niečo ako navalovanie, len inak ako v MT.
4gino- relatívne dlho som cvicil goju ryu, rovnako ako môj priatel, student HJH, Paul Alexander. Niektore veci su pri aplikovani niektorych základných princípov BGQ zaujímavé. Dokonca moji priatelia z goju niečo zaradili do rozcvicky pred tréningom.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod luen » stř 02. bře, 2011 17:19

igi píše:
fakt píše:Děkuju za poctivou odpověď
Dopředu píšu, že Bagua nedělám a bude se ptát jako laik. Shlédl jsem několik videí s tvým učitelem. Viděl jsem několik různých cvičení a chci se zeptat:
- jak cvičíte striking?
- pokud ne, jde spíše o zápasnický styl?
fakt


Pokusim sa ti odpovedat - mozno ma Miro doplni a upresni. Zvolna reprodukujem nase diskusie a cvicenie s HJH. Nejde o zapasnicky styl. Styl bol trenovany ochrankou a tam by bolo pomerne nebezpecne ist na zem, kedze sa ocakavalo ze moze ist o utok v style viaceri proti jednemu. Na zem sa boj cielene nepresuva. Cielom je rychla zmena a presun medzi utocnikmi a ich rychla pacifikacia/likvidacia. V tomto bode to moze byt nebezpecne aj pre toho, kto tento styl praktikuje (pokial nema dostatocny trening) a to preto ze spravidla narusas osobnu zonu supera, dostavas sa k nemu uplne "na dotyk".


Zapas, nerovna se valecka ne zemi. Prave timhle jsou vetsinou cinske styly specificke a i mnoho japonskych, ze uprednostnuji zapas na nohach (pokud nejsou ciste strikerske). Konecne pretlacovani a jina cviceni jsou vylozene prozapasnicke veci. Ve striku tezko budes navazovat na souperuv nanosekundovej kontakt a tezko ho budes schopen udrzet, pokud o nej souper nebude stat :wink:

Problem vidim prave v tom, tento napad vcas a rozumne identifikovat. Proto je tak tezke pro vsechny "pretlacovaky" aspon trochu drzet krok s cistym strikerem. Nemluve o uchopovejch technikach atd ... a staci tak malo, jen ty napady kriticky tridit a pristupovat k tomu i jinou optikou nez ocima jednoho ucitele.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » stř 02. bře, 2011 20:09

igi píše:Pokusim sa ti odpovedat - mozno ma Miro doplni a upresni. Zvolna reprodukujem nase diskusie a cvicenie s HJH. Nejde o zapasnicky styl. Styl bol trenovany ochrankou a tam by bolo pomerne nebezpecne ist na zem, kedze sa ocakavalo ze moze ist o utok v style viaceri proti jednemu. Na zem sa boj cielene nepresuva. Cielom je rychla zmena a presun medzi utocnikmi a ich rychla pacifikacia/likvidacia. V tomto bode to moze byt nebezpecne aj pre toho, kto tento styl praktikuje (pokial nema dostatocny trening) a to preto ze spravidla narusas osobnu zonu supera, dostavas sa k nemu uplne "na dotyk".

Dík za odpověď
Tomu co píšeš rozumím. Zónu asi myslíš intimní. Otázku jsem asi málo vyložil, takže upřesňuju:
Po přesunu a přiblížení následuje pacifikace. Jak tedy pacifikuje tvůj styl? Myslím co cvičíš na zakončení.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 02. bře, 2011 20:14

Jendis píše: 8O 8O

Mně asi fakt jebne........ :?


Nevyznělo to jako zájem o probíraný předmět. Ale i ty máš co říci. Před rokem jsi psal, že jezdíš na koloběžce. Založ nový téma a můžem podiskutovat. Jaký máš kolo vepředu, jaký vozíš gumy, jestli véčka nebo kotouče, jak rychle, co přeskočíš atd.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod igi » ned 06. bře, 2011 21:09

4fakt - na zakoncenie sa vascinou vydycham a niekedy si dam aj pivo:)
Pacifikacia? Hm, v podstate je to nieco bolestive a dost poskodzujuce-ak hovorime o BGQ ako o BU, tak ako vo vsetkych BU. Co moze byt zaujimave je to, ze napriklad v tejto linii sa z velmi nepouziva chin na, alebo teda paky a pod. aj ked ich samozrejme ovladas, kedze sa vela casu venuje pochopeniu funkcie jednotlivych klbov a svalov a ich treningu a specialnemu strecingu.
4luen - suhlasim. Potrebujes mat urcity nadhlad a mozno aj skusenost, aby si mohol kriticky zhodnotit jednotlive veci. Niekedy treba cas, aby clovek pochopil co robi a preco, niekedy nepochopis vobec a bud to odvrhnes, alebo to beries ako dogmu..alebo to je naozaj na figu. Co ma najviac sokuje je to, ze v pripade HJH je vsetko, co sa mi podari pochopit a pripadne mi to este prakticky predvedie naozaj perfektne sedi. Ci uz z pohladu biomechaniky, strecingu, aplikacie - nielen bojovej ale aj v beznom zivote, zdravotnom aspekte. (len pre info, preco si to trufam povedat:, som relativne skuseny profesional v sportovej oblasti , od 1982 intenzivne karate, niekolko rokov v xboxe, ale uz nie zapasnik,ale v real.time SR apod.)
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod YueFei » pon 07. bře, 2011 7:44

fakt píše:Děkuju za poctivou odpověď
Dopředu píšu, že Bagua nedělám a bude se ptát jako laik. Shlédl jsem několik videí s tvým učitelem. Viděl jsem několik různých cvičení a chci se zeptat:
- jak cvičíte striking?
- pokud ne, jde spíše o zápasnický styl?
fakt



Pane bože to je fakt dement... :lol:

Všeználek je opět na měsíci...
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod YueFei » pon 07. bře, 2011 7:48

Jinak He Jing Han chlapci ok,chodím s jedním jeho žáků na tréninky boxu do stejné školy a lákal mě nedávno na seminář s He Jing Hanem,ale je pravda,že mi asi těžko něco daj dva víkendové semináře ročně...To bych řekl,že si mistr spíš akorát tak přiletí vybrat peníze...To už i ten Pavel Stratil si i když jede dost komerčně zve Mistra k sobě alespoň na měsíc... :wink:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod igi » pon 07. bře, 2011 16:05

To si na omyle, HJH tu chodí od roku 2006, spravidla 2 x ročne a to v podstate za réžiu. Isteže, je to pre neho aj náročné, takže momentálne je tam aj určitý poplatok, čo si myslím že je úplne OK. Ja sám by som asi 4 roky nechodil a "nestrácal" čas len výletmi a náročnými seminármi po Košiciach, Prahe, Birminghame a Oxforde. V podstate nechodil iba na víkend, takže sme strávili niekoľko týždňov ročne spolu. Pre mňa to je OK. Závisí čo od cvičenia očakávaš.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod fakt » pon 07. bře, 2011 17:59

YueFei píše:
fakt píše:Děkuju za poctivou odpověď
Dopředu píšu, že Bagua nedělám a bude se ptát jako laik. Shlédl jsem několik videí s tvým učitelem. Viděl jsem několik různých cvičení a chci se zeptat:
- jak cvičíte striking?
- pokud ne, jde spíše o zápasnický styl?
fakt



Pane bože to je fakt dement... :lol:

Všeználek je opět na měsíci...


Protože jsi asi fakt pomalejší, tak ti to napíšu ještě jednou. A nebo víckrát:

Láďo nebo Vláďo Rýdle

Několikrát jsem ti psal, že s tebou nechci být v kontaktu. Protože ti však nedám spát, tak jsem znovu přečetl maily, kterými jsi mne před lety bombardoval. Četl jsem je ve snaze najít nějaký společný zájem (názor - cokoliv) proto, aby ses necítil tak odstrčený. S politováním ti musím oznámit, že jsem nic takového nenašel. Rozhodnutí s druhým (cizím člověkem) něco sdílet je na mě a proto ti znova píšu:
- nechci s tebou jezdit na modlitební seance
- nechci s tebou jezdit na meditační dýchánky
- nechci s tebou navštěvovat svaté muže
- nechci s tebou požívat psychotropní látky
- nechci s tebou jezdit "zavírat" kungfu školy
- nechci si s tebou psát
- nesdílím tvé potřeby a pnutí.
Je mi to líto, ale nechci s tebou sdílet vůbec nic. Doufám, že jsi výše popsaným důvodům porozuměl. Těch ne je tam skutečně dost na to, abys pochopil můj nezájem. V opačném případě se dalšího vysvětlování zříkám a doporučuju vyhledat radu někoho povolanějšího.


[color=#]Aby sis uvědomil co děláš, napíšu ti ještě tohle:[/color]
Ustanovení § 354 nového trestního zákoníka hovoří o stalkingu takto:

Nebezpečné pronásledování (označováno také jako „stalking“ )

(1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že
a) vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým,
b) vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,
c) vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje,
d) omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo
e) zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu, a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.


Víc už pro tebe fakt dělat nechci.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků