wujiquan

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Jendis » stř 27. črc, 2011 18:02

...don´t feed the trolls :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod wushupetr » stř 27. črc, 2011 21:09

no tak to neni snad trol kdyz jen nesouhlasi :D kdo vi uvidime
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod chacha » čtv 28. črc, 2011 15:02

:roll: To snad ne!!! :cry: Takže tady není žádný seriozni chat, kde se pohybuje někdo, kdo rozumí své věci. Tady je jen banda flákačů, co si myslí, že sezením a kecáním (o myšlení v tomto případě ani nelze hovořit) vyplodí qi pro svoje gongfu! :roll: Tak jestli se tu snad někdy objeví někdo, kdo si nesnaží jen poměřovat šulínka s ostatními, ať mi dá vědět, bude mi příjemný si s ním popovídat.
chacha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. črc, 2011 23:00

Příspěvekod pavela » čtv 28. črc, 2011 17:24

hele tady si s tebou každej rád popovídá, když dáš dohromady alespoň nějakou myšlenku a zformuluješ jí alespoň do holý věty. Máš slovo:
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod chacha » čtv 28. črc, 2011 17:30

Zjevně sis ještě nevšiml, že většinou formuluju souvětí. Nejspíš neumíš ani větný rozbor, viď? :roll:
chacha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. črc, 2011 23:00

Příspěvekod Pec » čtv 28. črc, 2011 21:40

Jendis měl pravdu...
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavela » sob 30. črc, 2011 16:44

Pec píše:Jendis měl pravdu...
Asi jo, z tohohle žádnou myšlenku nedostane nikdo, zase jeden co si drandí fógla u PC... :?
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod LiPai » sob 30. črc, 2011 20:09

CHACHA

co se tyka blabolu ze "Myslenka rodi QI(esenci) je blabol" ktereho si jiste vsiml i Pavela. Jeho excitovana komunïkace ovsem rodi velke mnozstvi preklepu a tak bych toto povazoval za prave ten priklad preklepu.

Pokud si jej znovu precte tak jej (ten blabol) jiste sam odhali :lol: Ale tady resit vazna temata vzdy vede to stejne ucpane zumpy plne hno*e.

Navic mistni trollove krici na nekoho to je troll!!! :D :D To je mi ale prca.

Standard zde, stale, porad, do kola!
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Re: huuustýýý

Příspěvekod Janoj » pon 01. srp, 2011 10:54

chacha píše:To jste si nikdo nevšiml, co za příšerný žvást pavela napsal???
"myšlenka zrodí čchi (essenci)" 8O teda pavelo, jsme zvyklí na různé bláboly tvé choré mysli, ale tohle už je FAKT SÍLA! :lol:


Chtěl jsem si tu větu přečíst v kontextu celého Pavelova příspěvku, protože mám bohužel zkušenost z různých médií, co nějaké vyjádření dokáže napáchat za škody, když se to podaří vyjmout a pracovat s tím bez dalších souvislostí.
Ač jsem do toho vložil dost energie a času (prakticky jsem si celé toto vlákno pročetl několikrát a protože jsem nedůvěřoval svým očím, tak jsem si celé vlákno nakopíroval do wordu a dal jsem hledání podle slov "čchi" a "essenci"), výsledek byl nula.
Mohl bys, prosím, sem dát citaci toho Pavelova příspěvku a nasměrovat mě na vlákno, kde se to objevilo, protože to je pro mě nyní jediná cesta, jak se toho dopátrat.
Díky moc předem.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pavela » čtv 04. srp, 2011 18:43

Ten kašpárej jenom prudí a rozumí tak akorát svýmu hovnu. Ten CELEJ citát je: 心到意到,意到气到,气到力到, je to úplně základní princip opakovanej ve většině stylů, rád bych věděl, jak líp by to ten anonymní blbánek přeložil. :roll:
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Janoj

Příspěvekod YueFei » sob 06. srp, 2011 21:35

Janoj píše:
YueFei píše:Hele k té dvacetčtyřce-Já to furt řešim s kámošem ten si myslí,že dvačetčkyřka je kompletní Taiji,ale myslim,že je to blbost-je tam toho fakt málo.Spíš bych řekl,že jt to dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu,ale jinak fakt nic moc.Bylo by dobrý si promluvit se zakladatelem-nějakou seanci uspořádát na vyvolávání duchů a promluvit s nim o co mu jako šlo :lol:

Prosím, co si mám představit pod tím "kompletní Taiji" v souvislosti se cvičení nějaké sestavy taiji?
Také moc nerozumím té věte "dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu"?
Díky předem za vysvětlení.



No že je tam prostě malej arzenál technik-snad nejsi blbej...
A jestli nerozumíš větě "Dobrej Qigong k něčemu vnějšímu" tak jsi mě zklamal..
:x
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Re: Janoj

Příspěvekod Janoj » pon 08. srp, 2011 9:58

YueFei píše:
Janoj píše:
YueFei píše:Hele k té dvacetčtyřce-Já to furt řešim s kámošem ten si myslí,že dvačetčkyřka je kompletní Taiji,ale myslim,že je to blbost-je tam toho fakt málo.Spíš bych řekl,že jt to dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu,ale jinak fakt nic moc.Bylo by dobrý si promluvit se zakladatelem-nějakou seanci uspořádát na vyvolávání duchů a promluvit s nim o co mu jako šlo :lol:

Prosím, co si mám představit pod tím "kompletní Taiji" v souvislosti se cvičení nějaké sestavy taiji?
Také moc nerozumím té věte "dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu"?
Díky předem za vysvětlení.



No že je tam prostě malej arzenál technik-snad nejsi blbej...
A jestli nerozumíš větě "Dobrej Qigong k něčemu vnějšímu" tak jsi mě zklamal..
:x

No, asi jsme si opravdu neporozumněli v tom chápání komplexnosti a kompletnosti. Kompletnost nějakého bu si já vysvětluji, že praktikující se nezabývá třeba jen cvičením sestavy holých rukou, ale že praktikuje i další kategorie tréninku. Zkusím tu komplexnost naznačit, jak tomu rozumím já, tedy u toho taiji. Jedná se o základní dovednosti (např. uspořádání těla, statické postoje, principy pohybu, jednotlivé formy...), pomalé cvičení sestavy, tlačící ruce, rychlé cvičení sestavy, sparring, zbraně. Sestava je pro mě zápis určitých forem a jeden z nástrojů na procvičování jednotlivých technik a i principů toho bu. To ale neznamená, že určité techniky, které v sestavě nenajdu, si nebudu cvičit. Nebo, když určitá forma je v sestavě jen na jednu stranu, tak že si ji nemám cvičit na druhou stranu. Já prostě z hlediska procvičování forem jen na sestavu (jakoukoliv) nespoléhám :wink:
Pokud se bavíme o sestavě 24 forem, tak oproti jiným sestavám taiji, které jsem viděl, zahrnuje nejvíce forem, které se cvičí na obě strany, což může být pro někoho výhodou např. i pro cvičení tlačících rukou, kdy se hodně vychází z formy "chytání vrabce za ocas", která se právě v té 24 také vyskytuje na obě strany.

S heslem "dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu" mám opravdu problém s porozumněním. Možná jsi měl na mysli něco podobného jako je Bodhidarmům wajtan ("vnější elixír") qigong? V určitém smyslu a pohledu je možné, podle mého chápání, do vnějšího tréninku taiji zařadit cvičení sestavy a také např. trénink s dlouhou tyčí, pravítkem :wink: a i třeba s boxovacím pytlem.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Janoj

Příspěvekod YueFei » pát 12. srp, 2011 18:13

Janoj píše:
YueFei píše:
Janoj píše:
YueFei píše:Hele k té dvacetčtyřce-Já to furt řešim s kámošem ten si myslí,že dvačetčkyřka je kompletní Taiji,ale myslim,že je to blbost-je tam toho fakt málo.Spíš bych řekl,že jt to dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu,ale jinak fakt nic moc.Bylo by dobrý si promluvit se zakladatelem-nějakou seanci uspořádát na vyvolávání duchů a promluvit s nim o co mu jako šlo :lol:

Prosím, co si mám představit pod tím "kompletní Taiji" v souvislosti se cvičení nějaké sestavy taiji?
Také moc nerozumím té věte "dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu"?
Díky předem za vysvětlení.



No že je tam prostě malej arzenál technik-snad nejsi blbej...
A jestli nerozumíš větě "Dobrej Qigong k něčemu vnějšímu" tak jsi mě zklamal..
:x

No, asi jsme si opravdu neporozumněli v tom chápání komplexnosti a kompletnosti. Kompletnost nějakého bu si já vysvětluji, že praktikující se nezabývá třeba jen cvičením sestavy holých rukou, ale že praktikuje i další kategorie tréninku. Zkusím tu komplexnost naznačit, jak tomu rozumím já, tedy u toho taiji. Jedná se o základní dovednosti (např. uspořádání těla, statické postoje, principy pohybu, jednotlivé formy...), pomalé cvičení sestavy, tlačící ruce, rychlé cvičení sestavy, sparring, zbraně. Sestava je pro mě zápis určitých forem a jeden z nástrojů na procvičování jednotlivých technik a i principů toho bu. To ale neznamená, že určité techniky, které v sestavě nenajdu, si nebudu cvičit. Nebo, když určitá forma je v sestavě jen na jednu stranu, tak že si ji nemám cvičit na druhou stranu. Já prostě z hlediska procvičování forem jen na sestavu (jakoukoliv) nespoléhám :wink:
Pokud se bavíme o sestavě 24 forem, tak oproti jiným sestavám taiji, které jsem viděl, zahrnuje nejvíce forem, které se cvičí na obě strany, což může být pro někoho výhodou např. i pro cvičení tlačících rukou, kdy se hodně vychází z formy "chytání vrabce za ocas", která se právě v té 24 také vyskytuje na obě strany.

S heslem "dobrej Qigong třeba k něčemu vnějšímu" mám opravdu problém s porozumněním. Možná jsi měl na mysli něco podobného jako je Bodhidarmům wajtan ("vnější elixír") qigong? V určitém smyslu a pohledu je možné, podle mého chápání, do vnějšího tréninku taiji zařadit cvičení sestavy a také např. trénink s dlouhou tyčí, pravítkem :wink: a i třeba s boxovacím pytlem.


Tak na tohle se napiju.... :lol: 8) :cry:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Re: huuustýýý

Příspěvekod chacha » pát 12. srp, 2011 19:40

Janoj píše:
chacha píše:To jste si nikdo nevšiml, co za příšerný žvást pavela napsal???
"myšlenka zrodí čchi (essenci)" 8O teda pavelo, jsme zvyklí na různé bláboly tvé choré mysli, ale tohle už je FAKT SÍLA! :lol:


Chtěl jsem si tu větu přečíst v kontextu celého Pavelova příspěvku, protože mám bohužel zkušenost z různých médií, co nějaké vyjádření dokáže napáchat za škody, když se to podaří vyjmout a pracovat s tím bez dalších souvislostí.
Ač jsem do toho vložil dost energie a času (prakticky jsem si celé toto vlákno pročetl několikrát a protože jsem nedůvěřoval svým očím, tak jsem si celé vlákno nakopíroval do wordu a dal jsem hledání podle slov "čchi" a "essenci"), výsledek byl nula.
Mohl bys, prosím, sem dát citaci toho Pavelova příspěvku a nasměrovat mě na vlákno, kde se to objevilo, protože to je pro mě nyní jediná cesta, jak se toho dopátrat.
Díky moc předem.


viz 12. březen 11:27
chacha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. črc, 2011 23:00

Příspěvekod Miro » ned 14. srp, 2011 12:33

A čo konkrétne sa Ti na tom výroku nepáči, nepozdáva, s čím nesúhlasíš? Prípadne môžeš aj doplniť - čo je podľa Teba qi, ako vzniká, ako funguje, ako s ňou pracuješ? Dík.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » ned 14. srp, 2011 17:04

Zase 5 stranek o nicem a dohadovani s trollem :lol:

4janoj: mohl bys mi rici, jak cvicis na (nevim proc zrovna boxovacim) pytli, ale prosim. U koho z TJ ucitelu ses ucil bouchat na pytli? Co a jak na nem cvicite?

Dekuji.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod chacha » pon 15. srp, 2011 17:39

Miro píše:A čo konkrétne sa Ti na tom výroku nepáči, nepozdáva, s čím nesúhlasíš? Prípadne môžeš aj doplniť - čo je podľa Teba qi, ako vzniká, ako funguje, ako s ňou pracuješ? Dík.

Miro



Zdravím Tě Miro,
oceňuji Tvou snahu začít konečně nějaký smysluplný rozhovor, nicméně, jak Tě znám, o qi víš dost na to, abychom si spolu vysvětlovali takové základní poučky jako jing hua qi, qi hua shén. Ale to, že o takových základech netuší ti, co se tu prohlašují léta za profíky, mě fakt šokovalo. 8O
chacha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. črc, 2011 23:00

Re: huuustýýý

Příspěvekod Janoj » úte 16. srp, 2011 9:32

chacha píše:
Janoj píše:
chacha píše:To jste si nikdo nevšiml, co za příšerný žvást pavela napsal???
"myšlenka zrodí čchi (essenci)" 8O teda pavelo, jsme zvyklí na různé bláboly tvé choré mysli, ale tohle už je FAKT SÍLA! :lol:


Chtěl jsem si tu větu přečíst v kontextu celého Pavelova příspěvku, protože mám bohužel zkušenost z různých médií, co nějaké vyjádření dokáže napáchat za škody, když se to podaří vyjmout a pracovat s tím bez dalších souvislostí.
Ač jsem do toho vložil dost energie a času (prakticky jsem si celé toto vlákno pročetl několikrát a protože jsem nedůvěřoval svým očím, tak jsem si celé vlákno nakopíroval do wordu a dal jsem hledání podle slov "čchi" a "essenci"), výsledek byl nula.
Mohl bys, prosím, sem dát citaci toho Pavelova příspěvku a nasměrovat mě na vlákno, kde se to objevilo, protože to je pro mě nyní jediná cesta, jak se toho dopátrat.
Díky moc předem.


viz 12. březen 11:27


Díky, tedy ve vláknu "Proč se taiji cvičí (většinou) pomalu"

http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... highlight=

ve větě "Ve vnitřních stylech platí čínské kouťue: 意到气到,气到力道。 myšlenka zrodí čchi (essenci) , čchi zrodí sílu. naopak to nefunguje."
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Janoj » úte 16. srp, 2011 10:16

pavela píše:Ten kašpárej jenom prudí a rozumí tak akorát svýmu hovnu. Ten CELEJ citát je: 心到意到,意到气到,气到力到, je to úplně základní princip opakovanej ve většině stylů, rád bych věděl, jak líp by to ten anonymní blbánek přeložil. :roll:

Pavela, díky moc. Jen bych Tě ještě poprosil, zda bys k tomu ještě mohl doplnit transkripci do latinky a tvůj překlad do češtiny.
Vím, že to může vypadat z mojí strany jako sekýrování, ale jednak neznám čínské znaky a ani jejich transkripci, ale vím, že hodně záleží na tom, kdo to překládá. Nedávno jsem si četl v knize od Fu Zhongwena - Mastering Yang Style Taijiquan, kterou přeložil Louis Swaim. Právě Louis Swaim tam jako příklad různosti pohledů a překladů uvádí příklad věty " xu ling ding jin" , která je dost často známá jako 1.bod z 10-ti důležitých bodů mistra Yang Chenfu. Nechtěl bych to na tomto místě nějak rozvádět, protože to by bylo na samostatné vlákno, ale pro člověka (a zvláště začátečníka), který nemá možnost si to přeložit přímo z čínštiny, to je docela zmatek. Jen pro ilustraci je tam uvedeno od různých autorů 9 různých překladů a vyjádření této věty. Od těch poměrně známých, jako je např. ten který je také uveden v českém překladu této knihy " Hlavu vzhůru, ať shen (duch vitality) může vystoupit k vrcholu hlavy" až po jeden, jehož autorem je pro mě dosud neznámý T.Y. Pang, který to sice překládá volněji "The spine and head are held straight by strength which is guided by the mind", ale pro mě ten jeho překlad je hodně sympatický a také bych řekl, že zapadá dobře do této naší diskuse :wink: :) Díky předem :D
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Janoj » úte 16. srp, 2011 14:19

luen píše:Zase 5 stranek o nicem a dohadovani s trollem :lol:

4janoj: mohl bys mi rici, jak cvicis na (nevim proc zrovna boxovacim) pytli, ale prosim. U koho z TJ ucitelu ses ucil bouchat na pytli? Co a jak na nem cvicite?

Dekuji.


Luene, tento druh tréninku nepraktikuji. Z toho, co jsem vyjmenoval v rámci svého pohledu na komplexnost taiji dělám statické postoje a pomalé cvičení sestavy.
Být to tak 3-4 roky zpět, tak bych se v souvislosti s taiji a boxovacím pytlem (zdá se, že pod tento pojem chybně zařazuji všechny pytle, kterými se v tréninku bu setkáš :( ) o tom zde nezmínil, ale postupem času jsem nabyl přesvědčení, že to může být další způsob tréninku v rámci jeho komplexnosti.

Asi, kdybych měl možnost ho používat, tak bych si vymyslel věci, co na něm trénovat pro taiji např. práci s rovnováhou, zakořenění, práce s přicházející silou oponenta,odstrčení celým tělem…, ale osobně jsem to s žádným učitelem dosud nepraktikoval.

Jestli si to dobře vybavuji, tak tady na foru o tom kdysi diskutoval Raptor (myslím si, že v tom bylo i jedno video s nějakým černochem). Sorry, chvíli jsem si dal práci to najít, ale pak jsem to vzdal :(
Myslím, že to říkal Raptor také v souvislosti s tím, že si pytel pořizují k nim do školy do Brna, o které vím, že cvičí tradiční taiji styl Yang. Také o tom hovoří mistr Jang Jwin-ming – někde jsem to v souvislostech s jing (síla) zahlédl v jeho knihách.

Co se týká toho tzv. vnějšího tréninku taiji, tak jsme my dva spolu :wink: :D (a samozřejmě i s dalšími přihlížejícími) měli možnost vidět ukázku Radka Koláře s dlouhou tyčí na oslavě WTD v roce 2006 u něho v akademii.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron