Wing chun z ucebnice

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Wing chun z ucebnice

Příspěvekod green » ned 29. kvě, 2011 7:27

Zdravim,

prosim vas nemate nekdy zkusenosti z ucenim se nejakeho bojoveho sportu(wing chun) z nejake knizky (bez treninku v klubech - jen doma s knizkou) ?? Jestli s tim ma nekdo aspon malou zkusenost tak prosim o odpoved.

S pozdravem green
green
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 28. kvě, 2011 23:00

 

Re: Wing chun z ucebnice

Příspěvekod luen » ned 29. kvě, 2011 8:32

green píše:Zdravim,

prosim vas nemate nekdy zkusenosti z ucenim se nejakeho bojoveho sportu(wing chun) z nejake knizky (bez treninku v klubech - jen doma s knizkou) ?? Jestli s tim ma nekdo aspon malou zkusenost tak prosim o odpoved.

S pozdravem green


Za tech par let, co existuje tento server, tady bylo par jedincu, kteri se ucili wing cheun formou korespondencnich kurzu ...

1) jeden traged vedle druhyho ...
2) absolutne nulova uroven ...
3) wing cheun je plnokontaktni disciplina a na sucho se neda natrenovat, pochopit ...
4) v tomto oboru je kvalitni literatura velmi ridky jev ...

Je to jako korespondencni kurz milovani ... zni to blbe, vypada to blbe a je to na ... :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » ned 29. kvě, 2011 9:36

prihlas sa do klubu a po roku si tu knizku precitaj, potom ti MOZNO-NIECO da. Ale podla mna len letmy usmev nad tym co si chcel urobit. :wink:
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Re: Wing chun z ucebnice

Příspěvekod marte » ned 29. kvě, 2011 11:04

green píše:Zdravim,

prosim vas nemate nekdy zkusenosti z ucenim se nejakeho bojoveho sportu(wing chun) z nejake knizky (bez treninku v klubech - jen doma s knizkou) ?? Jestli s tim ma nekdo aspon malou zkusenost tak prosim o odpoved.

S pozdravem green


Není to možné už z toho důvodu, že ti nebude mít kdo opravovat chyby. Obrázky jsou sice hezká věc, ale jsou ploché, dvourozměrné, a navíc spousta (většina?) věci se nedá zachytit vizuálně a jejich výklad vyžaduje přímý kontakt s učitelem... Forma sama o sobě neznamená nic a klidně bys mohl cvičit technicky a vizálně skoro dobře, ale zároveň paradoxně taky naprosto blbě... No a je tu samozřejmě taky nutnost plnokontaktního tréninku, bez toho to nejde a kdo ti říká, že ano, tak je podvodník.

Ve zkratce: ani to nezkoušej. Pokud nemáš ve svém blízkém okolí žádnou školu (neomezuj se jenom na Wing Cheun, dobrý gungfu je dobrý gungfu bez ohledu na styl a linii), tak někam občas dojížděj. Čas strávený cestováním za dobrým učitelem bude mít ve výsledku tisickrát větší cenu než čas strávený študiem učebnice.
Té síly díl jsem já,
jež, chtíc páchat zlo, vždy dobro vykoná.
marte
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. zář, 2010 23:00
Bydliště: Třinec/Praha

Re: Wing chun z ucebnice

Příspěvekod nick1234 » ned 29. kvě, 2011 12:16

marte píše:...dobrý gungfu je dobrý gungfu bez ohledu na styl a linii...
...čas strávený cestováním za dobrým učitelem bude mít ve výsledku tisickrát větší cenu než čas strávený študiem učebnice.


Hotová zenová múdrosť.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod green » ned 29. kvě, 2011 15:50

jo diky za rady tak zkouset to nebudu a poohlidnu se po nejakem klubu ale zadny jsem v okoli zlina nenasel takze asi zustanu u jiu-jitsu a karate
green
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 28. kvě, 2011 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 29. kvě, 2011 16:42

green píše:jo diky za rady tak zkouset to nebudu a poohlidnu se po nejakem klubu ale zadny jsem v okoli zlina nenasel takze asi zustanu u jiu-jitsu a karate


Zdarec, studuju na UTBčku ve Zlíně a někde jsem tam leták na Wing Chun zahlédl. Jako nejlepší by asi bylo zeptat se svých trenérů a v obchodě co tam vede pan Orth, jestli něco neví náhodou.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod nick1234 » ned 29. kvě, 2011 16:49

skus sa opytat, (teda uz si sa opytal :lol: ) tu na fore, mozno bude nieco v blizkosti. ale neviem ci chces len WT alebo nieco ine, ono treba zistit co chces a potom sa na nete spytat (alebo aj niekde inde) ze ktory klub najlepsie splna co chces. ci chces WT lebo sa ti proste paci (to nepovazujem za zle) alebo chces nieco cim sa najlepsie ubranis, alebo chces nieco azijske alebo... alebo ako tu na fore pisem asi po 150x, obehaj si kluby naokolo :)
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod green » ned 29. kvě, 2011 19:29

ok diky za vsechny rady poptam se tady na forku :)
green
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 28. kvě, 2011 23:00

Příspěvekod toddb » pon 30. kvě, 2011 8:00

Já bych si koupil učebnici, obšlehnul bych pár triků a založil vlastní WCH/WT/VT školu. Tu se zaručeně nejpravější a nejlepší linií!
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

 

Příspěvekod nitramwatt » sob 27. říj, 2012 8:51

..tu jsem si obstaral knihu Leoše Kotlára, než jsem se začal učit WCH pod vedením učitele, v domnění že se alespoň nějaké základy naučím, a příjdu na první můj trénink alespoň trochu připraven. Zmýlil jsem se, přišel jsem zcela nepřipraven :lol:
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod marthass » pon 29. říj, 2012 15:08

Překvapuje me, ze nekdo tuhle otazku mysli asi vazne :D
marthass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. říj, 2012 0:00

Příspěvekod Boreas » pon 29. říj, 2012 16:13

Mě to nepřekvapuje, já si v patnácti taky kupoval knížku sebeobrany a ještě před prvním tréninkem aikida doma piloval pády. Docela to bolelo :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod graver » pon 29. říj, 2012 16:22

Já jsem jako malé graveřátko měl takovou prvorepublikovou brožurku o jujutsu - dnes už ji nemůžu najít. Se spolužákem jsme zkoušeli techniky z obrázků a strašně nás štvalo, že to nefunguje :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » pon 29. říj, 2012 17:57

Jsem v zasade proti jakemukoli uceni se z knizek, kniha je fajn doplnek, ale rozhodne spatnej ucitel. Hlavne nechapu jak se z textu a obrazku nekdo chce naucit hybat??? :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron