sandbags

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

sandbags

Příspěvekod practice » sob 30. črc, 2011 9:13

uryvek z pribehu o Du Xin Wu:
....
Du was first taught to walk in circles on level ground, with his pace increasing gradually. Then he was taught to walk on stakes fixed on the ground in the shape of a plum flower, with a 5kg sandbag tied to each leg.
....
Three months later, the sandbags' weight was doubled, and Du made remarkable progress. ....

(strucne v cestine: Du chodil v kruhu s 5 kg pytlem pisku privazanym ke kazde noze. Po trech mesicich se hmotnost pytlu zdvojnasobila.)
__________________

5 kg pytel s piskem na kazde noze? a pak dokonce 10 kg? 8O
Nevite nekdo, jak se to privazuje k noze, aby pytel nesklouznul dolu, nebranil pohybu a nebo neskrtil nohu?
A taky cim se to privazuje, aby to tech 10 kg nepretrhalo?
Kazda pomoc vitana, dik.
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

 

Re: sandbags

Příspěvekod luen » sob 30. črc, 2011 12:52

practice píše:uryvek z pribehu o Du Xin Wu:
....
Du was first taught to walk in circles on level ground, with his pace increasing gradually. Then he was taught to walk on stakes fixed on the ground in the shape of a plum flower, with a 5kg sandbag tied to each leg.
....
Three months later, the sandbags' weight was doubled, and Du made remarkable progress. ....

(strucne v cestine: Du chodil v kruhu s 5 kg pytlem pisku privazanym ke kazde noze. Po trech mesicich se hmotnost pytlu zdvojnasobila.)
__________________

5 kg pytel s piskem na kazde noze? a pak dokonce 10 kg? 8O
Nevite nekdo, jak se to privazuje k noze, aby pytel nesklouznul dolu, nebranil pohybu a nebo neskrtil nohu?
A taky cim se to privazuje, aby to tech 10 kg nepretrhalo?
Kazda pomoc vitana, dik.


Tak se ozen, do kruhu zacnes chodit automaticky a mas zatez mnohem vetsi nez nejake pytle s piskem :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: sandbags

Příspěvekod Makoto » sob 30. črc, 2011 20:21

luen píše:Tak se ozen, do kruhu zacnes chodit automaticky a mas zatez
mnohem vetsi nez nejake pytle s piskem :wink:


:-D Dej na Luena, vi o cem mluvi ;-)

K cemu ti to bude? Co tim chces docilit? Dnes uz existuji i jine metody, jak si poskodit vazy v kolenou a kycli ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod practice » úte 02. srp, 2011 21:10

Luen: vo takovou obludu, jako jsem ja, neni moc zajem :cry:
a prej jsem i moc ironickej :lol:

Makoto: jo jo, chtel jsem si zrasovat vazy
prozradis mi nejake lepsi metody, prosim?

ted vazne: za par tydnu budu opet slapat zeli a s moji musi vahou bych se hrozne nadrel

opravdu o tom nikdo nic nevi?
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod luen » úte 02. srp, 2011 22:04

Hele ja si jeste v puberte udelal takovy ty krouzky na ruce - videl jsem to v nejakym filmu o sulinu (myslim 36 komnat) 8) Udelal jsem si je vetsi, mnohem tezsi, protoze jsem si chytre rekl, ze kdyz tohle da malej cinanek, tak ja dam vic...

Super trenink, ale jak pri uderech ty kruhy narazeji o pest, tak mi to oteklo. Tim padem to neslo sundat. rekl jsem si, no problemo, vyspim se a rano to sundam :lol: Jenze ruce porad jak bambule a musel jsem s tim par dni fungovat ... super do autobusu, kdyz se potrebujes chytit, tyc volna jen nad hlavou ... no abych to zkratil, po par dnech se z toho vyklubal oboustranej zanet ramen a rez z tech krouzku, jsem smejval jeste nekolik dni po sundani.

Jinak souhlas, ze uz jsou dnes mnohem sofistikovanejsi metody jak se mucit a i mrzacit. O co vlastne jde? Potrebujes posilit nohy?

Jinak ta storka, co jsi zde citoval, mi tak trochu pripomina "Mstitele s pistalou", H.K.D. pak skakal do korun stromu. Az jsem se v tom kine bal, ze opusti obeznou drahu Zeme :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod practice » úte 02. srp, 2011 23:36

luen píše:... Super trenink, ale jak pri uderech ty kruhy narazeji o pest, tak mi to oteklo. Tim padem to neslo sundat. rekl jsem si, no problemo, vyspim se a rano to sundam :lol: ...

husty :D

kdysi jsem si koupil kilova zavazi na suchy zip, dalo se to omotat kolem nohy nebo ruky
ale nejak se pri nedavnem "uklidu" ztratily a nemuzu je najit
skakal jsem s nima pres zakrsle smrcky v blizkem parciku ala Mstitel s pistalou ...
zavazi ale neustale sjizdela dolu, proto se ptam na to uchyceni

tak jsem si sehnal cihlu, dal ji do batohu, a trenoval s tim chuzi
... zanedlouho zacaly povolovat stehy u batoziny, proto me zajima material
+ zavazi na zadech zpusobuje nechteny predklon

a duvod?
nemam moc penez, tak chodim pesky a silne a lehke nohy se hodi

ta historka je dost znama:
http://urbandao.blogspot.com/p/dietetiq ... 5-mai.html
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 03. srp, 2011 8:31

practice píše:Makoto: jo jo, chtel jsem si zrasovat vazy
prozradis mi nejake lepsi metody, prosim?

opravdu o tom nikdo nic nevi?

OK, tak vážně. Nejdříve trochu teorie:

Pokud chceš posílit svaly nohou, je potřeba si ujasnit, o jaký typ síly ti jde:
- Absolutní - nejvyšší možný odpor, který zvládneš například vytlačit nohama
- Rychlá, výbušná - jak rychle dokážeš provést kontrakci
- Vytrvalostní - kolikrát a jak často danný pohyb uděláš

Průměrný člověk zapojuje cca 60% svalových vláken. Tréninkem to můžeš zvednout až na 90%. Tak a to stačí pro základní uvedení do problematiky.

Teď cviky:
- Ad Absolutní - tlaky nohou v různých polohách. Maximálně 5-8 opakování. Pokud to zvládneš, pak si přidej váhu (ve fitku). Pokud nechceš chodit do fitka, udělej si sandbag a dřepuj. Pozor, technika dřepu je klíčová, aby jsi si spíše neuškodil.
- Ad výbušná - krátké sprinty, skoky na bednu z místa, traktor pneu, apod. Postupně zvyšuj překážku. Jde hlavně o to, aby jsi provedl pohyb z klidu do pohybu v co nejkratší časový úsek. Výbušnost.
- Vytrvalost - středně dlouhé běhy. O technice běhu si najdi zde na foru související vlákno. Je tu toho dost.

Budeš-li chtí více info, pak zde, či přes SZ. Co se týká těch kroužků a dalších závaží na nohy/předloktí - problém je v tom, že drtivá většina lidí (včetně mě. Mám podobnou historku, ačkoliv to skončilo lépe než v případě luena) přestřelí úvodní váhu závaží a pak neskutečně trpí vazy, protože se nepřiměřeně vytahují. A nevýhodou tohohle je, že vazy se pak už nikdy nezkrátí, takže pak s tím budeš mít problémy do konce života. Pokud tedy joooo chceš začít s tímhle typem tréninku, spoj se s Pavlem Mackem (pm), ten má pravděpodobně metodiku od svého mistra i na toto. Osobně se domnívám, že například výše uvedené cviky udělají stejnou práci a bezpečněji. Ale jsou to tvoje vazy takže....enjoy ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod roza » stř 03. srp, 2011 13:14

practice - no,já ti nevím,ale máme tu jednoho,který ví,jak se v bitvě ohánět 40kg halapartnou bez pocení,zkus jeho :lol:

Spíš bych doporučil všechny podobný žluťácký báchorky nejdřív vydělit 10 až 20 a i potom zkusit spíš běžný,dostupný tréninkový metody.

Makotovo rozdělení sice odpovídá skutečnosti,obávám se ale,že pro potřeby konkrétního cviku,ke kterému se historka vztahuje,je ti nanic.
Pokud to nechceš vztáhnout k tomu cviku ale jde ti pouze o obecné principy posilování,pak ok.
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Makoto » čtv 04. srp, 2011 12:42

roza píše:Makotovo rozdělení sice odpovídá skutečnosti,obávám se ale,že pro potřeby konkrétního cviku,ke kterému se historka vztahuje,je ti nanic.
Pokud to nechceš vztáhnout k tomu cviku ale jde ti pouze o obecné principy posilování,pak ok.

Popravde receno to aj tak bylo minene. Z toho puvodniho prispevku jsem mel pocit, ze si autor precetl clanek o jednom mistrovi a "juuuu, to chcu taky" ;-)
Bez urazky, take jsem takto experimentoval za sveho mladi. Ted jsem jen chtel usetrit cas a nasmerovat na cviceni, ktere mohou odvest stejnou praci a neznici vazy jako vyse uvedeny cvik. Takze bud chci neco rozvijet anebo chci cvicit s tem zavazimi, protoze "jsou desne kungfu cool"....to jsou dve rozdilne veci. Obe varianty vsak maji reseni jak minimalizovat riziko zraneni (viz vyse)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod roza » čtv 04. srp, 2011 14:48

Makoto - rozumim,tak jsem to bral.

Jen jsem chtěl poukázat na fakt,že konkrétní cvik,aby přinesl výsledek,musí být vyložen,pochopen a cvičen dle nějaké metodiky.
Rozdělení je správné,ale bez metodiky mu cvik bude na prd i bez závaží.
Naproti tomu si myslím,že nemusí nutně ničit vazy a že se tento konkrétní cvik nedá nahradit nabízenýma cvikama.
Nejedná se totiž o posílení nohou v tomto smyslu.Omyl Practice.

Ale na obecné úrovni se samozřejmě shodneme.
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

 

Příspěvekod pm » čtv 04. srp, 2011 16:35

trenink mistra Du se zrejme tykal tzv. qing gong (kant. hin gung), velmi specificke dovednosti "lehkosti":

http://en.wikipedia.org/wiki/Qinggong

(i kdyz uprimne, vyse uvedeny Wiki odkaz stoji za prd)

video od He shifu, fundamentalni trenink:

http://www.youtube.com/watch?v=Pkpde4vSuwc

He shifu urcite bude povolanejsi ohledne infa o qing gongu

netouzi-li po ziskani uveneho skillu, nac si privazovat na nohy ci kamkoliv jinam pytliky. neni dulezite jen co a jak, ale proc clovek neco dela.

jinak jsem hin gung nikdy necvicil a v zasade o nem nic moc nevim, takze jen doporucuji nenapodobovat jen tak co clovek vidi. v jistych esoternich cinskych praktikach jsou cviky, kde se privazuji zavazi na genitalie, a je pro to dobry duvod, ale netreba to hned napodobovat, ze :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod practice » sob 06. srp, 2011 20:18

Makoto: to je jedna z treninkovych metod qing gongu
a je tam i urcity postup, jak to trenovat
proste bych to rad zkusil a zjistil, jake to ma vysledky

jak psal Roza, legpressy, drepy a podobne cviky jsou celkem k nicemu
vybusna sila: jsou metody qing gongu, kde se to pouziva: skakani z jamy ven; beh po prkne, oprenem o zed
vytrvalost: chozeni v kruhu neni zalezitost dvou kolecek, ale dela se to treba hodinu denne, takze to vytrvalost rozviji

prilis vysoka vaha zavazi? tim jsem si uz taky prosel, ale aspon jsem se naucil vazit si zdravi :D
_____________
Roza: kdo je ten frajer, co mava 40kg halapartnou? me dela problem 20kg..
deleni mi nikdy moc neslo :D navic 10 kg na noze neni tak moc
bezne treninkove metody jsem zkousel, ted chci zkusit tohle
_____________
PM: jo, wikipedie stoji za prd :D
ok, zkusim sehnat kontakt na toho He chlapika
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron