WMAA

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

WMAA

Příspěvekod Pajiss » ned 10. čer, 2012 16:35

Zdravím, pocházím z Děčína a chtěl bych začít cvičit BU, na výběr je zde Aikido, Shotokan a Wing Tsung. Byl jsem se podívat ve všech školách a nejvíce mě zaujalo právě WT. Vím, že nejčastěji je s WT spojena organizace EWTTO, proto bych se chtěl zeptat, zda je tu někdo, kdo se pohybuje v organizaci WMAA. Předpokládám, že to bude nejspíš konkurence? Jinak tady jsou jejich stránky: www.wingtsung.cz
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

 

Příspěvekod hellas » ned 10. čer, 2012 18:13

Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Pajiss » ned 10. čer, 2012 18:39



Já vím, taky tam mám Hunggar kung fu, řeckořímský zápas a judo...Box se mi pochopitelně taky zamlouvá, ale je mi 25, mám 180cm, 95kg:-) nejsem sice špekoun, spíš mohutnej, ale i tak si myslím, že bych nestíhal držet tempo a abych si zlepšoval fyzičku běháním v parku a skákáním přes švihadlo, na to jednak nemám čas a taky jsem malinko lenoch a když se do toho opřu, tak vytáhnu dvě krabičky denně, čili sám uznej, zda by pro mě byl box efektivní, netvrdím, že na WT se budu flákat, ale předpokládám, že ta fyzička tam není tak důležitá.
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Příspěvekod freekarol » ned 10. čer, 2012 18:55

Pajiss píše:


Já vím, taky tam mám Hunggar kung fu, řeckořímský zápas a judo...Box se mi pochopitelně taky zamlouvá, ale je mi 25, mám 180cm, 95kg:-) nejsem sice špekoun, spíš mohutnej, ale i tak si myslím, že bych nestíhal držet tempo a abych si zlepšoval fyzičku běháním v parku a skákáním přes švihadlo, na to jednak nemám čas a taky jsem malinko lenoch a když se do toho opřu, tak vytáhnu dvě krabičky denně, čili sám uznej, zda by pro mě byl box efektivní, netvrdím, že na WT se budu flákat, ale předpokládám, že ta fyzička tam není tak důležitá.


"netvrdím, že na WT se budu flákat, ale předpokládám, že ta fyzička tam není tak důležitá."

Zdrhnutí taky patří do sebeobrany a na to kondičku potřebuješ. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod Pajiss » ned 10. čer, 2012 19:32

freekarol píše:
Pajiss píše:


Já vím, taky tam mám Hunggar kung fu, řeckořímský zápas a judo...Box se mi pochopitelně taky zamlouvá, ale je mi 25, mám 180cm, 95kg:-) nejsem sice špekoun, spíš mohutnej, ale i tak si myslím, že bych nestíhal držet tempo a abych si zlepšoval fyzičku běháním v parku a skákáním přes švihadlo, na to jednak nemám čas a taky jsem malinko lenoch a když se do toho opřu, tak vytáhnu dvě krabičky denně, čili sám uznej, zda by pro mě byl box efektivní, netvrdím, že na WT se budu flákat, ale předpokládám, že ta fyzička tam není tak důležitá.


"netvrdím, že na WT se budu flákat, ale předpokládám, že ta fyzička tam není tak důležitá."

Zdrhnutí taky patří do sebeobrany a na to kondičku potřebuješ. :)


To je sice pravda, ale já se neperu. Vrazit někomu pěstí nebo koleno umím i bez BU, ale konfliktům se zásadně vyhýbám, jde mi spíš o odreagování, pohyb a ten obraný aspekt beru jen jako doplněk k tomu, co mě naučil život na vesnických zábavách:-)
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Příspěvekod freekarol » ned 10. čer, 2012 19:39

Když jde jen o odreagování, pak je to ok. Osobně bych si ale na odreagování zvolil něco mnohem levnějšího a asi i kvalitnějšího. Ale každému vyhovuje jiný způsob odreagování. Proti gustu žádný dišputát. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod ilukass » ned 10. čer, 2012 20:12

Wing Tsung ti můžu jen doporučit. Cvičím necelých 5 let a jsem maximálně spokojen. To co se tady dočteš o EWTO neřeš WMAA je úplně něco jiného, ale to poznáš sám pokud budeš chodit na WT.
ilukass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

Příspěvekod Jur-fu » ned 10. čer, 2012 21:40

ilukass píše:Wing Tsung ti můžu jen doporučit. Cvičím necelých 5 let a jsem maximálně spokojen. To co se tady dočteš o EWTO neřeš WMAA je úplně něco jiného, ale to poznáš sám pokud budeš chodit na WT.


Ako to moze byt tak odlisne ked zakladatel EWTO je ucitel zakladatela WMAA ?
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod Pajiss » ned 10. čer, 2012 22:15

ilukass píše:Wing Tsung ti můžu jen doporučit. Cvičím necelých 5 let a jsem maximálně spokojen. To co se tady dočteš o EWTO neřeš WMAA je úplně něco jiného, ale to poznáš sám pokud budeš chodit na WT.


Cvičit rozhodně budu. Už jsem se rozhodnul. Spíš jsem se chtěl optat, jestli někdo z přítomných nenavštěvuje přímo onen oddíl v Děčíně. Rozhodně nejsem zastáncem názoru, že to či ono BU je nefunkční. Chyba je vždycky v trenérovi nebo cvičenci. ( Kdysi jsem cvičil Shotokan asi čtyři nebo pět let, pod vedením Jana Steklého, a jak na Shotokan každý plive, já si ho nemohl vynachválit. Akorát, že to bylo v dobách, kdy se mi kromě karate začínaly taky líbit holky a nějak z toho karate sešlo)... Každý mi sice porádí, ať to zkusím a uvidím sám, ale já jako laik asi jen těžko poznám, jestli to co se tam prezentuje jako kvalitní BU není jen předražená fraška... Ale to je asi jako se vším, že?...
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Příspěvekod martinYT » pon 11. čer, 2012 8:53

No přečti si tady diskuze a uvidíš že se nemá cenu na cokoliv ptát. Hold ti nezbude nic jiného než tam zajít a buď ti to bude nebo nebude sedět....
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

 

Příspěvekod ilukass » stř 13. čer, 2012 9:30

Jur-fu píše:
ilukass píše:Wing Tsung ti můžu jen doporučit. Cvičím necelých 5 let a jsem maximálně spokojen. To co se tady dočteš o EWTO neřeš WMAA je úplně něco jiného, ale to poznáš sám pokud budeš chodit na WT.


Ako to moze byt tak odlisne ked zakladatel EWTO je ucitel zakladatela WMAA ?



A ty snad celý život děláš to samé? Nemění se ti názory? Kdysi pod ním cvičil, ale to už je mnoho let a od té doby se moc změnilo. Akorát to pořád nikdo nechápe.
ilukass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron