Co si myslite o pouziti tai chi v realnem boji ?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Co si myslite o pouziti tai chi v realnem boji ?

Příspěvekod Kocker » pon 10. zář, 2012 18:45

Zdravim, zajimalo by me, jestli ma jiz zminovane bojove umeni podle vas realne sance na uspech v boji napriklad na ulici. Nemyslim si samozrejme, ze by clovek co ho ovlada dokazal slozit boxera z Muay Thai, ale moje otazka se vztahuje spis k prakticke strance tohoto stylu a k pouziti napriklad v boji s protivnikem, ktery nema zkusenosti z zadnych bojovych umeni.
Ja osobne si myslim, ze minimalne kopova technika a trenink dynamiky ziskany treba i z Tai Chi Quan je urcite dobry zaklad, ale casto se stretavam s jinymi nazory.
Dekuji za ten Vas :).
Kocker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. zář, 2012 23:00

 

Příspěvekod marte » pon 10. zář, 2012 19:43

Většinou nejde o to, CO se člověk učí, ale JAK se to učí. Jakékoli bojové umění (i tebou zmíněné Muay Thai) je k ničemu, když (se) ho učí naprostý nekňuba.

Pokud jde o samotné tchaj-ťi, tak ano, samozřejmě může být použito v reálném boji. Je ale pravda, že se ho bohužel týká druhá věta mého příspěvku nejspíše více než ostatních bojových umění, což je škoda.

Pokud bys měl zájem, doporučuju například školu Pavla Codla. Osobní zkušenost nemám, znám jen z vidění, ale mám velkou důvěru v názor lidí, kteří tu zkušenost mají.
Té síly díl jsem já,
jež, chtíc páchat zlo, vždy dobro vykoná.
marte
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. zář, 2010 23:00
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod TongPo » pon 10. zář, 2012 22:20

No, tai chi teoreticky bojové umění je, ale většinou je provozováno spíš na úrovni zdravotního cvičení, které je možná super, ale v boji ti moc nepomůže. Bojovat se člověk musí učit mezi bojovníky a to ti prostředí "standardní" školy tai chi nabídne asi jen naprosto vyjímečně.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » úte 11. zář, 2012 11:34

Nechci tě příliš zklamat, ale bojové použití tajči asi nikdo neviděl. Existuje spoustu knih, které popisují vysoce efektivní techniky. Stejně jako existuje spoustu videí, kde mistr odstrkuje vyzáblého zamilovaného studenta. Ale opravdový fajt bych sám rád viděl. V tvém případě bych se přiklonil k názoru, který zde vedl Ucrop a TongPo.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků