PO 1. mezinárodním setkání taiji tchuej-šou 2012 v Praze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

PO 1. mezinárodním setkání taiji tchuej-šou 2012 v Praze

Příspěvekod Yvan » pon 01. říj, 2012 11:39

Obrázek

Ve dnech 21.-23.září 2012 jsem se zúčastnil prvního mezinárodního setkání taiji tuishou v Praze.
http://www.push-hands.cz/

Různé taiji akce mají v ČR již určitou tradici, až doteďka to ale byly jenom akce typu workshopů, exhibicí a ukázek, anebo dokonce soutěží.
Akce, kde by si cvičenci z různých škol mohli spolu zacvičit v přátelském prostředí taiji tuishou tady zatím myslím nebyla.
Přitom podobné akce mají dlouholetou tradici v různých částech západní Evropy.

První takové setkání v ČR proběhlo v hezkých prostorách Sokola v Tyršově domě na Malé Straně.
Prostory umožňovali workshopy a cvičení až ve třech samostatných skupinách.

Výuku vedlo celkem 8 učitelů z Číny/ČR, Polska/Anglie, Holandska, Švédska, Německa, Polska a ČR.
Přes 40 účastníků bylo (alespoň ty, se kterýma jsem cvičil a mluvil) ze Skotska, Holandska, Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a ČR.

Celá akce proběhla dle programu jenom s mírným počátečním zpožděním.
Dopoledne bylo možné si vybrat z nabídky 3 (jeden den 2) tříhodinových workshopů vedených zkušenými učiteli.

V odpoledním tříhodinovém bloku se účastníci střídali po 10 min při cvičení ve dvojicích.
Vždy záleželo na počáteční domluvě obou, jaké cvičení budou spolu cvičit (volné nebo fixní tuishou, s kroky nebo bez kroků, ...).
Za 3 hodiny bylo takto možné si zacvičit tuishou s až 18 různými partnery často z jiných škol.
Myslím, že taková možnost je dost výjimečná a osobně jsem se jí snažil co nejvíce využít.
Kromě jiného se mi podařilo cvičit tuishou s 5 učiteli, co vedli workshopy (z celkového počtu 8 se jich tohoto cvičení účastnilo 6).

Možnost získat takové zkušenosti plus velmi přátelskou atmosféru považuji osobně za největší přínos tohoto setkání.

Nevíce účastníku bylo z pořádající školy.
Ptal jsem se pořadatelů, proč tady není více účastníků z jiných škol, zejména z ČR.
Řekli mi, že obeslali prakticky všechny dostupné taiji školy v ČR, ale většinou jim ani nikdo neodpověděl.
Což je taky vypovídající.

Myslím, že více účastníků z jiných škol odrazovala také spíše evropská, než česká, cena akce (přes 3000 za tři dny).
Pořadatelé sice nabízeli slevy za včasnou registraci i větší počet účastníků z jedné školy, ale nemyslím si, že by to stačilo.
Samozřejmě jenom zaplatit cestu a pobyt lektorům ze zahraničí se dost prodraží.
Ale mít lektora se zahraničí a nechat ho vyučovat jenom 3 hodiny je poněkud luxus.
Vhodnější i pro účastníky by myslím byla možnost některé workshopy opakovat.

I přes to osobně hodnotím celou akci velmi pozitivně.
Doufám, že organizátoři vytrvají a uspořádají takové setkání i příští rok.
Snad ještě s větší účastí.
To je také důvod, proč jsem sepsal tento příspěvek.

Odkaz na fotky ze setkání :
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 103&type=3
Naposledy upravil Yvan dne pon 01. dub, 2013 17:27, celkově upraveno 1
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod pm » pon 01. říj, 2012 11:43

Zubr!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Chrobi » stř 03. říj, 2012 11:43

Hezké :)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 15:12

Hezké :wink: . Docela mě překvapuje, že Češi neměli o cvičení zájem, když měli možnost cvičit pod mistry z jiných států - hlavně teda Čína.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron