Siu Lim Tao

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Siu Lim Tao

Příspěvekod nitramwatt » úte 16. říj, 2012 13:44

První z šesti forem Wing Chun..určitě souhlasíte,že pokud tento formulář nebudete ovládat, dál se ve Wing Chun nepohnete z místa..piště vaše poznatky,zlepšení,jak ji cvičíte,kolikrát,jak dlouho..atd..prostě vše mně zajímá:-) Sám Siu Lim Tao cvičím "dá se říct" pořád, všude, kdekoliv,kdykoliv když je na to prostě prostor a čas..dík za vaše příspěvky
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

 

Příspěvekod hellas » úte 16. říj, 2012 20:33

Formuláře se vyplňujó, ne? :wink: :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod nitramwatt » stř 17. říj, 2012 12:31

hellas píše:Formuláře se vyplňujó, ne? :wink: :lol:


taky no :lol:
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Re: Siu Lim Tao

Příspěvekod Arim » stř 17. říj, 2012 13:06

nitramwatt píše:První z šesti forem Wing Chun..určitě souhlasíte,že pokud tento formulář nebudete ovládat, dál se ve Wing Chun nepohnete z místa..piště vaše poznatky,zlepšení,jak ji cvičíte,kolikrát,jak dlouho..atd..prostě vše mně zajímá:-) Sám Siu Lim Tao cvičím "dá se říct" pořád, všude, kdekoliv,kdykoliv když je na to prostě prostor a čas..dík za vaše příspěvky


Dalo by se k 1.formě toho napovídat dost. Zdokonalovat se v ní můžeš neustále a cvičit jí je nutnost, i když postoupíš do dalších forem. Jediné co asi každý neví když jí cvičí, je, že pokud si jí cvičíš v soukromí, že si můžeš vzít vždy jen jednu větu a tu opakovat až do úmoru. Takto si vždy vem větu která Ti jde nejhůř (dle Tvého názoru nebo názoru Tvého mistra). Pokud to tak budeš dělat, časem na sobě poznáš veliké zlepšení.

Nezapomeň akorát na jedinou věc, snažit se být neustále co nejníž, protože si tím cvičíš nohy a vůbec snížený postoj, a obojí je pro Wch a další fungování v něm velice důležité.

Co se týče množství cvičení Siu Lim Taa, nic nezkazíš na tom, když budeš cvičit každý den. Není to nijak extra náročné na fyzičku, takže asi tak.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod nitramwatt » stř 17. říj, 2012 18:15

..po pravdě postoj beru velmi vážně, a však nohy stále nevyzrálé..jinak věty ze Siu Lim Tao cvičím " jak velmi správně píšeš" samostatně( rada mého SiFu), a pravda zlepšení kousek po kousku přichází.. aspoň já si myslím:-) Nejslabší mám zdá se nohy, no a ty jsou nejdůležitější že?: :wink:
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod Arim » čtv 18. říj, 2012 5:57

Nohy rozhodně dostávají při celém Wch největší záhul, to každopádně(pamatuji si, že jsem i při posunech a odsunech dostával svalový třas nohou :) ). Ale když člověk vydrží a nefláká to, tak se to časem poddá. Obrovská výhoda pak vyvstane ze sníženého postoje, tedy tři výhody abych byl přesnějí. 1) máš níže těžiště, čili vyšší stabilitu 2) funguješ jako stlačená pružina, což vede k tomu, že můžeš startovat opravdu velmi rychle, pro některé lidi i nepochopitelně 3) při správné síle nohou můžeš fungovat na jedné noze- stopkick, frontkick apod. Je to prostě potom radost cvičení, ale začátky jsou krev, pot a dřina, tak zvesela do toho :wink: Držím palce.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » čtv 18. říj, 2012 20:23

Arim a nitramwatt, kolik vam kluci je roku?

Dik
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 18. říj, 2012 21:00

Luene nebuď jízlivý. To jsou moudrá slova. I ty se jistě můžeš něco přiučit :lol: :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Arim » čtv 18. říj, 2012 21:12

luen píše:Arim a nitramwatt, kolik vam kluci je roku?

Dik


Myslím že je to tak trochu- "jízlivá" otázka, opravdu, jak řekl Toman. Kolik je nám roků...nitramwatt se ptal na zkušenosti a poznatky, a já mu sdělil své. Pokud je na nich něco špatně, nebo jinak než to vnímají jiní, tak je dobré to uvést na správnou míru, a samozřejmě patřičně odůvodnit. Věk je zcela zavádějící :wink:
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod nitramwatt » čtv 18. říj, 2012 22:55

..no já nevím..ptát se na věk, když jde o kung fu?..již jsem psal že Wing Chun cvičím dva roky..to je odpověď na tvou otázku...
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

 

Příspěvekod shoryuken » pát 19. říj, 2012 10:28

Kluci klid. Honza se vás ptal jenom na věk, nic víc. Nemusíte nic vysvětlovat.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Arim » pát 19. říj, 2012 11:34

Úplně v poho Shoryuken, nejsem naštvaný, pokud jde Luenovi opravdu jen o věk, sice tuším kam míří, tak to není nic tajného. Je mi 27let. Jen už jsem na podobné typy otázek trochu alergický. Tyto stránky jsou snad stvořeny za účelem výměny vědomostí a názorů a né otázek ohledně věku a osobních informací.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TongPo » pát 19. říj, 2012 12:41

Arim píše:...Je mi 27let...

Safra, bych si podle těch příspěvků tipnul tak minimálně o 10 roků míň... :D
Ačkoliv je pravdou, že hodně intelektuálsky založení jedinci žijící v knížkách, duševně dozrávají o něco déle, než zbytek populace... :lol:

PS: Pro Tomana a další potencionální šťouraly - na rozdíl od luena a jeho nařčení z jízlivosti bych v mém případě upřednostnil výraz sarkastický... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod shoryuken » pát 19. říj, 2012 12:43

Důležitý je neplíst si výměnu informací a deziluze. No offence.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Arim » pát 19. říj, 2012 13:43

TongPo píše:
Arim píše:...Je mi 27let...

Safra, bych si podle těch příspěvků tipnul tak minimálně o 10 roků míň... :D
Ačkoliv je pravdou, že hodně intelektuálsky založení jedinci žijící v knížkách, duševně dozrávají o něco déle, než zbytek populace... :lol:

PS: Pro Tomana a další potencionální šťouraly - na rozdíl od luena a jeho nařčení z jízlivosti bych v mém případě upřednostnil výraz sarkastický... :twisted:

Tongpo,zajimalo by me,kde jedinci jako ty,berou tu silu presvedceni ze zrovna oni maji pravdu,kdyz podcenuji silu knih.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Kain » pát 19. říj, 2012 14:05

Arim: Řekl bych, že TongPo a Luen to berou ze zkušeností z mnoha bitek, sportovních i pouličních... Knihy jsou fajn, třeba já si počtu rád a hodně, ale stejně škodlivé jako podceňovat literaturu je i jeji přeceňování :wink:

TongPo a Luen: Klid, po internetu stejně nikdo takhle radikálně názor nezmění, maximálně se zasekne... vím, že to občas není lehké, ale zkuste to po dobrém, trpělivost růže přináší :)
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Re: Siu Lim Tao

Příspěvekod Bitas » pát 19. říj, 2012 15:11

Arim píše:
nitramwatt píše:První z šesti forem Wing Chun..určitě souhlasíte,že pokud tento formulář nebudete ovládat, dál se ve Wing Chun nepohnete z místa..piště vaše poznatky,zlepšení,jak ji cvičíte,kolikrát,jak dlouho..atd..prostě vše mně zajímá:-) Sám Siu Lim Tao cvičím "dá se říct" pořád, všude, kdekoliv,kdykoliv když je na to prostě prostor a čas..dík za vaše příspěvky


Dalo by se k 1.formě toho napovídat dost. Zdokonalovat se v ní můžeš neustále a cvičit jí je nutnost, i když postoupíš do dalších forem. Jediné co asi každý neví když jí cvičí, je, že pokud si jí cvičíš v soukromí, že si můžeš vzít vždy jen jednu větu a tu opakovat až do úmoru. Takto si vždy vem větu která Ti jde nejhůř (dle Tvého názoru nebo názoru Tvého mistra). Pokud to tak budeš dělat, časem na sobě poznáš veliké zlepšení.

Nezapomeň akorát na jedinou věc, snažit se být neustále co nejníž, protože si tím cvičíš nohy a vůbec snížený postoj, a obojí je pro Wch a další fungování v něm velice důležité.

Co se týče množství cvičení Siu Lim Taa, nic nezkazíš na tom, když budeš cvičit každý den. Není to nijak extra náročné na fyzičku, takže asi tak.
Ahoj, cvicil jsem styl Mai Gei Wong I. Rzounka a myslim, ze narocnost provedeni zalezi na stylu, jakym procvicujes - procitene, dynamicky atp. Nekdy jsem se u toho radne zapotil. Jinak neber otazku na vek nijak osobne, on clovek, co se te na nej ptal vi proc se te pta. V kung fu je podle me otazka veku naopak velmi dulezita cast cele skladacky, to ted s odstupem casu a vetsim nadhledem nad blbostma, ktery jsem provadel vim bezpecne. Ne nadarmo se vypraveji legendy o starych a moudrych ucitelich kung fu:)
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod luen » pát 19. říj, 2012 15:28

Myslim, ze vek je velmi dulezity, stejne jako to, jak se necemu dlouho venuji ... az po to, jak jsem na tom inteligenci sam a jak si to jsem schopen vyskladat.

Abych predesel tomu, ze si rypnu, tak jsem se radeji taktne zeptal na vek ... sice toho moc nevysvetlil, ale neco jsem si ujasnil. Kluci nenechte se rusit, tema mate plodne a jeste s vama bude koukam sranda :lol:

Jinak ja na uceni po netu nejsem, jestli chcete stavte se na nasem seminari:

http://www.facebook.com/wingcheun

Kazdou prvni nedeli v mesici mame tematicke seminare, nejblizsi seminar sice nebude venovat nim tau, ale tema seminare bude teui sau - pretlacujici ruce (pohlceni, presmerovani, vraceni a pouzitii sily, kiu sau - mostujici ruce (ziskani, preruseni a udrzeni kontaktu), chi sau - lepici ruce (prace s kontaktem a jak je to vlastne s tim "lepenim").

Tam bude prostor i na otazky typu:

První z šesti forem Wing Chun..určitě souhlasíte,že pokud tento formulář nebudete ovládat, dál se ve Wing Chun nepohnete z místa...

Jinak muj pohyb zajistuji nohy a to chuzi nebo behem. Pokud se chci pohnout z mista, proste chodim, nebo beham ... davno pred tim, nez jsem vedel neco o formach, natoz siu nim tau.
Jinak je to samozrejme ptakovina, viz. jako i ostatni "moudra", posouvat se/mit progres v bu se da i bez forem - na formach tva dovednost a praxe bojovnika nestoji :wink:
Pokud ano, je mi lito vsech tech milionu lidi na celem svete (ale i v samotne cine), kteri cvici ruzna bu, kde formy nemaji a maji tam bouchace jak svina :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » pát 19. říj, 2012 16:28

"Ačkoliv je pravdou, že hodně intelektuálsky založení jedinci žijící v knížkách, duševně dozrávají o něco déle, než zbytek populace... "

Hmmm, to na prvni pohled (tak jak je to formulovano) vypada jako docela pekna ukazka induktivniho klamu unahlene zobecneni, popripade nereprezentativni vzorek. Kdyby autor nahodou nevedel co to znamena, vysvetleni najde napriklad na Wikipedii. :P
(taky jen sarkasmus) :P
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 19. říj, 2012 19:56

Arim píše:Tongpo,zajimalo by me,kde jedinci jako ty,berou tu silu presvedceni ze zrovna oni maji pravdu,kdyz podcenuji silu knih.

Milý příteli, kniha je pouhý zdroj informací, nic více, nic méně. A ty informace mohou být svou kvalitou jak velmi nadprůměrné, tak průměrné, či dokonce z kategorie naprostých nesmyslů. I například v některých publikacích uznávaných vysokoškolských vědeckých a pedagogických kapacit s několika tituly před i za jménem se občas nějaký nesmysl najde. A nebývá to tím, že by byli hloupí nebo lajdáci, tyto nesmysly obvykle vznikají v případech, kde si autor svůj názor vytvoří pouze na základě teorie nastudované z jiných vědeckých publikací, aniž by měl s nějakým konkrétním procesem osobní zkušenosti z praxe. Ovšem praktik si té nesrovnalosti všimne okamžitě. Samotná izolovaná teorie je víceméně na úrovni spekulace, pokud není neustále empiricky ověřována. A to je právě problém některých intelektuálů, že slepě důvěřují pouhé dobře zpracované a líbivě psané teorii, aniž by ji komparovali s realitou. Předpokládám, že jsi pilný student lačný po vzdělání a informacích, když ve svých 27 letech stále chodíš do školy, jak se zmiňuješ v jiném vlákně. :wink:


Jian píše:"Ačkoliv je pravdou, že hodně intelektuálsky založení jedinci žijící v knížkách, duševně dozrávají o něco déle, než zbytek populace... "

Hmmm, to na prvni pohled (tak jak je to formulovano) vypada jako docela pekna ukazka induktivniho klamu unahlene zobecneni, popripade nereprezentativni vzorek...

Ano, můj text na tebe mohl takto zapůsobit, chybí mi tam totiž jedno slovo, původně to mělo vypadat následovně: "Ačkoliv je pravdou, že někteří hodně intelektuálsky založení jedinci žijící v knížkách, duševně dozrávají o něco déle, než zbytek populace..." Je to takto lepší, již se tě to tolik osobně nedotýká? :lol:

PS: Na "vypatlanýho" boxera docela dobrej písemnej projev, ne? :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků