Tradicní karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » ned 29. črc, 2018 20:29

No, tak pokud vím, ale nejsem si zcela jist, tak nůžky jsou zakázané ve sportovním zápase v judu. Byly zakázané z důvodů vážných zranění, ke kterým při nasazení této techniky někdy docházelo. U nás je také děláme, ale spíše vyjímečně opětovně spíše jako alternativu.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » ned 29. črc, 2018 20:44

frajerKokoMihule píše:Jo, prehistorie karate to je zajimave tema; rozhodne se neozbrojeni Okinawane neprali se samuraji mavajicimi katanou :wink: Verit, ze katy/kryty maji predstavovat obrany holyma rukama proti utokum zbrani muze akorat idiot, dale moderni karatista, popr. will. I ten nejvetsi prostacek si proti zbrani vezme zbran vlastni, alespon nejakou latku z plotu.

A propos, jak v te dobe karate vypadalo: Existuje popis techniky, kterou okolo roku 1750 pan Kusanku (cinsky de fakto zakladatel jedne vetve karate;ucitel 'tode' Sakugawy; originator kata Kusanku, nejvyznamnejsi kata skoly Shuri) predvedl:
"...with his lapel being seized, Kusankun applied his martial art and overcame the attacker by scissoring his legs."

Cili zhruba, jako obranu proti uchopu za odev pouzil Kusanku nejakou variantu strihnuti nohama. At uz si to strihnuti predstavujeme jakkoliv,
(https://judoinfo.com/wp-content/uploads ... nibasa.gif ?)
jedna se zcela zjevne o techniku grapplerskou; zadna uderovka, ale nejspis takedown. A to, ze nejstarsi zachovana zminka o technice 'karate' je prave toto o necem svedci :!:


No evidentně jsi se nepoučil a pokračuješ opětovně v nesmyslech. Ty nemůžeš o historii karate nic vědět, ono totiž nic nevíš ani o tom dnešním. Jak jsem ti psal dříve, surfovat na internetu nestačí musíš vědět a taky aplikovat, pak sám spoustu věcí pochopíš. Ve skutečnosti jsou v katách techniky proti zbraním, ono to totiž nelze zužovat pouze na sečné zbraně a vzhledem k tomu, že laici katám nerozumí, tak si myslí, že jsou to graplerské techniky. Takže víš kulový a dokazuješ pouze svoji nevědomost. To, že v karate jsou hody, úchopy, podmety, i ty nůžky, atd. je obecně známá věc, ale furt je to jenom okrajová záležitost, není to podstata karate a nebude, prostě to není to fundamentální. Opakuji ti znova vzdej to nemáš znalosti ani jako malé dítě, bohužel :wink: . Nemáš šanci to načíst, protože nevíš co a nejsi karatista, takže to nemůžeš pochopit.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod ChongLi » stř 23. led, 2019 6:56

a pak to vypada takhle..... Black belts......
https://www.facebook.com/anwar.boukari1 ... 260672459/
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Tradicní karate

Příspěvekod ChongLi » stř 21. říj, 2020 7:17

Tady je pomerne presne a hezky vysvetleno proc Karate dnes vypada tak jak vypada, https://www.youtube.com/watch?v=jSLAcC5 ... T8EMl9kbR4
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Tradicní karate

Příspěvekod kumori » pát 18. pro, 2020 10:16

[quote="will"] Pokud se budeme bavit o HH, tak ano vychováš vojáka, atd., ale spousta různých sebeobranných systémů obsahuje hodně technik právě z karate. Mám kamaráda, který byl u 4. brigády rychlého nasazení dělal musado, ale i jinak docela chachar i bez toho, povídám mu zaútoč na mě tím nožem, uhnul jsem mu a seknul jsem po tý ruce a čuměl na to jako péro z gauče, ne protože bych byl lepší, ale protože to nečekal, to že je někdo pouliční fighter ještě neznamená, že ten druhý taky něco nemusí umět. [/quote]

Tak Musado zrovna není nic TOP. Místní "zaklínači" z AČR se ohání tím, jak je to: OSVĚDČENÝ, FUNKČNÍ a ZAVEDENÝ systém H2H. Bohužel pro laika tomu tak může být. Skutečnost je poměrně tristní. Takže trochu faktů:
1) MUSADO v jakékoli variantě NENÍ vyjma AČR zavedeno v ŽÁDNÉ armádě NATO, tedy ani v BUNDESWEHRU
2) osvědčil se kde? Pokud vím, tak ani u PČR se oficiálně ( tak jako třeba v AČR ) necvičí, byť existují policejní kluby, ty ale existují např. jako střelecké atd. Pro šestku se ukázal ve finále jako krajně nevhodný. Zbytek armády nekomentuji.
3) je to slátanina něčeho, co je i pro lidi, pohybující se v oblasti BS/BU vzdálené. Když už bych to musel nějak definovat, tak směs něčeho jako TKD a Hapkido. Což ovšem není nic, v čem by mohl excelovat voják v kanadách a maskáčích s báglem a zbraní... :lol:
4) na druhou stranu v době zasazení do armády nebylo nic jiného - lepšího/horšího. Byl počátek 90-tých let a nikdo nevěděl, co dělat. Dnes je situace jiná, nicméně představy "výměny" např. za českou KM by dopadly stejně. Špatně.
Řešením je vyslat instruktory BZ - 4 nebo 5 do Izraele, aby "nasáli" nekomerční KM a konečně se jelo na něčem, co je realita.

Z kraje 90-tých jsem byl vybrán abych prošel kurzem MCS s tím, že se budu účastnit i kurzu navazujícího. Žádný další kurz jsem už neabsolvoval :wink: Poslední kontakt live s MCS proběhl před 2 lety, zjistil jsem, že se nic od 90-tých nezměnilo :roll:
Učit lidi, kteří mají omezený čas a schopnosti úder pěstí s rotací jako funkční techniku? O přehozech a obranách proti držení a úderech/kopech ani nemluvím. Bohužel armáda je moloch, který ikdyby se zadřel, tak setrvačností pojede ještě hodně dlouho a daleko...

Trochu odbočka z tématu, ale musel jsem.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » čtv 24. pro, 2020 11:29

Nejsem si zcela jist o čem se bavíme jestli jsou lepší sebeobranné systémy než MCS jako např. KM, možná, že jsou, a k tomu mohu říct jednoduše no a co, tak jsou. Člověk musí pracovat s materiálem, který má k dispozici, v daném případě je to MCS.
1. to, že se to nikde jinde necvičí je tudíž irelevantní
2. jestli se to osvědčilo je také irelevantní, žádná válka nebyla, jinak je to sebeobrana a ta funguje, jinak o policejním výcviku se tady nebudu bavit, protože do toho moc dobře vidím, kdyby tak pán bůh to MCS seslal, ale to se asi nestane, no nic, jdeme dál
3. jestli to je to slátanina, je to kompilát z různých BU, ale to je taky jedno, protože je podstatné jestli ty techniky fungují a ony fungují,
4. vše je o schopnostech jednotlivce, jak na sobě pracuje, když budu chtít umět dobře střílet, tak budu muset vystřílet tisíce nábojů a znamená to stovky hodin na střelnici, když budu chtít ovládat BU, tak to znamená stovky,, tisíce hodin, na tatami
5. rotace rukou se neučí kvůli reálném boji, je to forma nácviku, že by to bylo kvůli samotnému boji se říct nedá, i když to má souvislost, ale o tom jsem tady již mockrát psal. (tady jde o neinformovanost).
Jinak v tvém příspěvku je spousta nepřesností, ale nebudu to vyvracet, protože to tady již proběhlo. Jenom závěrem hody, přehozy, údery, kopy, atd., fungují, a je jedno, jestli to je MCS, jiu-jitsu, sebobrana, atd., je to jenom o schopnostech jednotlivce, tedy i vojáka s báglem na zádech po 30 kilometrové zrychleném přesunu. Jinak nejsem odborník na MCS, ale má zkušenosti z jiných BU, takže si myslím, že vím o čem mluvím. Samozřejmě jsem v kontaktu s lidmi, kteří MCS skutečně cvičili. A těm to funguje, osobně jsem byl přítomen při reálnem použití na ulici. Jinak prosím ostatní, aby mě ušetřili příspěvků MMA, KM, atd., je lepší než MCS. Jinak všem veselý vánoce a vše nejlepší do nového roku.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod ChongLi » stř 07. dub, 2021 10:11

Tento tyden bohuzel zemrel Azuma sensei, https://www.youtube.com/watch?v=O13iKTr8Auw
ktery se svym pojetim treninku predbehl dobu, vychazel z Kyokushin, ale delal do nej upravy tak aby byl vyuzitelny stejne jako jakekoliv jine plnokontaktni systemy, myslim ze se u nej inspiroval i JSP ktery je velmi uspesnym bojovnikem UFC.
https://www.youtube.com/watch?v=j2MeA5y6Q8w
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Tradicní karate

Příspěvekod ChongLi » čtv 21. črc, 2022 13:13

Tady se Jesse snazi demonstrovat k cemu jednotlive kata zhruba slouzili
https://fb.watch/eo_-E7e-0m/
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků