Aikido - info

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod zm » pát 01. srp, 2008 10:30

Franz píše:jasný že to je vtip... sranda musí bejt a jak se u nás v pekárně říká, " i kdyby na chleba nebylo " :)

Tak to je fajn, je docela dost zajímavý, že i když aikido vzniklo v přímé linii z Daitoryu aikijujutsu, stejně jako Hakkoryu jujutsu, tak jaké jsou v tom velké rozdíly. Na videu http://www.youtube.com/watch?v=gdcGB-qS ... re=related , kde je aikido prezentováno v jedné řadě s prezentacemi Daitoryu ty rozdíly ale na druhou stranu zas tak nevyniknou. No ale každý ať posoudí sám.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Saasi » úte 16. zář, 2008 13:25

Chodil jsem na aikido a po čase jsem přestal, protože mi forma našeho aikida přišla velice mírná. Samozřejmě existuje yoshinkan aikido, kde některé techniky používají i ozbrojené složky a nebo v Srbsku nově vzniklé realné aikido. Když jsem koukal na Seagala, který má v aikidu 7. dan, tak jeho forma cvičení je velice tvrdá a jak řekl náš trenér aikido je tak tvrdý jak si ho uděláš. Rok potom co jsem na aikido zanevřel jsem ho použil na ulici, kde prostě jeden člověk nedokázal pochopit, že nekouřim a nemam cigaretu. Když jsem sám sebe překvapil jak sem vystartoval, tak sem se rozhodl, že se na aikido vrátim a dobře jsem udělal. Když někdo chce vidět, jak vypadá aikido, myslím tím něakýho známýho apod., tak vždycky ukážu trochu tvrdší formu, než se na tréninku učíme, protože tam si to vůči trénérovi nedovolim. Možná je to v rozporu se zakladatelovám myšlení nenásilnosti, ale v dnešním světě lidé myslejí a útočí jinak, než tehdy a proto použít aikido v tvrdší formě a použít k tomu úder nebo kop je velicé učinné. Seagal má kromě 7. danu v aikidu i 5. dan v karate a jak to pěkně kombinuje co :D
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod migli » úte 16. zář, 2008 15:53

Tak to mam opravdu radost. Takze kdyz to klidne predvadis znamym, tak to bys mi mohl prosim predvest take, nejlepe na setkani BU vol. 3, 4.rijna v x-gymu v Praze - viz mistni thread ,ale klidne se muzeme dohodnout i na jinem terminu jinde :-)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Boreas » úte 16. zář, 2008 15:55

migli píše:Tak to mam opravdu radost. Takze kdyz to klidne predvadis znamym, tak to bys mi mohl prosim predvest take, nejlepe na setkani BU vol. 3, 4.rijna v x-gymu v Praze - viz mistni thread ,ale klidne se muzeme dohodnout i na jinem terminu jinde :-)


Přesně na tohle jsem čekal :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Boreas » úte 16. zář, 2008 16:19

ukropcany píše:4Boreas - počúvaj, to čo máš toto za špruch "Většina cvičenců tradičních BU, co znám, se neumí poprat, většina cvičenců BS, co znám, se neumí chovat.", čooo? :twisted: :lol: :wink:


Říkám většina, ne všichni... :wink:



A potrefená husa se vždycky ozve... :twisted: :lol:

Nebrat osobně, nebo se tu už nikdy neukážu :lol: Inu aikidista, no...
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Saasi » úte 16. zář, 2008 19:53

Mile rád ti něco předvedu...jako jestli si myslíš třeba, že umíš mlátit a kopat, tak ti to neberu, kromě aikida sem dělal karate a taekwondo dohromady tak 4 roky a vim, že dobře trénované údery jsou neskutečně efektivní. Vykop sem týpkovi 4 zuby nebo sem zkopnul kluka tak, že se mu udělal otok na plíce a málem se udusil...potom mi jeden karatista zase vyrazil kus zubu a pěkně to studí :D Jestli někdo nemá vůli trénovat aikido opravdu dlouho, tak to nemá ani cenu začínat, jako se mě jeden kámoš zeptal jestli se za rok naučí dobře bránit a používat to, tak sem hned odpověděl, že ne..,...ale prostě se mi líbí aikido a to jak náš trenér si s tebou dokáže pohrát, myslim ti v oblasti aikida samozřejmě :D Ikdybych to nikdy nepoužil, prostě se mi to líbí víc ten "tanec" :D
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Saasi » úte 16. zář, 2008 19:57

jinak migli pokud to nebylo myšleno ironicky a myslíš to vážně, tak by se dalo něco podniknout. Jinak tady sem udělal dřevácký video, ale udělal :D
http://www.youtube.com/watch?v=zpIKQnillqo
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod cudles » úte 16. zář, 2008 20:10

Koukám škoda slov :roll: a už ani nemám chuť se tady k tomu tématu nějak vyjadřovat :arrow:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod hellas » úte 16. zář, 2008 20:46

Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

.

Příspěvekod luen » úte 16. zář, 2008 21:39

Ja moc nemusim to naskakovani do tech padu, prijde mi to jako zbytecne divadlo, ale je fakt, ze pak to vypada lepe a o to u predvadecky jde :idea:

Noo a stefana seagala take nemusim ... to s tim, ze delal tajneho agenta a hned to pri prvnim rozhovoru vykvakal novinarum je jen dukaz toho, ze je bud uplnej mimon a nebo zvanilek ...
Naposledy upravil luen dne úte 16. zář, 2008 21:46, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » úte 16. zář, 2008 21:40

Saasi:

neni problem, velice rad si rozsirim obzory :twisted:, pokud mas zajem, bud se muzes objevit na BU vol.3, nebo se dohodneme na nejakem jinem terminu pres SZ
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Saasi » úte 16. zář, 2008 21:47

Rekni mi podrobnosti ja nevim jeste jak budu mit skolu totiž od rijna. A odkud si? Mam tu ještě jednoho kámoše, kterej se zabejvá thaiboxem, ale za tři měsíce de do armády, tak bych ho taky vzal sebou.
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Saasi » úte 16. zář, 2008 22:16

Co sem si tady pročítal komentáře některých lidí, tak sem docela znechucen :twisted: aikido nefunguje aikido je na hovno...jedině thaibox nebo kick box atd atd...ano mame ve městě diskotéku, kde jsou velice surový vyhazovači, kteří dělají kickbox...jeden z nich je velkej a udělanej se venku pral s něakym chlapem, kterej měl tak 40 a měl slušnej pupek...zkoušel všelijaký kicky a toho chlapa i trefil a chlap mu dal facku jak kráva a bylo po bitce, tak to jestli něco funguje nebo ne zjistíje na ulici ne na sparringu s vědomím, že Vás na zemi nikdo nedokope...já nedělám a dělat nebudu žádný bu nebo bs s vědomím, abych hned běžel ven a na někoho to zkusil, ale bohužel jsem asi jeden z mála....
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Saasi » stř 17. zář, 2008 8:13

tak k tomuhle nemam opravdu slov...
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod migli » stř 17. zář, 2008 8:36

Saasi:
setkani BU vol.3:, vice thread, tj. v sobotu 4.10.2008 od cca 14:00, místo X gym v Praze 4 (Háje).

pokud ti tohle nevyhovuje, tak SZ, dohodnem i neco jineho :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod TongPo » stř 17. zář, 2008 9:10

Saasi píše:Co sem si tady pročítal komentáře některých lidí, tak sem docela znechucen :twisted: aikido nefunguje aikido je na hovno...jedině thaibox nebo kick box atd atd...ano mame ve městě diskotéku, kde jsou velice surový vyhazovači, kteří dělají kickbox...jeden z nich je velkej a udělanej se venku pral s něakym chlapem, kterej měl tak 40 a měl slušnej pupek...zkoušel všelijaký kicky a toho chlapa i trefil a chlap mu dal facku jak kráva a bylo po bitce, tak to jestli něco funguje nebo ne zjistíje na ulici ne na sparringu s vědomím, že Vás na zemi nikdo nedokope...já nedělám a dělat nebudu žádný bu nebo bs s vědomím, abych hned běžel ven a na někoho to zkusil, ale bohužel jsem asi jeden z mála....

Chmm... :roll: Dost lidí tady už opravdu nemá chuť na podobný příspěvky reagovat... :? Já jí dneska zrovna mám, takže: Ona skepse ohledně použitelnosti aikida k sebeobraně na ulici velice často vychází z osobních zkušeností lidí, kteří to píšou. Celý to stojí a padá s realističností tréninku aikida, jaká se předvádí v našich krajích. Celý hodiny aikidisté cvičí obranu proti "útokům", kdy na ně někdo nabíhá jako p*** a pak se nechá bez odporu povodit... :roll: To je na míle vzdálený tomu, co je čeká na ulici. Podívej na tyhle dvě ukázky:

Standardní aikido - obrana proti noži. Ten chlápek má na kimonu černý pás, takže to nemůže bejt žádnej začátečník, že?

A tady ukázka z nějakýho semináře, jak vypadá oravdový napadení nožem... Docela rozdíl, co? Opravdu si myslíš, že se tomu běžnej aikiďák dokáže ubránit?

Co se týče úderů - spousta aikiďáků tvrdí, že je klidně použijí, když bude třeba... Jenže to pořádně netrénujou a tudíž ani neumí pořádně praštit. Přesto se domnívají, že až to "bude třeba", dokážou soupeře zasáhnout naprosto přesně jediným úderem tak, že se z něj rázem stane ovladatelnej beránek, kterýho v pohodě zauzlujou... :roll: Píšeš, že co jak funguje, poznáš jen na ulici, ne při sparringu. Asi takhle - plnokontaktní sparring dle dohodnutých pravidel a s ochrannýma pomůckama se rozhodně nerovná podmínkám ulice, ale přece jen se jí přibližuje. To, že do sebe se soupeřem půjdete naplno s cílem se knockoutovat, představuje určitou míru stresu, se kterým si zvykáš fungovat a zároveň se učíš účinně a tvrdě zasahovat pohybujícího se a aktivně se bránícího soupeře, samozřejmě se též bránit jeho útokům. Pokud se do tréninku občas zařadí i modelové situace částečně imitující podmínky ulice, dostaneš se v realističnosti dál. Ale tomu všemu jsou tanečky na aikidu v klidu a míru na míle vzdáleny, skoro v nedohlednu. Co se týče migliho - on by pravdu jen rád viděl funkční aikido, což se mu dosud nepoštěstilo, nehledej v tom nic jinýho. Jo, většina dospělých na Ježíška už nevěří, migli ještě ano... :twisted:

PS: Ne každej, co někde na půdě kope do pytle, je kickboxer... Jen pro tvojí představu - opravdovej kickboxer obvykle"pracuje" hlavně rukama, je tedy i slušným boxerem. Kopy jsou spíš takovej doplněk. A samozřejmě i mezi praktikanty BS se najdou agresivní hovádka, co naděláš.
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod cudles » stř 17. zář, 2008 10:52

ukropcany píše:
Saasi píše:já nedělám a dělat nebudu žádný bu nebo bs s vědomím, abych hned běžel ven a na někoho to zkusil, ale bohužel jsem asi jeden z mála....
No lebo my to s tým vedomím robíme (keďže som asi jeden z "niektorých" - to si sa ma inak dotkol, pretože ja som jedinečný, nie niektorý :D )... idem s malým zo škôlky, po ceste skopeme buď dôchodcu, alebo homelessáka (zahrievačka), potom dáme jogurt na olovrant, potom tréning (hádzanie klincov a matiek do mačky, upaľovanie škrečkov, pojedanie podkaních srdiečok) a večer šup na didžinu skopať pár puberťákov... prídem domov, zmlátim ženu, "deti, pekný deň je za nami" :roll: :roll: :roll:

:lol: :lol: Podle mě tohle téma nečetl celé, jinak by takhle nemluvil,a neopakoval věci, které se tu rozebírali už předtím... :idea:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Jendis » stř 17. zář, 2008 11:24

4saasi...mohu se,prosím,zeptat,kolik je Ti let???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Saasi » stř 17. zář, 2008 11:45

nečetl sem to celý, ale na začátku sem četl, aby hnidopichové založili vlastní forum antiaikido což se samozřejmě nestalo...jo přiznam, že ty tanečky sou někdy divný a naprosto nepoužitelný, ale já sem byl napaden úchopen a vyhrožováním a pak to šlo samojenom ohnout ruku přiložit loket a zatlačit celym tělem dolu. O tom jak se rve na ulici mi nikdo nic řikat nemusí hlásil sem se k jisté skupině. Je neskutečně zajímavý, že jakmile někdo řekne, že aikido je dobrý hned je za kokota tady :D proto tady na to forum už lízt nebudu a až někdo bude vědět o forku, kam choděj lidi co aikido cvičej a ne do něj rejpou, tak si rád pokecám děkuju :twisted:
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Saasi » stř 17. zář, 2008 11:54

...
Naposledy upravil Saasi dne stř 17. zář, 2008 14:53, celkově upraveno 1
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron