Aikido - info

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RUNAR » čtv 18. zář, 2008 8:26

ukropcany píše: marvin, ktorý má 100 kíl a spraví 50 (päťdesiat) zhybov v kuse



Jen otázečka, jak ty shyby vypadaj? Nahoře brada nad hrazdu a dole do skoro natažených rukou?
Vyděl jsem takový ty shyby do úhlu 90-120 v lokti,
což není pořádnej shyb.

Jen poznamenám kdyby to někdo, né ty, náhodou neznal:
Dole ruce nemaj bejt ÚPLNĚ protažený, protože se uvolní svaly a přetěžujou se klouby a vaziva
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » čtv 18. zář, 2008 8:42

Ale jo, jen mě to zajímalo, já teď dám jen 20 shybů a vážim kolem 90kg. :roll: :oops:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod coco » čtv 18. zář, 2008 10:13

Saasi píše:<zkraceno> Aikido má 3000 technik a z toho každá 16 variant <zkraceno>


Saasi si moji reakci bohuzel uz neprecte, protoze:

Saasi píše:<zkraceno> na toto forum už se neukážu to slibuju :)<zkraceno>


Nicmene pro ostatni:
Aikido obsahuje priblizne (protoze kazdy smer aikida a kazdy ucitel aikida to ma trochu jinak) 35 technik. Pisu priblizne, tak jestli jste jich napocitali 28 nebo 42, tak me nechytejte za slovo :wink: .

Z toho priblizne polovina je volovina :) ... tedy vicemene okrajova zalezitost... tim myslim, ze se cvicivaji dost zridka a na kterych "to nestoji".

Zbyva tedy cca 15 technik (opet se to muze mirne lisit), ktere se "bezne/pravidelne/casto" cvici.

Z nich se zhruba 4 az 6 technik cvici na "temer" kazdem treninku a na tech "to opravdu stoji".

Takze, bavimeli se o "technikach" aikido, mame tim na mysli tech priblizne patnact resp. uzsi vyber cca sesti technik.

Jasne kazda ma vice variant, nektera mozna i sestnact :lol: . Jenze spousta tech "variant" slouzi jako "prupravna/pomocna" cviceni pro nacvik... urcitych obecnejsich "dovednosti". Rozhodne neni cilem, naucit se je "podle seznamu" vsechny.

P.S.: Kazdy kdo zna repertoar aikida, se asi dopocita k trochu jinym cislum nez ja. Nicmene rozdil by nemel byt radovy... cca 35 technik vs. 3000X16=48000.

P.P.S.: Skoda, ze se tu uz Saasi neukaze, docela by me zajimalo, kterou z tech ctyriceti osmi tisic technik prave probiraji :lol: .
coco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 17. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Boreas » čtv 18. zář, 2008 14:13

coco píše:Jenze spousta tech "variant" slouzi jako "prupravna/pomocna" cviceni pro nacvik... urcitych obecnejsich "dovednosti". Rozhodne neni cilem, naucit se je "podle seznamu" vsechny.


Přesně. Aikido by mělo fungovat jako celek, vstupy a princip pohybu, ne techniky.

Ale už je toho kecání na můj vkus až moc :lol:
Myslím, že se tu všichni do Saasiho obuli možná zbytečně naplno, ale chápu jejich averzi na stále stejné případy...
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Saasi » čtv 18. zář, 2008 14:37

Dobrý den, prosim Vás nemá někdo informace o tomto druhu r. aikida popřípadě zda-li se někde kolem Prahy a Loun nevyskytuje něaký klub děkuji. Prosim o odpověď ano nebo ne. Nečetl jsem vaše příspěvky a reakce na mě a ani nebudu, protože mě to nezajímá :) slíbil sem, že se neukážu, ale nevim, kde jinde se zeptat, tak kdyby někdo věděl pošlete mi pm děkuju :)a teď už se tu vážně neukážu :D Jinak na závěr bral sem reakce ukropcanyho atd. ale koho sem absolutně ignoroval byl Tongpo, protoze mi stačili první dvě věty vždycky a jenom se se musel zasmát :D díky vám mam mnohem větší chuť do aikida, než kdykoliv předtim :D jo a přejmenujte tu místnost :)
http://www.youtube.com/watch?v=L0fRfdbYK58
Saasi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Boreas » čtv 18. zář, 2008 15:04

Saasi: Posílám SZ :wink:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Pavel33 » čtv 18. zář, 2008 15:59

D: Je Aikido vážně praktické pro sebeobranu?
O: Ano.

To, oč všichni usilujeme, je kompletní kontrola nad útočníkem, perfektní kombinace načasování, vnímavosti a energie, které nám umožňují zůstat nedotčený ve chvíli, kdy "pohybujeme" útočníkem, kamkoli se nám zachce. Může upadnout na hlavu nebo jednoduše skončit na opačném konci místnosti, může si vyrazit dech – vaše volba. Jenže právě na této úrovni kontroly máte možnost volby. Myslím, že Aikido nabízí možnosti, jak se s tím vypořádat.

David Berger, Aikikai

Praktický je přesně to správné slovo.
Chodíme do kina na fantastické dobrodružné slátaniny se ©patnými hochy a šílenými psychotiky skrývajícími se za každým keříkem, kde jedinou nadějí na přežití je super palebná síla a průbojnost střely a kde monstra nikdy neumírají.
Naproti tomu, v Reálném ®ivotě je mnohem pravděpodobnější, že útočníkem bude někdo, koho znáš a staráš se o něj, tady palebná síla, průbojnost střel a kupčení se smrtí nejsou právě ty nejvhodnější a nejužitečnější možnosti. Zatímco mnoho bojových umění je vytvořeno za účelem zabít či zmrzačit, Aikido nabízí možnost volby a paletu možností bez ohledu na útočníka.

Pod pojmem "útočník" se nám hned vybaví jeho filmová verze. Srovnejme si alespoň dvě kategorie útočníků, které máme možnost potkat ve skutečném životě.

Opilí pobudové. Majitel černého pásku Tae Kwon Do přišel do naší školy kvůli partičce opilých brachů, kteří cestou domů rozdávali rány a kopance, takže jim chtěl "předvést své pohyby". Protože však "jeho pohyby" byly navrženy s úmyslem rozdrtit a zabít, nebyly mu k ničemu. Místo toho ho jeho neochota k harmonii dovedla k pěkné nakládačce.

Hrubé děti. Když se k nám přistěhoval 12ti-letý syn mého manžela, při každé příležitosti mě uhodil, plácnul či nakopl. Když jsem mu něco řekla, tvrdil, že "nic nedělá" nebo, že si jen "hraje". Nic překvapivého. Miloval svou matku a svého otce a ačkoli ve chvíli, kdy jsem poprvé potkala jeho otce, byli rozvedeni již sedm let, bylo pochopitelné, že si přál, aby ta divná cizí osoba prostě odešla, protože potom se máma i táta zase vrátí k sobě.
Velice nesprávné – ale velice pochopitelné. Problémem bylo, že "dítě" bylo stejně velké jako já, vážilo mnohem víc a bylo hrubé. Co jsem měla dělat?
Vyhrožovat při každém incidentu: " Jen počkej, až se tvůj otec vrátí domů!" ? To by znamenalo vzdát se autority a zodpovědnosti.
Vytáhnout pistoli – pečlivě vybranou podle palebné síly - a zbavit se ho?
Ani jedno řešení nebylo správné. Aikido bylo.
Příští rána mu vynesla salto s přistáním na gauči. Další šťouchanec vedl ke kotrmelcům a pohlavkem si vykoledoval pevné ikkyo od kaktusu. Všechny tyto kombinace měly za následek ztrátu dechu (což bylo také díky jeho souboji s gravitací), ale mohl dál žít a já jsem nemusela do vězení kvůli týrání dětí nebo vraždě. Když na mě začal tyto triky zkoušet úmyslně, pro legraci, aby si zkusil let na druhou stranu místnosti, přihlásili jsme ho do Aikido školy.

Myslete na vašeho oblíbeného strýčka, který trochu přebral na párty, svatbě, při rozvodu nebo rozchodu. Může vaše dítě, váš bratr či přítel. I on může být útočníkem. Chcete snad:

* Rozdrtit a zlikvidovat osobu, na které vám záleží?
* Zůstat naprosto bezbranný díky nechuti k násilí? (Zatímco útočník využívá veškeré výhody plynoucí z vaší dobrosrdečnosti?
* Být úspěšný a spokojený, že efektivita a kontrola přichází ruku v ruce s možností nezničit ?

Tak, jak budete trénovat, tak budete dělat Aikido. Vyberte si množství vhodných nástrojů. A trénujte.

…A tak je napadený uchráněn před zraněním, útočník potom před hříchem.

Morihei Ueshiba
Pavel33
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. zář, 2008 23:00

Příspěvekod cudles » čtv 18. zář, 2008 16:36

Pavel33: Trénoval jsem aikido přes sedm let,ale to cos tu překopíroval, je i na mě moc...Zbytečné se k tomu vyjadřovat.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod TongPo » čtv 18. zář, 2008 16:57

Uáááááá! To je zase snůška fantasmagorických blábolů... 8O :roll:

Pavel33 píše:To, oč všichni usilujeme, je kompletní kontrola nad útočníkem, perfektní kombinace načasování, vnímavosti a energie, které nám umožňují zůstat nedotčený ve chvíli, kdy "pohybujeme" útočníkem, kamkoli se nám zachce. Může upadnout na hlavu nebo jednoduše skončit na opačném konci místnosti, může si vyrazit dech – vaše volba. Jenže právě na této úrovni kontroly máte možnost volby. Myslím, že Aikido nabízí možnosti, jak se s tím vypořádat.

To se tak hezky čte... Ale jaká je realita? Umíš ty sám (nebo tvůj sensei) pohybovat kam chceš agresivním metrákovým útočníkem, který tě zasype sprškou tvrdých úderů? Jestli ano, prosím o názornou ukázku na setkání bu.cz.

Pavel33 píše:Zatímco mnoho bojových umění je vytvořeno za účelem zabít či zmrzačit, Aikido nabízí možnost volby a paletu možností bez ohledu na útočníka.

Tohle je jedna z nejdojemnějších chimér aikida... :lol: Výběr, jestli zabít, nebo jen ublížit, nebo neublížit vůbec... Standardní aikidista absolutně není schopen zvládnout, nebo dokonce knockoutovat urostlejšího chlapa, natož ho zabít... :roll: Zbytek raději ani nebudu komentovat, dělá se mi z těch demagogických žvástů špatně... :?
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod luen » čtv 18. zář, 2008 17:02

Pavel33 píše:D: Je Aikido vážně praktické pro sebeobranu?
O: Ano.

To, oč všichni usilujeme, je kompletní kontrola nad útočníkem, perfektní kombinace načasování, vnímavosti a energie, které nám umožňují zůstat nedotčený ve chvíli, kdy "pohybujeme" útočníkem, kamkoli se nám zachce. Může upadnout na hlavu nebo jednoduše skončit na opačném konci místnosti, může si vyrazit dech – vaše volba. Jenže právě na této úrovni kontroly máte možnost volby. Myslím, že Aikido nabízí možnosti, jak se s tím vypořádat.



Predne tento prispevek naprosto predcil ma ocekavani, zazil jsem zde hodne, ale tohle je sila :!:

Ted k veci:

S tim souhlasim, jen je problem, ze tyto veci jsou opsane z uplne jineho manualu nez je ten z aikido ... dnes uz nezijeme v dobe, kdy je tezke se o cemkoli presvedcit :wink: A i o lejne se da basnit jako o nejvetsi dobrutce na svete, ale jen do chvile nez ji nekomu dam ochutnat :wink: Precti si plz. cele vlakno ac je to nekdy napsano ostrejsi formou tak jde o to, ze je propastny rozdil mezi teorii a praxi.

Pavel33 píše:David Berger, Aikikai

Praktický je přesně to správné slovo.
Chodíme do kina na fantastické dobrodružné slátaniny se ©patnými hochy a šílenými psychotiky skrývajícími se za každým keříkem, kde jedinou nadějí na přežití je super palebná síla a průbojnost střely a kde monstra nikdy neumírají.
Naproti tomu, v Reálném ®ivotě je mnohem pravděpodobnější, že útočníkem bude někdo, koho znáš a staráš se o něj, tady palebná síla, průbojnost střel a kupčení se smrtí nejsou právě ty nejvhodnější a nejužitečnější možnosti. Zatímco mnoho bojových umění je vytvořeno za účelem zabít či zmrzačit, Aikido nabízí možnost volby a paletu možností bez ohledu na útočníka.


Ze si nekdo plete realitu s fantazii filmoveho prumyslu hovori spise o jeho psychicke poruse. Co je v realnem zivote pravdepodobne se da tezko odhadnout ... uvedu priklad. Cvicim uz vice jak 28 roku a v dobach davno minulich bylo temer nemyslitelne, ze nekdo pouzije kop kolenem, uder loktem, bude me klincovat atd ... Oproti tomu dnesni situace je takova, ze za poslednich 15 roku jsem se nesetkal s napadenim jake se nacvicuje na aikido - brutalni chyceni za zapesti, seknuti rukou smerem na hlavu jako sekerou a podobne techniky ... ktere by i vojak Svejk oznacil za stupidni. Zde je ovsem lecba klistyrem asi na miste :wink:

Pavel33 píše:Pod pojmem "útočník" se nám hned vybaví jeho filmová verze. Srovnejme si alespoň dvě kategorie útočníků, které máme možnost potkat ve skutečném životě.

Opilí pobudové. Majitel černého pásku Tae Kwon Do přišel do naší školy kvůli partičce opilých brachů, kteří cestou domů rozdávali rány a kopance, takže jim chtěl "předvést své pohyby". Protože však "jeho pohyby" byly navrženy s úmyslem rozdrtit a zabít, nebyly mu k ničemu. Místo toho ho jeho neochota k harmonii dovedla k pěkné nakládačce.


Ani muj 15-ti lety syn si tak 5 let nemysli, ze utocnik je clovek z filmoveho platna ... znovu se tedy ptam, je tohle tvrzeni profesionala a nebo lumika :?: Byl bych rad, kdybych na ulici v podobe utocniku potkaval jen herce z filmoveho platna :lol: Jedine co me napr. "strasi" na filmovem platnu je S.Seagal, ktery co by byvalej tajnej agent nosi vytasenou zbran hur jak major. Zeman (takovej ten jeho smesnej zpusob ... nad hlavou). No a ten zbytek o tom ze nefunguje to, co bylo navrzeno na likvidaci je stupidita, ktera uz by mela byt casem trestna a nebo si diky ni aspon vyslouzit trest v podobe ustavni lecby :!: Zajimave, ze kazdy z nas ma zkusenost s aikidem uplne opacnou ... mimochodem muj kamarad, ktery dela aikido uz 16 roku ma X danu ... tvrdi, ze se aikidem branit neda ... Take tvrdil, ze to mozne je. Pak jsme zacvicili, zacal pomalu slevovat z toho co se da ci neda pouzit az prohlasil, ze aikido je krasne a ladne, ale jinak nevhodne k sebeobrane. A vyzkousel si se mnou i vlidny pristup, ale i agresivni ... nicmene jemu prislo agresivni vse nebot nestihal a nevdel kde je v levo a kde v pravo ... na konec byl rad, ze jsem rekl ze musim jit neco zaridit a ze nemam cas mu vysvetlovat zakladni veci v bu :!:

Mimochodem o jake harmonii se zde bavime? Neco jako dostanez-li na cumak bud klidny, cvicis aikido a musis si na to zvykat ... bude to casty jev?

Pavel33 píše:Hrubé děti. Když se k nám přistěhoval 12ti-letý syn mého manžela, při každé příležitosti mě uhodil, plácnul či nakopl. Když jsem mu něco řekla, tvrdil, že "nic nedělá" nebo, že si jen "hraje". Nic překvapivého. Miloval svou matku a svého otce a ačkoli ve chvíli, kdy jsem poprvé potkala jeho otce, byli rozvedeni již sedm let, bylo pochopitelné, že si přál, aby ta divná cizí osoba prostě odešla, protože potom se máma i táta zase vrátí k sobě.
Velice nesprávné – ale velice pochopitelné. Problémem bylo, že "dítě" bylo stejně velké jako já, vážilo mnohem víc a bylo hrubé. Co jsem měla dělat?
Vyhrožovat při každém incidentu: " Jen počkej, až se tvůj otec vrátí domů!" ? To by znamenalo vzdát se autority a zodpovědnosti.
Vytáhnout pistoli – pečlivě vybranou podle palebné síly - a zbavit se ho?
Ani jedno řešení nebylo správné. Aikido bylo.
Příští rána mu vynesla salto s přistáním na gauči. Další šťouchanec vedl ke kotrmelcům a pohlavkem si vykoledoval pevné ikkyo od kaktusu. Všechny tyto kombinace měly za následek ztrátu dechu (což bylo také díky jeho souboji s gravitací), ale mohl dál žít a já jsem nemusela do vězení kvůli týrání dětí nebo vraždě. Když na mě začal tyto triky zkoušet úmyslně, pro legraci, aby si zkusil let na druhou stranu místnosti, přihlásili jsme ho do Aikido školy.


No tohle uz mi pripomina trochu akido teorii, takze je treba cvicit na neposlusne deti a duvod ... nebyt popohanen po soudech za vrazdu sveho ditete, protoze kdyz mu jen vyrazim dech a parkrat s nim vymetu obyvak, tak se na me soudkyne usmeje a jeste me pochavali :lol: :lol: :lol: Kterej genius tohle vymysli je pro me opravdove mysterium ... kolik opiovejch dymek ta hipizacka zhulila, ze z ni tohle vypadlo? Hele zajdi nekdy za pravnikem, na socialku, oni uz te nasmerujou a pokud tohle tvrzeni budes myslet vazne tak si usetri cas a rovnou bez do http://www.plbohnice.cz/index.php :wink:

Doufam, ze se z toho vseho harmonicky vykroutis a reknes, ze to tvrdi nekdo jinej a ty jen prezentujes dal tyto moudra ... jako se mi kdysi jeden zdejsi diskuter snazil cuknout face to face tim, ze on za ty hlouposti a vymysli nemuze, protoze prodava jak nakoupil ... Take nebyl pro silu, ale pro harmonicke pohravani si se silou a jako kazdej hipik zatuhnul jak ... a sel na vec ...

Ale jedno se ti povedlo ... nevim jak ostatni, ale me jsi pobavil kralovsky :lol: Dik a doufam, ze zacnes psat pravidelne :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NOKT » čtv 18. zář, 2008 18:02

ukropcany píše:4pavel - a máš aj vlastný názor? http://gakujudojo.euweb.cz/index.php?clanek=6


Mě jako karatistu dostává tato tabulka :D

Útok Karate Aikido
Zatáhnout za zápěstí úder/kop vstup (irimi)
Zatlačit na zápěstí úder/kop otočení (tenkan)
Vykroutit zápěstí vně úder/kop sankyo

Vzkaz pro Aikidoky: Karate nemusí řešit tyto situace kopem nebo úderem, páky a hody známe taky. Mimochodem těch úderů a kopů máme v osnovách víc než aikido tudíž to nemusí být jednotvárné. A jedna filozofická otázka na závěr: Není úder nebo kop jednodušší než páka? Nemusí vznikat hned flame, ale na zamyšlení dobrý.

Jinak ať mě neodsuzujete tak mám za sebou 2 roky aikido :)
(sorry že ta tabulka vyšla tak blbě)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » čtv 18. zář, 2008 18:23

LUEN :
mimochodem muj kamarad, ktery dela aikido uz 16 roku ma X danu ... tvrdi, ze se aikidem branit neda ... Take tvrdil, ze to mozne je. Pak jsme zacvicili, zacal pomalu slevovat z toho co se da ci neda pouzit az prohlasil, ze aikido je krasne a ladne, ale jinak nevhodne k sebeobrane.

To muselo být pro něj hrozné zjištění......Po 16 letech
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod luen » čtv 18. zář, 2008 19:26

xiuwei píše:LUEN :
mimochodem muj kamarad, ktery dela aikido uz 16 roku ma X danu ... tvrdi, ze se aikidem branit neda ... Take tvrdil, ze to mozne je. Pak jsme zacvicili, zacal pomalu slevovat z toho co se da ci neda pouzit az prohlasil, ze aikido je krasne a ladne, ale jinak nevhodne k sebeobrane.

To muselo být pro něj hrozné zjištění......Po 16 letech


On me zna dlouho, jako mali kluci jsme spolu delali v jednom oddile judo a pak kazdy jinde karate (ale tusim ze ho delal jen rok) ... po te se dal na aikido. Myslim, ze mu bylo jasne jak to dopadne. Spise cekal, ze mu aspon neco bude chodit, ale vymytej z aikido :(

Nicmene vi jak se veci maji a poctive rika jak to je. Jinde cvicit nechce kvuli fajn parte, nechce se mu nikde zacinat zase od nuly a je si vedom, ze by ho to cekalo ... Ale poctive to prizna, takze s tim problem nemam.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 18. zář, 2008 19:29

Saasi píše:Dobrý den, prosim Vás nemá někdo informace o tomto druhu r. aikida popřípadě zda-li se někde kolem Prahy a Loun nevyskytuje něaký klub děkuji. Prosim o odpověď ano nebo ne. Nečetl jsem vaše příspěvky a reakce na mě a ani nebudu, protože mě to nezajímá :) slíbil sem, že se neukážu, ale nevim, kde jinde se zeptat, tak kdyby někdo věděl pošlete mi pm děkuju :)a teď už se tu vážně neukážu :D Jinak na závěr bral sem reakce ukropcanyho atd. ale koho sem absolutně ignoroval byl Tongpo, protoze mi stačili první dvě věty vždycky a jenom se se musel zasmát :D díky vám mam mnohem větší chuť do aikida, než kdykoliv předtim :D jo a přejmenujte tu místnost :)
http://www.youtube.com/watch?v=L0fRfdbYK58


mají to napsaný v názvu, takže trénují v Brně na Nových sadech a na stejném místě v Olomouci 8) :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Skateordie » pát 19. zář, 2008 8:17

for Pavel 33: tak ty si teda kvalitne vytrety kamosko :lol: :lol: :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod ingwe » pát 19. zář, 2008 10:58

xiuwei píše:LUEN :
mimochodem muj kamarad, ktery dela aikido uz 16 roku ma X danu ... tvrdi, ze se aikidem branit neda ... Take tvrdil, ze to mozne je. Pak jsme zacvicili, zacal pomalu slevovat z toho co se da ci neda pouzit az prohlasil, ze aikido je krasne a ladne, ale jinak nevhodne k sebeobrane.

To muselo být pro něj hrozné zjištění......Po 16 letech


za předpokladu že cvičí aikido pro sebeobranu. je spousta lidí, kteří cvičí z jiných důvodů. pokud cvičil pro sebeobranu, zaráží mně že na to přišel až po 16ti letech.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Kmotr » pát 19. zář, 2008 11:09

NOKT píše:
ukropcany píše:4pavel - a máš aj vlastný názor? http://gakujudojo.euweb.cz/index.php?clanek=6


Mě jako karatistu dostává tato tabulka :D

Útok Karate Aikido
Zatáhnout za zápěstí úder/kop vstup (irimi)
Zatlačit na zápěstí úder/kop otočení (tenkan)
Vykroutit zápěstí vně úder/kop sankyo

Vzkaz pro Aikidoky: Karate nemusí řešit tyto situace kopem nebo úderem, páky a hody známe taky. Mimochodem těch úderů a kopů máme v osnovách víc než aikido tudíž to nemusí být jednotvárné. A jedna filozofická otázka na závěr: Není úder nebo kop jednodušší než páka? Nemusí vznikat hned flame, ale na zamyšlení dobrý.

Jinak ať mě neodsuzujete tak mám za sebou 2 roky aikido :)
(sorry že ta tabulka vyšla tak blbě)


Samozřejmně že úder.Já taky nechápu páky a vůbec mě to neláká.Pokud je člověk dobrej tak přece dokáže bouchnout tak aby nezranil ale přitom zpacifikoval nee???
Ještě tak hody to beru ale páky...ztráta času.Když bude mít někdo kopy a údery jako kůń tak nepotřebuje páky a jiný zbytečnosti.Vzpomeńte si na zápas Mistra Okinawate s Mistrem Judo...Judista prý lehnul během pár sekund!!! :lol: :lol: :lol:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Jendis » pát 19. zář, 2008 11:16

Kmotr píše:.Vzpomeńte si na zápas Mistra Okinawate s Mistrem Judo...Judista prý lehnul během pár sekund!!! :lol: :lol: :lol:


Takhle bych nepřemýšlel......stejně možu zaargumentovat judistou par excelance Kimurou,kterej si podal mistra Jukendo.....holé ruce vs zbraň....
Ony ty páky nejsou až tak zbytečné....jen vědět,kdy je správná chvíle.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kmotr » pát 19. zář, 2008 11:19

Jendis píše:
Kmotr píše:.Vzpomeńte si na zápas Mistra Okinawate s Mistrem Judo...Judista prý lehnul během pár sekund!!! :lol: :lol: :lol:


Takhle bych nepřemýšlel......stejně možu zaargumentovat judistou par excelance Kimurou,kterej si podal mistra Jukendo.....holé ruce vs zbraň....
Ony ty páky nejsou až tak zbytečné....jen vědět,kdy je správná chvíle.


No nevim...zkus chytit 120 kilového nařachance kterej se umí rvát v zápalu boje do páky...to mi přijdou reálnější ty údery :wink: :lol:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Jendis » pát 19. zář, 2008 11:28

Kmotr píše:No nevim...zkus chytit 120 kilového nařachance kterej se umí rvát v zápalu boje do páky...to mi přijdou reálnější ty údery :wink: :lol:


Ale jde to.... :wink: Asi takhle....já přece netvrdím,že ho budu chytat do páky,když vyskakuje....ale třeba potom,co mu o palici rozmlátím popelník(vyzkoušeno :wink: ).....
Podívej,já se tím živím.....a nemožu si dovolit do každýho vysypat kladiva,když ho potřebuju umravnit. Tak si s ním chvilku povídám(to je vůbec moje nejlepší technika.....lidi ukecávám.....umím hodně pracovat s hlasem,dokážu i velký najebance uklidnit,i když vidí rudě-to se nevytahuju,to je fakt)....když to nepomáhá,potom rychlá nonsignálka a než se vzpamatuje,tak ho nechám vychladnout....
Případně ho s kolegou strhnem na zem a vychladne tam.....

Prakticky se vůbec neperu....hubou mám tak 95% úspěšnost.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků