trenink karatedo v japonsku

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RUNAR » pát 28. pro, 2007 10:20

Aby bylo jasný o čem je řeč, hledal jsem nějaký obrázky jak se cvičilo dříve, tohle je sice jiný styl, znalci ví dobře o koho jde.

Obrázek

Obrázek

Tohle co jsi napsal je blábol a nesmysl
player píše:Ty aplikace kata jsou sice uzasne efektivni na pohled, ale zrovna tak uzasne neprakticky do realneho fajtu.Ledaze by na tebe utocil nekdo, kdo vystreli uder/kop a zustane cekat na miste, jestli mi neco nahodou neprovedes.A jako perla jsou ty ruce zatazene do hikite, jak u utocnika, tak u obrance:))
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod pucmaz » pát 28. pro, 2007 16:18

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:58, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 28. pro, 2007 16:41

player - ty musis mit vzdycky posledni slovo, co :)
Svuj vlastni nazor jsem vyjadril uz v prvnim prispevku.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » pát 28. pro, 2007 16:42

RUNAR : u obrance sem uznal, ze je to v poradku s ohledem na to, ze tak to je proste v kata.Ale proc musi byt utocnik pri aplikacich kata striktne po vzoru "karate utocnika"?Odpoved samozrejme znam, chtel bych ji slyset ale od tebe.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pát 28. pro, 2007 16:45

Gino : kdyz bys napsal nebudu se s tebou o tom dal bavit, tak si bud jistej, ze se te dal na nic ptat nebudu.Ja mam holt tendenci diskutovat do te doby, nez se vec ujasni, nikoli placnou nejakou frazi a delat ze mam desnej nadhled a tim to je jako ukonceny.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 28. pro, 2007 17:09

Player:Striktně po vzoru karate útočníka?Kdyby jsi někdy musel reagovat na útok někoho kdo umí pořádný karate, věděl by jsi že je to hodně silnej útok.
Když se útočí přímým úderem tak se obránce učí reagovat na všechny přímý údery teda i direkty od boxerů/thai boxerů.
V katách je spousta aplikací pro různý druhy útoku.
Jinak kdo chce používat katu tak jí musí hodně dobře umět, což je někdy mimořádně těžký a náročný takže pro někoho kdo necvičí karate u kvalitních učitelů je určitě lepší držet se svých zkušeností a znalostí.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » pát 28. pro, 2007 18:09

RUNAR píše:Kdyby jsi někdy musel reagovat na útok někoho kdo umí pořádný karate, věděl by jsi že je to hodně silnej útok.


S tim ja souhlasim, ale to na tom videu videt opravdu nebylo.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 28. pro, 2007 20:00

player - ale o cem by se mnou chtel diskutovat?
1/ svuj nazor na video jsem napsal
2/ zduraznoval jsem, ze karate necvicim, takze jakakoli hluboka debata se mnou v tomto smeru (techniky a jejich uplatneni) neni mozna, radsi sleduju reakce Runara a vstrebavam info.
3/ pozdeji jsem se vyjadroval jen k tomu namistrovanymu prispevku o vytirani zadku. Nezlob se, playere, ale to me proste zaskocilo. Nic vic, nic min.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » pát 28. pro, 2007 20:21

Gino : "Nahodou...kata i aplikace pekny, klobouk dolu. Nasazeni. Hezky.
Ad ucinost jen na stejny styl, eh, to je jako kdyby tu nekdo prohlasil, ze box funguje taky jenom proti boxu, pac kdyz se podivas na zapas jak dva boxujou, jsou tam taky box "utoky" a box "obrana". Proste zas hlaska od playera na prd (sorry chlape)."

Na tohle sem ti hodil cast z aplikace kata, kde velmi zvlastnim zpusobem obrance kryje kop utocnika za svymi zady a zeptal jsem se, jestli te technice veris a jestli veris tomu, ze by nekdo kopal tak, jako ten utocnik vzhledem k tomu ze pises, jak se ti to nasazeni libi.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 28. pro, 2007 20:43

player - tak k tomu ti reknu asi jen tolik, ze ano... myslim si, ze je mozne, ze by nekdo obrance ohrozil podobnym kopem. Ty treba ne, ja taky, ale nekdo jinej treba ano. To nemohu vedet, proto to neodsuzuju. Taky nemohu vedet, zda ten obrance umi vykryt (zpracovat) i mnohem silnejsi kopy... ale domnivam se, ze ano - i kdyz to na tom videu neni.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » pát 28. pro, 2007 20:57

Gino : ano ja treba ne a to z prosteho duvodu.Kdyz budu chtit nekoho zezadu nakopnout(k cemuz na prvnim setkani BU.cz aj koneckoncu doslo, byt v jine situaci), tak nezustanu na miste jako ten v ukazce(v podstate mava jen nohou pred sebe a ani tam kryt obrance davat nemusi, nebot je zrejme, ze by na nej takto provedenym kopem utocnik nedosahl), ale dam do toho kopu patricny duraz s pohybem vpred.Takhle mam akorat pocit, ze ten utocnik toho obrance kopnout nechtel a pak ta obrana vypada pochopitelne ucinne.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 02. led, 2008 17:48

Player:No nebudu to tady sáhodlouze rozepisovat, spousta pohybů v kata není určená na aplikaci ve rvačce, ten pohyb ruky za zády jistě nemá bejt kryt na silnej kop, takhle se silnej kop nedá krejt to je každýmu celkem jasný.
®e to takhle cvičí spíš vypadá na nějaký cvičení koordinace,rychlosti atd.
Viděl jsem nějaký ukázky s panem Kagawou, silný a pořádný kopy umí :lol:.
Spíš mě zajímá že když seš takovej machr že by si v pohodě sundal všechny ty Český závodníky proč s nima jdeš závodit?
Radši běž do ultimátů tam si vyzkoušíš co umíš a za rukavice se ti nikdo schovávat nebude :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » stř 02. led, 2008 19:15

RUNAR píše:Player:No nebudu to tady sáhodlouze rozepisovat, spousta pohybů v kata není určená na aplikaci ve rvačce, ten pohyb ruky za zády jistě nemá bejt kryt na silnej kop, takhle se silnej kop nedá krejt to je každýmu celkem jasný.
®e to takhle cvičí spíš vypadá na nějaký cvičení koordinace,rychlosti atd.
Viděl jsem nějaký ukázky s panem Kagawou, silný a pořádný kopy umí :lol:.
Spíš mě zajímá že když seš takovej machr že by si v pohodě sundal všechny ty Český závodníky proč s nima jdeš závodit?
Radši běž do ultimátů tam si vyzkoušíš co umíš a za rukavice se ti nikdo schovávat nebude :lol:


Aha, to je teda parada.Je tedy skutecne kata neco vic, nez jen aerobic, co tvrdim stale?
Proc s nima jdu zavodit?No treba proto, abych treba zrovna tobe prevedl, ze to myslim vazne a ze nemluvim do vzduchu, kdyz tu karate kritizuju.
Necvicim BU proto, abych se kdekoliv s kymokil rezal, ale presne z opacneho duvodu.Proto v zadnem pripade neni mou prioritou vyhledavat kde vsude bych se mohl s nekym porvat, nicmene pokud mi zajistis financne zajimave ohodnoceny zapas v ultimatech(zadne rukavice), pak jej bez problemu prijmu.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 02. led, 2008 19:34

Player:
No jestli je pro tebe rychlost a koordinace aerobik tak se jako obvykle úplně pleteš,nemám vůbec potřebu tě přesvědčovat, o cvičení kata nic nevíš, když tě nepřesvědčila ani ukázka z tréninku pana Miyagiho Chojuna
nemám co bych k tvým znalostem dodal asi trénuješ líp nežli oni :lol:
Dál diskutovat nebudu to je ztráta času.
Tím že půjdeš závodit v kumite mi vůbec nic nepředvedeš,závody v kumite jsou sbírání bodíků většinou(ne vždy, záleží jak u koho) velmi pochybnými údery a kopy nic víc. :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » stř 02. led, 2008 22:50

RUNAR píše:Player:No nebudu to tady sáhodlouze rozepisovat, spousta pohybů v kata není určená na aplikaci ve rvačce, ten pohyb ruky za zády jistě nemá bejt kryt na silnej kop, takhle se silnej kop nedá krejt to je každýmu celkem jasný.
®e to takhle cvičí spíš vypadá na nějaký cvičení koordinace,rychlosti atd.


S tím, že ne všechny pohyby v katě jsou přímo pro boj lze souhlasit.
Ale mám dotazů týkajících se té nesmírně zajímavé sekvence.
Zajímalo by mě jak mi vysvětliš, že ten borec kryl 4 pokusy o útok zezadu a ani jednou se dozadu nepodíval. To mě zaměstnalo mysl více než ta otřesná práce útočníka.
Jakou to má pro adepty karate myšlenkovou ideu, když si borec nechá za zády absolutně nekontrolovaného soupeře a předvede pár pokusů o kryt.
Jaký v tom je sebeobranný potenciál? Co z toho plyne za poučení?

Nedovolávej se na pana Kagawu. Nekritizuji jeho osobu, pouze mě zaujala výše uvedená aplikace.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod player » stř 02. led, 2008 22:58

RUNAR píše:Player:
No jestli je pro tebe rychlost a koordinace aerobik tak se jako obvykle úplně pleteš,nemám vůbec potřebu tě přesvědčovat, o cvičení kata nic nevíš, když tě nepřesvědčila ani ukázka z tréninku pana Miyagiho Chojuna
nemám co bych k tvým znalostem dodal asi trénuješ líp nežli oni :lol:
Dál diskutovat nebudu to je ztráta času.
Tím že půjdeš závodit v kumite mi vůbec nic nepředvedeš,závody v kumite jsou sbírání bodíků většinou(ne vždy, záleží jak u koho) velmi pochybnými údery a kopy nic víc. :lol:


Jestlize kata nejsou na to, aby obsahovala veci, ktere pouziju v praxi, pak nejsou nicim jinym, nezli aerobicem ci taebo.Tam si take cvicis fyzicku, rychlost, dychani atd.
Ukazka z treninku nejakeho japonce me opravdu nepresvedcila, to mas teda sakra pravdu:D
A jestlize je kumite pochybna zalezitost, co je pak to obouchavani se placackama na rukou a hrani si zrovna tak na body, co?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 03. led, 2008 9:19

RBR:
Jak to mám asi vědět člověče, nejsem expert na kata unsu, hlavně už píšu teda po dvacátý že jsem hlavně reagoval na úsměvnou kritiku, že mají ruce v hikite a že útočník stojí po útoku na místě.
Jaký má ten pohyb význam, jak se nacvičuje a proč to tam takhle dělaj nevim, každýmu kdo musel někdy krejt nebo jinak reagovat na silný mae geri je úplně jasný že to bojová aplikace nebude že.Někdy je hodně těžký reagovat na mae geri který jde zpředu.
Odvolávat na pana Kagawu se musim protože si myslim že umí pořádný silný kopy.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 03. led, 2008 9:31

Player:No tak běž na nějaký závody v boxu a uvidíš ten rozdíl, druhý den ten rozdíl dokonce i barevně uvidí i ostatní.
Nevim co napsat, typovi kterej ti řekne že kliky a břišáky cvičit nebude protože klik nebo břišák ve rvačce nikoho nesejme. :roll:

Napsal bys sem co cvičíš a odkazy na nějaký informace o tréninku a vývoji stylu díky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 03. led, 2008 9:35

player píše:
Jestlize kata nejsou na to, aby obsahovala veci, ktere pouziju v praxi, pak nejsou nicim jinym, nezli aerobicem ci taebo.Tam si take cvicis fyzicku, rychlost, dychani atd.


To si nerozumíme. RUNNAR chtěl říci, že ne všechny pohyby v katách mají přímou bojovou aplikaci, ale to neznamená, že jsou tam pro zábavu. Jsou spojeny s bojem nepřímo.
Příkladem může být kata gankaku, kde se často používá postoj jeřába (stojíš na jedné noze, druhá je zapřená pod kolenem stojné nohy). Těžko si lze představit , že někde dobrovolně zaujmeš postoj na jedné noze, když budeš chtít bojovat. Ale postoj jeřába je vynikající na procvičení rovnováhy a pro nácvik joko-geri. Pokud provádíš aplikaci této katy tak se postavíš do základního postoje místo do postoje jeřába a výsledná aplikace je naprosto funkční.
Takže nic není tak jednoduché jak se na první pohled zdá, zvlášť u aplikací kat. Je zde nutné používat mozek.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 03. led, 2008 9:39

RBR:No konečně někdo napsal rozumný příspěvek o kata.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků