použití hvězdic

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

použití hvězdic

Příspěvekod Krokac » úte 16. srp, 2005 6:09

Tak přátelé, mám na vás otázku. Je ještě v dnešní době hvězdice využitelná? Již i tady na fóru jsem se setkal s tím, že když jsem u nějakého tématu napsal, že bych použil na obranu hvězdici, všichni se mi vysmáli a psal ať jdu s tím do filmu. Fajn, ale přitom si myslím, že všem lidem je pojem hvězdice známá. I laikům a máme z ní přirozený respekt a možná k ní chováme i jistou úctu :wink: neboť víme jak zákeřná zbraň to je.

Takže je to podle vás přežitek a patří to opravdu jen do filmů a pro nějaké fandy na vrhání v lese do stromu? Nebo to má i dnes účiné a použitelné využití? Jestli ano napište v jaké situaci !!!

Dík moc za odpovědi !!! 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

 

Příspěvekod patrik » úte 16. srp, 2005 6:51

Nabídnu Ti pohled někoho, kdo dělá tradiční japonský BU...

Takže stejně jako kterákoliv jiná zbraň, i to, na co se ptáš funguje. Jenže to funguje za předpokladu, že víš, jak to funguje. Jenže tohle fungování zřejmě nespočívá v nějakém bezhlavém házení na terč nebo do stromu...

Jednam musíš vědět, jak to hodit a potom taky kam a kdy :idea:
Myslím, že Ty, nebo kdokoliv můžeš být určitě s hvězdicí nebezpečný... hodíš a třeba někoho a něco trefíš... ale o této zbraně to nevypovídá vůbec nic...

Chodí sem minimálně jeden člověk, kterej cvičí budžinkan (Seraph), tak mě možná opraví, nebo nebude souhlasit, ale tradiční šuriken nebyl zdaleka o tvaru hvězdy... (Nemluvím jen o Budžinkanu nebo o nindžucu, o kterém nic nevím.) Tradiční šurikeny byly často, řekl bych častěji spíš jako vrhcí nůž, nebo hřeb... a zacházení s ním se vyučovalo v různých školách stejně jako třeba používání meče. Dost často se používaly společně. To znamená při boji mečem... Logicky na velmi krátkou vzdálenost.

Je to podobné, jako když tu někdo napsal, že nunčaku je pro sebeobranu k ničemu... PITOMOST... Nunčaku bude funkční za předpokladu, že víš, jak funguje... a stejně tak tuifa (tonfa). Koukni na to, jak jí používaj nejen naši policajti... tlučou, tlučou, tlučou a přitom o účinnosti té zbraně asi nic neví. K tomu, co dělaj jim bude bohatě stačit starej dobrej obušek. A přesto takovou tonfou dokážou chlapa pěkně zmastit a stejně tak kdokoliv může otáčením nunčaky kolem hlavy, nebo holí, nebo i mečem někomu ublížit... Mno a Tobě se taky může stát, že hodíš takovou hvězdici, škaredou špičatou a ona toho, proti komu´s jí hodil škrábne... řízne nebo tak rozčílí, že Tě rovnou zabije.

Jen úvaha...

Patrik

P.S.
Myslím, že Miro a Pavela zmiňovali podobnou věc (šipku?) z čínských BU...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron