STREČINK-jak na to?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

STREČINK-jak na to?

Příspěvekod Anonymní » stř 07. zář, 2005 19:49

Ahoj ahoj , už vím že jste to tu párkrát řešili,Chtěl bych se zeptat na základní věci při strečinku.1)Když stretchuju snažím se dostat z toho maximum = pálí to bolí to sem tam to křupne je to špatně nebo dobře? 2)Dělám suzukiho strečink můj sen nebo spíš cíl je udělat rozštěp a provaz a proto mám fakt docela ůchylku se dostat co nejdál nebo nejníž i přes značnou bolest.Někdy se mi stává ,že na druhý den mě bolí šlachy záda a nevím jsem takový docela stuhlý neohebný. :( Proto se chci zeptat jak dělat správně strečink abych byl maximálně ohebný (provaz :wink: ),dýchání,jak často a dlouho , atd. Snad se najde nějakej stretchmaster :P .Každá rada se hodí.Díky
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 08. zář, 2005 7:37

na to aby sa svaly natiahli musia byt zahriate a uvolnene. Ked tahas prilis sval sa reflexivne stahuje a je tam velka moznost zranenia (natrhnutia svalu alebo slachy) ako uz bolo povedane predo mnou - strecing by sa mal cvicit uvolnene a nie bolestivo. Suzuki je dobry, nicmenej odporucam povedzme Sebejovu knihu Strecing (trafil som autora??? :( ) na nazvime to teoreticke pozadie k tomu celemu. Je to lahko pochopitelne a aspon mne to dost pomohlo k lepsiemu pochopeniu co a ako vlastne robit.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: STREČINK-jak na to?

Příspěvekod mao » čtv 08. zář, 2005 8:52

protoze ten Suzukiho trening obsahuje dost asan z jogy, treba ti poradim neco uzitecneho.

1) moc palit ani bolet by to nemelo. Melo by to palit a bolet primerene. Telo Ti dava najevo ze jsi na maximu, tak to neprezen. Zase kdyz nic necejtis tak to znamena ze nic neprotahujes, nenatahujes.

Kdyz natahnes sval moc rychle, dojde k jeho smrsteni aby se neposkodil. Jak tu psali predemnou. To obejdes tim ze jdes do pozice poooomaaaaluuuu. Postupem casu sval nebo slachu natahujes vic a vic. Proto by mel clovek pozici drzet nejakou dobu. Kdyz to budes delat pomalu a neprezenes to napeti, podari se ti sval udrzet uvolneny.

2) kdyz jsi druhy den po strecingu stuhly, tak neco delas opravdu spatne. Melo by to byt presne naopak. Prehanis to. Nespechej tak a vysledek se drive ci pozdeji dostavi. Ja kdyz si zacvicim jogu, tak se mi dobre spi a druhy den jsem naopak daleko ohebnejsi a rano nejsem rozlamany.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 08. zář, 2005 18:11

Jednou jsem si dal strečink a na druhý den jsem se probudil a ani nevím jak na nochách které jsem protahoval jsem měl spoustu malých a středních modřin fakt nechápu ale řekl bych že jsem protahoval silou :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: STREČINK-jak na to?

Příspěvekod pm » stř 25. bře, 2015 16:08

PROGRAM NA PRUŽNOST, MOBILITU A DOBRÉ DRŽENÍ TĚLA

Obrázek

http://www.funkcnitrenink.cz/2015/03/pr ... zeni-tela/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: STREČINK-jak na to?

Příspěvekod pm » stř 13. kvě, 2015 9:47

Škola síly (5): Strečink – 3 top cviky pro zdraví, větší sílu a lepší výkony [video]

Obrázek

http://www.kb5.cz/2015/05/skola-sily-5- ... ony-video/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: STREČINK-jak na to?

Příspěvekod pm » čtv 02. bře, 2017 8:46

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků