Jiu jitsu, nebo kempo fotky

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Jiu jitsu, nebo kempo fotky

Příspěvekod Frana » ned 11. zář, 2005 10:43

Ahoj kuci...a děvčata!! :wink:
Prosim vás, nevěděl by ste někdo, jak se menujou ty dvě tyče, s kterejma se v kempu nebo jiu-jtsu bojuje??( nemyslim tonfy)
Popřípadě, jestli by ste mi nedali odkazi na fotky a videa s těmito zbraněmi....díky moc.
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod Gino » ned 11. zář, 2005 11:18

No, nejsem si vědom, že by se v Ju jutsu bojovalo dvěma kratkýma tyčema - tedy tím nemyslím rozvoj schopnosti bojovat s "čímkoli", ale skutečné osnovy škol. Jinak krátká tyč se v Jujutsu (podle toho v jakém) okrajově i užívá (tandžó), ale jinak spousta moderních "patlaljutsu" v sobě zahrnuje například i Kali. Ale to už je specificky něco jiného. Dnes jsou školy, které ti cvičí více věcí pohromadě (od každého něco), ale nemělo by se to plést dohromady.

Jinak s největší pravděpodobností jsi měl asi na mysli opravdu Kali (severine oprav mě, či doplň).
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

díkes

Příspěvekod Frana » ned 11. zář, 2005 11:50

Jo, díkes...No, u nas v Roudnici n.L. se učí , ale zatim umim jen jednu technyku ( v jiu-jitsu), a mně se to líbilo, tag chci jen vědět víc. Díkes :lol: .
Naposledy upravil Frana dne pon 12. zář, 2005 13:57, celkově upraveno 1
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Re: díkes

Příspěvekod Gino » ned 11. zář, 2005 11:51

Frana píše:Jo, díkes...No, u nas v Roudnici n.L. se učí asi jen jedna technyka ( v jiu-jitsu), a mně se to líbilo, tag chci jen vědět víc. Díkes :lol: .


Jo jo Tiger Team má v osnově i Kali, ale to už je spíš fakt pro Severina, jako jednoho z vedoucich :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

lol

Příspěvekod Frana » ned 11. zář, 2005 12:22

:) no, mně učí Ivoš a Radek a Ivoš s tim kali docela mlátí.. :lol:
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Příspěvekod severin » ned 11. zář, 2005 14:58

Zdravim tě kolego !
To co máš na mysli jsou techniky Kali/Arnis/Escrima
Pro nazvy klacků se využívají vetšinou angl. výrazy
1 single
2 double stick/baston/ollisi/cane
Dril s 2 tyčema se nazývá sinawali

Pro info skoukni
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... opic&t=352

http://www.andy-guettner.de/ jdi na IKAEF animace

V Tigerteamu tyhle techniky učím v pražském dojo ut-čt od 20h.Pokud máš zájem vidět o čem to opravdu je přijd se podívat nebo se domluv s víc lidma a můžu vám udělat seminář.S Radkem se ted uvidím dost často,stačí po něm vzkázat.Když budu mít volno můžem se domluvit a přijedeš ke mě domů /vlakem 55min/.Pokud budeš mít zájem napiš

severin@centrum.cz
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » ned 11. zář, 2005 19:16

To Frana: clovece ja te asi roztrhnu, jakou jednu techniku :lol: ti asi v utery predvedu, co vsechno sme se ucili! :twisted: a nejaky techniky snad mame natoceny s Richardem z Hamru, takze to snad nekdy prinesu
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » pon 12. zář, 2005 6:02

Gino píše:(..)Jinak krátká tyč se v Jujutsu (podle toho v jakém) okrajově i užívá (tandžó), (...)


Čeče, nevím, nevím, ale tandžó - krátká hůl, tedy s těmi to znaky používá jenom Učida rjú tandžó džucu (respektive sutteki džucu). Co se týče holí v klasický školách, tak tam vždycky záleží na konkrétní škole, jak si podobnou zbraň nazývá (tj. na konkrétním Rjú)... Konkrétně tandžó je prostě vycházková hůl bez pevně stanovené délky.

K holím v japonském kobudó... jen něco

Krátká hůl různých délek... to může být třeba (nejčastěji) hanbó - půl hůl ;) nejčastějí 90 - 100 cm dlouhá (ale taky 137 cm v Čikubušima rjú)... Alternativní název, který jsem našel je sanšakubó (asi znáte), ale také košigiribó "hůl sekající pas". V klasickejch školách jsem nenašel nic, co by se používalo v páru (rozuměj stejná zbraň v každé ruce).

V džúdžucu (korjú ;) ) se používala kratší hůl tanbó, méně než 60 cm. V některých školách je to 30, v jiných 40 cm, ideální délka se měří od lokte po konec prostředníku. Alternativní názvy hidžigiribó (hůl sekající loket" ?...
Další školy používají (-li) hůl gobó, délka 1 šaku a šest sun nebo kobó, devět sun, pět bu ;).

Ještě kratší hole... to je bomba a věc, která IMHO k džúdžucu patří nejvíc. Existuje hišigi (nebo kudžiku - drtit) v různých délkách (39 cm nebo kratší hassunhišigi, sanzunhišigi apod.) Fakt se nebudu rozepisovat, k čemuže to je... Název napovídá ;).

Asajama Ičiden hejhó a taky třeba ©indó Tenšin rjú, jak si to tu pročítám, má v osnovách tansaibó, krátkou tenkou hůl, 24 cm dlouhou a 14 milimetrů v průměru. Pochopitelně se užívá spíš k tlakům a pákám ;)

Krom toho, že některé tyto hole měli své vlastní disciplíny, nebo kategorie jako hanbódžucu apod.... užívali se obvykle k "džúdžucu" nebo "taidžucu".

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Díkes

Příspěvekod Frana » pon 12. zář, 2005 13:11

severin píše:
V Tigerteamu tyhle techniky učím v pražském dojo ut-čt od 20h.Pokud máš zájem vidět o čem to opravdu je přijd se podívat nebo se domluv s víc lidma a můžu vám udělat seminář.S Radkem se ted uvidím dost často,stačí po něm vzkázat.Když budu mít volno můžem se domluvit a přijedeš ke mě domů /vlakem 55min/.Pokud budeš mít zájem napiš

severin@centrum.cz




Zdravíčko kolego :lol: .Strasně díky za nabídku a za vše, určitě se ozvu :wink:
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Frana » pon 12. zář, 2005 13:12

Sin píše:To Frana: clovece ja te asi roztrhnu, jakou jednu techniku :lol: ti asi v utery predvedu, co vsechno sme se ucili! :twisted: a nejaky techniky snad mame natoceny s Richardem z Hamru, takze to snad nekdy prinesu



:lol: Já vim, ale ber to jako provokacui pro více informací. :lol: ......nejel bys se mnou ve čtvrtek do tý prahy?? :lol:
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 12. zář, 2005 13:16

To Frana: no mozna, jeste to zvazim, me pak Ivos zmlati, ze chci do Prahy pretahnout i tebe :D ale pravdou je, ze jsem nad tim stejne uvazoval, takze mozna i jo. Ale vis o tom, ze by si se pak do Rce dostal az v 23.15? Ja bych te mohl klidne v Praze ubytovat, ale to bys asi v patek nestihal skolu :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 12. zář, 2005 13:22

zapomel sem se podepsat :oops: . Sin :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků

cron