MEČ

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

MEČ

Příspěvekod Anonymní » čtv 22. zář, 2005 13:25

Rád bych se zeptal zda někdo nevíte o nějakém dobrém učiteli Iaido v Praze.Na čínský meč-Tien už sem konečně mistry sehnal a jelikož mám spoustu volného času tak jsem se rozhodl věnovat se ještě Iaido.Bojovým uměním už se věnuji 15 let a až poslední dobou mě začínají zajímat zbraně.Slyšel sem že v Číně se meči říká zbraň mudrců a Iaido je také velice vážené.Dost mne přitahuje filozofie s tím spojená.Nestojím ale o žádého "sportovního trenéra"který si říká Sensei nebo o někoho kdo to dělá 5-6 let.Hledám seriozního a kvalitního učitele.Děkuji moc za všechny typy.Můj kontakt-RIEDL VLADISLAV,tel-723383173,mail-www.katakomba@centrum.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 22. zář, 2005 13:46

Stačí se mrknout na vedlejší diskuzi "Iaido - kde nejlepe?" - hned do 2. příspěvku.
Pokud se teda mermomocí musíš učit 2 různý meče najednou. To kvalitě moc neprospěje a tobě vo kvalitu šlo, ne? Proč se rači neučíš ten čínskej 10 hodin denně?
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

gf

Příspěvekod Anonymní » pát 23. zář, 2005 13:24

Díky.Už sem jeden hodně dobrej kontakt dostal na mail.Uvidim jak to udělám.Možná si těch deset hodin denně rozdělim na 5 hod s katanou a 5 hod s Tien.Byla by to docela rarita.Ale moc bych to neřešil.Podle mě meč jako meč.Ve středověku také cvičili s kordem i s mečem najednou tak uvidim jak to pujde.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 23. zář, 2005 14:33

Inu, jak myslíš, ale strukturu pohybu čekej hooodně jinou, a vzájemně se to bude potírat - správně v jednom je zlozvyk v druhym.

Přeju zdar. Někdy třeba napiš jak se to daří. :)
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: gf

Příspěvekod Jendis » pát 23. zář, 2005 16:39

RIEDL píše:Podle mě meč jako meč.Ve středověku také cvičili s kordem i s mečem najednou tak uvidim jak to pujde.


Ne,pleteš se.....v době,kdy cvičili s kordem,jednalo se spíše již o renesanční meč,který se od kordu tak moc nelišil(renesanční meč je vidět třeba v 3 mušketýrech s M.Yorkem na začátku v titulkách,když šermuje se svým otcem).
Nevylučuju,že někdo někde se učil i meč(tak,jak ho většina zná-i když se také meče lišily od období),ale technika se liší hrozně moc.Jde o úplně jiné použití.....to je spíše na ukázku,než vysvětlování.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

jhj

Příspěvekod Anonymní » pát 23. zář, 2005 20:34

Máš pravdu....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků