Goju-ryu vs Shotokan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod icehand » pon 05. úno, 2007 9:03

RBR píše:
No jo, chtěl vybudovat pevný základy což je si myslim hoodně důležitý.To je přesně o tom, jak jsme se bavili shotokan v.s. shotokan a zenkutsu-dachi.Tam možná probíraj na seminářích stále něco nového,snaží se jít dál a dál ale opomíjejí to hlavní (nevím, neúčastnil jsem se) a pak to dopadá tak ,že to předělávaj a předělávaj a co je horší, jde i o ty základy....tím se jim zhroutí "všechno" co na tom postavili.Všichni víme jak je těžký dělat něco jinak , když to cvičíš s pocitem správnosti třeba 11 let.....


To jsme si nerozuměli. Nemám zájem nic předělávat. Osobně dle Nishiyamových principů cvičím od té doby co se to sem dostalo, tj. cca12-13 let. Opravdu nepotřebuji, aby mě na semináři vykládali, že mám podstrčit kostrč v postojích. To už dělám automaticky. Nemůžu stát pořád na jednom místě. Chyby a nedostatky mám jinde. Proto od semináře očekávám nové informace na jen opakování starých.

Když jsi začal s tou katou, mám na tebe dotaz ohledně Kanku-dai.V tech. 6-10 se provádí přetáčení pata-špička, že jo?Viděl jsem to provádět jen na patách....Naopak v podání Enoedy stále pata/špička i když teda jen velmi neznatelně.


Osobně to nepovažuji za důležité. Přetáčení provádím automaticky, zaměřuji se spíše na spojení loktu s tělem a načasování u této kombinace technik. Musel jsem si to zkusit, abych mohl zodpovědět tvoji otázku. Osobně jedu pata-špička. Tak mi to vyhovuje, pokud mě někdo logickými argumenty nepřesvědčí o jiném provedení, nebudu na tom nic měnit.

RBR


OK!Víš, tohle by bylo asi nejlepší hnát spíš než přez ČFTK, přez Jorgu nebo Kwiecinskyho v Polsku a dohodnout seminář pro pokročilé..Já rozumi tomu, že ty už zaujímáš stabilní postoje automaticky.Problém je se jeho seminářů asi účastníš společně s dětma a nyžšími kyu.Tam pak tyhle principy musí prezentovat když vidí plápolající lidi.Nehledě na to, že kolikrát kryž zkouší stabilitu i u danů, padaj na zem jako hrušky, i když maj na pohled stabilní postoj.
Co do kata, mám s nim záznam z kanku dai,hangetsu a jion a musim říct, nemá to chybu!!!Zřejmě ještě tyhle semináře pořádá, to je asi opravdu nejlepší přez Polsko.
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

 

Příspěvekod kik » pon 05. úno, 2007 13:33

pucmaz píše:
kik píše:volný sparing tam není,kumite se tam cvičí ve formě cvičení kdy mají stanovené pohyby ,ale klasické volné kumite tam není.oni to nahrazují těma aplikacema v kata ty jsou fakt na skvělé úrovni.


Je! Cvici se i volne kumite a cvici se od "pradavna". Uz Miyagi Chojun experimentoval s ruznymi druhy bogu (od kendo bogu az po tehdejsi boxerske rukavice) na irikumi. Kazdy zacatecnik se uci ze Okinawa Gojuryu se sklada z peti prvku: kihon, hojo undo, kata, kumite, kakie... :wink:


v Goju ryu ano ,ale já myslel tradiční karate před goju ryu,jsou tam sestavy které mají název kumite ,není to klasické kumite .
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod pucmaz » pon 05. úno, 2007 14:19

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:38, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod icehand » pon 05. úno, 2007 14:50

pucmaz píše:kik: nejsem si uplne co chces rict, ale psal jsi jasne ze v okinawskem karate neni kumite.
Okinawske karate se deli na nekolik vetvi z nichz jedna je Naha-te. A protoze do ni spadajici goju a uechi vznikly prakticky soucasne, nevim co myslis tim "tradicnim pred gojuryu". Shurite se v Naha necvicilo, kata jsou vsechny z Ciny...

sestavy které mají název kumite ,není to klasické kumite


:?:


Taky mě zajímá, co je to tedy za kumite......Nemyslíš třeba jiyu-ippon-kumite, nebo gohon-kumite, kaeshi- atd.?
Vůbec netušim, co tim myslíš za kumite........popiš to nějak!
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod kik » úte 06. úno, 2007 11:19

není to z mé hlavy jezdím každý rok na semináře okinavského karate a tam jsem se ptal a bylo mi odpovězeno ,že v okinavském karate není volné kumite.Říká ti něco jméno Jan Gyurys?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod icehand » úte 06. úno, 2007 12:09

Neříká, ani jsem na netu dle tohohle jména nikoho nenašel.
Takže je to jakoby forma DAN kumite, nebo se útok hlásí předem?Jak to probíhá?
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod kik » úte 06. úno, 2007 14:46

možná jsem to jméno skomolil napiš do vyhledávače rbka oni se zabývají tradičním okinawským karate co bylo ještě před goju ryu.jinak to kumite je vlastně jakoby kata v s partnerem.cvičí se rychle a tvrdě vypadá to dost dobře.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod icehand » úte 06. úno, 2007 15:21

Jo, mam to.Snažil jsem se najít nějakou ukázku toho kumite ale nepodařilo se.
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod jeikob » úte 06. úno, 2007 16:24

Jak si čtu vaši diskusi .Tak si řikám,že by vás mohlo zajímat tohle
Starý bbc dokument o godžu rju z okinavy. Kterej mně se velmi líbí. Jo má tři časti

http://www.youtube.com/watch?v=X98FolFB ... er&search=
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod icehand » úte 06. úno, 2007 16:43

jo, ty gejši jsou dobrý :-)
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod icehand » úte 06. úno, 2007 17:08

Ne, celý je to pěkný, akorát to mám bez zvuku což je škoda.
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod myhero » úte 06. úno, 2007 17:12

yakusoku kumite? kiso kimite? kihon waza bunkai? bunkai kumite?
v okinawskem karate je mnoho treningovych metod dvojic a vice-jic s predepsanym scenarem.
a skoro vsechny uz dnes maji japonska jmena. stejne jako karate. B-)
kokoroaratanikotoniatare
myhero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 14. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pucmaz » stř 07. úno, 2007 3:07

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:37, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » stř 07. úno, 2007 7:54

Jmenuje se Jan Gyuris
----
Pucmaz, poslal jsem Ti SZ
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron