Aikido a boj nozom

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod tokugawa » pát 15. srp, 2003 12:28

:)
Nemusime se dohadovat na kazdem metru. Jestli je to stejene jako v ostatnich americkych oborech (Publikuj nebo chcipni...) tak podobnych studii budou stovky. Chtel jsem jenom upozornit, ze s pistoli nejsou 2 metry zadna vyhra. (Kdyz by ji mel v pouzdre a ja nuz za pasem, skoro bych se vsadil, ze ho dostanu driv nez staci zamirit... :P)
Nechame uz honeni si tryka :roll: a budeme se zabyvat necim podnetnejsim.
V jednom clanku Erle Montagua jsem cetl moc hezkou myslenku. Neexistuje boj nozem! Nexistuji jen principy, ktere mohou zvysit pravdepodobnost preziti - tak na 15%.
Po nekolika letech cviceni toho co neexistuje :wink: Jsem se dopracoval tak na 10%. Staci si vzit sermirske masky + gumove noze a behem par vterin zjistite, kolik toho vlastne neumite a jak nebezpecny s nozem dokaze byt clovek, ktery ho v zivote nepouzil na nic jineho nez na krajeni chleba.
Tim bychom se mohli dostat k otazce: Kdo se nejak hloubeji venuje nozi pri svem vycviku? Jake jsou skoly a oddily v Cechach? Chodite tam nekdo? Jake jsou osobni zkusenosti?
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

 

Příspěvekod tokugawa » pát 15. srp, 2003 12:30

:)
Nemusime se dohadovat na kazdem metru. Jestli je to stejene jako v ostatnich americkych oborech (Publikuj nebo chcipni...) tak podobnych studii budou stovky. Chtel jsem jenom upozornit, ze s pistoli nejsou 2 metry zadna vyhra. (Kdyz by ji mel v pouzdre a ja nuz za pasem, skoro bych se vsadil, ze ho dostanu driv nez staci zamirit... :P)
Nechame uz honeni si tryka :roll: a budeme se zabyvat necim dulezitejsim.
V jednom clanku Erle Montagua jsem cetl moc hezkou myslenku. Neexistuje boj nozem! Nexistuji jen principy, ktere mohou zvysit pravdepodobnost preziti - tak na 15%.
Po nekolika letech cviceni toho co neexistuje :wink: Jsem se dopracoval tak na 10%. Staci si vzit sermirske masky + gumove noze a behem par vterin zjistite, kolik toho vlastne neumite a jak nebezpecny s nozem dokaze byt clovek, ktery ho v zivote nepouzil na nic jineho nez na krajeni chleba.
Tim bychom se mohli dostat k otazce: Kdo se nejak hloubeji venuje nozi pri svem vycviku? Jake jsou skoly a oddily v Cechach? Chodite tam nekdo? Jake jsou osobni zkusenosti?

TOKUGAWA (nejak nemuzu odeslat odpoved pod sebou)
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

Příspěvekod Sennin » pát 15. srp, 2003 12:44

tokugawa píše::)

V jednom clanku Erle Montagua jsem cetl moc hezkou myslenku. Neexistuje boj nozem! Nexistuji jen principy, ktere mohou zvysit pravdepodobnost preziti - tak na 15%.


Skvělá myšlenka... a myslím, že asi vážně pravdivá, odpovídající realitě. No, boji nožem jsem se lehce zabýval, ale spíše ofenzivními technikami, přepady ze zálohy ap. Dodnes si tyto techniky procvičuji (co kdyby...). Obranu proti noži jsem před dávnými a dávnými lety procvičoval ještě coby karatista, ale už tehdy jsem tomu moc nevěřil. Zkus spolek Comitatus, to jsou prý fakt machři. Vyučují jak klasickou španělskou školu, tak i japonské školy.
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod tokugawa » pon 18. srp, 2003 12:52

Moc se omlouvam, ale opravdu nejak stavkovalo odesilani, takze omluvte moje prispevkove koktani :cry: :oops:
Diky Senine nejakou dobu tam nahodou uz cvicim :)
Z pocatku jsme spolupracovali s p. Cibulkou a lidmi kteri dnes predstavuji Sitra Achra System. Nebudu zakryvat, ze jsme nakonec meli na nekolik veci jine nazory a nase cesty se tak trochu rozesly. Na druhou stranu, povazuji jejich system vychazejici z Evropskych tradic za dobry a uceleny. Pokud vam bude vyhovovat jejich system treninku, myslim ze to je dobra volba.
Pokud se dobre pamatuji, tak na severu Cech uci p. Cmuk Nemeckou skolu. (ale jenom jsem o nem slysel) Uci predevsim na individualni bazi, takze se k nemu dostat je odpovidajicim zpusobem obtizne.
Nekde v Brne existuje Ceska Skola Boje Nozem. Pro me je to dost daleko, abych si tam jen tak zajel na vyzvedy. Takze jak se tam cvici a jaka je kvalita nedokazu posoudit.
Dalsi lide to delaji v ramci Filipinskych systemu. V Praze je uci Matej Novak, ale ten se vice zameruje na Yamaue Aiki-JiuJitsu. Byl jsem na jednom jeho seminari - moc se mi libil a mohu ho s klidem doporucit.
V Praze je take klub Di-Pen-Shi. Ti vychazeji predevsim s Filipin, ale integruji je i s dalsimi smery. Take jsem byl na seminari - byl zajimavy a osobne jsem mel dobry pocit. Take mohu doporucit, ikdyz vam musi jejich system treninku "sednout".
Bohuzel moc zkusenosti s Japonskym Tanto nemam. Kdo beze sporu poskytuje spickovy vycvik je skola Nagomi. Ma sidlo v Praze a uci Kosyu-Ryu Gunpo. Nedelaji jen Tanto, ale take Bato Do, Aiki-JiuJitsu + more dalsich veci (coz by mel rict nekdo povolanejsi). Pokud budete mit moznost se tam dostat doporucuji. (Predevsim Zazen je uplne super!)
Pak jsem slysel, ze Tanto dela nekdo na severu (mozna v Usti?) nevim, pamet uz mi moc neslouzi.
No a posledni clovek, o kterem vim, ze Tanto delal, je Ivo Kosina v Olomouci. Par let jsem ho nevidel tak venim, jestli ho jeste vyucuje. Videl jsem ho nekolikrat cvicit a vyznelo to velmi realisticky a presvedcive. Nikdy jsem vsak pod nim necvicil.
Uf tohle jsou lide, o kterych mam nejakou povedomost. Zajimalo by me jestli mate zkusenosti s nekym jinym a do jake miry sdilite moje nazory.
(Ted to uz snad odejde jen jednou!)
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

Příspěvekod kusa » úte 19. srp, 2003 15:51

ak sa to tak da povedat, tak v skole Nagomi dialkovo studujem (pomerne kratko) :D, pobehal som toho na Slovensku hodne, ale s tak kvalitnym pristupom som sa nestretol :cry:, teda zdielam nazor tokugawu...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » ned 24. srp, 2003 18:15

Misto ty pistole bi mi bohatě stačil teleskop nebo Esrimovská ratanová hůl.Pokusd by neměl meč nebo pistoli tak nemá nárok. :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » pon 25. srp, 2003 9:56

teleskop je betarska zalezitost :lol:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » pon 25. srp, 2003 11:28

Anonymní píše:Misto ty pistole bi mi bohatě stačil teleskop nebo Esrimovská ratanová hůl.Pokusd by neměl meč nebo pistoli tak nemá nárok. :)


Trochu mimo otazka - ratanova tyc - preco sa pouziva prave tento material? Je to len z treninghovych/bezpecnostnych dovodov, alebo to ma aj nejaky iny zmysel? Dubova by asi bola lepsia, nie? Ale len spekulujem, o escrime viem len ze existuje (a videl som par zvlastnych videi), tak mi to prosim vysvetlite. Dik.

P.S. Nerobte z toho ale vedu, nechcem kvoli tomu zakladat novu diskusiu.

MT©
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod SianLang » úte 26. srp, 2003 5:13

No protože ratan se dováží (za těžkej peníz) v lodních kontejnerech až z Indonésie, zatímco dubový tyče by si mohl měkdo - nedej Bože - uříznout zadarmo za barákem... A to by už nebyl ten správnej kšeft :lol:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 26. srp, 2003 8:09

Vidět za vším podraz, mamon, honbu za ziskem, každý mě chce okrást a ulížit, nezvání to tak trochu paranoiou? Anebo jsi s tím, SL, nikdy necvičil? V prvním případě přeju přehodnocení postoje k životu (uvidíš pak, že svět není skrz naskrz zkažený, a to samo o sobě je už docela dobrý důvod pro lepší náladu), v druhém si to nejprve, než se k tomu vyjadříš, vyzkoušet. A ne někde si dvakrát mávnout tyčí, ale poctivě aspoň hodinu denně třikrát do týdne, zkusit nejprve jeden materiál a po pár měsících ten druhý. Uvidíš sám, jestli budeš mít ještě chuť si namáhat a likvidovat zápěstí, lokty i ramena něčím těžkým a tvrdým nebo dáš přednost lehkosti a pružnosti..
P.S. Netvrdím, že se mi za kus zdřevnatělý trávy, která jinde roste stejně divoce jako tady kopřivy, chce dávat 250 korun.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod SianLang » úte 26. srp, 2003 9:04

Černej rytíř píše:Vidět za vším podraz, mamon, honbu za ziskem, každý mě chce okrást a ulížit, nezvání to tak trochu paranoiou? Anebo jsi s tím, SL, nikdy necvičil? V prvním případě přeju přehodnocení postoje k životu (uvidíš pak, že svět není skrz naskrz zkažený, a to samo o sobě je už docela dobrý důvod pro lepší náladu), v druhém si to nejprve, než se k tomu vyjadříš, vyzkoušet. A ne někde si dvakrát mávnout tyčí, ale poctivě aspoň hodinu denně třikrát do týdne, zkusit nejprve jeden materiál a po pár měsících ten druhý. Uvidíš sám, jestli budeš mít ještě chuť si namáhat a likvidovat zápěstí, lokty i ramena něčím těžkým a tvrdým nebo dáš přednost lehkosti a pružnosti..
P.S. Netvrdím, že se mi za kus zdřevnatělý trávy, která jinde roste stejně divoce jako tady kopřivy, chce dávat 250 korun.


Hmm, tak tohle napsal člověk, který druhému radil, aby tohle fórum nebral moc vážně... :D Pro mě osobně je fórum od slova "fór" a tak ho taky beru! Byl to VTIP, jasný Černej rytíři? No dobře, nepovedenej, ale byl. Docela mě překvapilo Tvé hodnocení mé osoby, zdá se, že toho o mně víš víc než já! Mimochodem, paranoiou spíš zavání Tvá reakce, ale do toho mi nic není... nebo je to také jen nadsázka?! (Nevím, jestli jsem paranoidní, ale můj psychiatr mi prej věří, že jsem poslední vtělení Sian Langa :D ) Fakt se nechci navážet ani do ratanek, ani do Tvého umění... Zdar, S.L.
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod tokugawa » úte 26. srp, 2003 11:30

MTS: Ja bych dal na prvni misto bezpecnost.
Co rozhodne ocenis, je mnohem lepsi rozkladani a pohlcovani vibraci u ratanu. Mnohem mene to odnaseji klouby na prstech a na ruce. Skuz si chvili tim doubkem do neceho mlatit, nebudes schopen ani otevrit ruku. (Ne ze by se to u ratanu nestalo, ale bude to za dost delsi dobu :wink: ).
Pokud si ratanku stahnes nejakou paskou. (Coz bych radil u jakekoliv tyce, protoze odstepky a ulomene kusy dokazi letat jako projektily a mohou dost neprijemne zranit v obliceji) Tak ikdyz ti praskne, pomerne dlouho trva, nez ji rozmlatis, ze se uz neda pouzivat. Doubek kdyz praskne, tak maximalne behem 3. rany se take ulomi.
Tohle tedy plati predevsim pro hole cca 30-90 cm. Mensi jsou tak kratke, ze jsem mezi nimi nezjistil rozdil. No a u delsich zacinaji celkem rozumne pohlcovat i dalsi materialy. Naopak u ratanu muze byt problem, ze muze byt pruznejsi nez by clovek cekal :?
[/code][/u]
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

Příspěvekod Anonymní » úte 26. srp, 2003 12:13

Diky za odpovede, uz je mi to jasnejsie!

K tej paranoi - drzim sa hesla "to ze si paranoidny este neznamena, ze po Tebe nikto nejde" :D ..ale vazna, moj psychoanalytik mi tvrdi, ze uz je to lepsie...zvieraciu kazajku mam uz len v pondelok po porade...8)

MT©
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 26. srp, 2003 21:29

SL, sebekriticky uznávám, že jsem ve Tvém příspěvku nadsázku nepochopil, nejsem dnes zcela ve formě, ale slibuju, že se to už nebude opakovat. Rezidua mé cti mi velí se převtělit. Nebo převtelit?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod SianLang » stř 27. srp, 2003 5:11

Uf..., to jsem rád, že to takhle dopadlo. Už jsem se bál, že poznám ratan na vlastní kůži (nebo vlastní hlavě) :D
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 28. srp, 2003 8:55

Zbytečné obavy, pro tyto účely dávám přednost dubisku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 01. kvě, 2004 14:13

Nedavno jsem videl jednoho cvicit s klackama ze zeleznyho dubu.Ale meli by jste se vratit k tomu nozi.Kdyz vidim,jak se v eskrime nebo kali ten nuz miha,tak bych nechtel bejt aikidistou,ktery to bude vykryvat.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků