Vyroba palice (182 cm)

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Vyroba palice (182 cm)

Příspěvekod choze » čtv 27. říj, 2005 8:20

Ahojte, mam prosbu: Keby ste niekto vedeli o sikovnom stolarovi, ktory by vedel vyrobit palice z tvrdeho dreva o dlzke priblizne 182 - 185 cm, o priemere okolo 2,5 - 2,8 cm, dajte mi prosim vediet na moj mail. Podrobnosti by som riesil uz cez mail. Najlepsie z Bratislavy, alebo blizkeho okolia. Dakujem
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

 

Re: Vyroba palice (182 cm)

Příspěvekod Raptor » čtv 27. říj, 2005 9:04

choze píše:Ahojte, mam prosbu: Keby ste niekto vedeli o sikovnom stolarovi, ktory by vedel vyrobit palice z tvrdeho dreva o dlzke priblizne 182 - 185 cm, o priemere okolo 2,5 - 2,8 cm, dajte mi prosim vediet na moj mail. Podrobnosti by som riesil uz cez mail. Najlepsie z Bratislavy, alebo blizkeho okolia. Dakujem


Zdar, to snad umí každej truhlář nebo stolař a nebo na každé pile, ne? Vezmi Zlatý stránky Blavy, najdi si pily / truhláře / stolaře a zkus tam zavolat - určitě se s nima domluvíš ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod choze » čtv 27. říj, 2005 9:41

budes sa cudovat, ale nie je to take jednoduche, malo kto ma moznost upnut 180 dlhu tyc...
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Raptor » čtv 27. říj, 2005 10:02

choze píše:budes sa cudovat, ale nie je to take jednoduche, malo kto ma moznost upnut 180 dlhu tyc...


Tak v tom případě zavolej na nějakou pilu - tam tuhle možnost mají zcela jistě, vzhledem k tomu, že vyrábějí prkna 3 a víc metrů dlouhý ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » čtv 27. říj, 2005 10:26

Jenže tohle se musí stočit na soustruhu. Na pile dělaj fošny, latě atd. A určitě to dotyčný nebude chtít z jehličnatého dřeva.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Raptor » čtv 27. říj, 2005 11:00

Anonymní píše:Jenže tohle se musí stočit na soustruhu. Na pile dělaj fošny, latě atd. A určitě to dotyčný nebude chtít z jehličnatého dřeva.


®e by na pile neměli soustruh? Tak to se mi fakt nezdá ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » čtv 27. říj, 2005 12:06

choze: No já nevim ... možná to potřebuješ na ňákou parádu, ale já bych vzal tvrdší lať, šmirgl a vreckový nožík a v klídku si vypižlal 8hran nebo vícehran. Nebo menšímu zanedbanýmu javoru ulomil ňákou pěknou větývku. Daj se najít i dost rovný, rovnější než průmyslově vyrobený a blbě skladovaný.
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Vyroba palice (182 cm)

Příspěvekod treeofdeath » čtv 27. říj, 2005 12:54

choze píše:Ahojte, mam prosbu: Keby ste niekto vedeli o sikovnom stolarovi, ktory by vedel vyrobit palice z tvrdeho dreva o dlzke priblizne 182 - 185 cm, o priemere okolo 2,5 - 2,8 cm, dajte mi prosim vediet na moj mail. Podrobnosti by som riesil uz cez mail. Najlepsie z Bratislavy, alebo blizkeho okolia. Dakujem


a co tak zainvestovat do bieleho duba? mam z toho materialu jo a hanbo, davam im dost zabrat a furt, teda par rokov, drzia... 8)
...pravda ale je, ze niektore kusy isli hajat pomerne rychlo... :?
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod treeofdeath » čtv 27. říj, 2005 14:02

ukropcany píše:No a o znáňaní materiálu ani nehovorím - mal som v ruke yo z japonského dubu a to bolo fakt super, ale u nás som nikdy také drevo nevidel...


...ale da sa zohnat, relativne v pohode... 8)
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod treeofdeath » čtv 27. říj, 2005 14:05

dabl
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

 

Příspěvekod RBR » čtv 27. říj, 2005 21:20

ukropcany píše:No a o znáňaní materiálu ani nehovorím - mal som v ruke yo z japonského dubu a to bolo fakt super, ale u nás som nikdy také drevo nevidel...


Taky mám Bo z japonského dubu. Koupil jsem jej obchodě specializujícím na BÚ potřeby. Pokud by byl zájem seženu Vám na ně kontakt.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » čtv 27. říj, 2005 21:42

Myslím,že jakejkoliv klacek seženete přes Patrika tady..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod choze » pát 28. říj, 2005 9:11

Osobne vlastnim asi 12 roznych bo, pricom niektore som si kupil, nejake som dostal. Kontakty na rozne obchody a ludi, ktori vyrabaju rozne palice taktiez mam. V pripade bo (dlzka okolo 182 cm) poznam bohuzial ale len ludi z nemecka, ktori vedia vyrobit ako tak kvalitne bo, ovsem za cenu, za ktoru si viem palice kupit aj v hocijakom budo shope (1000 Sk - 2000 Sk pripadne aj viac). Uz dlhsi cas zhanam cloveka v bratislave a v okoli, ktory by vedel vyrobit palicu o dlzke 182 cm, aspon ako-takej kvality, z tvrdeho dreva (buk, dub...), primeranej ceny (300-500 Sk). Nechcem nic specialne, vyslovene palice na cvicenie, ktore ked ludia zlomia, nebude ich to az tak mrziet. Nie kazdy je ochotny dat 1000 sk za palicu, ktoru za pol roka moze pouzit uz len na podkurenie do krbu ;)
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod treeofdeath » pát 28. říj, 2005 14:03

Jendis píše:Myslím,že jakejkoliv klacek seženete přes Patrika tady..... :wink:


:? myslim, ze v BA to ma kazdopadne blizsie, ako do Zlina 8)
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod patrik » pon 31. říj, 2005 9:28

RBR píše:
ukropcany píše:No a o znáňaní materiálu ani nehovorím - mal som v ruke yo z japonského dubu a to bolo fakt super, ale u nás som nikdy také drevo nevidel...


Taky mám Bo z japonského dubu. Koupil jsem jej obchodě specializujícím na BÚ potřeby. Pokud by byl zájem seženu Vám na ně kontakt.

RBR


Neni japonsky dub, jako japonsky dub... a neni bily dub, jako bily dub...

V CR bych neveril nicemu, co se tak tvari... Vse bych proveril a na duveru bych se vykaaak...

Hezky den vsem ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod patrik » pon 31. říj, 2005 9:34

treeofdeath píše:
Jendis píše:Myslím,že jakejkoliv klacek seženete přes Patrika tady..... :wink:


:? myslim, ze v BA to ma kazdopadne blizsie, ako do Zlina 8)


Navic na dluhe palice bych si netrouf, co se tyce shaneni... Myslim, ze choze vi, na co se pta...

U mne v sopu jsou tak hole z Taiwanu, klasicky dub, za 600,- az 700,-
Proste standard...

Ja jsem rad, kdyz sezenu qualitni dzooo a to se podarilo a to mam...

Patrik

P.S.

ukropcany píše:No a o znáňaní materiálu ani nehovorím - mal som v ruke yo z japonského dubu a to bolo fakt super, ale u nás som nikdy také drevo nevidel...


Heled, ukropcany, proc furt pises yo, kdyz myslis dzo (jo, jyo... a tak podobne) ;)
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod jox » úte 01. lis, 2005 11:56

A to eště Patrik neví že ve vašem dodgeo jlastáte xaj :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron