Kde koupit levně katanu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Kde koupit levně katanu

Příspěvekod Birkov » pon 05. pro, 2005 19:03

Chci si koupit katanu, ale nechci nic extra, tak do 2tis.
Hlavně když se po pořádným švihnutí nerozpadne, chci to spíš na blbnutí. Bude zima, sněhuláci :-)
Kdysi jsem cvičil ninžucu a tahle zbraň mě vždy dostávala.
Znáte nějaký dobrý obchod kamenný či internetoví s podobnými cenami?

Díky za všechny rady.
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod sulthan » pon 05. pro, 2005 20:25

cokoliv co koupis levneji nez 10tisic se IMHO neda nazvat ani jako replika katany, natoz katana.
Jestli chces blbnout, tak si projdi vietnamsky trznice a snad neco objevis...
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod Birkov » úte 06. pro, 2005 17:40

Jakou máš katanu?

Ono ty trhové moc nevydrží, znám pár lidí, kterým se po pár trenincích rozpadla..
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

Příspěvekod TAPTAK » stř 07. pro, 2005 8:12

sulthan - aby to nedopadlo tak, ze se na trzisti bude ptat po katane za 10 klacku. :wink:
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod sulthan » stř 07. pro, 2005 8:46

ja jsem spis myslel, ze na blbnuti ti staci i normalni macheta - a tu za 2tisice sezenes i pomerne kvalitni.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod Birkov » stř 07. pro, 2005 14:51

Teda mezi machetou a katanou je setsakra rozdil...
No, naštěstí jsem se o tom bavil s trenerem z ninjucu,
a ten mi řekl něco podobného jako z prva sulthan, až na to, že ten kdo chce trenovat, si malokdy dopreje mec za 10<xxtis. Takze asi tak. K treningu pry staci katana od nějakých 3500kč, která je již konstrukčně dobrá a celkem vyvažená..
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

Příspěvekod MaestroP » stř 07. pro, 2005 15:06

No ja vim ze ty z Japonska sou cca kolem 200 000,-Kc.
Ale ty uz nejsou na blbnuti.
Tak to vidim na tu trznici. :)
MaestroP
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Birkov » stř 07. pro, 2005 15:16

Co jsem koukal, tak katany original se dají sehnat asi od 40tis.

Katana z trhu je opravdu max na dekoraci..
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

Příspěvekod player » stř 07. pro, 2005 16:35

Brirkov : zapomen na to,ze katana za 3500kc je konstrukcne dobra a vyvazena,vim moc dobre o cem mluvim :D
Ani katana za 5tis. nestoji za koupi,pokud to nechces mit jen zavesene na zdi.
V teto cen. kat. jsem mel dva modely,u jednoho se neustale "vyvrklavala" cepel v rukojeti a u druhe sem zlomil rukojet(experti necht prominou me neodborne nazvoslovi),protoze u tehle smejdu levnych jsou z nakeho plastu a ten hovno vydrzi a to nejsem zadnej samuraj;)
I na obycejne cviceni(taseni apod.) to chce poctive udelanej kousek a ty pod 10tis. nejdou.A na sekani to chce pak jeste o radny kus poctivejsi kousek:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Birkov » stř 07. pro, 2005 16:46

To player:
takhle, je vyvažené v mezích dané kategorii, jasně že to není nějak extra..
Kamarád s ní cvičí asi 4roky a žádný problém nemá. Ta kterou mi doporučoval trener je prý vyráběna v japonsku od firmy, která se tím zabývá a pochybuji, že by mi lhal. Trenér létá trénovat sem tam do japonska a nakupuje od tamtud věci do svého krámu s orient. zbožím..
O tom vykláni v rukojeti my také rikal, ale pry to není připad katany o kterou mam zajem...
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod Picard » stř 07. pro, 2005 17:36

Musim rict, ze po precteni tohohle threadu me celkem prechazi mraz po zadech...

1. Vec, co si koupite nekde na trznici za par tisic opravdu neni na zadne cviceni, je to tak maximalne na poveseni na zed - cokoliv jineho s tim chcete delat (machrovat pred zrcadlem, nebo pred lidma, nebop nedej boze proti nekomu jinymu) je vazne dost nebezpecne, nikdy nemuzete vedet, kdy se v tom neco zlomi. Muzete nekoho vazne zranit, nebo i zabit.

2. Pokud nevite co delate, nemate v teto oblasti zadny seriozni vycvik pod vedenim nejakeho seriozniho ucitele v nejakem serioznim bojovem umeni, muzete dost snadno zranit sami sebe nebo nekoho jineho. I v Kendo nebo v Iaido dostanete do ruky ostry mec (nebo kovovy mec z tupou cepeli) az po hodne dlouhe dobe a ma to svuj smysl

Proto velmi opatrne s cim a co delate, neberte to prosim na lehkou vahu!
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » stř 07. pro, 2005 17:57

Picarde, máš to marný...

Katana je cool. Pořídíš jí za 4 tisíce z Japonska a pak s ní můžeš sekat sněhuláky. To přece stačí.

K té opatrnosti. Nevíte náhodou, proč i na bokkenech, které se vozí do ČR bývá často napsáno, že jsou určené pro cvičení pod odborným dohledem? Mno nic.

Patrik

P.S.
BTW katany z Japonska za čtyřku (dokonce daišó), které se tu často používají ke cvičení (nevím čeho)... zeptal bych se přímo v Japonsku, k čemuže jsou vyráběny. Pro jaké účely...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Birkov » stř 07. pro, 2005 18:38

Ty meče jsou samovšechny určené ke cvičení.
Co se týče těch sněhuláků. AĽ budete na nějakém zimním semináři a postavíte sněhuláka ještě rád si zkusíte pár technik, které se natvrdo nedají nikdy jet dokonce...

Co se nebezpečí týče, i násadou od koštěte můžete někoho zabít...
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

Příspěvekod patrik » stř 07. pro, 2005 18:47

Birkov píše:Ty meče jsou samovšechny určené ke cvičení.


Radil sem, aby ses zeptal v JPN, zatímco Ty mi tu píšeš, co Ti řekl ten, kdo je vozí do ČR...

Jestliže se tady prodávaj za 4 tisíce, musí z nich mít nějakou provizi prodejce, je třeba z nich zaplatit clo, DPH, další náklady... japonský prodejce chce taky něco utžit... zjistíš, že výrobní, nebo i prodejní cena v Japonsku je tak nízko, že Tě prostě musí trknout, že nejsou ke cvičení, ale jako dekorace. Suvenýr, filmová rekvizita (!) pro nic nedělajícího komparzistu v akčním filmu o samurajích...

Na cvičení jsou věci, kterým se říká třeba iaitó (nejlevnější v JPN, poměrně šrot) stojí ca 20 tisíc jenů (bez dopravy, bez provizí komu jsem napsal, bez daně... solidní na cvičení (ne na sněhuláky, který Ti rozhodně dají pocit dobře zacvičené techniky) se pohybují někde kolem 50 tisíc jenů (a víc)...

Na sekání věcí se používaj věci úplně jiné. Za ceny úplně jiné. Většinou jsou dražší než iaitó...

Potom jsou tu pochopitelně skutečné meče... šinken, šinsakutó... nevím, nejsem odborník.

Birkov píše:Co se týče těch sněhuláků. AĽ budete na nějakém zimním semináři a postavíte sněhuláka ještě rád si zkusíte pár technik, které se natvrdo nedají nikdy jet dokonce...


Jistě, kvůli tomuhle žiju... tuhle potřebu mám vždycky, když jedu na "soustředění"

Sněhulák, to je fakt makiwara na úrovni...

Patrik

P.S.
Nelam si se mnou hlavu...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Birkov » stř 07. pro, 2005 19:03

Achjo, tady to fakt nemá cenu...
Nic chlapy, končim diskuzi.
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Picard » stř 07. pro, 2005 19:54

Birkov píše:Co se týče těch sněhuláků. AĽ budete na nějakém zimním semináři a postavíte sněhuláka ještě rád si zkusíte pár technik, které se natvrdo nedají nikdy jet dokonce...


seminari ceho probuh?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lear » pát 09. pro, 2005 11:44

Mně teda připadá vtipný i fakt, že někdo v ČR se pokouší cvičit nindžucu.. :roll:
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Birkov » sob 10. pro, 2005 16:11

Lear píše:Mně teda připadá vtipný i fakt, že někdo v ČR se pokouší cvičit nindžucu.. :roll:


Tebe asi překvapuje hodně věcí.
No, ono to vlastně vyplívá již z tvého nicku, Král Lear byl také hodně "překvapen"
Birkov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 05. pro, 2005 0:00

Příspěvekod mamushi » ned 11. pro, 2005 6:30

Birkov píše:Ty meče jsou samovšechny určené ke cvičení.


Sorry, ale nejsou. Tenhle "mecu", jsou plny souvenyr shopy u vsech pamatek (predstav si, ze by husiti byli vic svetove znamejsi - a na Karlove moste a kdejakym hrade by ruzny pochybny existence prodavali repliky palcatu, sudlic), jsou uvetsinou lisovany v Cine a pri nakupu Ti na krabici prodejce nalepi s cenovkou i upozorneni pro celniky, ze uvnitr je hracka, jejiz hodnota se blizi nule. Posilal jsem jich jednotlive do CR postou nekolik a clo jsem neplatil nikdy, protoze zasilka nedosahoala ceny 3000 CZK...

Patrik
Jestliže se tady prodávaj za 4 tisíce, musí z nich mít nějakou provizi prodejce, je třeba z nich zaplatit clo, DPH, další náklady... japonský prodejce chce taky něco utžit... zjistíš, že výrobní, nebo i prodejní cena v Japonsku je tak nízko, že Tě prostě musí trknout, že nejsou ke cvičení, ale jako dekorace. Suvenýr, filmová rekvizita (!) pro nic nedělajícího komparzistu v akčním filmu o samurajích...


Presne, jak pise Patrik. Maloobchodni ceny v tehle "mecu" zacinaji okolo 2.500 JPY (500 CZK) za wakizashi a 4.500 JPY (900 CZK) za Dai katanu. Pokud maji alespon naznacene lakovani, tak trochu vic. O cene rozhoduje jenom to, jak maji vyvedenou saiu (pochvu), protoze "cepel" - chromovany vylisek - je u vsech stejny. Pri trose smlouvani nebo vetsim odberu jdou ceny jeste niz - rekord mam na 4.500 JPY (900 czk) za "sestavu" daikatany a wakizashi.

Je to po vsech smerech hracka!!!! (asi jako plastova kytara, detsky mobil, indiansky luk se sipem s prisavkou...) a pokud to nekdo v CR prodava jako "japonsky mec" ( s pridomkem "na cviceni"), tak ma budto v hlave nasrano, nebo to je obycejnej podvodnik...

K tomu pouziti: Jako suvenyr to moc hodnotu nema, protoze se na to z blizka neda moc divat (vylisky tsuby - zastity maji jen na brusce nahrubo odbrousenou vtokovou sestavu... )

Vyuziti je ale super pro divadlo nebo film, kde se na to divak kouka ze 3 a vice metru. Jen je dobry z toho nejdriv vyhodit neuveritelne tezkou a k nicemu nepouzitelnou cepel a nahradit ji bambusovou nahrazkou(takemitsu). A jelikoz tenhle "kompars mec" nebyva tasen, je dobry cepel vyhodit uplne a z pochvy a "drzadla" (to pro playera :wink: No offence) udelat nerozebiratelny kus.

I kdyz, jeden ucitel tady mi rikal, ze pro filmovy kompars ano, ale na divadlo by se to snad radsi pouzivat nemelo, neb si tim herec kazi vkus :wink:
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod mamushi » ned 11. pro, 2005 6:35

Picard píše:
seminari ceho probuh?


Prece Ninjutsu, ne? Jasny vo_e?
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků