Aikido v Praze

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Aikido v Praze

Příspěvekod nightm4re » pon 09. led, 2006 9:37

Zdravim,

Chtěl poprosit o reference na Aikido kluby a jejich senseie působící v Praze. Zajímají mě Vaše názory, zkušenosti, obecně která z dojo / sensei jsou doporučení hodná/ý a proč?..

Díky
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod sulthan » pon 09. led, 2006 14:01

Aikido centrum Fudoshin.
http://www.karlin.mff.cuni.cz/~kubat/aikido/index.html

aikido sice necvicim, ale sensei Kubat je velmi rozumny clovek a myslim, ze se u nej cvici velmi dobre.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 09. led, 2006 18:20

www.meditace.com

Aikijutsu u p.Mádla.....vím,že ho spousta lidiček považuje za učitele velmi kontroverzního,ale aikijutsu,co vyučuje,funguje :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nightm4re » čtv 12. led, 2006 14:40

Co třeba Aikidó Kenkyukai Praha (AKP)? a jak se např. liší názor obecně ve světě na aikido vyučované pod značkou SAA, ČFAI příp. ČAA? máte někdo přehled?
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

Příspěvekod patrik » čtv 12. led, 2006 15:09

patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod nightm4re » čtv 12. led, 2006 15:34

/to patrik: nic ve zlém/
jen tolik..
pokud bych chtěl výpis všech aikido dojo působících v Praze a jednotlivých asociací aikido, použil bych Google. Mě zajímají jakékoliv bližší informace - např. lidí, kteří prošli těmito dojo / působili pod těmito asociacemi atd...
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

Příspěvekod patrik » čtv 12. led, 2006 15:39

nightm4re píše:/to patrik: nic ve zlém/
jen tolik..
pokud bych chtěl výpis všech aikido dojo působících v Praze a jednotlivých asociací aikido, použil bych Google. Mě zajímají jakékoliv bližší informace - např. lidí, kteří prošli těmito dojo / působili pod těmito asociacemi atd...


1) Tím jsem chtěl říct, že tu podobné téma bylo
2) že
patrik píše:Ať přijdeš v Praze kamkoliv, budou Ti naznačovat (někde víc, jinde míň), že je to nejlepší volba a ostatní školy slušný nejsou... nejen v Praze.


a totéž platí pro lidi, kteří podobnými oddíly prošli. IMHO pochopitelně.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod nightm4re » čtv 12. led, 2006 15:48

1.Vím, že tu podobné téma bylo, ale odpověď na svou otazku jsem v něm nenašel.
2. Myslím, že jsou i lidé, kteří jsou schopni podat objektivní informace, a navíc pokud Ti někdo bude říkat, že jeho dojo je Nej (viz výše), tak je omezenec a nemá cenu se s ním dál bavit...
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

Příspěvekod nightm4re » čtv 02. úno, 2006 10:36

btw: neměl by někdo nějakou fotku RNDr. Kubáta? ..
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

Příspěvekod mamushi » čtv 02. úno, 2006 11:14

nightm4re píše:/to patrik: nic ve zlém/
jen tolik..
pokud bych chtěl výpis všech aikido dojo působících v Praze a jednotlivých asociací aikido, použil bych Google. Mě zajímají jakékoliv bližší informace - např. lidí, kteří prošli těmito dojo / působili pod těmito asociacemi atd...


Tak teda jeste jednou sem, i kdyz docela vycerpavajici diskuze na tohle tema je pod linkem, co Ti tam povesil Patrik...

mamushi píše:
paja píše:vite nekdo o nejakych slusnych sklach aikido v Praze??diky za odpoved NIK


Pokud Ti jde o aikido - tak pouze z osobnich pohnutek - a tudiz naprosto neobjektivne - bych Ti asi doporucil zkusit nezavislou informativni navstevu u jiz vyse zminovanych

www.hvezdicka.cz/ba - Praha 5 - Košíře a ještě na Karláku

Proc? Maji prokazatelne napojeni na originalni - i v Japonsku velice uznavany zdroj - Nishio Senseie. Byli s nim ve velmi uzkem kontaktu (alespon nekteri) - minimalne 6x do roka a on mel alespon hruby prehled, co se v CR deje. Dnes se BA snazi zvat do CR dalsi ucitele (Japonce) - a co vim, tak umoznuji kontakt s nima a ucast na jejich seminarich i lidem z uplne jinych klubu - takze i ty bys teoreticky mel mit moznost videt original - o coz by ti asi melo jit predevsim.


 Na "netu" o nich asi nejvic vypovida, koho a jak casto do CR zvou... Osobne jsem mel navic moznost se presvedcit, ze Nishio sensei, jeho skola i jeho aktivity v zahranici jsou vysoce hodnoceny i v Japonsku.
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

 

Příspěvekod nightm4re » čtv 02. úno, 2006 14:06

dik za info. kazdopadne link: www.hvezdicka.cz/ba mi nefunguje, maji jine stranky v soucasne dobe?
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

Příspěvekod nightm4re » čtv 02. úno, 2006 14:09

beru zpet, zrejme ten link neprosel pres firewall co mame v praci. zkusim to doma. jeste jednou diky.
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

fotky

Příspěvekod daemoniack » čtv 02. úno, 2006 23:50

ahoj, co se tyka Aikido centrum fudoshin (ACF) mohu vrele doporucit. Pokud jsi se jeste nekoukal na stranky pana Kubata tak: www.karlin.mff.cuni.cz/~kubat/
(ale tedka prave ten server odmita spolupracovat)
Ohledne fotek, vim ze nejake jsou mezi fotkama z posledniho seminare pana Tanaky v Cechach: ten rozmazany v predu - http://www.adp-i.cz/fotky/Tanaka/Plzen2 ... 20068.html
nebo tady zhruba uprostred
http://www.adp-i.cz/fotky/Tanaka/Plzen2 ... 20064.html
kdyz si to prohlednes cele, jiste jeste nake najdes.
daemoniack
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 20. lis, 2005 0:00

Příspěvekod nightm4re » pát 03. úno, 2006 8:17

doufam / myslim, ze ty stranky jsou jen docasne mimo provoz. jinak za ty fotky diky.
nightm4re
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00

Příspěvekod Boreas » úte 31. srp, 2010 15:01

SHI KON BUDO KAN Praha

Má tu s tím někdo zkušenosti?

Bylo mi to doporučeno. Ale věřte dnes všemu a tim spíše aikidu.

Prosím ať se vyjadřují zainteresovaní, nechci se tu prokousávat tunou kravin.
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Hans16V » úte 31. srp, 2010 16:10

Shikon Aikido je trochu podobné Yoshinkanu. Viděl jsem pár exhibic jejich vrcholného představitele v Čechách p.Musila a po pravdě bych od 5. Dana očekával lepší projev. :( Zajdi si na trénink a uvidíš sám, co se nelíbí mně, se může někomu třeba líbit. :wink: Já bych radil omrknout i www.seiaikido.cz a www.aikidovinohrady.cz
Hans16V
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 15. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Boreas » stř 01. zář, 2010 10:18

díky
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Re: Aikido v Praze

Příspěvekod marcelo » stř 01. zář, 2010 13:40

nightm4re píše:Zdravim,

Chtěl poprosit o reference na Aikido kluby a jejich senseie působící v Praze. Zajímají mě Vaše názory, zkušenosti, obecně která z dojo / sensei jsou doporučení hodná/ý a proč?..

Díky



Ahoj,

sice tato tema nie je moj salok kavy,ale niekde som zachytil ze v Prahe mate povodne Daito ryu Aikijujutsu ..nechces ist priamo ku zdroju a zistit ako to s tym Aikido je a ako velmi sa odklonilo od povodneho zdroja??
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: Aikido v Praze

Příspěvekod Boreas » stř 01. zář, 2010 21:52

marcelo píše:Ahoj,

sice tato tema nie je moj salok kavy,ale niekde som zachytil ze v Prahe mate povodne Daito ryu Aikijujutsu ..nechces ist priamo ku zdroju a zistit ako to s tym Aikido je a ako velmi sa odklonilo od povodneho zdroja??


Myslím, že ani akijujutsu by nebyl šálek tvojí kávy. Přijde mi někdy "ještě horší"(zaslepenější, zkostnatělé) než aikido.

Tohle téma je už staré. Napsal jsem sem pouze pro to, že nechci zakládat další zbytečné vlákno.

Prosím všechny, čtěte ty data u prvních příspěvků :D
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Re: Aikido v Praze

Příspěvekod marcelo » stř 01. zář, 2010 22:14

Boreas píše:
marcelo píše:Ahoj,

sice tato tema nie je moj salok kavy,ale niekde som zachytil ze v Prahe mate povodne Daito ryu Aikijujutsu ..nechces ist priamo ku zdroju a zistit ako to s tym Aikido je a ako velmi sa odklonilo od povodneho zdroja??


Myslím, že ani akijujutsu by nebyl šálek tvojí kávy. Přijde mi někdy "ještě horší"(zaslepenější, zkostnatělé) než aikido.

Tohle téma je už staré. Napsal jsem sem pouze pro to, že nechci zakládat další zbytečné vlákno.

Prosím všechny, čtěte ty data u prvních příspěvků :D



..aha..to vlakno je tak stare...az teraz som si vsimol...mas pravdu..Daito ryu by nebol tiez moj salok kavy ani caju,ale myslim si podla zopar ukazok z youtube ze su na tom hodne lepsie ako Aikido..


napr..toto Ogawa ryu Aikijujutsu sa mi celkom lubi ako TBU :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=IpDn2ZDyWSM

http://www.youtube.com/watch?v=DcQZgtLc ... re=related
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron