Aikido v Praze

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Aikido v Praze

Příspěvekod Picard » stř 01. zář, 2010 23:10

marcelo píše:
napr..toto Ogawa ryu Aikijujutsu sa mi celkom lubi ako TBU :wink:

Ogawa není tradiční, je to poměrně nedávná moderní vymoženost :-D (ale pečlivě si vytváří ultratradiční/pseudotradiční look :D )
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Boreas » stř 01. zář, 2010 23:47

marcelo: no já ti nevím, na mě ta strnulost a útoky nepůsobí o moc lépe než aikiďácké předváděčky a Krýzovy jesličky... ale zase beru ohled na tvé zkušenosti, takže to nejspíš vidíš lépe než já a podcenil jsem je 8)
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 02. zář, 2010 6:39

Boreas píše:marcelo: no já ti nevím, na mě ta strnulost a útoky nepůsobí o moc lépe než aikiďácké předváděčky a Krýzovy jesličky... ale zase beru ohled na tvé zkušenosti, takže to nejspíš vidíš lépe než já a podcenil jsem je 8)


Ahoj,

ja tie pradvadzacky beriem ako ukazku stylu,aj ked velakrat je to pateticka rozpravka ale bolo tam vela zaujimavych skrteni, nagewaza, pak ktore budu fungovat aj aliveness cize naplno...

Problem vacsiny TBU je ze necvicia aliveness, nemyslim vyhradne kumite aka sparing... Viacero tradicnych stylov Okinawy pouzivalo brnenie Bogu, to je to co dnes pouzivaju ludia z RBSD komunity, napr v inom vlakne spominany oblek Highgear od Blauera, ktory je " modernym brnenim" aka stare Bogu.

Pozri si na youtube Highgear a Spear modelovky a premietni si ze podobne modelove utoky by cvicili ludia z TBU, naplno uplne cela Atemi waza,Nage a ciastocne aj Kansetsu waza, to by bola ina kavicka;)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 02. zář, 2010 8:26

Ukrop- ja s vami suhlasim..ja som ani nahodou nepovedal ,ze to Ogawa ryu je v mojich ociach supis metodika,treningove postupy atd...

..tie techniky su tam gut,skrtenia,hody atd..pre security,doormanov,ozbrojene zlozky atd..

..keby pridali na intenzite kontaktu utokov,pouzivali adekvatne ochranne vybavenie posunulo by ich to dalej ku omnoho vacsej realite a funkcnosti..

..popravde,napr taky Thaibox..ruky slabe,tradicne thajske garde je mimo realitu z rukami od seba a rovnobezne,kopy silne ale telegraficke,klinc nekompletny bez hodov a kontrolnych a ukoncovacich pozicii,kolena s prehynanim sa do zadu co obcas vidim so statim na spicke prstov tiez ziadna slava na ulicu, ale cez vsetky tieto nedostatky, ktore nastali oproti napr. Muay Boranu ostava tvrdym a funkcnym "utocnym stylom"...

..preco..??? ..lebo trenuje "nazivo" so spatnou vazbou,bucha sa tam naplno..

..vzdy ked sa "sparuje" alebo "modelovo sparuje" dochadza ku zfunkcneniu,katarzii v danom style..pokial nie dochadza ku degeneracii a stagnacii atd... sak to pozname vsetci :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » čtv 02. zář, 2010 10:26

marcelo - dalsi fundovana analyza, ukladam si, a zdravim!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Aikido v Praze

Příspěvekod patrik » čtv 02. zář, 2010 10:28

Picard píše:
marcelo píše:
napr..toto Ogawa ryu Aikijujutsu sa mi celkom lubi ako TBU :wink:

Ogawa není tradiční, je to poměrně nedávná moderní vymoženost :-D (ale pečlivě si vytváří ultratradiční/pseudotradiční look :D )


To je jedno Picarde, mají hakamy, gi a tasuki, tak jsou tradiční :D

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wader » úte 14. úno, 2012 10:20

Zdravím všechny čtoucí.

Má někdo osobní zkušenost s "Aikido Masakatsu Dojo Praha"
http://www.aikido-prague.com/


S Aikidem nemám zatím žádnou zkušenost, takže bych uvítal nějaké drobné doporučení.

A nebojte, napřed jsem si zdejší vlákno pečlivě pročetl :)


Jde mi především o funkčnost. Nehledám žádné rekreační protahování, ale pořádné trénování, které přináší výsledky.

Pokud si vzpomínám na nějaké teoretické znalosti, tak Aikijutsu (jakékoliv jutsu) je to ono tradiční s důrazem na použitelnost, narozdíl od "DO".
Souhlas? Nebo je jedno co budu vyhledávat?

Díky za konstruktivní reakce ;)
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Picard » úte 14. úno, 2012 13:00

wader píše:Pokud si vzpomínám na nějaké teoretické znalosti, tak Aikijutsu (jakékoliv jutsu) je to ono tradiční s důrazem na použitelnost, narozdíl od "DO".
Souhlas? Nebo je jedno co budu vyhledávat?



V těch moderně vzniklých systémech (notabene těch mimo Japonsko, byť s japonským nebo rádobyjaponským názvem) je to jenom o tom, co si ten stvořitel umane, že se mu tam líbí víc - jutsu, do, combat, ultimatecombat, hypersuperjutsu atd., fantazii se meze evidentně nekladou :D Jinými slovy na nějaké ty připony se radši vykašli a radši se tam jdi podívat :D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 22 návštevníků