Karate Shotokan ???

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » sob 21. črc, 2007 22:01

pucmaz píše:Nechci tim panu Egamimu nijak upirat jeho zasluhy, ale hlasat, ze se jeho vyroky vztahuji na veskere karate je nesmysl.
A neni to zdaleka poprve, co se spolu bavime o zevsobecnovani karate, ze RBR? Napisu ti to znovu a klidne jeste 1000x, karate neni jenom jedno, i kdyz to pan Funakoshi rikal.


No je to remíza. Ja těžko dokážu, že Egami se setkal s jinými karateky než od stylu shotokan a ty jsi předložil svoje důvody, že ne. Ovšem tvoje argumenty nejsou neprůstřelné. To, že bylo založeno Yoyogi dojo v roce 1961 ještě neznamená, že se nemohl setkat s nějakým okinawanem praktikujícím karate již dříve. Navíc vím o jednom z Okinawy s kterým se 100% setkal a to byl sám Funakoshi jeho učitel.
Mě je ovšem celkem ukradené jestli se setkal s někým z tvého bájného okinavského goju, které tak intezivně bráníš. Myšlenka článku Egamiho je někde jinde.
Nechápu proč jsem taháš všeobecňování karate. Egami píše, že vlivem špatného pochopení karate si mnoho karateků spíše své údery spíše zkazilo než zlepšilo. To je úvaha, která se týká i nás. Abych tě potěšil díky tvému osvícení jsem změnil názor a tvrdím, že jsou dva druhy karate dobré a špatné, takže už netvrdím, že je karate jen jedno.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod pucmaz » ned 22. črc, 2007 5:09

..
Naposledy upravil pucmaz dne pon 29. pro, 2014 15:34, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » ned 22. črc, 2007 18:52

pucmaz píše::lol:
Hned bych se te ale rad zeptal na dalsi vec. Kdyz ted rozlisujes karate na dobre a spatne, mohl bys mi rict jak to delas? Co je dobre a co je spatne karate? Nejlepsi by byl asi nejaky konkretni priklad.



Praxí. Nejlépe se to pozná když máš možnost si s tím člověkem zacvičit. Nechat jej ukázat aplikaci nějaké pasáže z katy, nebo útočit na něj nějakým konkrétním útokem a sledovat jak bude reagovat. Sleduješ jaký má feeling, timing, rychlost, uvolněnost atd.
Dost ovšem záleží na úhlu pohledu daného karatéky. Mě zajímá karate především jako sebeobranný systém proto se i na prováděné techniky dívám především z hlediska maximální účelnosti a funkčnosti. Těžko najdu společnou řeč s např. sportovním katatékou katařem, který sleduje úplně jiné cíle.
Takže rozdělení karate na dobré a špatné je velmi subjektivní. Každý má své vlastní kritéria, podle kterých si karate dělí a díku tomu máme fórech o BÚ o čem psát.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod pucmaz » pon 23. črc, 2007 4:14

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:24, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pon 23. črc, 2007 21:26

pucmaz píše:Vyborne, dekuji za odpoved :wink:


A co ty? Jakým způsobem hodnotíš ty kvalitu karatéků?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: Karate Shotokan ???

Příspěvekod Indy-xxx » úte 31. črc, 2007 15:01

ZelDa píše:Ahoj :D ,chtěl bych se zeptat jaké jsou vaše dojmy s tohoto stylu ,spíše od toho ,kdo ho cvičí nebo cvičil jeho plusy a mínusy,protože v našem městě jinej styl než shotokan bohužel není a docela jsem přemýšlel ,že bych se do toho dal.Díky za vaše rady a postřehy :)


Ahoj, trénuj tam, kde je lepší parta, kde si po cvicení dáte pivo (nebo) nealko, ... Hlavně aby Tě to bavilo.
Indy-xxx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Lilu » sob 24. lis, 2007 19:24

taky si na Shotokan nestezuju, ono asi taky vic zalezi na mistrovi...

____________
Lilu ぃぅ

http://jukl.karate.sweb.cz
http://www.lilu.cz
Lilu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 28. zář, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 18. říj, 2010 9:33

Nemáte někdo plné znění soutěžních pravidel ITKF?
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod graver » pon 18. říj, 2010 14:27

Já mám tohle, ale to je asi taky jen místní kompilát oficiálních pravidel
http://www.karatebrno.cz/images/ITKF-zkusebni_rad.pdf
Na stránkách ITKF je jen brožura za prachy.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » pon 18. říj, 2010 17:55

KAMINARI píše:Nemáte někdo plné znění soutěžních pravidel ITKF?


Chvilku to trvalo než jsem je našel. Naštěstí jsem se nenechal hned odradit a zde máš soutěžní řády ITKF a další podobné zbytečnosti http://www.karatebph.wz.cz/articles.html

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod graver » pon 18. říj, 2010 17:58

Sakra, teď koukám, co jsem to sem dal - soutěžní pravidla asi nejsou zkušební řád :oops:
Tak sorry - už to hulit nebudu :cry:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » pon 18. říj, 2010 18:46

graver píše:Sakra, teď koukám, co jsem to sem dal - soutěžní pravidla asi nejsou zkušební řád :oops:
Tak sorry - už to hulit nebudu :cry:


Těsně vedle. :lol:
Co si hulil?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron