projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

aktivní KI

Příspěvekod zm » pon 12. úno, 2007 15:15

Přijďte tuto sobotu v Brně na seminář http://www.otokodate.com/docs/seminar%2 ... .%20CZ.pdf
Johny Lenskens shihan Hakkoryu jujutsu z Belgie je velký talent na použití ki. tam si na to můžete sáhnout. Je fakt, že Johny s tím žádný tajnosti nedělá.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Re: aktivní KI

Příspěvekod Makoto » pon 12. úno, 2007 15:32

zm píše:Přijďte tuto sobotu v Brně na seminář http://www.otokodate.com/docs/seminar%2 ... .%20CZ.pdf
Johny Lenskens shihan Hakkoryu jujutsu z Belgie je velký talent na použití ki. tam si na to můžete sáhnout. Je fakt, že Johny s tím žádný tajnosti nedělá.


Jo jo, jdu tam. Slysel jsem, ze paky ma taqhle skola velice promakane, potrebuji si tuhle znalost osvezit :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: aktivní KI

Příspěvekod treeofdeath » pon 12. úno, 2007 16:33

zm píše:Přijďte tuto sobotu v Brně na seminář http://www.otokodate.com/docs/seminar%2 ... .%20CZ.pdf
Johny Lenskens shihan Hakkoryu jujutsu z Belgie je velký talent na použití ki. tam si na to můžete sáhnout. Je fakt, že Johny s tím žádný tajnosti nedělá.


...a toto (hakkoryu JJ) sa v brne cvici?
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod jeikob » úte 13. úno, 2007 16:38

Tak jsem si pročetl tuhle diskuzi a nedá mi to,abych se k tomu vyjádřil.
Je tu jeden problém,kterej se týká diskuzí u nás všeobecně a bohužel nejen těch internetových. A to jest ,že se vytvoří dva tabory a ti hají svojí pravdu místo ,aby šli k jádru pudla. Tak že nezasvěcený čténáři porad si sám a zjisti si a zapřemejšlej o tom co vlastně ta projekce aktivní ki či čchi je a co to vlastně to ki je. A taky mi přijde,že z pana Makota byl zbytečně vytvořen šarlatán,při tom on jen na to upozornil na ten fenomén a že ten seminář viděl a jeho známý mají zkušenost.
I když mám rad filmové BU a scifi a podobné věci,tak patřím spíš do tábora skeptiku tak opravdu na magii nevěřím. Ale zase nejsem línej a když mněneco zaujme tak se o tom snažím zapřemýšlet.
Tak že prvně jsem si dukladně prohlédl a pročetl webové stránky ju jutsu.
Je to seriozní záležitost cvičení sebeobrany poctivé cvičení technik ,nikde žadná upoutávka naučíme vás užasné likvidovaní soupeře pomocí ki.
Je tam akorát,že to v rámci semináře ten mistr predvede a že to je jaksi nástavba k jujutsu a není to pro každáho. Za další nikde žadná reklama,že ten seminář je coperfieldovská show na videlaní peněz. A pak
makotovi příspevky jsou příspevky cloveka racionálně uvažujícího znalého oboru.To ale není dukaz,že bych tomu hned věřil,ale že na tom něco muže být a že to nepusobí jako některé show co jsem videl na you tube,a že má cenu o tom fenomenu zapremýšlet.
Mám gymnazialní znalosti fyziky a obcas kouknu na discavery s tím si musím vystacit. O tom že funguje nejaká chi či ki není pochyb tomu věří i skeptici,a že je možné dotekem na určitý místa na tele tak má nejaké učinky bud destruktivní či pozitivní to také nikdo nepopírá. Mne treba zajímá co to vlastně to ki je. Tak když si cloveka predstavim jako jakou si fabriku a orgány jako stroje i z mozkem a žíli jako potrubí a to všechno pracuje žílama proudí krev ,tkáně obsahují vodu.Tak ki je klasická fyzická veličina tepelná energie. A specialním cvičením s ní lze určitým zpusobem pracovat a koncebtrovat ji. A ted jde o to jak ji dostat na toho druhého bez doteku. No že fungujou mobily a že skrz ne lze prenést obraz a zvuk nikdo nepochybuje . A jak jsem koukal na tech klipech ta vzdálenost není enormní a ten mistr vždy použije výkřik kiai. Mimochodem skoro každý sportovec at bojový ci nebojový kričí obcas se kričí i při sexu:) Je to určitým zpusobem koncentrovaní energie. Kdysi v šebejovi sem četl,že kiai jitsu bylo samostatný umnění. Další zvuk je frekvence na stejném principu fungují mobilní sítě,počítačový sítě. Pak určitý zvukový frekvence mužou být zdravý škodlivý. Tak že to vidím tak,že ta určitá koncetrovaná energie se vykřikem který je na určitý frekvenční vlně prenese na toho druhého človeka a zacilí. Jak toho dosáhnout a nakolik je to k něčemu ,to už je druhá věc. Netvrdím že to co jsem ted vymyslel je stoprocentní pravda,berte to spíš jako pokus přispet konstruktivně do diskuze misto osočovaní. Proste jsem ochoten připustit ,že by to mohlo být možné.
A zastánci by zase mohli taky místo videl jsem existuje. také treba objasnit ci naznačit jak se to mistr cvičí nebo tak něco.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Re: aktivní KI

Příspěvekod zm » stř 14. úno, 2007 12:20

treeofdeath píše:...a toto (hakkoryu JJ) sa v brne cvici?


Schválně zkus hádat. Jestli neuhodneš, tak odpověď najdeš na www.otokodate.com.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » stř 14. úno, 2007 13:24

jeikob píše: A zastánci by zase mohli taky místo videl jsem existuje. také treba objasnit ci naznačit jak se to mistr cvičí nebo tak něco.


Odpovim, protoze se jednalo o seriozni prispevek - Zastanci by to mozna i udelali, ale pote, co videli reakce nekterych zde na me pouhe pozvani, jim nestoji na tom ztracet svuj cas (a ted jiz vcetne meho). Ze zacatku jsem je pozadal, aby se pripojili a pomohli vysvetlit, ale pak me to preslo...Pozval jsem zde diskutujici na seminar a koho to zajima, prijde. Kdo ne, bude dal trvat na svem na zaklade jednoho (mozna dvou) videi a vzajemneho prizvukovani. Jsem si vedom, ze jsem tu nepredlozil mnoho dukazu krome osobni zkusenosti (videl a citil), vice vsak poskytnout nemohu. Jak to tu jiz nekdo rekl - to, ze v to nekteri neveri, neznamena, ze to neexistuje...hmm, jsem si vzpomnel na Kurvahosigutntag ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod zm » stř 14. úno, 2007 14:33

Makoto píše:Jak to tu jiz nekdo rekl - to, ze v to nekteri neveri, neznamena, ze to neexistuje...hmm, jsem si vzpomnel na Kurvahosigutntag ;-)


Dovoluji si to ještě rozšířit ... to, ze v to nekteri, a to i většina, neveri, neznamena, ze to neexistuje.
V bojových uměních je při výuce nejdůležitější vlastní zkušenost. Cizí zkušenost, byť i sebelépe zprostředkovaná a sebedůvěryhodnější, je na nic (včetně těchto diskusí).
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jeikob » stř 14. úno, 2007 14:56

Makoto píše:
jeikob píše: A zastánci by zase mohli taky místo videl jsem existuje. také treba objasnit ci naznačit jak se to mistr cvičí nebo tak něco.


Odpovim, protoze se jednalo o seriozni prispevek - Zastanci by to mozna i udelali, ale pote, co videli reakce nekterych zde na me pouhe pozvani, jim nestoji na tom ztracet svuj cas (a ted jiz vcetne meho). Ze zacatku jsem je pozadal, aby se pripojili a pomohli vysvetlit, ale pak me to preslo...Pozval jsem zde diskutujici na seminar a koho to zajima, prijde. Kdo ne, bude dal trvat na svem na zaklade jednoho (mozna dvou) videi a vzajemneho prizvukovani. Jsem si vedom, ze jsem tu nepredlozil mnoho dukazu krome osobni zkusenosti (videl a citil), vice vsak poskytnout nemohu. Jak to tu jiz nekdo rekl - to, ze v to nekteri neveri, neznamena, ze to neexistuje...hmm, jsem si vzpomnel na Kurvahosigutntag ;-)


Já to plně chápu. A on je to problém velké vetšiny diskuzí jak tady tak i jinde a bohužel i v bežném životě,podle toho taky to tak vypadá. Mně prijde že plno lidí sice koukli na ty videa ,ale víc o tom nepřemýšleli. Jak jsem psal zkouknul jsem si v tý souvislosti i ty další na you tube myslím ty ruzný show ,kde soupeří dva psychotronici či chlápek odhazuje ty lidi na dálku plus v serii mind body kickass je jeden díl venovanej přímo kiai jitsu a další se jmenuje zvuk v kung fu. A udelal jsem si srovnaní s tím videjem co máte je na vašich stránkách. A zapřemýšlel o tom jevu v rovině fyziky,tedy žadný magie. A došel jsem k názoru,že to možné je a není to žadné šarlatanství. Na druhou stranu to pro mne nemá zas takový význam,abych šel na seminář. Ale třeba přijde čas,že se o tom tady dovím nejaké seriozní informace
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Re: aktivní KI

Příspěvekod karlat » stř 14. úno, 2007 15:59

zm píše:Přijďte tuto sobotu v Brně na seminář http://www.otokodate.com/docs/seminar%2 ... .%20CZ.pdf
Johny Lenskens shihan Hakkoryu jujutsu z Belgie je velký talent na použití ki. tam si na to můžete sáhnout. Je fakt, že Johny s tím žádný tajnosti nedělá.

Díky za pozvání, jen to chtělo dřív, takhle to fakt nezvládnu (kdyby to alespoň bylo blíž k Plzni...), i když by mě to moc zajímalo. Doufám, že tam pojede hodně nevěřících a že se tu pak zmíní.
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ShogunShade » stř 14. úno, 2007 19:00

)Zdravim všechny, ty kteří, nevěří, ity kteří věří. Já osobně si myslím, vše není pohý výmysl a že opravdu někteří lidé dokáží využít své Ki, ale docela mě zaráží některá videa, kde je vidět jasný podvrh, stojí tam takzvaný mistr a nabízí své knihy :( . To kazí celkový obraz,ať už jsme skeptický či nadšenci. Problém je v tom, že bych chtěl nejen vidět, ale pocítit tu energii, či jak to nazvat, co dokáže ty lidi zastavit a povalit . To myslím že všichni, ale prostě je to o osbní zkušenosti, do té doby neuvěříme ( to už tu vlastně někdo psal :D ). Mám ale celkový dojem, že o čínských stylech ovládání cchi/ki se myslí, že je to jen dětská pohádka ( to samé mi i něktří propagují, co wu- shu dělají) a z Japonský sféry se to bere jako skoro holej fakt 8O 8O , což mě udivuje. Také bych chtěl vědět od lidí, co se tímto zabývají, jestli je rozdíl mezi Ki/cchi, protože někde jsem slyšel, že ano, ale moc tomu nevěřím.
tak všem praktikantům i teoretikům zdar :)
ShogunShade
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 22. dub, 2006 23:00

Příspěvekod migli » stř 14. úno, 2007 22:35

ShogunShade píše:.... Mám ale celkový dojem, že o čínských stylech ovládání cchi/ki se myslí, že je to jen dětská pohádka ( to samé mi i něktří propagují, co wu- shu dělají) a z Japonský sféry se to bere jako skoro holej fakt , což mě udivuje....


Jojo, Japonci jsou dobri obchodnici s dobrym marketingem :twisted: :twisted: :twisted:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod xavier » čtv 15. úno, 2007 3:31

...
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Chi???

Příspěvekod Neolker » čtv 29. bře, 2007 23:01

Chtěl bych i já přispět svými zkušenostmi do téhle diskuze a možná ji i trochu oživit...
Jen jsem chtěl napsat, že i já znám osobně člověka (z Prahy), který umí používat a aplikovat svou Chi na dálku... Jestli chcete jeho jméno tak mi pište přes SZ...
Prozradím jen to, že stál u zrodu Karate v ČR...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Re: Chi???

Příspěvekod Makoto » pát 30. bře, 2007 21:46

Neolker píše:Chtěl bych i já přispět svými zkušenostmi do téhle diskuze a možná ji i trochu oživit...
Jen jsem chtěl napsat, že i já znám osobně člověka (z Prahy), který umí používat a aplikovat svou Chi na dálku... Jestli chcete jeho jméno tak mi pište přes SZ...
Prozradím jen to, že stál u zrodu Karate v ČR...

Jo jo, a ja znam taky nekoho, ale jedine za mirny poplatek prozradim jeho jmeno :evil:
Jestli je ten tvuj clovek ten kteryho myslim, ktery onehda v hospode prohlasoval, ze uciti uder jeste drive, nez prijde a kdyz to pak chtel jeden startovaci 3.dan v karate videt, tak se zdekoval tise jako ninjaaaa, tak....eeeech uz radsi uzavreme tenhle thread, dost bolo reci o nicem...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod player » pát 30. bře, 2007 22:59

Neni to nahodou Josef Zverina?:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: Chi???

Příspěvekod zdenekk » sob 31. bře, 2007 0:09

Makoto píše:eeeech uz radsi uzavreme tenhle thread, dost bolo reci o nicem...

V tomhle máš mou plnou podporu. Tenhle thread není nic jiného než plácání. Budu se modlit za to, aby tu do toho praštil blesk a vymazal (nebo uzamčel) tento thread.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron