JU-JITSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Sinister » pon 19. kvě, 2008 17:56

Severin: no je pravda, ze v TT Praha jsem uz nejaky ten patek nebyl, ale pamatuju si, kdyz sem odchazel, ze se to od JJ tak, jak jsem ho znal v Roudnici, kdyz sem zacinal, docela odklonilo smerem k onomu goshindu. Nerikam, ze je to dobre nebo spatne, stalo se, nekomu se libi, nekomu ne, jak je to se vsim :) Souhlasim, ze JJ nesmi ustrnout a nevim, co se ted cvici v TT Praha, ale imho goshindo neni v ramci sebeobrany cesta, kterym by se melo ubirat. Je pravda, ze se tehda zacal jet i kickbox, coz hodnotim jinak. A samozrejme i v ramci JJ tam byli borci, ktery jeli poctive a slapalo jim to. Celkove se nechci k TT moc vyjadrovat, kazdy si urcite udela obrazek sam podle toho, co hleda. :wink:

Ad Kamil Jaros: ano ano, pamatuji si to jako dnes, kdysi na campu, po noci, kdy se chlastalo do 5 do rana a z nouze jsme uvazovali nad vyhulenim ibalginu ci fastum gelu skrz vodnici, si me rano vzal Kamil na ukazku jedne hanbo techniky a vrazil mi ho do zaludku tak tvrde, ze jsem myslel, ze tam budu mit dva mensi. Od te doby jsem si ho zamiloval :twisted:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

 

Příspěvekod Gino » pon 19. kvě, 2008 19:42

severin píše:Mimochodem ted ke mně chodí jeden tvůj bývalý žák /O.B./

Vim, mluvil jsem s nim o tobe. Jak si vede?
severin píše:TT není jedna grupa,která semele všechno

Jo, severine, to ja nerikam... jenze ja mam takovou trochu averzi na to Goshindo, nemuzu ho ani videt a koneckoncu to byla motivace, proc jsem pred x lety v TT skoncil (jeste, kdyz teprve zacinalo prazske dojo, myslim, ze kdesi u ceskomoravske). Tehdy se na JJ samotne bohuzel kvuli Goshindu temer uplne zapominalo. Coz byla desna skoda, protoze to JJ v TT onehdy melo super, ale vazne super uroven presto, ze Zbynda jeste nemel ani black belt. Dodnes na to se spoustou lidi vzpominam. Jo, to byla super doba na kterou jsem hrdej. Jak to vypada dnes, nevim, ale tady v Kpech jsem se byl podivat a je to stale takove Goshindacke.

Me uz to muze byt stejne jedno, trosku jsem se odchylil a delam ted jiny masaze :twisted: :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kamiwaza » úte 20. kvě, 2008 18:23

Makoto píše: Ahoj, mam dotaz (bez jakychkoliv postrannich umyslu) - ktere kluby na Morave cvici velmi tvrde JJ? Skutecne mi jde jen o to je poznat a pripadne navazat s nimi kontakt. Podobne kluby tu chybi a vetsinou je JJ prezentovane v CZ jako duchovni spartakiada.....


Chtěl bych se zeptat, co si pod tím pojmem tvrdé JJ mám představit? Co je to tvrdý trénink v JJ a jak se pozná. Podle půměrné tepovky 150 – 160/min., vysoké hladiny La po tréninku, nějakou formou zápasu v tréninku (údery v chráničích, boj na zemi …), posilováním, používáním modelových situací, … Chápu že to nebude ona spartakiáda a secvičené divadýlko, k čemuž já sám mám výhrady, ale co to teda je ten tvrdý trénink, a co je to to správné Jiu-Jitsu?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 21. kvě, 2008 9:02

kamiwaza píše:
Makoto píše: Ahoj, mam dotaz (bez jakychkoliv postrannich umyslu) - ktere kluby na Morave cvici velmi tvrde JJ? Skutecne mi jde jen o to je poznat a pripadne navazat s nimi kontakt. Podobne kluby tu chybi a vetsinou je JJ prezentovane v CZ jako duchovni spartakiada.....


Chtěl bych se zeptat, co si pod tím pojmem tvrdé JJ mám představit? Co je to tvrdý trénink v JJ a jak se pozná. Podle půměrné tepovky 150 – 160/min., vysoké hladiny La po tréninku, nějakou formou zápasu v tréninku (údery v chráničích, boj na zemi …), posilováním, používáním modelových situací, … Chápu že to nebude ona spartakiáda a secvičené divadýlko, k čemuž já sám mám výhrady, ale co to teda je ten tvrdý trénink, a co je to to správné Jiu-Jitsu?

To uz se to probiralo x-krat a nakonec z toho byl nechutny flame. Termin "tvrde JJ" nebrat doslova, jde spise o sebeobranne, ktere je daleko tvrdsi a primejsi nez spartakiada predvadena jinymi skolami, ktere o sobe prohlasuji, ze take delaji sebeobranne JJ. Omlouvam se, ale vice se k tomu vyjadrovat nebudu, viz prvni veta. Maximalne SZ.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod KAMINARI » čtv 22. kvě, 2008 7:36

Dle mého názoru termín tvrdé BU je nesmysl. Můžu cvičit třeba ultimátní zápas, ale když budu cvičit jen tak zlehka tak i tento tvrdej sport bude k H...u a naopak nekompromisně zacvičené Aiki Do může udělat dobrou práci.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod severin » čtv 22. kvě, 2008 8:13

severin píše:ale na Moravě se vždycky cvičilo i velmi tvrdé JJ


Když jsem to psal,tak jsem měl na mysli,že tam necvičí fitness,ale JJ,kde se nebojí sebou fláknout pořádně o zem,přitvrdit v páce,sparing atd.
Je neskutečný jak se tu ulítává na některých slovíčkách. :D Poslední dobou je to samá realita až mi to připadá,že je to mimo realitu :D .
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod KAMINARI » čtv 22. kvě, 2008 10:13

Co je to REALITA? Muška jenom zlatá. Všechno je jen MATRIX. :D
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Gino » čtv 22. kvě, 2008 10:56

severin píše:Je neskutečný jak se tu ulítává na některých slovíčkách

Jojo "realita", "tradicni", "pasky"... to jsou z legendarni pojmy tohoto serveru :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kamiwaza » čtv 22. kvě, 2008 10:56

KAMINARI píše:Co je to REALITA? Muška jenom zlatá. Všechno je jen MATRIX. :D


http://www.youtube.com/watch?v=3A9HmDLq ... re=related
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lauda » stř 06. srp, 2008 21:22

Ahojky,
ráda bych začla s BU. Nejvíc mě oslovuje Ju-Jitsu a chci ho zkusit. Jsem úplná začátečnice, BU jsem nikdy nedělala. Mohli byste mi doporučit vhodný klub/ školu pro mě? Jsem z Prahy, je mi 28 let a zvládla bych chodit na tréninky 1-2x týdně. Hledám něco, kde je dobrá parta lidí a kde nejsou samí "chlapi" :)
Trochu jsem hledala na internetu a našla toto, znáte někdo?
[url]http://www.tigerteam.cz[url][/url]
Lauda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Toman » stř 06. srp, 2008 21:39

Známe. Dobrej klub, dojdi a vyzkoušej, myslím že bude plně splňovat tvoje požadavky. Nebo zeptej uživatele Severin ten tam přímo učí (snad pořád).
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » stř 06. srp, 2008 22:17

Ano učím,ale jen svou skupinu MA a vše ostatní jde mimo mě a ani do toho nechci zasahovat nebo to komentovat.

4 Lauda : dnes je na trhu tolik nabídek a zájemci mají tak rozdílné nároky,že je téměř nemožné bez nějakého pohovoru nebo ukázek něco doporučit či zavrhnout.Pokud tě zaujal Tigerteam,tak se tam zajdi podívat,a když nic jiného tak ti určitě dobře poradí.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Moshe » stř 06. srp, 2008 22:37

Tuším, že Makoto taky dělá mj. jujutsu. Máš ho tu o pár příspěvků výš.
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod Makoto » pát 08. srp, 2008 9:11

Lauda píše:Ahojky,
ráda bych začla s BU. Nejvíc mě oslovuje Ju-Jitsu a chci ho zkusit. Jsem úplná začátečnice, BU jsem nikdy nedělala. Mohli byste mi doporučit vhodný klub/ školu pro mě? Jsem z Prahy, je mi 28 let a zvládla bych chodit na tréninky 1-2x týdně. Hledám něco, kde je dobrá parta lidí a kde nejsou samí "chlapi" :)
Trochu jsem hledala na internetu a našla toto, znáte někdo?
[url]http://www.tigerteam.cz[url][/url]

Nazdar, krome kluku z Tiger teamu tu jsou jeste dalsi oddily, namatkou treba :wink:

Dva ve Vrsovicich, z nichz jeden se zameruje na bojovou gymnastiku a ten vede Ivan Vagner
http://www.jujitsu.cz/Trvalky/oddil.html

V tej samej budove je i druhy oddil, ktery se zameruje na sebeobranu a ten vede Matej Novak.
http://www.jujutsu.cz

Takze si muzes vybrat, co ti vice sedne :-) Nejlepsi je prijit se podivat, uvidis, jak ti sednou lidi, styl vyuky a zamereni. Jinak kluci z Tiger teamu jsou opravdu dobri ve sportovnim jujutsu, takze je samozrejme take doporucuji, pokud mas zajem i soutezit. A vsude cvici jak kluci tak holky :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Lauda » pát 08. srp, 2008 14:42

ahoj,
všem moc děkuju za odpověď, už jsem byla pro tiger team rozhodnutá, ale teď se mi líbí i Vršovice. Já to příští týden obejdu a pak vám napíšu, dkyž jste mi takhle poradili.

Makoto, prosím tě, koukala jsem na ty stránky cos mi doporučoval - http://www.jujutsu.cz, mohu zavolat přímo Matějovi Novákovi nebo existuje jiný telefon pro nové zájemce? Ptám se abych ho zbytečnšě neotravovala.
Lauda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 08. srp, 2008 22:13

Lauda píše:ahoj,
všem moc děkuju za odpověď, už jsem byla pro tiger team rozhodnutá, ale teď se mi líbí i Vršovice. Já to příští týden obejdu a pak vám napíšu, dkyž jste mi takhle poradili.

Makoto, prosím tě, koukala jsem na ty stránky cos mi doporučoval - http://www.jujutsu.cz, mohu zavolat přímo Matějovi Novákovi nebo existuje jiný telefon pro nové zájemce? Ptám se abych ho zbytečnšě neotravovala.

Ahoj, klidne mu zavolej.
Treninky u nas pres prazdniny nejsou. Studenti bud relaxuji (lenosi ;-) ) nebo chodi pres prazdniny jinam, aby nacerpali i jine zkusenosti a overili si, co z toho, co se naucili, jim funguje (take muj pripad :-) ) Jak jsem jiz psal, cilem je naucit se branit a proto jsou studenti pobizeni, aby (pokud maji cas) chodili i jinam a zkouseli. Jedna vec je ubranit se proti druhemu studentu jujutsu (jiu jitsu, ju jitsu, apod.) a druha treba proti kick/thai/boxerovi.
Zkratim to - zaciname od zari, tedy za necely mesic. Do te doby je sance si obhlednout i jine oddily a vyzkouset si, jak ti sednou. Pokud to myslis s treninkem bojovych umeni vazne, dej tomu cas a vyber, co ti nejlepe sedne. Ne vsichni se chteji naucit branit ci naopak soutezit. Treba ti staci (pouze) vycistit si hlavu od kazdodenniho stresu a pak to treba nemusi byt ani jujutsu ;-)
Tusim, ze vetsina oddilu ma prvni trenink zdarma, takze si rovnou vezmi veci na cviceni a zacvic si s nimi. Pozorovani z kraje tatami ti moc neda ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků