Tenšin ©óden katori šinto ryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod torao » čtv 27. bře, 2008 8:36

Patrik napsal
Mno podle všeho cvičí pod panem Jukihirem Suginem a spolu s Lorisem Petrisem, což je přímý žák Jošia Sugina a dnes Jukihira, ale v profilu na svých stránkách má napsánu, že cvičil i s panem Hatakejamou (1989).
http://www.chez.com/bushinkan/


No Hatakeyama hodně roků jezdil společně s Yoshio Suginem po Evropě, především po Francii, Italii a Hollansku.
Co jsem slyšel od lidí i když přijeli cizinci do Sugino dojo v Kawasaki tak tam hodně pomáhal učit. Jak jsem slyšel byl pravá ruka Yoshia Sugina. Takže je pravděpodobné že cvičil s Hatakeyamou.

Já když se koukám na ty fotky řekl bych že toho člověka znám (Roger Schmocker) Mám dojem že jsem ho viděl na nějaké stáži ve Francii, ale už je to moře roků a muže to být jen podoba..

Petr
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod ingwe » pon 21. dub, 2008 19:41

(tohle mě dnes v podvečer pobavilo:))

Katori šintoismus Ryu

Tip: Pro orientační překlad anglických internetových stránek do češtiny můžete zkusit Překladač Eurotran.

Katori šintoismus Ryu je jeden nejstarší existující bojová umění v Japonsku, pravdivý koryu. Tenshin Shoden Katori šintoismus Ryu byl založen v 1447 Izasa Ienao, kdo byl živobytí blízko Katori jingu (svatyni) v době. On byl respektovaný spearman a šermíř jehož rodné město bylo zničené a on procházel se na nějaký čas předtím, než usazuje se blízko chrámu a rozvíjí umění.

Proud (2003) ředitel školy je Izasa Yoshisada. Foremost praktici umění jsou Otake Ritsuke a Sugino Yukihiro.

Program zahrnuje kenjutsu (katana, wakizashi, oba najednou), naginatajutsu (glaive), iaijutsu (kreslení meče), bojutsu (osazenstva), sojutsu (oštěp), yawara-jutsu (ukotvení a bojování nože), shurikenjutsu (vytáčení bodce), ninjutsu (inteligenční shromáždění a analýza), chikujojutsu (opevnění), gunbaiho (strategii a taktiky), v-yo kigaku (filozofické a mystické aspekty).
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod RBR » úte 22. dub, 2008 12:41

ingwe píše:Katori šintoismus Ryu
Program zahrnuje kenjutsu (katana, wakizashi, oba najednou), naginatajutsu (glaive), iaijutsu (kreslení meče), bojutsu (osazenstva), sojutsu (oštěp), yawara-jutsu (ukotvení a bojování nože), shurikenjutsu (vytáčení bodce), ninjutsu (inteligenční shromáždění a analýza), chikujojutsu (opevnění), gunbaiho (strategii a taktiky), v-yo kigaku (filozofické a mystické aspekty).


Nádherné, potřeboval jsem něco na povzbuzení po zprávách z dnešního rána a toto posloužilo dokonale. :D :lol: Kreslení meče, osazenstva a inteligenční shromáždění a analýza mě dostalo. Vzhledem k tomu, že jsem podědil nějaký výtvarný talent, tak mám šanci v kreslení meče časem vyniknout.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod patrik » úte 22. dub, 2008 12:44

(...)Kreslení meče(...)


Mno stroje jsou stroje, ale nelžu Vám, existoval tištěný katalog BU videokazet, kde tohle "draw sword" u iaidó přeložili lidé jako "výkres meče" nebo tak nějak. Chybama se člověk učí ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod jox » úte 22. dub, 2008 12:47

ingwe :lol: :lol: :lol:
RBR píše:.... Vzhledem k tomu, že jsem podědil nějaký výtvarný talent, tak mám šanci v kreslení meče časem vyniknout.

RBR

8) Přihlas se: http://www.wushucentrum.cz/news/kaligrafie/
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » úte 22. dub, 2008 12:50

patrik píše:
(...)Kreslení meče(...)


Mno stroje jsou stroje, ale nelžu Vám, existoval tištěný katalog BU videokazet, kde tohle "draw sword" u iaidó přeložili lidé jako "výkres meče" nebo tak nějak. Chybama se člověk učí ;)

Patrik

No, dokonale znát všechny součástky svý zbraně je důležitý ! :twisted:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron