Thaibox nebo kickbox?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Thaibox nebo kickbox?

Příspěvekod Frank » úte 19. zář, 2006 21:22

Nazdar spolubojovníci

Už nějakou dobu dělám taekwondo dalo mi to hodně do kopů,ale zjišťuju,že už mi to moc nevyhovuje ruce jsou u pasu samí skákaní nepoužívaj se údery rukou a v¶echyn tyhle základy.

Tak jsem zjistil , že jako průprava to byla za ty 3 roky dobrá,ale už se mi ten styl boje nelíbí začal jsem přemejšlet o dvou stylech buď kickbox nebo thaibox blíže mám k thaiboxu víc se mi to líbí dá se používat více úderovejch ploch a celkové se mi to víc líbí,ale na druhou stranu jsem slyšel , že to hodně devastuje télo a ve 30 je na tom člověk už špatně CO SI O TOM MYSLÍTE? a proto mě napadl kickbox,ale zase se tam netrénují kolena,lokty atd což mi vadí.

Jaký máte zkušenosti vy ste témahlema dvěma styly?a co by ste mi doporučli?

Jinak je mi 17 let méřim 175cm a vážim 65kg

Díky za rady
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Lycanius » úte 19. zář, 2006 21:58


Zdravim

No prakticky sis odpovedel sam :) .Taky sem slysel ze u thai je poskozeni vetsi.Co je na tom pravdy newim ale asik moc ne pokud trenujes kvalitne a pod dobrym trenerem.Celkove je ale kombinacne trosku lepsi nez kickbox a treba me se vizualne libi vic.
No a kick box sem cvicil osobne takze ti muzu rict ze sem byl spokojený.A ty lokty a kolena zase tak velka hruza nejsou kdyz nebudou ale je to na tobe.

Já bych ti doporucil mrknout se nejdriv na kluby v Tvem meste.Bud bude jeden nebo druhy.A znas to prislovi o vrabci v hrsti :wink: ......Popremyslej.

Zatim
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Re: Thaibox nebo kickbox?

Příspěvekod xavier » stř 20. zář, 2006 0:14

Frank píše:... ruce jsou u pasu samí skákaní nepoužívaj se údery rukou a v¶echyn tyhle základy.


Presne tohle jsem v posledni dobe resil i ja. Misto TKD jsem zacal delat thajsky box. Muzu rict jenom to, ze i v TKD si muzes zdevastovat telo pokud techniku neprovadis dobre. Takze to neni o tom co delas, ale jak to delas (podle me).
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Frank » stř 20. zář, 2006 13:17

No jsem z prahy takže si můžu vybírat:)
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » stř 20. zář, 2006 14:54

Zkus oboje a uvidíš co ti bude více vyhovovat, také třeba více klubů podívat se jak terénují atd... hlavní je aby ti to vyhovovalo, ale to zeptáním tu nezjistíš a klub od klubu se to může lišit jejich formou tréninku a přístupem ať už jde o kick či MT zkusit se má vše 8).

Huntovat a ničit tělo si můžeš v každém sportu, když se přehání, dělá vrcholově, blbě se trénuje atd... aspektů je dost. Měl bys poznat kdy si tělo už likviduješ a pokuď ty ne tak hlavně trenér jo a měl by k tomu tak přistupovat.
Když to nebudeš dělat vrcholově a s rozumem tak to bude v poho a ničit tělo si nebudeš :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Ondra » stř 20. zář, 2006 15:32

4 Frank: pokud si zjistíš přesná pravidla a možnosti soutěží zjistíš, že KickBox má větší možnosti, viz. Lightcontact,semicontact,low,... ThaiBox je jen jeden. i když ted pro nové kluky je Amatérská liga Thaiboxu, myslim že dobrá věc s chrániči. Já dělám Thaibox 9let (ted ho kombinuji s jinými BU a už nezávodím) , před tim Karate. ThaiBox se mi moc líbí, před tím když tady to rozdělení tak striktní nebylo kluci závodili v čem zrovna bylo aktuální, ThaiBoxeři jezdili na závody v Kickboxu, když se na ty pravidla připravili nebyl problém, ted už je hodně věcí specializovaných, jako v každém sportu. vyzkoušej si obě varianty, když jsi v Praze tak to neni problém vyzkoušet hodně klubů, a vyber si ten co ti sedne nejvíc. Na netu je spousta odkazů na školy ThaiBoxu a KickBoxu.
Jinak jakákoliv průprava v BU je dobrá, a to s tím devastováním... záleží na tobě jak k tomu přistoupíš, jestli na " velkou štípanou " a nebo budeš nosit na sparingy helmy a chrániče...neplatí to, že kdo dělá ThaiBox nebo KickBox je nutně hloupý ve třiceti :idea: ... ale jestli ano, tak v tom případě mam ještě dva roky :D
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » stř 20. zář, 2006 18:25

Tak na konec to asi nebude ani kickbox a ani thai box , ale karate kyokushin :D
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod xavier » stř 20. zář, 2006 19:23

Frank píše:Tak na konec to asi nebude ani kickbox a ani thai box , ale karate kyokushin :D


Taky jsem chtel zkusit Kyokushin, ale odradila me ta vec, ze se nesmi rukama udery do hlavy. Jelikoz se jede bez chranicu, je to rozumne. Ale ja radeji chranice a byt zvykly si tu hlavu kryt. Preci jenom ruce jsou mnohem rychlejsi nez nohy a co jsem presel z TKD na MT, tak to sakra pocituju. Nechci Ti nic cpat, je to na Tobe... urcite vyzkousej i Kick nebo MT a zvaz to ;-)
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Panda » čtv 21. zář, 2006 16:48

Taky si nejsem uplně jistý jestli ti kyokushin pomůže zlepšit ruce tak jak jsi psal, zažil jsem jen přpravu na zápasy a tam se ruce sice dělaly ale dost specificky...o tom jak se trenuje dnes ale nic nevím, snad by nam k tomu něco moh říct low...neboněkdo jiný kdo má zkušenosi s treningem kk...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kik » pát 22. zář, 2006 18:24

xavier píše:
Frank píše:Tak na konec to asi nebude ani kickbox a ani thai box , ale karate kyokushin :D


Taky jsem chtel zkusit Kyokushin, ale odradila me ta vec, ze se nesmi rukama udery do hlavy. Jelikoz se jede bez chranicu, je to rozumne. Ale ja radeji chranice a byt zvykly si tu hlavu kryt. Preci jenom ruce jsou mnohem rychlejsi nez nohy a co jsem presel z TKD na MT, tak to sakra pocituju. Nechci Ti nic cpat, je to na Tobe... urcite vyzkousej i Kick nebo MT a zvaz to ;-)



pokud jsi z nějakého většího města tak zkus nějaký klub karate který se specializuje na kumite.Já to tak dělám a ti borci jsou neuvěřitelně rychlí a líbí se mi na tom to ,že jedou na hlavu ,ale ne plný kontakt takže nehrozí ,že bys měl za chvilku rozbitou hlavu.jinak na střed to můžeš ohulit jak chceš :twisted:
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

 


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron