Co je to AIKIDO?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod marvin » ned 12. lis, 2006 14:50

:D
Naposledy upravil marvin dne pát 15. pro, 2006 14:37, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

 

Příspěvekod Lycanius » ned 12. lis, 2006 15:10



Ahoj sosuke

To ti nepripada ani trochu divne cos napsal o tom uceni z videa?Nas treba sifu taky necha s technikou trosku potrapit ale nakonec ji dycky vysvetli a predvede.

Jak potom vis jesi to cvicis spravne? :roll:
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Libor » ned 12. lis, 2006 19:15

sosuke píše:Libore- jestli ty jsi velký aikido sensei, tak já jsem čínská princezna. :D

:D sosuke vies co je sranda?
Ze keby ten vas sensei 1.dan s hakamou vedel poriadne cvicit tak by vas to naucil a ty by si teraz nemusel prosit po internetovych diskusiach o doucovanie pre seba a cely klub aj so senseiom:lol: :lol: :lol: :lol:
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

kata 31

Příspěvekod daemoniack » ned 12. lis, 2006 22:38

hehe, tak tohle je vazne dobre... pokud se to naucis, napis mi, kde ji cvicis, ja snad prijedu :-D
daemoniack
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 20. lis, 2005 0:00

Příspěvekod m-pet » pon 13. lis, 2006 8:46

Nevím od koho se učíš Sosuke, ale když jsem se učil aikido já, tak byla kata 31. druhá, kterou jsme se učili, hned po kata 13. Učí ji mnoho známých učitelů, kteří k nám jezdí např. Edmund Kern ( myslím že 7.dan žák Saito senseie ) dále Stefan Stenudd ( asi 6.dan ). Já jsem se tuto kata učil u druhého jmenovaného a zažil jsem její výuku i od prvního z nich a každý její aplikace předváděl trochu jinak, ale samotné provedení kata bylo velmi podobné. Tuto kata bylo možné sehnat rozfotografovanou od Christiana Tissiera ( asi 7.dan ), a také je natočena na videokazetě Aikido Basic VI. Stefan Stenudd tedy bez aplikací. Myslím, že známí učitelé všech českých federací, asociací, konfederací atd. by jí měli znát, alespoň v době kdy jsem se s nimi potkával jsme ji občas všichni cvičili ( pravda je to už dlouho ).
m-pet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

ztrata casu

Příspěvekod Kubik » pon 13. lis, 2006 9:47

Pekne se tady bavte a meditujte nad nesmrtelnosti brouka. Je cas udelat papa.
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

ja chem 300. dan!!

Příspěvekod zlomenakatana » pon 13. lis, 2006 14:32

Pripadá mi smiesne ked sa niekto po 3 rokoch aikida rozculuje ze nie je steven seagal.. :roll: Pokial by som chcel byt za najkratsi cas Mr. Krvavápesť neprihlásil by som sa na aikido, ale siel by som na Slovan.
Aikido je o niečom inom ako o amputacii koncatín a o tom kto ma tmavsi obi..
Moje nervy mna vystre to sa neda citat, respektive citat sa to da, ale akosi to neviem pochopit. Libor ked sa ti podari zorganizovat seminar na ktory nebude treba ani korunu, tak sa pridem rad pozriet. Pozriem si ako dovedies senseia z Japonska na vlastnom chrbate, potom mu u nas postavis stan a budes ho krmit travou. Neviem co ti je Libor, ci ta niekto nutil chodit na aikido alebo si cakal ze po prvych skuskach dokazes vyhrat zlato v hode protivnikom do dialky?
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

Re: ja chem 300. dan!!

Příspěvekod Libor » pon 13. lis, 2006 15:38

zlomenakatana píše:Pripadá mi smiesne ked sa niekto po 3 rokoch aikida rozculuje ze nie je steven seagal.. :roll: Pokial by som chcel byt za najkratsi cas Mr. Krvavápesť neprihlásil by som sa na aikido, ale siel by som na Slovan.
Aikido je o niečom inom ako o amputacii koncatín a o tom kto ma tmavsi obi..
Moje nervy mna vystre to sa neda citat, respektive citat sa to da, ale akosi to neviem pochopit. Libor ked sa ti podari zorganizovat seminar na ktory nebude treba ani korunu, tak sa pridem rad pozriet. Pozriem si ako dovedies senseia z Japonska na vlastnom chrbate, potom mu u nas postavis stan a budes ho krmit travou. Neviem co ti je Libor, ci ta niekto nutil chodit na aikido alebo si cakal ze po prvych skuskach dokazes vyhrat zlato v hode protivnikom do dialky?

Byt ako Segal?Tak zly herec?Nie dakujem.
No,myslim,ze vacsina ludi tam ta vnima podla opaska,samí opaskoví fetisisti.Dany ma nezaujimaju.
Ja sa nestazujem,ja tam uz nie som,nastastie,len tu obcas niekomu odpisem.
O akom seminari hovoris?Ja som bol na dvoch,ked si cenu vynasobis poctom ucastnikov ziskas tak asi 4 nasobok toho,co musel trener zaplatit aby japonskeho majstra doviezol do SR a spät,zvysok si strcil do vacku,tolko k skvelej cene a k nakladom.Inac moj trener boxu odo mna a mojich kamaratov za treningy nepyta ani korunu.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod sosuke » pon 13. lis, 2006 19:56

kik píše:Sosuke ted když je Ikeda out kdo vede asociaci?kdo je pro vás teď shihan?


No teď je technický řiditel Migel Quaranta. :)
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod sosuke » pon 13. lis, 2006 20:00

Libor píše:
sosuke píše:Libore- jestli ty jsi velký aikido sensei, tak já jsem čínská princezna. :D

:D sosuke vies co je sranda?
Ze keby ten vas sensei 1.dan s hakamou vedel poriadne cvicit tak by vas to naucil a ty by si teraz nemusel prosit po internetovych diskusiach o doucovanie pre seba a cely klub aj so senseiom:lol: :lol: :lol: :lol:


Takhle nemluv o mojem sensei. Naši senseiové umí 4 katy, ale nebudou strácet čas s jokatou. My používáme jo asi jednou za 14 dní. Naši senseiové jsou na vysoké úrovni. Ne jako u vás 3. dan a neumí se vyvlíknout z pevného držení. :D
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod kik » pon 13. lis, 2006 20:26

sosuke píše:
kik píše:Sosuke ted když je Ikeda out kdo vede asociaci?kdo je pro vás teď shihan?


No teď je technický řiditel Migel Quaranta. :)



To si děláš srandu ,že nejste pod žádným japoncem Quaranta je sice dobrý ,ale...
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » pon 13. lis, 2006 20:36

sosuke píše:
Libor píše:
sosuke píše:Libore- jestli ty jsi velký aikido sensei, tak já jsem čínská princezna. :D

:D sosuke vies co je sranda?
Ze keby ten vas sensei 1.dan s hakamou vedel poriadne cvicit tak by vas to naucil a ty by si teraz nemusel prosit po internetovych diskusiach o doucovanie pre seba a cely klub aj so senseiom:lol: :lol: :lol: :lol:


Takhle nemluv o mojem sensei. Naši senseiové umí 4 katy, ale nebudou strácet čas s jokatou. My používáme jo asi jednou za 14 dní. Naši senseiové jsou na vysoké úrovni. Ne jako u vás 3. dan a neumí se vyvlíknout z pevného držení. :D

:lol: :lol: :lol: 4 katy?Hmmm..ja viem rokuno jo,31 kata(tu u nas mame na skusky na oranzovy opasok),aplikaciu 31.,13 kata,aplikaciu 13.,5 kumi taci,10 kumi jo,kolko je to spolu?My sme tam cvicili s jo alebo s bokkenom kazdy trening+niektorí ako ja aj mimo treningu a aj tak sa vacsina motala,mohol by si sem prosim poslat video ako cvicite,alebo cvicis so zbranami?Plííííz :)
Tu vysoku uroven nebudem komentovat :lol:
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » pon 13. lis, 2006 20:57

sosuke píše:
Libor píše:
sosuke píše:Libore- jestli ty jsi velký aikido sensei, tak já jsem čínská princezna. :D

:D sosuke vies co je sranda?
Ze keby ten vas sensei 1.dan s hakamou vedel poriadne cvicit tak by vas to naucil a ty by si teraz nemusel prosit po internetovych diskusiach o doucovanie pre seba a cely klub aj so senseiom:lol: :lol: :lol: :lol:


Takhle nemluv o mojem sensei. Naši senseiové umí 4 katy, ale nebudou strácet čas s jokatou. My používáme jo asi jednou za 14 dní. Naši senseiové jsou na vysoké úrovni. Ne jako u vás 3. dan a neumí se vyvlíknout z pevného držení. :D

Preco vas tvoj trener katu 31 nenauci???
Lebo ju nevie :lol:
Jednoduche,nie?
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod sosuke » pon 13. lis, 2006 20:59

No mi nemáme žádné video. A fotky staré. :cry: :cry:
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod sosuke » pon 13. lis, 2006 21:01

No byly s tím problémi, že Quaranta není japonec, ale z Japonska tu nikdo jít nechce. :( :)
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » pon 13. lis, 2006 21:13

sosuke píše:No byly s tím problémi, že Quaranta není japonec, ale z Japonska tu nikdo jít nechce. :( :)

8O 8O 8O 8O 8O
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod marvin » pon 13. lis, 2006 21:20

:D
Naposledy upravil marvin dne pát 15. pro, 2006 14:38, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 13. lis, 2006 22:45

ja teda nevim... takhle prece nekomunikuje 15 lety jinoch - Sosukemu je bud 10 let nebo je (a to spis) TROLL...
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Kubik » úte 14. lis, 2006 16:42

Dalt píše:ja teda nevim... takhle prece nekomunikuje 15 lety jinoch - Sosukemu je bud 10 let nebo je (a to spis) TROLL...


Nejspise ano...
Prosim te Sosuke uz nic nepis!!! Opravdu delas ostudu vsem v SAA i CAA.
Neumis cesky a placas nesmysly.
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 14. lis, 2006 17:32

sosuke píše:http://www.youtube.com/watch?v=iUYVU33wVsU&mode=related&search=


Cvičili jste někdy tuhletu KATU? My jsme tuto nikdy nedělali a ani naši učitelé ji neznají, takže jsem dostal za úkol se jí naučit :? :lol: a pak ji naučit ostatní. :D
Nezná ji někdo? :)


TO JE NADHERA :!: Si zacal chodit do tanecnich, co? Lepsi je Lambada :wink: Priznej se, ze ti neni 15, ale mnohem vic?! To, ze jsi vtipalek uz jsem zavrhnul, tak nevim co si mam myslet?!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron