Proč závody?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod tekara » pon 20. lis, 2006 14:21

Jenom pro upřesnění. Já jsem na pravé - bílé straně.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

 

Re: DrGlock

Příspěvekod DrGlock » pon 20. lis, 2006 14:29

pavela píše:
fakt píše:
DrGlock píše:
pavela píše:Jestli sebeobranu cvičíš pořádně, víš, že se nedá pořádně cvičit každý den. Naopak, když cvičíš pořádně tak víš, že se MUSÍ cvičit každý den. Obrázek


Mezi tím, co ty a já považujeme za pořádný trénink sebeobrany, je asi velký rozdíl :roll:


No já už propotil pár kimon a triček a přikláním se jednoznačně ke každodennímu cvičení.
DrGlock, neznám tě a ani tvé názory, přibliž mi jak si to představuješ ty?


Rozepisovat jak vypadá, dle mého názoru, pořádný trénink sebeobrany by bylo nadlouho.

Představ si, že se po každém tréninku cítíš, jako kdybys právě vylezl z pračky. Nejen že jsi tak propocenej, ale seš dobitej po celým těle, máš naraženiny, podlitiny a modřiny na rukou a nohou, zvláště na předloktích a holeních. Seš poškrábanej, případně pokousanej, na obličeji a dalších částech těla. Z úderů a kopů tě bolí hlava. Z parket máš spálený lopatky, případně kolena a lokty. ®e někomu teče krev z nosu, roztrhnutýho rtu, nebo odjinud tě vůbec nepřekvapí. A to všechno i přes to, že suspenzor, chránič zubů, rukavičky na ultimáty, chrániče na holeně (využíváme i na předloktí) a do dvojice helma s mříží jsou základní výbavou pro každého. Krom toho se neobejdem bez různých lap (box, tahibox, ve tvaru hlavy), měkkých i tvrdých zbraní (např. nůž z pěny, protože kov a dřevo láme žebra) a občas policejní protiúderové vesty.

Já bych tohle denně nevydržel, a to, krom sebeobrany, pro zábavu cvičím i fullkontaktní bojové sporty.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » pon 20. lis, 2006 14:33

tekara píše:Půjdu. Rozhodl jsem se, že jednou, dvakrát do roka půjdu na závody, abych si znovu oživoval pocity, které mi to přineslo.


Zkus i závody v jiných stylech, to ti dá taky hodně.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » pon 20. lis, 2006 14:41

DrGlock, hele a co vostrejma, to na sebe nestřílíte?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod DrGlock » pon 20. lis, 2006 14:48

pavela píše:DrGlock, hele a co vostrejma, to na sebe nestřílíte?


Ne, jen na třelnici 8) Po sobě střílíme maximálně airsoftovou plynovkou, když zkoušíme, jestli fungují obrany proti pistoli :wink:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 20. lis, 2006 15:00

tekara píše:Jenom pro upřesnění. Já jsem na pravé - bílé straně.


hezký....moc pěkný...Tvým soupeřem byl Honza Kassl????...mi to tak přišlo...dle výzoru....ale mohu se plést.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod tekara » pon 20. lis, 2006 17:49

4Jendis:
Ne, Tomáš to nebyl. Ten vyhrál titul a upřímně, je to úplně jiná kategorie. On a Honza Soukup u nás momentálně nemají konkurenci.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » pon 20. lis, 2006 18:39

jéžiš...sorry...spojil jsem Honzu Soukupa a Tomáše Kassla.... :oops:
Ono tam není moc vidět do obličeje....přišlo mi,že je to on.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pavela » úte 21. lis, 2006 4:22

DrGlock píše:
pavela píše:DrGlock, hele a co vostrejma, to na sebe nestřílíte?


Ne, jen na třelnici 8) Po sobě střílíme maximálně airsoftovou plynovkou, když zkoušíme, jestli fungují obrany proti pistoli :wink:

Obrázek Mimochodem, jakou máte s pistolema účinnost, my jsme to zkoušeli taktéž s barevnými náboji a vychytal jsem 7 z deseti(samozřejmě za předpokladu, že střelec je úplný blbec a "přikryje" mě zbraní nablízko) takže bych byl 3x mrtvej, žádná sláva... Obrázek
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Baxxse » úte 21. lis, 2006 6:35

tekara píše:4Jendis:
Ne, Tomáš to nebyl. Ten vyhrál titul a upřímně, je to úplně jiná kategorie. On a Honza Soukup u nás momentálně nemají konkurenci.


S tou konkurencí bych spise rekl ze ji u nas nema Honza Soukup. Tomas je vybornej ale Honza je jeste o tridu vyse...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod tekara » úte 21. lis, 2006 7:39

4Baxxse:
Souhlas
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Lada » úte 21. lis, 2006 9:48

video pěkný :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Baxxse » úte 21. lis, 2006 11:56

4tekara: Jinak musim rict ze video dobry...byl jsem se podivat bohuzel jsem do sokolova dorazil az na juniory. Organizatori obratili poradi zavodu.Skoda...tak se treba nekdy na nejakym turnaji potkame... :)
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Baxxse » úte 21. lis, 2006 12:02

Omlouvam se za vsechny tecka,tecka prispevky...nejak se mi sekl pocitac a poslalo se to nekolikrat...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod tekara » úte 21. lis, 2006 12:09

4Baxxse:
JJ. Bylo to přehozené kvůli vyhlašování nejlepších bojovníků jednotlivých asociací v Noci bojovníků, kam odjížděl prezident svazu s Tomášem.
Jinak se chci zeptat, jaký styl cvičíš? Karate?
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Baxxse » úte 21. lis, 2006 12:24

Cvicim Karate Kyokushin...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Baxxse » úte 21. lis, 2006 12:25

mimo jine... :lol: :lol: :lol:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod tekara » úte 21. lis, 2006 12:35

Poslal jsem ti SZ.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod DrGlock » stř 22. lis, 2006 12:22

pavela píše:Obrázek Mimochodem, jakou máte s pistolema účinnost, my jsme to zkoušeli taktéž s barevnými náboji a vychytal jsem 7 z deseti(samozřejmě za předpokladu, že střelec je úplný blbec a "přikryje" mě zbraní nablízko) takže bych byl 3x mrtvej, žádná sláva... Obrázek


Pokud je útočník blbec a přijde nablízko, tak máme problém jen když ti míří ze zadu na záda. Tam je to o štěstí, jestli stihne zareagovat na tvůj pohyb a vystřelí dřív, než uhneš z dráhy kulky. Naštěstí to jde řešit tak, že se prostě otočíš :wink:

Ještě jsem zapoměl, že někdy po sobě střílíme mýdelm, tj. normální náboj, ale místo kulky je tam mýdlo. ©típe to, dělá to modráky, a z blízka tě popálí výšleh, tak je dobré vzít si na trénink neprůstřelnou vestu. Ale hlavně se dá trénovat a střílet s pravou pistolí. Jen to nenatáhne závěr, tak se musí natahovat ručně. Ale ten zastavovací efekt, když někomu střelíš výstražnou pod nohy, je dokonalej :twisted:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » stř 22. lis, 2006 13:47

To by byla docela sranda, kdyby se vám tam omylem dostal ostrý náboj(jestli používáte taky revolver :lol: ) No sebeobrana proti pistoli je utopie a hodí se leda do filmů typu americký ninja. Jediná sebeobrana proti pistoli je pokleknout dát ruce za hlavu a prosit útočníka o milost, ostatní je blbost, teorie a hazard. Kdo má zkušenosti se střelnou zbraní to ví moc dobře. šance 1:1000 (sázim 1000 na rychlý funus) Obrázek
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník