Jak poznám dobrou školu bojových umění???

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Jak poznám dobrou školu bojových umění???

Příspěvekod villa15 » pát 02. úno, 2007 10:00

Myslím že toto téma tady jěště neni!!!!!!
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

 

Re: Jak poznám dobrou školu bojových umění???

Příspěvekod Baxxse » pát 02. úno, 2007 10:07

villa15 píše:Myslím že toto téma tady jěště neni!!!!!!


Jdu podivat na jejich trenink a ten mi bud sedi nebo ne(cili je pro me dobra nebo ne)...tak ji (ne)zacnu navstevovat. Po nejakem case se treba i z toho predchoziho usudku ze je dobra stane ten ze uz mi nevyhovuje,tedy opustim ji a najdu si jinou...to jestli je neco dobre je ciste subjektivni pocit,tedy me muze vyhovovat a jiny ji muze odsuzovat...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Re: Jak poznám dobrou školu bojových umění???

Příspěvekod zm » pát 02. úno, 2007 10:43

villa15 píše:Myslím že toto téma tady jěště neni!!!!!!


Pro tradicionalisty - vynikající članánek na http://www.tenshin.cz/smr/texty/prave-falesne.htm . Snad se Patrik nebude zlobit :wink:
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hark » pát 02. úno, 2007 10:59

Co je 'dobrá škola'?

Nepoznáš.

Když jsi máš dlouholeté zkušenosti se cvičením nějakého BU, jsi schopný poznat kvalitu učitele tím, že si s ním po dohodě zkusíš lehce zabojovat.

Nebo kvalitu umění žáků.

Ale vrátím-li se k termínu dobrá škola ... Napadá mě pár věcí, na které jsi asi nemyslel.

Dobrá škola pomáhá rozvíjet zdraví svých studentů.
Dobrá škola pomáhá studentům dělat ze sebe lepší lidi - jak po stránce fyzické, tak i duševní.

Dobrou školu dělá dobré chování a dobrý 'skill' jejích žáků a učitele - jejích představitelů. Chování vidíš v každodenním životě i ve škole. Skill si můžeš s oboustranným respektem otestovat.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod ingwe » pát 02. úno, 2007 15:18

Dobrá škola? "Dobrá" je hodně moc relativní pojem...
Nejdřív nám vysvětli co pro Tebe znamená "dobrá" škola.

Pro někoho to je tradiční škola, co nejméně pozměněná, pro někoho to může bejt škola nejlépe použitelná ve steeetfightu, a pro někoho třeba škola, kde se naučí nadpřirozený schopnosti jako např. aktivní projekci ki (rejpy rejp :twisted: )

Teď mi došlo, že nedokážu v jednoduchosti a krátkosti napsat jak si já představuju dobrou školu. Samozřejmě školu kde se já učím považuju za dobrou, ale napsat nějaké "desatero dobré školy BU" nedokážu :)

p.s. ten článek o rozpoznávání falešných mistrů je vinikající, ale Tobě pomůže jenom pokud slovem "dobrá" myslíš tradiční...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Raptor » pát 02. úno, 2007 18:13

Na našich stránkách k tomu máme taky jeden článek:

Průvodce začátkem tréninku bojových umění ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

re: dobrá škola

Příspěvekod Anor » pon 26. bře, 2007 20:45

Nemám více než několikaleté zkušenosti celkem s několika oddíly, ale řekla bych, že HODNĚ důležité, aby učitel motivoval. je jedno, jestli je to sensei, sifu nebo jánevímco. Člověk, když není motivován, ztrácí radost z toho, co dělá, dostává se častěji do takových těch "krizí". Měl by prostě mít "starost" o svoje žáky, neustále se jim přizpusobovat(nemyslim nechat s sebou mavat) a vnášet do školy takovou nějakou svěžeset, radost.
Taky duležitý je kolektiv. Už se mi párkrát stalo, že právě přátele z dojo mě podrželi, občas to bez takovéhle dobré "rodiny" nejde.
No a jestli je škola kvalitní... to se dost těžko poznává:( Mužete si přečist diskuze, ale znám pár připadů kdy se pomlouval ten či onen a mne osobne třeba vyborne sedl. To je težký:(
Anor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. čer, 2006 23:00

Příspěvekod zdenekk » pon 26. bře, 2007 20:54

Je-li nějaká škola dobrá, poznáš až nabydeš zkušenosti, dovednosti, pojem o různých stylech. Dobrou školu poznáš, až budeš sám dobrý. Dřív to nejde. Jde jen upřímně studovat a nedělat nepodstatné věci.
Jedno asijské přísloví praví: "Je-li žák připraven, učitel se vždycky najde". To je superpravda. Nebude-li tvůj přístup ke studiu bojového umění upřímný, tak dobrého učitele (jedině ti mají dobré školy) mineš nebo nepoznáš.
©ťastnou cestu.

EDIT: A ještě bych dodal, že co je dobré pro Tebe nemusí být dobré pro druhé.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 27. bře, 2007 11:17

Ja takz prispeji s clankem, ktery se objevil na nasem webu. Je to prelozeny clanek a myslim, ze docela dobre vystihuje takove ty radoby mistry, kteri se vyrojili zvlaste po revoluci (proto jsem to prelozil a dal k nam na web). Ted uz to snad tak hrozne neni diky netu a jinym info zdrojum. Nicmene plati co napsali kluci vyse, nejdrive reference od znameho a pak osobni zkusenost. Clanek je vsak zameren na osobu mistra samotneho, ale presto myslim, ze to sem pasuje taky.
http://jujutsu.cz/2006/01/08/jak-odhali ... ho-mistra/
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Toman » úte 27. bře, 2007 11:56

Podle mne to v některých případech lze docela dobře posoudit podle úspěchů reprezentantů na soutěžích.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků