Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 22:35

Jasně, o vychylovani vim sve, jenze kdyz ti jde nekdo pesti po nose a v tom samem okamziku nohou po zaludku dela se to tezko :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Genesis » ned 23. pro, 2007 22:42

Emiel: já to vidim takhle. jsi plnej nadšení a ideálu z Bujinkanu a baví tě to, tak je to v pohodě, ale něco co tu řikáš fakt působí jako nesmysl. Například to s krytím a vracením úderů, to je totiž základ, bez kterýho se neobejdeš a je to většina konfliktů, který jsou dál než strkanice. A opravdu nevim, jak se chceš naučit věci jako páky a tak, který sou myslim na bránícího se člověka mnohem těžší než ty údery, když nebudeš spárovat. A ještě k tvé nechuti někoho mlátit a tomu, že mu radší zlomíš ruku, přeci jen za rozbitou držku tě k soudu nikdo tahat nebude, ale za zlomenou ruku už jo, nad tim se zamysli :!:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 22:46

Genesis:
Možná jsem to vyjádřil špatně.. Prvotně jsem říkal, že do půl orku snad dosáhnu víc,e než umět používatpouze krytí a údery - tedy naučit se využít i páky..
A ano, radši nasadím páku, než udeřím.. (řkám radši, to neznemenám že tu není ta možnost, že udeřím, ale kdy má mna výběr, radši to pro protivníka bezpečnější)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 22:48

ghekon:
To je zase ale boj proti vycvičenému protivníkovi. Řekni mi, ak je velká rpavděpodobnost, že na ulici potkám někoho, kdo mě bude chtít zmláti a bude umět BU? (Většina lidí co znám a učí se BU, je spíše pacifičtějších, prtože ví co dokážou a ti co mají negativní myšlenky a chtějí to umět, jen aby někoho zmlátili, obvykle dlouho nevydrží a odejdou. Kvůli atmoféře která tam vládne, tam moc dlouho nedokáží vydržet ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Genesis » ned 23. pro, 2007 22:54

Emiel píše:ghekon:
To je zase ale boj proti vycvičenému protivníkovi. Řekni mi, ak je velká rpavděpodobnost, že na ulici potkám někoho, kdo mě bude chtít zmláti a bude umět BU? (Většina lidí co znám a učí se BU, je spíše pacifičtějších, prtože ví co dokážou a ti co mají negativní myšlenky a chtějí to umět, jen aby někoho zmlátili, obvykle dlouho nevydrží a odejdou. Kvůli atmoféře která tam vládne, tam moc dlouho nedokáží vydržet ;)


:roll: trénovat hlavně na lidi co nic neumí je blbost nad blbosti, ten kdo tě napadne většinou je aspoň trochu rváč a ohánět se bude umět. pokud bych totiž počítal s tim, že se budu bránit jen lidem co se rvát neumí, tak po půl roce kickboxu nechám a budu chodit s nosem nahoru, dokud bych po něm nedostal a nedošlo mi, jaká to byla blbost.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 22:55

Genesis:
To byla jen rekace na to, že většina lidí těžko použije úder a kop najendou...



Dneska už končím, pěkné sny, bojovníci :)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 23. pro, 2007 23:27

ghekon píše:a) Nevidim rozdil jestli uchopim nekoho za kimono nebo za mikinu
b) Jednou do tydne trenujeme a zapasime bez kimon
c) Kdyby byl nejaky trenink bujinkanu pobliz ostravy rad se prijdu podivat
BTW: Ja take nerad ublizuju. A kdyz mluvim o nasazovani pak a hodu v realnem souboji vim o cem mluvim. Delam combat sambo, kde je povoleno vse (s vyjimkou ohryzku, genitalii, patere a temena hlavy) a vim ze nasadit branicimu se souperi paku ve stoje, nebo ho hodit je zhola nemozne.


Tuším že přímo v Ostravě mají pobočku tak se zajdi kouknout :)

Ostatně co se těch citlivých bodů týče... Některé body není zas tak těžké trefit... Nebo možná že ty místa za vitální body ani nepovažuješ, ale jsou tam...
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

trénink

Příspěvekod HattoriHanzo » pon 24. pro, 2007 8:34

ghekon píše:a) Nevidim rozdil jestli uchopim nekoho za kimono nebo za mikinu
b) Jednou do tydne trenujeme a zapasime bez kimon
c) Kdyby byl nejaky trenink bujinkanu pobliz ostravy rad se prijdu podivat
BTW: Ja take nerad ublizuju. A kdyz mluvim o nasazovani pak a hodu v realnem souboji vim o cem mluvim. Delam combat sambo, kde je povoleno vse (s vyjimkou ohryzku, genitalii, patere a temena hlavy) a vim ze nasadit branicimu se souperi paku ve stoje, nebo ho hodit je zhola nemozne.


Stačí hledat šmudlo. :D
Jo a když bojujeme tak bez chrániču a bez pravidel.
Nám nevadí a nedělá problém kopnout do rozkroku nebo
udeřít do ohrizku a zarýt prsty do očí. :D
Naposledy upravil HattoriHanzo dne pon 24. pro, 2007 8:41, celkově upraveno 1
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Pepah » pon 24. pro, 2007 8:37

Bujin píše:mrknite stranku:

http://henka.wordpress.com/

je tam napisana mudra veticka :

I’ll let you on to a 2000 year old secret-YOU are responsible for your own training. -Not Soke, not me, not Bruce or your Shidoshi.


Tahle myslenka je oficialni soucasti vyuky Bujinkanu ? Uci tam ze mate sami cvicit sparring, bouchani do pytlu apod ?
Nebo z toho teda plyne, ze vsechny jine BU/BS kde ucitel opravuje zaky i pri soubojich jsou asi zbytecna ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » pon 24. pro, 2007 10:43

Pánové, už to zachází příliš daleko..
Začínáme se tu hádat o zbytečnostech a nerad bych, aby to přešlo v nějaký větší spor.
Tenhle topic byl přeci založen, aby se informovalo o Bujinkanu, ne abysme své styly shazovali navzájem.
Tak předně: Japosnko opravdu nemá žádné strikerové BU, Box a podobné jsou výdobytkem Evropy.
Ono to vše není tak jednoduché, jak jsem to říkal. Bujinkan je příliš obsáhlé BU, abych ho mohl já příliš rozebírat a to hned z několika důvodů:
1) To je ten hlavní, necvičím ho tak dlouho, abych mohl tvrdit, že ho znám
2) Bujinkan obsahuje boj s mnoha druhy zbraní a tělem.
- Je zde devět ěkol. 6 Samuraiských (Bujutsu) a 3 školy Ninjů (Ninjutsu)
- Oficiální název je Bujinkan Dojo Taijutsu, z původního názvu Ninjutus, který nevystihoval to umění příliš dobře.
- Jen techniky těla se dělí na:
Daken Tai jutsu (techniky úderů a kopů),
Ju tai jutsu (techniky pák a hodů),
Koshi jutsu (techniky útoků na svaly a orgány),
Koppo jutsu (techniky útoků na kosti a klouby).
3) Se to pro širokou veřejnost vysvětlit nedá, musí se to zažít a vidět :)

Ano, v některých věcech jste mě přesvědčili, že z neznalosti trochu melu mimo, ale stáel is stojím za tím, že Bujinkan je rálně použitelné BU. Už jen z toh odůvodu, že narozdíl od ostatních nemá striktně daný postup techniky, ale přizbůsobuje se možnostem jedince.
Mylsím si, že úrovň českého Bujinkanu je velice slušná, protože Většina, ne-li všichni, Shidoshi (5-9 dan) a Shihani (10-15) se učí u sokeho Dr. Masaake Hatsumiho v Japonsku. (Kdyžtak mě omluvte, jestli jsem některé názvy napsal špatně)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 10:50

Takze treba karate neni strikerove?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 11:22

Ver ze na tu zem te dostanu :!: I kdyz vsichni vime jak to dopadne, za par tydnu se po tobe slehne zem a zustane dalsi planna vyzva....
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » pon 24. pro, 2007 11:32

:lol: :lol:
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 19:48, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 11:34

Heh, cekame...
BTW: Hattori se vyziva v sz, naposledy sem byl zkurvena buzna :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Bujin » pon 24. pro, 2007 11:41

hmm este tato rozprava neskoncila?
:cry:

je to uplne jedno sakra.... zalezi to na cloveku ...
nemoze Vas niekto vodit za rucicku...

napr:
ukropcany si vybral svoju cestu... zvolil si MT atd...teda co mu chybalo na aikide .... OK ziadny problem tak by to malo byt

teraz ocom je tato rozprava?
o nesmrtelnosti chrusta?

HEH sranda je ze tieto rozpravy sa stale dookola opakuju ...ale staaale.
raz tu raz tam...a uuplne najlepsie je ze to vyvolavaju ludia co chodia na BU velmi malo cca 2-5 rokov
je to neistota ktorou trpia? neveria si ? pripadne neveria stylu?
tak nech robia nieco ine...
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 12:38

Rekl bych ze tato diskuse je o necem uplne jinem...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Head2k » pon 24. pro, 2007 13:19

Také se zapojím do diskuze, i když jsem v BU úplný začátečník a Bujikan znám jen odsud. Jen chci říct, že mi nepřipadá divné, že někdo nemá sparring jako oficiální součást tréninku v prvních dvou měsících výuky. U boxu by mi to divné přišlo, ale u bu jako Bujikan vůbec ne.

Co se asi tak člověk může naučit za dva měsíce? Může se jakž takž naučit základy stabilního postoje, může se naučit, jak reagovat na ránu protivníka. Tedy v tom smyslu, že se má nějak pohnout. To je asi tak vše. Vím to z vlastní zkušenosti. Zkoušet na této úrovni volný sparring je podle mě hloupost. Možná jen na trénink postřehu, aby se naučil reagovat. Ale zkoušet nějaké techniky, to skutečně zavání zranením, protože po dvou měsících člověk nemůže mít techniky a vůbec zásady pohybu osvojené tak, aby dokázal techniku použít rychle a zároveň tak, aby fungovala, ale protivníka nezmrzačila.

Co se týče cvičení úderů na pytli, chápu, že je nezbytně důležité. Ze začátku jsou podle mě ale i důležitější věci - postoje, reakce, nebo třeba i naučit se padat. Umění jako bujikan je běh na dlouhou trať a naučit se údery nemusí být obsahem prvního měsíce. Navíc když studentovi trénink úderů chybí, může určitě dojít za učitelem a o nácvik ho požádat, či se na něj zeptat.

O těch pákách na stojícího protivníka: Na tréninku se učí techniky. Nácvik musí začít od ideálních podmínek (tzn. útočník nechá paži v úderu, nestáhne ji zpět, popř. ji stahuje pomalu). S osvojením techniky přijde zrychlení nácviku a reálnější útok protivníka. Na skutečně reálný útok je třeba si pozvat boxera (nebo si jen představit, jak útočí boxer). Pak cvičenec třeba zjistí, že technika je na boxera nereálná. Je to ale důvod ji necvičit?

Já se učím bu také zhruba dva nebo tři měsíce. Za tu dobu jsem se učil zhruba 20 technik na různé útoky. Uvědomuji si, že hodně těch technik je na cvičeného útočníka nereálných, i kdybych je zvládnul mistrovsky. Ale v mém bu (a v tom cítím s bujikanem podobnost) nejde o to, aplikovat přesně techniku na daný typ úderu. Jde o to, vzít si z technik principy, a ty pak přizpůsobit reálné situaci. To ale není záležitost měsíců. Za boje může nastat situace, kdy nasadím stojícímu boxerovi páku. Třeba když ho na zlomek vteřiny ochromím úderem a dokážu ten zlomek vteřiny využít. Navíc i při nácviku méně reálných technik si člověk ze začátku alespoň cvičí reakce a postoje.

Toť názor laika.
Head2k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 16. pro, 2007 0:00

K1, UFC, Prime...

Příspěvekod zZz » pon 24. pro, 2007 14:30

tyhle debaty mi porad unikaj..:), staci se kouknout na nejakej zapas v k1, ufc, prime...bujinkan, aikido, tajci..proc to nikdo nepraktikuje, nechce ostatnim ublizit? :twisted:
zZz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 14. pro, 2007 0:00

Příspěvekod zZz » pon 24. pro, 2007 14:31

zZz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 14. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Pepah » pon 24. pro, 2007 15:12

Head2k píše:Také se zapojím do diskuze, i když jsem v BU úplný začátečník a Bujikan znám jen odsud. Jen chci říct, že mi nepřipadá divné, že někdo nemá sparring jako oficiální součást tréninku v prvních dvou měsících výuky. U boxu by mi to divné přišlo, ale u bu jako Bujikan vůbec ne.

Co se asi tak člověk může naučit za dva měsíce? Může se jakž takž naučit základy stabilního postoje, může se naučit, jak reagovat na ránu protivníka. Tedy v tom smyslu, že se má nějak pohnout. To je asi tak vše. Vím to z vlastní zkušenosti. Zkoušet na této úrovni volný sparring je podle mě hloupost. Možná jen na trénink postřehu, aby se naučil reagovat. Ale zkoušet nějaké techniky, to skutečně zavání zranením, protože po dvou měsících člověk nemůže mít techniky a vůbec zásady pohybu osvojené tak, aby dokázal techniku použít rychle a zároveň tak, aby fungovala, ale protivníka nezmrzačila.

Co se týče cvičení úderů na pytli, chápu, že je nezbytně důležité. Ze začátku jsou podle mě ale i důležitější věci - postoje, reakce, nebo třeba i naučit se padat. Umění jako bujikan je běh na dlouhou trať a naučit se údery nemusí být obsahem prvního měsíce. Navíc když studentovi trénink úderů chybí, může určitě dojít za učitelem a o nácvik ho požádat, či se na něj zeptat.

O těch pákách na stojícího protivníka: Na tréninku se učí techniky. Nácvik musí začít od ideálních podmínek (tzn. útočník nechá paži v úderu, nestáhne ji zpět, popř. ji stahuje pomalu). S osvojením techniky přijde zrychlení nácviku a reálnější útok protivníka. Na skutečně reálný útok je třeba si pozvat boxera (nebo si jen představit, jak útočí boxer). Pak cvičenec třeba zjistí, že technika je na boxera nereálná. Je to ale důvod ji necvičit?

Já se učím bu také zhruba dva nebo tři měsíce. Za tu dobu jsem se učil zhruba 20 technik na různé útoky. Uvědomuji si, že hodně těch technik je na cvičeného útočníka nereálných, i kdybych je zvládnul mistrovsky. Ale v mém bu (a v tom cítím s bujikanem podobnost) nejde o to, aplikovat přesně techniku na daný typ úderu. Jde o to, vzít si z technik principy, a ty pak přizpůsobit reálné situaci. To ale není záležitost měsíců. Za boje může nastat situace, kdy nasadím stojícímu boxerovi páku. Třeba když ho na zlomek vteřiny ochromím úderem a dokážu ten zlomek vteřiny využít. Navíc i při nácviku méně reálných technik si člověk ze začátku alespoň cvičí reakce a postoje.

Toť názor laika.


A kdyz neni soucasti sparring vubec ? Ani bouchani do pytle ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron