Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » sob 22. úno, 2014 23:08

Jo, to bys měl jestli se chceš zachránit :lol: 8)
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Re: Bujinkan

Příspěvekod komi » ned 23. úno, 2014 8:58

No tak jestli boxujete jen kvůli "potravnímu řetězci" tak to už by jste měli přestat,aby nenastalo velké zklamání:-)
komi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 21. úno, 2014 19:01

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » ned 23. úno, 2014 9:27

Koukám, co tady všichni řešíte a bavím se... :D
Potravní řetězec je opravdu už dávno o něčem jiném..
R...
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Jian » ned 23. úno, 2014 10:02

komi + Buji: mozna zalezi i na tom, jak kdo chapete ten "potravni retezec", potazmo "posun" v nem. :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod komi » ned 23. úno, 2014 10:14

JIAN no to je možná pravda,ale potom to nazývat potravním řetězcem je pěkná blbost:-)
komi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 21. úno, 2014 19:01

Re: Bujinkan

Příspěvekod marcelinho » pát 28. úno, 2014 21:33

Bujinkan-principy a techniky co som na zopar videach videl su fajn ale metodika vyuky je nonsense a odporuje sportovej vede. Aby sme sa vyhli kecom ,ako trenujete techniku proti nespolupracujucemu superovi ktory vam dava odpor? Kolko casu venujete rozvoju sily,rychlosti,vybusnosti na uderovych aparatoch pre Atemiwaza,kolko casu venujete Nagewaza a to v nacvikoch,s hadzacim panakom,v izolovanom randori na danu hodovu techniku s nekooperujucim superom..kolko casu venujete za trening vyprostovanim sa z uchopov ktore drzi partner od 50 do 100% sily uchopu a odporu?

Kolko casu venujete plnokontaktnym simulaciam uderovych napadnuti, uchopovych napadnuti, plnokontaktne prevedenych jednoduchych poulicnych variant hodov ako je kravata a hipthrow, bearhug a doubleleg slam ktore su velmi caste pri uchopov zlozke na ulici..prosim percentualny pomer na normohodinu casu v treningovej jednotke

Zaujima ma metodika ako odstranujete u bojazlivych jedincov strach z uderu ,bolesti..ako ho mentalne pripravujete aby ustal par sekundovy zurivy poulicny stret a ake modelove plnokontaktne simulacie k tomu vyuzivate .. dakujem za odpoved
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod komi » sob 01. bře, 2014 23:06

Tak nic takoveho v Bujinkanu neni (v BCD).Prave naopak-jak moc spolupracujes a jak musis mit pred uciteli respekt-tak v tobe i toho prirozenyho bojoveho ducha zabiji :(
komi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 21. úno, 2014 19:01

Re: Bujinkan

Příspěvekod marcelinho » pon 03. bře, 2014 9:23

ukropcany píše:
komi píše:Tak nic takoveho v Bujinkanu neni (v BCD).Prave naopak-jak moc spolupracujes a jak musis mit pred uciteli respekt-tak v tobe i toho prirozenyho bojoveho ducha zabiji :(

No vidiš, tak a toto je presne to, prečo má "u nás" bujinkan takú povesť ako má - proste že to vôbec nefunguje :D

;)
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 9:08

No já bych to takhle nepaušalizoval, podle mě každé bojové umění funguje, ale záleží, např. kdo a jak ho praktikuje a s jakým cílem a např. i v jaké době, Mělo by se to napsat takhle, tak jak je praktikován bujinkan v současné době v ČR, na ulici, ringu, kleci, atd. nefunguje :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod marcelinho » úte 04. bře, 2014 9:41

ukropcany píše:Aby to bolo úplne korektné, tak áno, malo by to byť napísané takto. Lenže degenerácia týchto systémov vo vzťahu k pokroku v bojových športoch je taká silná, že už to píšem takto. Takže áno, nie je to 100%ná pravda, je to 99%ná pravda :lol: :wink:

Nemám z toho však žiadne mešuge, pretože oni zas trvdia, že ako to brutálne funguje a aké super to je a to nie je pravda ani z 10% 8)


Ono je to dane tym ze ti ludia cvicia bezkontaktne.. necvicia randori pretoze je to sport a ohrnaju nos..necviacia plnokontaktne modelove scenare pretoze nemaju na to vybavenie a ani chug..stracaju roky nacvikov kvanta technik ktore nevedia aplikovat..minule som cital spickovy clanok od byvaleho repre USA Judo trenera kde pisal ze spickovy olympionik v Judo sa ma zamerat na 10 vysoko%nych technik..5 hodov a 5 v newaza.. takisto Jarda Kolcun kedysi na jeho stranke postoval ze mozog cloveka v strese a pod adrenalin pouzije 5 bitov informacii..co bit to jedna vydreta a vybuchana technik..hruba..zalozena na gross-motor pohyboch....kop..uder..hod..hlavicka..atd..viac nie je ludsky mozog schopny vyuzit..
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 10:27

Tohle je pravda, jde o to, že člověk skutečně nemůže ve stresové situaci perfektně použít spoustu technik a je to z prostého důvodu technik je hodně, ale času na cvičení málo. Já se vždycky duchu směju, když mi borec vypráví, že zná 20 kat, které všechny cvičí, já jenom řeknu fajn, ale to jsou všechno základní techniky, v tom momentě jsem podezřelej, pak mu řeknu, jo základní techniky jsou důležitý, ale víš skutečné použití, třeba této techniky, která je prakticky totožná s technikou z kickboxu, předvedu mu to, a pak čumí :D . Dřív se cvičily třeba jenom dvě nebo tři katy, ale tyto byly známy dokonale včetně aplikací technik, kdy se ještě specializovali na určité techniky z katy, tzn. že mistr byl schopen v boji dokonale použít třeba jednu nebo dvě techniky, protože v katě je technik samozřejmě o hodně víc. A to se nebavím o dalších aspektech síla, flexibilita, která byla špičková cca na úrovni dnešních vrcholových sportovců.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 11:04

Podle mě není problém, že se cvičí sport jak se říká bezkontaktně, on to většinou není bez kontakt, ale polo kontakt, ale to je věc druhá. Problém je v tom, že se nevysvětluje skutečné reálné použití technik z kata, atd., to je podle mě velká chyba, protože, když se jedná o BU, tak by to k tomu mělo patřit, je jasné, že ve sport klubu na to není čas, ale když se to třeba jednou týdně zařadí na pár minut, tak to stačí, protože je to potom už věc každého jednotlivce jak se s tím popere. A problém začíná už u trenérů, protože ti sami to neumí, je sice hezký, že v katě nasekám kolena, ale kde je reálné použití, protože to koleno je sice v katě takhle, ale striktně se dělá jenom v katě, v reálu to koleno můžu použít různými způsoby, a to hodně lidí neví nebo nechce vědět a v tom je ten problém.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Dalt » úte 04. bře, 2014 11:25

podle me naopak ten problem v ty polokontaktnosti ci bezkontaktnosti prave je. Bez nacviku v plnym kontaktu (sparring/rizenej sparring) clovek imho nenatrenuje tu psychiku...

ono psychika je problem vseobecnej - nejvic samozrejme pro zacatecniky (kteri se s bojem jeste nesetkali) ale i pro ostrilene borce - strach/napeti/obava/premotivovanost...vsichni to zname - jeden de su na treninku buh valky a biju i kluky z extraligy a dalsi den me honi po ringu nadsenej zacatecnik a inkasuju :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 14:03

No to si hodně lidí myslí, ovšem realita je jiná, ta psychika je stejná, třeba při sportovním karate se jedná o polo kontakt, kdy samozřejmě nejde o plný kontakt na hlavu jako třeba v boxu, ale přeražený rypáky nejsou žádná zvláštnost. Někteří karatisti ho měli přeraženej i několikrát. Při úderech na břicho se někdy může jednat i o plný kontakt, vyražený dechy, atd. Není všechno bílý a černý.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod majkx » úte 04. bře, 2014 17:48

ukropcany píše: Lenže ten boj nie je o technike, on je o psychike

:idea: Přesně
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Jian » úte 04. bře, 2014 20:31

Jj, uplny souhlas.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 21:47

for. ucrop

No, jasně já jsem taky psal, že to není jako v boxu, tam každopádně můžeš dojít k větší úhoně o tom není debat. Ale ty to píšeš jako by šli do toho ringu na smrt až mě to vylekalo :D , snad je to sport a zápas jde ukončit vzdáním se, technické K.O., atd., nebo né. Neměli by se v tom ringu potkávat výkonostně stejní nebo podobní soupeři ? Jinak s tou přesností to nemusí být vždy pravda, někdy to může být taktika pustí ti tam jednu na rypák pak ti pustí tvrdší kop na střed, i když má tresty hraje se na body, no a ty, když seš naklepanej, tak už nestíháš držet krok. Jinak samozřejmě plný kontakt je někde jinde.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Dalt » stř 05. bře, 2014 10:30

je to jak pise ukrop...samozrejme - box neni krvavej sport kde se deji 3 umrti do tejdne. Obzvlast v amaterskem boxu rozhodci (pokud jsou dobri!) hodne hlidaj bezpecnost a casto pocitaj i kdyz borec nejde dolu ale staci kdyz je "jen" poradne nahulenej. Nicmene to neodporuje skutecnosti, kdy jdes do zapasu s tim, ze chces soupere idealne knockautovat a narozdil treba od karate, taekwonda apod. si na boxu zazijes ten opravdovej tlak (nikdo te nestavi) at v dobrym (bijes) ci spatnym (jsi bit) slova smyslu. K vyrovnanosti souperu - samozrejme, tahle myslenka v boxu je (rozliseni vykonosti pomoci prvni, druhe ligy + extraliga) ale v ramci jednotlivejch lig to nikdy nebude presny - tj davaj se proti sobe vetsinou souperi kteri maji podobny mnozstvi zapasu (ale neni to pravidlo) coz o vyrovnanosti nemusi vubec nic rikat. Znamena to, ze je to hlavne na trenerovi (zcasti i na boxerovi) zda ho do zapasu posle nebo ne...V profiboxu je to uz uplne jinak, kde je bezna pozice journeymanu ci rozboxovavacich chodicich pytlu, na kterejch se pak tvori sebevedomi a umelej rekord...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » stř 05. bře, 2014 20:04

for. urop

No o profibox se nezajímám, ale o amatérském malinko něco vím. Vím moc dobře, že když trenér posílal začátečníka na první zápasy do ringu, tak se řešilo kolik má soupeř zápasů, takže tam byly minimální výkonostní rozdíly, pak když se dodatečně zjistilo, že dotyčný soupeř neměl 1 zápas, ale 4, tak se to zase řešilo, a i když to byla prohra, tak se výkon hodnotil kladně, za celou dobu cca 3 roky co jsem chodil pravidelně spárovat, jsem se nesetkal, že by měl někdo oddílu nějaké vážné zranění ze zápasu. Spíš vím o několika zraněních přímo z našeho tréninku a u některých jsem i byl. Kluci co už byli pokročilý moc dobře o zápasech věděli dopředu a u některých měli na přípravu i 3 měsíce, chodil jsem s nimi mimo trénink běhat, takže se moc dobře vědělo do čeho se jde, někdy se i s některými soupeři už znali. Takže to takové vraždění neviňátek není, protože do ringu nevleze někdo, kdo na to není připravený a podle mě lidi co na to nemají psychicky ani ne boxují, protože i třeba na tréninku při sparingu můžeš přijít k úhoně, kdy na trénincích běžně spárují různé váhové kategorie. Ale uznávám, že strach hraje roli i u připravených jedinců, jak říká trenér posral se z toho. Podle mě je to, ale pud sebezáchovy, když cítí, že by to nedal, tak se tomu vyhne. Já, když cítím, že nejsem na kumite připravený, tak tam taky nelezu, kort když vím, že tam zrovna řádí nějaký řezník.

,
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Dalt » čtv 06. bře, 2014 9:57

presne - navic prave v boxu (obzvlast v nizsich soutezich) se to taky lepi padni komu padni - konkretne ja jsem takhle boxoval dva zapasy (z nedostatku jinych souperu) se souperem o 10 cm vyssim a o 20 kg tezsim...nekdy se stava ze boxujes s nekym z jine vahy anebo s nekym kdo ma 10krat vic zapasu a zkusenosti ale omluvou je, ze ma nizsi vahovou kategorii (tj je to dost na domluve treneru co jsem vypozoroval)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků