bojová umění s mečem

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod torao » úte 12. čer, 2007 11:06

tady se neda nic nez souhlasit s Patrikem a Picardem....

kdyz se "kockuju" se svym ucitelem (vice mene nedobrovolne, neb vim ze to mam predem prohrane :lol: ) vim ze mi nic neudela i kdyz i to je jen v uvozovkach..


Petr
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Jian » úte 12. čer, 2007 13:11

Rizeny sparring - jasne, v podstate dohoda (jeden utoci tim a tim zpusobem, druhy se tomu brani, pak se oba prohodi) - k nacviku konkretnich technik, ne tedy k necemu co by melo pripominat "sermovani pravitky", tj bitka kdy si muze kazdy delat uplne co chce a sermovat jak se mu jen zlibi. Tak by se toho clovek asi ani moc z tech konkretnich technik te ktere skoly nenaucil.

Napr ja se takhle obcas ucil i sekat... krome klasickych kata jsem tedy i sekal "natvrdo", plnou silou i rychlosti na sveho ucitele, ktery to vykryval a pak jsem kryl zase ja, samozrejme s tim ze on narozdil ode me nesekal uz plnou silou a rychlosti. .-) Pochopitelne by me nenapadlo pri tom treba naznacit sek a misto toho ho bodnout, jestli tohle nekdo myslel tim "volnym bojem". Udelal jsem si z toho osobne vzdycky vynikajici obrazek o tom, jak rychly jsem vlastne ve "skutecnosti", tedy proti realnemu zivemu souperi a ze to co se treba me samotnemu uz muze jevit jako dobre a efektivni pri sestavach jeste zdaleka vubec dobre a efektivni neni...

Torao: kdyz jdes do neceho s pocitem ze uz to mas predem prohrane, tak prohrajes i kdybys byl lepsi, jen proto ze jsi o tom presvedcen... Podle me je jedno jestli tam vidis ucitele, nebo si predstavis nekoho jineho, ja proste pokud mozno vzdycky bojuju tak jako bych ho chtel opravdu zabit a on me a v takovem pripade si nebudu rikat ze stejne nemuzu vyhrat - to by byla totiz sebevrazda.. .-) To ze "vyhrat" vlastne stejne nechci, protoze se chci "jen" neco naucit, to uz je irelevantni - proste nepujdu do zadneho souboje s kymkoliv a to ani cvicneho, abych si uz predem rikal ze to mam prohrane a ze stejne o nic nejde...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Picard » úte 12. čer, 2007 13:19

Jian píše:Rizeny sparring - jasne, v podstate dohoda (jeden utoci tim a tim zpusobem, druhy se tomu brani, pak se oba prohodi) -


Pak to je vec ktera se naprosto bezne cvici. Aspon teda v tom co delam ja (kendo, iaido), jinde asi taky.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » úte 12. čer, 2007 13:21

Jian píše:Rizeny sparring - jasne, v podstate dohoda (jeden utoci tim a tim zpusobem, druhy se tomu brani, pak se oba prohodi) (...)


Tohle je pořád kata, může to být část katy nebo jinak "kumi kata" či "kumi tači". To není sparring nebo volné cvičení. Třeba u nás se tomu často říká "učikomi geiko" nebo také kihon :)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jian » úte 12. čer, 2007 18:54

OK, moje chyba - mel jsem pravdepodobne napred polozit otazku co presne si kdo z diskutujicich tedy vlastne predstavuje pod terminy "volny boj", pripadne "sparring" pokud jde o mec...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Picard » úte 12. čer, 2007 19:18

V pohode, jsem rad, ze jsme si porozumeli :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod torao » stř 13. čer, 2007 5:46

Torao: kdyz jdes do neceho s pocitem ze uz to mas predem prohrane, tak prohrajes i kdybys byl lepsi, jen proto ze jsi o tom presvedcen... Podle me je jedno jestli tam vidis ucitele, nebo si predstavis nekoho jineho, ja proste pokud mozno vzdycky bojuju tak jako bych ho chtel opravdu zabit a on me a v takovem pripade si nebudu rikat ze stejne nemuzu vyhrat - to by byla totiz sebevrazda.. .-) To ze "vyhrat" vlastne stejne nechci, protoze se chci "jen" neco naucit, to uz je irelevantni - proste nepujdu do zadneho souboje s kymkoliv a to ani cvicneho, abych si uz predem rikal ze to mam prohrane a ze stejne o nic nejde...



to co pises o pocitu je pravda...
ja ale do toho souboje nejdu s tim pocitem, vzdy chci vyhrat ale ne za kazdou cenu. Aby jsi tohle pochopil je nutne pridat par informaci...
Muj ucitel ma dnes 79 roku, tudis v nekterych situacich je nutne si uvedomit ze jeho kondice je nekde jinde, a ze jsi nemuzu dovolit kvuli jeho zdravi na nej utocit na 100%. On me k tomu sice mnohdy vyprovokuje, ale videl jsem na jedne zahranicni stazi jak takhle "bojoval" s jednim divocakem, on to v pohode ustal, ale pak jsem ho videl ze neni se zdravim uplne ok.

s opravdovym nasazenim cvicim se svymi zaky tady v CR, a abych rekl pravdu tak mam vzdy radost kdyz me nektery dostane, protoze mam nad cim premyslet a co vylepsovat...

Petr
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ingwe » stř 13. čer, 2007 12:52

torao píše:...
s opravdovym nasazenim cvicim se svymi zaky tady v CR, a abych rekl pravdu tak mam vzdy radost kdyz me nektery dostane, protoze mam nad cim premyslet a co vylepsovat...

Petr


když tě některý dostane 8) ... už se něco takového stalo?
(nepočítám že si "necháš" zasáhnout kote při ógasumi - mám dojem že tohle děláš proto, aby sis ověřil, jestli na to kote opravdu útočíme 8) )

naopak pro nás začátečníky je to radost být tebou seknut/bodnut/říznut/obrán o meč/praštěn cukou/jánevím co ještě...
protože nám tím malinko poodhaluješ některé gokui 8)
(to že to mnohdy ti mémě hloubaví nepochopí je jiná věc :lol: )
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků