SHORINJI KEMPO

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

SHORINJI KEMPO

Příspěvekod malik » sob 01. zář, 2007 14:55

Neví někdo, kde se SHORINJI KEMPO v ČR cvičí?
malik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod ingwe » sob 01. zář, 2007 16:17

nevím jaký je rozdíl mezi shorinji kempo a nord shaolin kung fu, ale jestli je to jen odnož (jak tvrdí na stránce kterou sem našel), tak se to cvičí v izumi dojo olomouc:

http://nordshaolin.wz.cz/index.html

(ale tyhle dotazy typu poraďte kde se cvičí... moc nechápu. dneska už má webovku každý dojo, stačí googlit)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod malik » sob 01. zář, 2007 18:20

(ale tyhle dotazy typu poraďte kde se cvičí... moc nechápu. dneska už má webovku každý dojo, stačí googlit)[/quote]

snad Tě mé dotazy příliš neobtěžují.... :P
malik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. srp, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod malik » sob 01. zář, 2007 18:21

ne, o NSKF mi nejde, zajímá mně jestli třeba někdo nejezdí na SHORINJI KEMPO ven...
malik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » sob 01. zář, 2007 18:58

neobtěžují, kdyby jo, nehledám a neodpovídám :wink:

ale už z principu si to rýpnutí nemůžu odpustit :twisted:

jinak ti asi nepomůžu, čínské styly importované do japonska jsou pro mně španělská vesnice...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: :-)

Příspěvekod kamiwaza » sob 01. zář, 2007 19:16

malik píše:o NSKF mi nejde, zajímá mně jestli třeba někdo nejezdí na SHORINJI KEMPO ven...

J. K. Yamaue cvičil přímo u Došin So - zakladatele ©orindži Kempo (ale to asi víš) a tyto věci aplikovaval ve svém NSKF a YAJ. NSKF a YAJ je hodně podobné SK, tak proč ti o to nejde? Navíc si myslím, že kluci z Olomouce to mají velmi dobře zmáknuty. Podle mě, je zbytečné jezdit někde do ... pryč :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: :-)

Příspěvekod RBR » ned 02. zář, 2007 19:57

malik píše:ne, o NSKF mi nejde, zajímá mně jestli třeba někdo nejezdí na SHORINJI KEMPO ven...


Kluci z Olmiku jezdí ven a jejich učitel se pravidelně ukazuje v ČR.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

:-)

Příspěvekod kumori » pon 03. zář, 2007 17:17

4 malik

SHORINJI KEMPO měl svého času v portfoliu Jikan Kodo (p.Mádl)

napiš mejl a třeba Ti odpoví :lol:

jinak nejblíž je v Německu, jinak zkus RYU KYU KEMPO KARATE v Polsku, máš-li zájem pošlu kontakt v SZ
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod malik » ned 07. říj, 2007 21:03

Jikan Kodo kontaktován mejlem-®ÁDNÁ ODPOVĚĎ, přitom mě učili, že napsat někomu je slušnost, ale odepsat je POVINNOST, no asi tam nevěděli co se mnou :lol:

každopádně se budu držet rady od kamiwaza a zkusím NSKF
malik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. srp, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod TOSA » pon 08. říj, 2007 14:01

malik píše:Jikan Kodo kontaktován mejlem-®ÁDNÁ ODPOVĚĎ, přitom mě učili, že napsat někomu je slušnost, ale odepsat je POVINNOST, no asi tam nevěděli co se mnou :lol:

každopádně se budu držet rady od kamiwaza a zkusím NSKF



AHoj Maliku, vyřizuji veškerou elektronickou poštu naší školy a žádný dotaz ohledně SHORINJI KEMPO k nám nedorazil, ani na jednu z adres, alespoň ne v uplynulém cca půl roce, pokud si pamatuji. Mohl padnout do spamu, což nevylučuji. Vždy odpovídáme na všechny dotazy, alespoń třeba tím, že nasměrujeme příslušného tazatele, pokud nemůžeme vyhovět sami, někam, kde najde odpověď.
V současné době se SHORINJI KEMPO, nezabýváme, i když je pravda, že p.Madl a někteří starší studenti jezdí sami na stáže v počtu cca 2 - 3 lidí, ale to je soukromá aktivita. Aktivity, které vyvíjíme navenek v současné době SHORINJI KEMPO nezahrnují. Pokud by se jednalo o soukromý, nebo osobní mail, který by směřoval k panu Madlovi, bezpochyby bych mu jej předal a bezpochyby by osobně odpověděl, i když neříkám, že okamžitě, neb se v poslední často vyskytuje mimo naše území na cvičení, nebo meditacích, v místech, kde není možné každý den komunikovat. Pokud mohu poprosit, napiš mi třeba do SZ, na jaký mail a kdy jsi psal, chci se podívat, co je příčinou toho, že se Ti nedostalo odpovědi a i když nepředpokládám, že to někdo u nás zavinil, mrzí mně, že máš pocit, že jsme Tvůj mail ignorovali.
Tom Nevr Nagomi
TOSA
EISHIN RYU
TOSA
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Asanoth » stř 19. říj, 2011 20:13

http://www.youtube.com/watch?v=lhTQAODhTnA

Ahoj, chtěl bych se zeptat, co si myslíte o nasazování pák v tomhle videu? Můžeme hodnotit i ten sparring obecně, pokud v tom někdo shledává význam, ale názory na ty páky by mě zajímaly...
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » stř 19. říj, 2011 21:27

Asanoth píše:http://www.youtube.com/watch?v=lhTQAODhTnA

Ahoj, chtěl bych se zeptat, co si myslíte o nasazování pák v tomhle videu? Můžeme hodnotit i ten sparring obecně, pokud v tom někdo shledává význam, ale názory na ty páky by mě zajímaly...


Sice neznám pravidla tohoto zápasu, ale dovolím si tvrdit, že jsou tam pravděpodobně technické prvky (páky, hody) bodovány výše než-li údery a kopy a proč si to myslím? Ty páky tam nebyly nutné, soupeř byl "nahulený" a stačilo ho dorazit údery, ale on tu páku přesto dal, předpokládám, že právě kvůli bodům.
Takže ty páky z hlediska boje jsou tam vcelku zbytečné, ale jsou funkčně provedeny, dotyčný nechce, aby mu byla nasazena, ale ten druhý je prostě lepší...Když už někdo má potřebu páky dělat, vypadá to zhruba takhle - soupeř dostane sodu a najednou je páčen...takže u mě video v poho i když se mi ten jejich rozlítaný sparring nelíbí...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marcelo » čtv 20. říj, 2011 7:09

Asanoth píše:http://www.youtube.com/watch?v=lhTQAODhTnA

Ahoj, chtěl bych se zeptat, co si myslíte o nasazování pák v tomhle videu? Můžeme hodnotit i ten sparring obecně, pokud v tom někdo shledává význam, ale názory na ty páky by mě zajímaly...


Je to vobec prve video kde vidim nasadenu zapastnu paku v sparingu za co maju v mojich ociach velky bezvyznamy bod :wink:

Ako povedal Defendu, tie paky neboli nutne. Stacilo pokracovat v uderoch popr hodit o zem a dorazit, ale klobuk dolu ze tam tie paky sekol, sparing roztraseny ale funkcny ;)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » čtv 20. říj, 2011 14:19

Skvělá ukázka boje v podání SK.Ta páka je nasazována AŽ po razantním úderu na kyusho, na rozdíl od drtivé většiny škol JJ, kde po útoku nastává divoká kamasutra mazlení různými pseudoúdery a pak teprve nějaký pokus o akci.
Podtrženo, sečteno cvičit SK má smysl, najdete tam vše, fyzické cvičení, meditaci, zdravovědu, boj.Asi tady tento styl stále nikdo nejede...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 20. říj, 2011 21:20

Zajímavé, jak zkušené bojovníky jako je marcelo a defendu "přesvědčí" (v uvozovkách záměrně, nechytejte se toho) jedno video o tom, že takovou páku lze v plném boji nasadit. Já si to hodnotit netroufám, protože nevím nakolik byl ten sparring na ostro... mě to připomíná soutěže v ju jutsu akorát s tím rozdílem, že díky chráničům do sebe mohou kopnout a bouchnout (v rámci možností, protože rukavic jsem si nevšiml) k těmto pákám jsem v tomto směru tedy stále skeptický. A i kdyby to někde v Italii jednomu občas zafungovalo, nic převratnýho pro svět to asi nebude.

EDIT: tak ono je to dokonce napsáno i na začátku, že je to "jen" demonstrace randori, tedy ukázka.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod defendu » čtv 20. říj, 2011 21:51

Gino píše:Zajímavé, jak zkušené bojovníky jako je marcela a defendu "přesvědčí" jedno video o tom, že takovou páku lze v plném boji nasadit


V plném boji a to jsi vzal kde? Dotyčný se kryl ručičkama nebo zrovna dostával, proto byl pákou dostán na zem. Když tě silně praštím a pak ti udělám výkrut zápěstí a dostanu tě tím na zem tak tomu taky budeš říkat, že se to stalo "v plném boji"? Plný boj je u mě řežba kdy oba dávají, ne když je jeden zrovna v defenzívě a to i kdyby tomu předcházela děsná řežba.
Takže žádné video mě rozhodně v ničem "nepřesvědčilo" o zbytečnosti použití pák...a to jsem i jasně napsal, tak nějak jsem myslel, že to všichni pochopí, když napíšu, že ty páky tam dělali jen kvůli tomu, že je nejspíš více bodují. :!:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marcelo » čtv 20. říj, 2011 22:20

Gino píše:Zajímavé, jak zkušené bojovníky jako je marcelo a defendu "přesvědčí" (v uvozovkách záměrně, nechytejte se toho) jedno video o tom, že takovou páku lze v plném boji nasadit. Já si to hodnotit netroufám, protože nevím nakolik byl ten sparring na ostro... mě to připomíná soutěže v ju jutsu akorát s tím rozdílem, že díky chráničům do sebe mohou kopnout a bouchnout (v rámci možností, protože rukavic jsem si nevšiml) k těmto pákám jsem v tomto směru tedy stále skeptický. A i kdyby to někde v Italii jednomu občas zafungovalo, nic převratnýho pro svět to asi nebude.

EDIT: tak ono je to dokonce napsáno i na začátku, že je to "jen" demonstrace randori, tedy ukázka.


Ahoj Gino,

..po prvy krat na videu som videl,ze to nebola roboticka ukazka,ze niekto niekom poda packu a drzi ju tam 10 sekund,druhy mu akoze jednu sypne a paci mu ruku do nepricetna..
:oops:

Proste ma to prekvapilo,nemam problem priznat ze aj celkom paci..ked niekto na buduce postne video kde nejaky manik dajme tomu hodi pri sparingu s nejakym ale fest spektakularnym hodom ktory ide urobit velmi tazko a vidis to raz ze 10 rokov,alebo vyskoci ako v MuayBoran na supera a sekne mu tam ten "lietajuci laket" do dyne ,tak tiez napisem ze " ty vole,to je huste" :wink:

Ja napr. velmi dobre viem ze naucit sa tie paky oproti hodom je extremne tazke a je to zbytocne..po 2 tyzdnoch cvicenia duoble-legu proti uderom to cloveku ako tak pojde a proti beznemu masliakovi je mozne ze to to vyjde na 90%..po 5 rokoch cvicenia pak si myslim ze vacsnina beznych cvicencov zo stylov kde si pacia ruky,si myslim ze neurobia nic a budu radi ked sa vobec stihnu zavesit na svojho supera...

..o pakach mam podobny nazor ako Defendu..som skeptik,ale nemam probem priznat ze sa mi pacia z estetickeho hladiska..preto cvicim co sa tyka uchopovych technik Zapasnicky klinc a takedowny..pred 3 hodinami som dosiel z treningu Boxingu no a pri dnesnych sparingoch ked som uz proti dobrym puncherom nestihal,tak som im vosiel do klinca ako malym detom a keby som chcel,tak ich sypnem bud na krize alebo na hlavu...cize asi vies ake uchopove techniky preferujem ;)

..cize v mojich ociach ked uz uchopove techniky tak potom wrestling > pacenie ruk do nepricetna :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » pát 21. říj, 2011 8:37

Kluci já to proto psal v uvozovkách, nebyla tam žádná narážka. Taky jsem doufal, že to bude patrné :wink:

Jak se tam píše, je to jen demonstrace, ukázka...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

:-)

Příspěvekod kumori » pát 21. říj, 2011 8:52

v SK, kde je mimo jiné jako ve většině stylech kempo rovnováha mezi JU a GO, se hodně používají aplikace tlaků nebo úderů na tzv. citlivá, já bych řekl "životní" místa.Pokud jste vycvičen v umění používat kyusho, což zcela určitě kenshi v ukázce jsou, není problém po zásahu takového kyusho nasadit paralyzovanému útočníkovi páku k jeho svedení na zem.Jistě, úder může stačit, ale páka poslouží i jako transportní technika nebo chcete např. na policejní stanici útočníka dokopat?To by bylo zbytečné, když tam může dojít po svých.
My se příliš soustředíme jak někomu jebnout jab, upercut , direkt, lowkick etc. přitom zapomínáme, že k tomu, abych někoho "zbořili" může stačit velmi málo, jde jen o to poznat jak funguje lidské tělo a kde jsou jeho možnosti...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod Jendis » pát 21. říj, 2011 9:51

kumori píše:My se příliš soustředíme jak někomu jebnout jab, upercut , direkt, lowkick etc. přitom zapomínáme, že k tomu, abych někoho "zbořili" může stačit velmi málo, jde jen o to poznat jak funguje lidské tělo a kde jsou jeho možnosti...


A také mít dovednost, abychom těchto míst dokázali využít. A narovinu, takovouto dovednost má málokdo..... :wink: 8)
Závěr....trénujte raději ty direkty, lowkicky...jaby.... proč??? To snad vysvětlovat nemusím, nebo jo ?!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků